Skoči na vsebino

Mazda 6 2008 Android radio izku?nje


Priporočeno sporočilo

Zanimam se za nakup android radia za mojo mazdo 6 letnik 2008 in me zanima ?e ima mogo?e kdo izku?nje s temi radiji?

?e vse deluje kot je treba?

najbolj me zanima ?e ostanejo vse funkcije kot na originalu, bord kompjuter za spremjanje porabe, ime radijskih postaj na zgornjem displaju, upravljanje z volanskimi tipkami?

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni deluje vse normalno edino uro ne morem nastimat, volanske tipke vse delujejo. Zame je top nakup. Bord kompjuter isto vse deluje. Za ime radijske postaje pa niti nisem gledal ker vecinoma gledam spote. Lp

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni deluje vse normalno edino uro ne morem nastimat, volanske tipke vse delujejo. Zame je top nakup. Bord kompjuter isto vse deluje. Za ime radijske postaje pa niti nisem gledal ker vecinoma gledam spote. Lp

Tudi jaz imam iste izkusnje kot pravi iceman. Samo ure nemorem nastaviti, ker se je to originalno dalo samo na oem radiju ker je bila tam namenska tipka CLOCK sedaj je pa ni. Me pa to nevem kako ne moti, saj ima kitajski radio oz. LCD svojo uro in datum katero lahko normalno nastavis :). Ce bi bil pa toliko picajzlast se mi pa zdi da ti lahko na uradnemu servisu z OBDjem nastavijo uro :). Drugace pa tudi zatemnitev/osvetlitev radija pri meni deluje ce imam rocko na auto.

post-7623-0-17243200-1513710515_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uh razlik je kr neki. Android pac lahko prilagodis cist po svoji zelji tako kot tel oziroma tablico. Tudi obd imam vezan direkt prek bluetootha in razno razni programi. Tudi google play je gor i si nalozis po mili volji lahko brskas po netu, maili online radio. Ma ni da ni..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha. Se pravi je vredi zadeva.

To me se zanima kak hitro je pa bootanje? Kok casa traja da zacne spilat radio?

Proizvajalec navaja kao 5s warm boot, karkoli bi to naj pomenilo.

Kolk tekoce pa deluje, tega k gledam bi naj imel 4jedrni proc 2gb ram in 16gb za

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uh razlik je kr neki. Android pac lahko prilagodis cist po svoji zelji tako kot tel oziroma tablico. Tudi obd imam vezan direkt prek bluetootha in razno razni programi. Tudi google play je gor i si nalozis po mili volji lahko brskas po netu, maili online radio. Ma ni da ni..

Aha sepravi dosti bolj odprti sistem kot pa wince. To je potem super ja. Jest recimo nimam wifija oz. hotspota. Kaj pol podatkovno povezavo dobis iz telefona ? Prizges hotspot in se povezes z radijem. Daj ce se bos spomnil ga poslikaj, da vidim kako izgleda :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Teli kitajci na za?etku delajo solidno. Po nekem ?asu pa za?nejo loti popu??ati, antena za radio ne lovi pol kur...
Ne vem kako dela bose sistem ker nimajo tolk izhodov in podobno. Polet tega je resolucija displejo uboga, ni? ne vidi? na soncu in ?e bi lahko na?teval..

Sem jih kar nekaj pomontiral in vsi so po dolo?enem ?asu romali ven.

?e najbol?i so tile. Evo za 6ko. Pa ?e bose podpira. https://www.eonon.com/Android-Car-GPS/Vehicle-Specific-GPS/Mazda-6-Android-71-In-Dash-2-Din-CD-DVD-Car-Stereo-Receiver-With-High-Resolution-Audio-Compatibility.html?Catype=1 ?e koga zanima.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Baje je zvok mal slab?i, ?eprav roko na srce meni tale Mazdin Bose sistem tud ni glih nevemkaj, v eni mazdi mam Bose v eni pa navadn mazda radio, pa razen mo?nej?ih basov v Bose ne opazim neke razlike.

