Skoči na vsebino

Zanimivosti


Boss

Priporočeno sporočilo

No pa da dam upra?anje:).. kaj potlej predlagate..ker mam v planu to pomladi porihtat stvar:)

 

Pritli?je bi u?timal za mene in mojo bejbo.. zgornji ?tuk pa za podnajemnike (?tudentke :hudicek: ) .. seveda bom to use lo?il..da mi ne hodijo po bajti..

 

stvar pa je slede?a, hi?e je tkole nekak:

-7 let stara (?ist fri?na, noben ni not ?ivel.. mam le za svoje kitare and stuff zaenkat)

- dobra izolacija, tko stene kot okna in vrata

- 100 m2 je pritli?je (tretina tega /dnevna, kuhna, jedilnca/ ma talno gretje)

- 100 m2 je prvo nadstropje (podnajemnice bodo?e:) )

- hi?a stoji na barju in je na cca 2-3m se najde voda

- ima priklju?ek mestnega plina.

 

zanima pa me slede?e.. kaj predlagate po lastnih izku?njah seveda:),...

 

hvala vam za vse info:)

A je to vse kar znate? :) Lepo je u?ivati v va?i otro?ki nesposobnosti:) Bravo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 87
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Kako zakaj? Zakaj pa avto zakuha, ?e ne dela termostat ali vodna pumpa ali ventilator?

Zato, ker ?e ni odvzema toplote ti kamin toliko segreje vodo, da tlak naraste ?ez kriti?no mejo in ti raznese cev al pa hranilnik vode na kaminu...

 

Ja ?e voda ne kro?i ampak v tem primeru normalno kro?i zaradi fizikalnih in termodinami?nih zakonov. Ta situacija z avtom nima ?ist nobene veze in nobene cevi ne bo razgnalo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, a zato mi vsak let vsaj 2x raznese pol kleti pa sploh nisem vedel zakaj. :hudicek:

 

Ja logi?no, da ?e kuri? kot na grmadi in pu??a? neomejen dostop zraka, da bo pizdarija - in bo pizdarija al ma? pumpo al je nima?, sploh ?e dvigne? temperaturo vode nad vreli??e. Druga? pa termo?len mora tako delovati, da pri dvigu temperature zapira loputo za zrak in prepre?uje gorenje in pregrevanje pe?i ter vode v ceveh.

 

Za dvig temperature in posledi?no tlaka pa je zato name??ena na napeljavi tudi ekspanzijska posoda, ki z lahkoto opravi s tlaki pri 50 stopinjah kot je nekje maksimalno nastavljeno, da se mi segreje napeljava.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Daj Boss zdaj pa ne kompliciraj, ti bom odgovoril kar s tvojim citatom. <_<

glavn, da ti vse ve? :notworth:

 

Nih?e ni rekel, da se to dogaja kar tako, mo?no pa je, ?e kaj zataji, torej kot si omenil, termo?len, pumpe itd... Govora je o worst case scenario ne o ne?em kar se dogaja vsak dan.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja, a zato mi vsak let vsaj 2x raznese pol kleti pa sploh nisem vedel zakaj. :hudicek:

 

Ja logi?no, da ?e kuri? kot na grmadi in pu??a? neomejen dostop zraka, da bo pizdarija - in bo pizdarija al ma? pumpo al je nima?, sploh ?e dvigne? temperaturo vode nad vreli??e. Druga? pa termo?len mora tako delovati, da pri dvigu temperature zapira loputo za zrak in prepre?uje gorenje in pregrevanje pe?i ter vode v ceveh.

 

Za dvig temperature in posledi?no tlaka pa je zato name??ena na napeljavi tudi ekspanzijska posoda, ki z lahkoto opravi s tlaki pri 50 stopinjah kot je nekje maksimalno nastavljeno, da se mi segreje napeljava.

 

Lej noben pravi toplovodni kamin si ne more odvesti dovolj toplote le s termodinami?nim kro?enjem vode! Razen ?e ima zelo majhen izkoristek, kar pomeni da gre ve?ina toplote v dimnik in malo v vodo....

 

No pa da dam upra?anje:).. kaj potlej predlagate..ker mam v planu to pomladi porihtat stvar:)

 

Pritli?je bi u?timal za mene in mojo bejbo.. zgornji ?tuk pa za podnajemnike (?tudentke :hudicek: ) .. seveda bom to use lo?il..da mi ne hodijo po bajti..

 

stvar pa je slede?a, hi?e je tkole nekak:

-7 let stara (?ist fri?na, noben ni not ?ivel.. mam le za svoje kitare and stuff zaenkat)

- dobra izolacija, tko stene kot okna in vrata

- 100 m2 je pritli?je (tretina tega /dnevna, kuhna, jedilnca/ ma talno gretje)

- 100 m2 je prvo nadstropje (podnajemnice bodo?e:) )

- hi?a stoji na barju in je na cca 2-3m se najde voda

- ima priklju?ek mestnega plina.

