Skoči na vsebino

Olje ro?ni menjalnik


Priporočeno sporočilo

Zdravo

 

Kak?no olje priporo?ate za Mazdo 6 letnik 2018 G165 ro?ni menjalnik, namre? malo se zatika in baje po menjavi olja je ?ist druga?e (baje).

 

Sedaj olje mora bit 75w-80 GL-4, nekak?ne mega izbire ni. Po tujih forumih je baje olje od Red Line mlz (75-80w gl4) odli?na izbira ampak tega olja pri nas ni je v USA ali pa UK. Druga izbira sem najdel Valvoline max life 75w-80 gl4, kaj priporo?ate vi? mogo?e se kak?na znamka?

 

Meni osebno so najbolj?a olja Fuchs sploh za avtomatske menjalnike (jih uporabljamo najve?), vendar obstaja za ro?ne menjalnike (mazda) samo 75w-80 GL5 kar pa ne gre v menjalnik z zahtevo GL4 zaradi sinhronov.

 

Ima mogo?e kdo info koliko pride original olje?

 

Hvala

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Specifikacije je GL4, edino pri nas nevem zakaj ozna?ujejo z GL4+.

?e malo ?pekuliramo, je velika verjetnost tovarni?ko olje za menjalnike tole Totalovo, glede na to da Dexelio tudi Total dela.

Poglej linke  na uradni total strani.

https://catalog.lubricants.total.com/en/products/dem/TRANSMISSION-GEAR-8-75W-80

 

Pa ?e tehnical datasheet

http://www.lubs-products-database.total.com/gallery/ORIGINALS/visuels/23500/23664

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za nase kraje je veliko bolje 75w90

 

A ni nekdo tu celo menjal sinhron pod garancijo ki je odpravil tezavo?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole totalovo olje ima nizki vizkozni index kar pomeni da se pri razlicnih temperaturah viskoznost bolj spreminja, naprimer Total ima 137 Red Line ima 201, Valvoline ima 157, shell 143, torej je Red Line izmed teh najbol?e olje.  Jaooo doktorat bom nardil iz tega, prosim mnenja.

 

Hvala


Jures saj ko se zagreje je ok, na zecetku zna malo zastekat. Drugace gledam tudi 75w-90 in se celo priporoca za mazde ko pa gres iskat po znamki vozila pa vrze ven na Valvoline: MaxLife 75w-80 gl-4.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah to je pa mal larifari.

 

Btw glede na to da imas 2018, koliko km pa sploh imas? Menjalnik lahko rabi malo vec casa

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj pa preprosto ne das notri original olje. Ce pa mislis, da se bo se vedno na trdo prestavljajo pa poleg olja dodas se metabondov dodatek. Jest sem na uradnemu servisu spraseval glede tega dodatka pa je rekel, da v mojemu primeru (75W-90) menjalniki, naceloma normalno laufajo in dodatek ni potreben. Menjalnik trenutno laufa, kot po putru pa mislim, da je notri se tovarnisko olje. Menjal ga bom pa iz ciste preventive (na vsake 100k km).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

GL5 ni primerno za Mazdine menjalnike, obvezno GL4. GL5 ?koduje sinhronom.

Tovarni?ko je olje GL4 75W80, ?eprav v na?ih priro?nikih za uporabo pi?ej tudi GL5 in 75W90.

Jst se dr?im tovarni?kih servisnih navodil, kjer je predpisan samo GL4 75W80.

To govorim za M6 2gen.

 

post-5522-0-47240400-1543173350_thumb.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures pogooglaj slike kaj nardi gl5 v menjalniku kamor spada gl4 bos videl cudivite slike in tanjsa denarnica. Avto ima 21000km.

Ja poglej, ti ze jamras pri novem z origianlnim, ki naj bi bil GL4....

GL5 pokriva vse karakteristike ki jih krije GL4, tako da brez zamere malo komplicira?, ?e ti bo pa olje krivo za to da se obrabijo sinhroni, potem pa je material avta ni?vreden. GL4 se ve?inoma predpisuje v Ameriki, kjer so tudi druga?ni pogoji.

 

Kot sem omenil je bolje 75W-90, pri nas imamo spremenljive pogoje od -20 do 40C. 

Vedno dajem samo tega, ne glede kaj re?e proizvajalec, no seveda pri DSG je bilo druga?e, tam se ne more? igrati po svoje, za francoza pa ?e nisem raziskoval.

 

Pa a ni mazda ravo ta, ki pravi da je olje v menjalniku do?ivljensko (za M6 avtomatik smo imeli ta primer)

 

If you purchased your Mazda new and it is equipped with SKYACTIV? TECHNOLOGY, it will have lifetime transmission fluid that only requires changing should a critical component or the whole transmission need to be replaced

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

GL-4 Gear Oil

These oils possess a moderate level of extreme pressure additives and are the most commonly used gear oil in the modern world. The majority of transmissions use this kind of oil.

 

GL-5 Gear Oil

These oils possess a very high level of extreme pressure additives. They?re primarily used with hypoid gears and other extremely loaded systems.

 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

GL5 ni primerno za Mazdine menjalnike, obvezno GL4. GL5 ?koduje sinhronom.

Tovarni?ko je olje GL4 75W80, ?eprav v na?ih priro?nikih za uporabo pi?ej tudi GL5 in 75W90.

Jst se dr?im tovarni?kih servisnih navodil, kjer je predpisan samo GL4 75W80.

To govorim za M6 2gen.

Ker je to verjetno manual za ameriko, slo pa za evropo.