BTW: Naro?il sem Eonon-a za Mazdo 6 pa bom poro?al kak se obnese, mogo?e pride ?e pred novim letom ;)

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Scr3am: uro nastavis v meniju nastavitev, tam je ikonica vehicle clock, ce se prav spomnim...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo dans je pri?el paketek, "bo?i?ek" je malo zamudil ;)

Zaenkrat prvi vtisi izdelave so pozitivni, zgleda lepo, prilo?ena navodila za uporabo in vgradnjo v angle??ini, kamera in dve vre?ki kablov :blink: ve? o napravi pa sporo?im ko zmontiram.

 

post-5522-0-81634600-1514484733_thumb.jpg

post-5522-0-00428300-1514484751_thumb.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

No zdaj po dobrih 2 tednih preizku?anja Android radija za mojo Mazdo 6 sem se odlo?il da napi?em moje izku?nje s to napravo.

Po prebiranju raznih forumov in youtube izku?enj sem se odlo?il za  Eonon GA8198 (4jedra, 2gb Ram, 16gb internega spomina, Android 7.1.2), v bistvu so ve? ali manj teli android radiji enaki, razlika je v specifikacijah in firmwaru. Odlo?il sem se za Eonon, ker imajo vsaj suport in bi ti naj pomagali pri re?evanju te?av z samo napravo. Aliexpress kitajci pa so vpra?ljivi z suportom, ker nekateri samo preprodajajo naprave.

Naro?il sem direkt iz Eonon uradne strani, poslano je bilo iz Anglije. Cena je bila z zavarovano po?tnino 360?, vzvratna kamera je bla gratis zraven. Paket je bil v manj kot enem tednu pri meni, sicer je zamudil bo?i?ka ampak ok, po?ta ima tud praznike.

Sporo?ilo prodajalca je bilo opremljeno z tracking number in da naj pregledam paket o morebitnih po?kodbah... in izpolnim obrazec pr dostavniku, za vsak slu?aj ?e bi bilo kaj narobe. Dostava je bila prek DHL, paket je bil dobro zapakiran, ob dostavi pregledal in odprl, vse ok.

 

Naslednje sem mal pre?tudiral na netu kako se zmontira in prilo?ena navodila (presenetilo me je da so prilo?ena navodila za uporabo in monta?o v angle??ini in z slikami, pohvalno) in se lotil monta?e, radiju je bil prilo?en tudi plasti?en pripomo?ek za monta?o (za ostranjevanje plastik armaturke) in je kr dobra pomo?. Plasti?ni deli armaturne plo??e so zataknjeni z zati?i in jih je treba z ob?utko potegnit ven, pri tem pomaga pripomo?ek.

Ko sem odstranil originalni radio sem ga primerjal z ta novim in ugotovil da pri novem ni spodnjih in stranskih ?rnih plastik ki imajo gor zati?e za namestitev v armaturko. Ok pri tem ni problema odmontiram te plastike iz originalnega radija in dam na novega, pa?e vse brezproblema, ?e luknje so na istih mestih. Edino lahko bi vsaj napisali v navodila o monta?i.

 

Pol sem pregledal in priklopil vso kablovje, za Bose sound system je potrebno priklopit drug kabel, ki je tudi prilo?en. Nastala je solata kablovja, posku?al sem malo organizirati kable in jih lepo napeljal v armaturko, ?e ne se radijo ne vsede lepo noter. USBje in HDMI sem potegnil v sovoznikov predal, pravtako cinche za video in out (samo so tile chinci malo kratki tako da se po potrebi pride ob stranipredala do njih, usb in hdmi so pa ful dolgi tako da ni problema. Za sovoznikovim predalom sem potegnil tudi kabel za vzvratno parkirno kamero, ve? o njeni monta?i pa kasneje.

GPS anteno sem tuhtal kam bi jo dal, nekako mi ni bilo estetsko da bi bila kje vidna, zato sem jo dal v pod zgornji pokrov tam ko je zgornji lcd display in prezra?evalni kanali. Preden sem vse nazaj namestil sem ?e sprobal sprejemanje gps antene in je bil signal odli?en, tak da je tam dobra lokacija za monta?o gps antene, pa ?e ne vidi se.