 

zanima pa me slede?e.. kaj predlagate po lastnih izku?njah seveda:),...

 

hvala vam za vse info:)

 

T? zemlja/voda je za barje zakon, ?e ima? cca 400m2 parcele za zemeljski kolektor! Tudi T? voda/voda samo mora? neredil test, ?e je dovolj vode na razpolago....Pa kak kamin?ek za romantiko....tko imam jaz

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Daj Boss zdaj pa ne kompliciraj, ti bom odgovoril kar s tvojim citatom. <_<

 

WTF :ne vem:

 

Nih?e ni rekel, da se to dogaja kar tako, mo?no pa je, ?e kaj zataji, torej kot si omenil, termo?len, pumpe itd... Govora je o worst case scenario ne o ne?em kar se dogaja vsak dan.

 

Torej, kaj potem predlaga?, da ne pride do "skrajne" situacije, ker o?itno sem v veliki zmoti - vsaj na to namiguje?? :blush:

 

Lej noben pravi toplovodni kamin si ne more odvesti dovolj toplote le s termodinami?nim kro?enjem vode! Razen ?e ima zelo majhen izkoristek, kar pomeni da gre ve?ina toplote v dimnik in malo v vodo....

 

Zakaj misli?, da ne, ?e je pe? na ni?jem nivoju (nadstropje ni?je v kleti) kot so nato grelni elementi (radiatorji)? Segreta voda se dviguje, hladna spu??a in tak postopek te?e precej hitro.

 

Ne bom pa ni? govoril o primeru, ko ima? kamin/pe? v istem nivoju kot so grelni elementi, ker tam pa bi znalo priti do te?ave s kro?enjem vode. Kako se potem tam zavaruje? pri izpadu elektrike? Ker ?e bi bila taka kriza bi pri kak?nem izpadu sredi zime bilo cel kup eksplozij napeljave :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj misli?, da ne, ?e je pe? na ni?jem nivoju (nadstropje ni?je v kleti) kot so nato grelni elementi (radiatorji)? Segreta voda se dviguje, hladna spu??a in tak postopek te?e precej hitro.

 

V praksi se to ne dela, ker je to kro?enje prepo?asno. To sicer lahko funkcionira pri kaminih/pe?eh s slab?im izkoristkom in/ali slabo izolirani hi?i, kjer je odvod toplote z radiatorjev velik. Vendar se jaz s tem ne bi igral!

Kako se potem tam zavaruje? pri izpadu elektrike?

Najenostavneje je imet en UPS za ?rpalko! Vendar tud ?rpalka lahko crkne...Bolj?i kamini imajo zato vgrajeno varnostno funkcijo zunanjega hlajenja vodnega registra (dodatni priklop na vodovodno omre?je) ali zapiranja dovoda zraka (samougasnitev) ali izpustni ventil, ki ti pri prekora?itvi temp./tlaka izpusti ogrevno vodo iz sistema v odtok...

Ker ?e bi bila taka kriza bi pri kak?nem izpadu sredi zime bilo cel kup eksplozij napeljave :ne vem:

 

Saj so...sam ne glih eksplozije pa? po?i cev na zvaru ali vodni register... tam kjer je naj?ibkej?e in pihne paro ven...podobno kot pri avtu ?e zakuha...

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej noben pravi toplovodni kamin si ne more odvesti dovolj toplote le s termodinami?nim kro?enjem vode! Razen ?e ima zelo majhen izkoristek, kar pomeni da gre ve?ina toplote v dimnik in malo v vodo....

T? zemlja/voda je za barje zakon, ?e ima? cca 400m2 parcele za zemeljski kolektor! Tudi T? voda/voda samo mora? neredil test, ?e je dovolj vode na razpolago....Pa kak kamin?ek za romantiko....tko imam jaz

 

podpis, to sem imel v planu, vendar za geosondo ali podobno so ugotovili da je podtalnica tako globoko daje za 40.000? dela...za vrtino :hohoho:

tako da mam zrak/voda....

 

tako kot je napisal pa za kolektorje treba imeti dovolj zemlje, ?e bajta ?e stoji (druga?e se da to pod bajto)

 

Ampak po moje, po tem kar si napisal ima? zelo podobno kot jaz in bi bila zrak/voda dovolj, saj so kolektorji in geosonda dosti za dopla?ati in povra?ilo se ?teje tudi v deset letih - v kombinaciji s kak?nim talni gretjem pod keramiko in radiatorji v ve?jih sobah.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

podpis, to sem imel v planu, vendar za geosondo ali podobno so ugotovili da je podtalnica tako globoko daje za 40.000? dela...za vrtino :hohoho:

tako da mam zrak/voda....

 

Ja kolk pa ra?unajo pol meter vrtine? :blink: Pred ?etrt stoletja so nam na Vi?u ra?unal 100 mark na meter in so se pri 20m ustavli, ker je bilo dovolj pa se mi je zdel ?e takrat ohoho denarja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja kolk pa ra?unajo pol meter vrtine? :blink: Pred ?etrt stoletja so nam na Vi?u ra?unal 100 mark na meter in so se pri 20m ustavli, ker je bilo dovolj pa se mi je zdel ?e takrat ohoho denarja.

 

sem na nasipu 40m nad savo, podtalnica pa ?e + 25m..............

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam to je vseen nekam velik denarja za ne vem 70m vrtine. :ne vem:

 

ja tolk da sem rekel ne.... :D

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja bajta ?e stoji ja.. pa vem da ko se je temelje delal da je blo na 1,5m globine ?e sama glina in dost vode..

 

to najbol da kakega k se ukvarja z tem.. prvele?m na teren pa da vidjo

 

mam pa spodnji ?tuk pol talnega gretja.. drugo bodo pa itak radjatorji

A je to vse kar znate? :) Lepo je u?ivati v va?i otro?ki nesposobnosti:) Bravo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja bajta ?e stoji ja.. pa vem da ko se je temelje delal da je blo na 1,5m globine ?e sama glina in dost vode..

 

to najbol da kakega k se ukvarja z tem.. prvele?m na teren pa da vidjo

 

mam pa spodnji ?tuk pol talnega gretja.. drugo bodo pa itak radjatorji

 

te majstri majo ?e kar zemljevide in v naprej vedo :cheers:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.rtvslo.si/zabava/zanimivosti/fo...-javnost/290008

 

in komentar:

Naj pride v Maribor ?e upa.

Zahovi? ga poje za malco!

:D

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja bajta ?e stoji ja.. pa vem da ko se je temelje delal da je blo na 1,5m globine ?e sama glina in dost vode..

 

to najbol da kakega k se ukvarja z tem.. prvele?m na teren pa da vidjo

 

mam pa spodnji ?tuk pol talnega gretja.. drugo bodo pa itak radjatorji

 

Ne me?at talnega pa radiatorjev. To je pri men bilo narejeno sedaj pa je jebada s pretoki in temperaturo.

Pa mislim da se Sishi profi s tem ukvarja :bravo: , mogo?e ga je kaj za pobarat...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Policisti v Los Angelesu

2011

Southland III.

06.09.2012 ( 18:55- 19:45 )

 

Primerno za vse starosti

Epizoda: 3

Igralci: Michael Cudlitz, Shawn Hatosy, Regina King, Ben McKenzie, Michael McGrady, Kevin Alejandro, Arija Bareikis, Clifton Collins Jr.

VE?

Ben izve, da so iz zapora izpustiti posiljevalca njegove mame. Ker se ne more sprijazniti s tem, se odlo?i, da bo vzel pravico v svoje roke in se ma??eval. ?al pa ga kmalu po njegovem obisku posiljevalec to?i zaradi nadlegovanja. Lydia in Josie se spore?eta zaradi motorne ?age, ki jo je morilec morda uporabil pri nedavnem umoru, Sammy pa se mora soo?iti z ?enino izdajo

 

Na?i o?etje

2005

Our Fathers

06.09.2012 ( 21:35- 23:40 )

 

Primerno za vse starosti

Sezona: 1

Igralci: Christopher Plummer, Ted Danson, Brian Dennehy, Daniel Baldwin, Ellen Burstyn, Kenneth Welsh

Re?iser: Dan Curtis

VE?

Film prikazuje resni?no zgodbo o tem, kako je bostonsko nad?kofijo pretresel nezasli?an ?kandal. Pedofilski duhovniki, ?e posebej John Geoghan, so ve? desetletij spolno zlorabljali de?ke. ?eprav je bil kardinal Bernard Law seznanjen z zlo?ini, se je postavil v bran svojim duhovnikom in zlo?inov ni prijavil oblastem. Ko so nato ?rtve same spregovorile o zlorabah, se je zgodba zna?la na prvih straneh ?asopisov. Toda kljub temu arogantni kardinal in nad?kofija nista bila pripravljena priznati svoje napake. :ne vem:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Policisti v Los Angelesu

2011

Southland III.

06.09.2012 ( 18:55- 19:45 )

 

Primerno za vse starosti

Epizoda: 3

Igralci: Michael Cudlitz, Shawn Hatosy, Regina King, Ben McKenzie, Michael McGrady, Kevin Alejandro, Arija Bareikis, Clifton Collins Jr.

VE?