 

Po sestavi armaturke nazaj sem se lotil ?e priklopa vzvratne kamere, sprva mi ni blo vse najbolj jasno zato sem se obrnil tudi na ta forum in na Eonon suport chat. Na forumu smo dorekli da je najbolj?e priklopit napajanje za kamero prek vzratne lu?i, prek eonon suporta pa sem zvedel da za Mazdo 6 ni potrebno extra priklju?it triger kabla za vzvratno kamero, ker ima CANbus in preko tega dobi signal da je v vzvratni prestavi in preklopi display na radiju.

Potem je sledilo mu?no razdiranje stranskih plasti?nih oblog po sovoznikovi strani, nekatere so ?le prav te?ko stran, potem razdiranje oblog v prtlja?niku, sam kabel je enostavno napeljat ko vse razdere?. Vzvratni kameri je prilo?eno 6m kabla ki ima z obeh strani konektor (1na radio-1na kamero), kabel sem z vezicami fiksiral zraven obstoje?ega original kablovja.

Kamero sem pritrdil zraven lu?ke za osvetlitev tablice, zvrtal luknjo v plo?evino in napeljal kabel skozi v notranjost, pri tem sem luknjo zalil s karoserijskim kitom (s tem so lepleni spoji karoserije, blatniki...). Sledil je priklop napajanja kamere vzratno lu?, pri tem se mi je uspelo grdo porezat prst...(plo?evina pod plasti?nimi oblogami je svinjsko ostra). Preden sem sesavil vse obloge nazaj sem ?e sprobal delovanje vzvratne kamere, potem pa spokat obloge nazaj to gre hitreje kot demonta?a.

 

Ostalo mi je ?e priklop OBD vmesnik, OBD vmesnik imam ?e dolgo, no imam 2 enega kitajskega ki je bolj za branje/brisanje napak, za spremljanje delovanja v ?ivo pa ni primeren ker je prepo?asen. Ta drugi pa je OBDLink MX BT in je kao najhitrej?i bt vmesnik. Nabavil sem tudi OBD spliter kabel ki razdeli OBD konektor na 2konektorja, na enega sem priklopil OBDLInk eden je pa prazen za Serviserja, ?e bo rabil.

Sledilo je ?e nastavitev bluetootha na radiu da se vedno pove?e z OBDjem. Torque aplikacija je na radiju ?e in?talirana, tak da sem v aplikacijo samo dodal PIDe za mazdo in ?e lahko lepo med vo?njo spremljam kaj se dogaja z avtom.

 

Sledila je namestitev Navigacije na napravo, gor ni nalo?eno ni?, jst sem se odlo?il za Igo NextGen, potegnil dol Igo in najnovej?e mape Here, dodal na usb klju?ek in skopiral na napravo. Naprava ima 16Gb svojega spomina tak daje placa dost. I?talacija je potekala brez problema, nastavil sem ?e prioriteno navigacijo (po defaultu je bila Google Maps), tag da ?e stisnem tipko NAV na napravi mi avtomatsko za?ene Igo. Igo sem sprobal na poti MS-Bovec-MS, deluje po pri?akovanjih zelo dobro, sem imel prej na telefonu tudi nalo?eno. Prikazuje odcepe avtocest, 3d zgradbe,....

 

Pol je sledilo ?e nastavitev radijskih postaj, Signal radijskih postaj se mi zdi da je bolj?i, no vsaj najde mi ve? postaj kot prej z originalnim radijem, prikazujeRDS,RDSText, PTY, TA, . Shranjenih postaj lahko ima? 54.

 

Preveril sem ?e delovanje volanskih kontrol, deluje vse glasnost, postaje-pesmi-filmi naprej nazaj, preklaplanje potovalnega ra?unalnika, preklaplanje nastavitev klime z volaskimi tipkami,...

 

In evo kon?no imam Radijo, Navi, Internet, DVD.....ni da ni, zaenkrat super zadovolen!