Ben izve, da so iz zapora izpustiti posiljevalca njegove mame. Ker se ne more sprijazniti s tem, se odlo?i, da bo vzel pravico v svoje roke in se ma??eval. ?al pa ga kmalu po njegovem obisku posiljevalec to?i zaradi nadlegovanja. Lydia in Josie se spore?eta zaradi motorne ?age, ki jo je morilec morda uporabil pri nedavnem umoru, Sammy pa se mora soo?iti z ?enino izdajo

 

Na?i o?etje

2005

Our Fathers

06.09.2012 ( 21:35- 23:40 )

 

Primerno za vse starosti

Sezona: 1

Igralci: Christopher Plummer, Ted Danson, Brian Dennehy, Daniel Baldwin, Ellen Burstyn, Kenneth Welsh

Re?iser: Dan Curtis

VE?

Film prikazuje resni?no zgodbo o tem, kako je bostonsko nad?kofijo pretresel nezasli?an ?kandal. Pedofilski duhovniki, ?e posebej John Geoghan, so ve? desetletij spolno zlorabljali de?ke. ?eprav je bil kardinal Bernard Law seznanjen z zlo?ini, se je postavil v bran svojim duhovnikom in zlo?inov ni prijavil oblastem. Ko so nato ?rtve same spregovorile o zlorabah, se je zgodba zna?la na prvih straneh ?asopisov. Toda kljub temu arogantni kardinal in nad?kofija nista bila pripravljena priznati svoje napake. :ne vem:

 

we live in strange world ...

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pazi, da ne bodo otroci kak?ne jo?ke vidli, ker tisto pa je pohuj?ljivo...

 

Ja sej gledajo lahko grozljivke, boh ne dej pa da vidijo 24ur al pa zadovoljna.si

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.rtvslo.si/zabava/avtomobilizem/...stavitvi/290932

 

Ampak slovesa prvega golfa (rumenega z ALU odbija?em) ne bo noben model premagal....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam teli golfi so od V ?e skoraj vsi isti...

 

Sedma generacija golfa dosledno sledi tradiciji, katere del je tudi zelo zadr?ano spreminjanje zunanje podobe.

 

Tale tekst pod fotko ?ist vse pove, vzeli so mi besede iz ust, kak?en dolgcajt. <_<:hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ha, ha, sem se res zatipkal La Sportiva so. 
    • Kar se tiče prostočasnih športnih copat sem trenutno extremno zadovoljen z znamko On. Copati so res udobni, podplat opravi svoje delo cel dan. Če kdo kupuje naj sproba to znamko.
    • Jaz sem že vsa leta na La Sportiva visokih, pa na salewa nizkih gojzarjih.
    • A si kupu La Sportiva, al pa Scarpa, La Scarpa pa sigurno ne 😁 Je pa oboje pro liga in nisi mogu nič zajebat.     Vibram je kar v vrhu, če ne vodilni kar se tiče te scene, imaš pa različne Vibram podplate, glede na lastnosti oz. potrebe uporabnika. Sam imam dvoje La Sportiva plezalke in ene imajo Vibram Grip, to je zelo mehak podplat, ki se hitro obrabi, se precej upogiba in je bolj primeren za kake gladke skale, plate, medtem, ko imam druge plezalke z Vibram Edge podplatom, ki je precej trši in posledično tud cela plezalka je tko narjena, da ma trdi in oster rob in je precej neudobna, to maš pa potem za stopat na mikro špičke, robove in reže v skali. Pojasnilo Alpine glede degradacije ali hidrolize materiala je ubistvu na nek način zelo na mestu, to se dogaja tudi drugje. Ne poznam pa Alpininega načina/kvalitete proizvodnje. To je vse na nek način performance obutev in da vam bo držala 15 let nikol ni bil njen glavni namen. Ni problem v podplatu, pač pa materialu ''midsole-a'', tistga dela med podplatom in samim čevljem in pa tudi vrste lepila. Kot ljubitelj in zbiratelj, sem to vidu tut pri supergah, ko ima nekdo v kolekciji kak starejši nenošen par, na polički ali v vitrini, po možnosti še mal sonček gor posije dnevno... Na pogled zgleda čist ok superga, ampak midsole rata kot biskvit in razpade, če začneš karkol prčkati po njem, ali nosit. Zgleda pa nekako tkole. Jordan 4 Crumbling | Just enjoy your sneakers! 📸 by IG:... WWW.FACEBOOK.COM Just enjoy your sneakers! 📸 by IG: paging_dr.sole Isto je z vašimi pohodnimi čevlji, če jih ne nosite in ležijo nekje v kaki rahlo vlažni garaži, kleti 10 let... Tuki podplat ni kriv nič, konc koncev podplat ne razpade, ampak odpade.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.