Spodaj sem pripopal slike, ?e jih je preve? jih lahk zbri?em.

post-5522-0-04572200-1515863882_thumb.jpg

post-5522-0-46116100-1515863976_thumb.jpg

post-5522-0-60463400-1515864051_thumb.jpg

post-5522-0-96907400-1515864163_thumb.jpg

post-5522-0-30636100-1515865054_thumb.jpg

post-5522-0-89523300-1515865073_thumb.jpg

post-5522-0-01984600-1515865096_thumb.jpg

post-5522-0-99048000-1515865111_thumb.jpg

post-5522-0-89706900-1515865143_thumb.jpg

post-5522-0-18669900-1515865162_thumb.jpg

post-5522-0-29565700-1515865176_thumb.jpg

post-5522-0-49213400-1515865254_thumb.jpg

post-5522-0-86092600-1515865279_thumb.jpg

post-5522-0-87010100-1515865299_thumb.jpg

post-5522-0-01713400-1515865312_thumb.jpg

post-5522-0-70471100-1515865326_thumb.jpg

post-5522-0-29506600-1515865342_thumb.jpg

post-5522-0-93431100-1515865631_thumb.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super opis :prstgor:  Kaj je pa fora da ima usb kabel dva porta za usb ? Lahko dva kljucka na enkrat prikljucis in potem na enoti izbiras, katerega naj prebere ? OEM uro lahko normalno nastavljas ?

Tako je lahko ma? 2 klju?ka, diska prikloplenega gor, na enoti ti v file browserju poka?e vse klju?ke, sd kartico in interni spomin, pol pa pa? izbere? s kje  naj kaj predvaja,in?talira.... drga? pa glede muzike lahko v music playerju izberes katere mape ti naj predvaja, drga? ti predvaja vso muziko ki jo najde na klju?ku.

Aja pa fora drugega usbja je tudi da lahko gor priklju?i? usb modem za internet, jst mam trentuno hotspot prek telefona ustiman, mogoce kdaj v prihodnosti nabavim usb modem za net (?e bodo na?i ponudniki zadost ugodni).

OEM uro pa zaenkrat nisem ?e probal nastavljat, sicer ima ?e ful nekih nasavitev v factory meniju, sam nekak si ne upam prevec kaj spreminjat, ker mi zaenkrat vse vredu dela.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://elm-327.eu/elm_blue tale je najhitrej?i elm327. Vse na ebayu je ponaredek, od ponaretkov je najbol?a 1.4 verzija edina ki ni oskubljena. Edino na teh deluje forscan, ki je na voljo tudi za android.

 

https://www.ebay.com/itm/Diagnostic-Forscan-Ford-ELM327-Bluetooth-OBD2-CAN-Scanner-Commutateur-Sans-fil/322643670860?hash=item4b1f0fb74c:g:JVsAAOSwdxdZivS0 Z ?e vgrajenim stikalom hs can.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://elm-327.eu/elm_blue tale je najhitrej?i elm327. Vse na ebayu je ponaredek, od ponaretkov je najbol?a 1.4 verzija edina ki ni oskubljena. Edino na teh deluje forscan, ki je na voljo tudi za android.

 

https://www.ebay.com/itm/Diagnostic-Forscan-Ford-ELM327-Bluetooth-OBD2-CAN-Scanner-Commutateur-Sans-fil/322643670860?hash=item4b1f0fb74c:g:JVsAAOSwdxdZivS0 Z ?e vgrajenim stikalom hs can.

 

Hmh, nevem ?e bo dr?alo. Baje je najhitrej?i bluetooth obd vmesnik na svetu OBDLink MX BT, vsaj tako ga reklamirajo in glede na to da je OBDLink priznana ameri?ka firma dvomim da bi pisali la?i.

Ima pa drug ?ip ni elm327, je pa z njim kompatibilen. Naj bi bil do 300% hitrej?i od konkurence ( max. 100PID/sekundo - osve?evanje live podatkov) se pravi 100senzorjev na sekundo lahko naekrat v ?ivo spremlja?. BT V3.

Podpira vse standardne OBD2 protokole plus dodatne GM in Ford protokole (MS-CAN in SW-CAN). S tem da je dostop do vseh protokolov avtomatski, ni potrebno nobenega stikala preklaplat.

Forscan dela odli?no, pravtako Torque, z Forscanom sem ze kalibriral injektorje.

Ve? info dobi? na OBDLink strani http://www.obdlink.com/mxbt/

Je pa cena za ta vmesnik kr zasoljena, jst sem dal s po?tnino 120? zanj. Ima pa 3leta garancije in 90dni money back ?e nisi zadovoljen.

Aja pa ?e en super feature OBDLinka je da zna it v Auto sleep mode, tak da ga lahko ima? vedno priklju?enega v avtu, brez skrbi da bi ti spraznil baterijo.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.