Ampak fantje vsak je svojega avta vladar, jaz govorim zgolj o izkusnjah po menjavi, neprimerno lep?a menjanja (Mazda 5, Mazda 6 2x, Swift, micra, Xedos 6, mx-5) v vseh teh zgolj in samo olje ki sem ga omenil.

 

Sicer pa ?e menja? olje na 3-4 leta oz sem ga v vsakemu avtu ki sem ga kupil rabljenega je lahko tudi samo GL, pa bo dobro za avto. :)

Saj to je vse ok. Gl4 in gl5 se nesme zamenjevst to je poanta nic druga ker gl5 zazge sinhrone v gl4 menjalniku.

https://forum.ih8mud.com/threads/is-gl5-gear-oil-really-bad-for-our-transmissions.623367/

 

Evo jures malo branja

Ha ha ha, link na drug forum, strokovno. Najbolje da na njihov forum das link na nas forum

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aless kje si dobil ta tovarniska navodila? Torej kaj naj potem dam ? 75w90 ali 75W80? Na uradnemu servisu so rekl, da to preverijo preko VIN stevilke, ampak usi vemo kako so tam smotani in me sploh nebi cudilo, ce bi mi dali napacnega...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to je vse ok. Gl4 in gl5 se nesme zamenjevst to je poanta nic druga ker gl5 zazge sinhrone v gl4 menjalniku.

https://forum.ih8mud.com/threads/is-gl5-gear-oil-really-bad-for-our-transmissions.623367/

 

Evo jures malo branja

?ele sedaj sem videl da je to forum za 4x4 terence, une resne....pa ja ne more? to primerjat no.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pametnjakovic jures v vsako temo se vtaknes tudi tam ko nimas pojma daj idi nekaj druga delat sploh ves kaj je ep aditiv brez da googlas. Sploh ves kaj je index viskoznosti ce nebi prej prevral. Glej tudi ti ljudje iz drugih forumov pisejo iz izkusen. Za tebe je vseeno gl pa daj not bucno ce nimas pojma. Ne vtikuj se v zadeve ki jih ne ves. Sploh pa citroen forum za jajca je drugje tam imate gl16 ki ga samo ti obvlasas.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker je to verjetno manual za ameriko, slo pa za evropo.

Ampak fantje vsak je svojega avta vladar, jaz govorim zgolj o izkusnjah po menjavi, neprimerno lep?a menjanja (Mazda 5, Mazda 6 2x, Swift, micra, Xedos 6, mx-5) v vseh teh zgolj in samo olje ki sem ga omenil.

 

Sicer pa ?e menja? olje na 3-4 leta oz sem ga v vsakemu avtu ki sem ga kupil rabljenega je lahko tudi samo GL, pa bo dobro za avto. :)

 

 

Manual je Evropski, v Ameriki kolikorvem niso imeli dizlov in karavanov.

Je pa res vsak se sam odlo?a kaj bo dal v avto, jst pa? prvo pogledam tovarni?ka navodila in pol se posvetujem ?e z svojim mehanikom, ki dela tudi na mazdi.

 

 

post-5522-0-27270700-1543174749_thumb.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pametnjakovic jures v vsako temo se vtaknes tudi tam ko nimas pojma daj idi nekaj druga delat sploh ves kaj je ep aditiv brez da googlas. Sploh ves kaj je index viskoznosti ce nebi prej prevral. Glej tudi ti ljudje iz drugih forumov pisejo iz izkusen. Za tebe je vseeno gl pa daj not bucno ce nimas pojma. Ne vtikuj se v zadeve ki jih ne ves. Sploh pa citroen forum za jajca je drugje tam imate gl16 ki ga samo ti obvlasas.

Fak, kam so pri?li lastniki mazd, res. Svaka ?ast.

Obljubim da ?ez mazdo ne napi?em ve? ni?esar, ker je to res avto, ki potrebuje zgolj in samo hvalo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • @Agerg; probaj s tem, to sem dobil na H forumu -> Frenk ,Šmartno ob Paki, 041 804 988
    • Sicer stara tema, a še moja izkušnja s tem Tertinekom.   Najprej, na avtomobilu je bilo potrebno popravilo gibljive cevi pri izpušnem sistemu, urejeno kot potrebno, le pri posegu je očitno bil odlomljen kar zajeten del plastike pri sprednjem odbijaču, ki se več ne drži ogrodja in vsake toliko podrsava po tleh, ampak prav, to lahko sam nekako zalepim nazaj.   Kot drugo, zaradi okoliščin spet odšel v to delavnico, bolniška domačega mehanika ter bližina servisa, za zamenjavo obeh prednjih končnikov kot so ugotovili na preventivnem tehničnem pregledu, avtomobil pred posegom posegom popolnoma izpraven, razen končnikov seveda, v zameno dobim avtomobil brez delujočega ABS sistema, brez delujoče samodejne ročne zavore, brez delujočega merilca hitrosti, brez delujočega radijskega sprejemnika, prav tako ne deluje potovalni računalnik, ki ne beleži več ničesar, niti motor več ne deluje s polno močjo, saj računalnik več ne regulira vseh procesov, ker so pri servisnem delu očitno nekje prekinili tokokrog oz. povezavo z računalnikom.   Avtomobil je neizpraven, ne morem ga ne registrirati niti zavarovati, niti prodati, odpeljem ga kvečjemu lahko le še na smetišče, vse to zaradi menjave sprednjih končnikov, pooblaščen servis ocenjuje ceno popravila na več kot je vrednost avtomobila, skratka, vozilo je po dveh posegih v tej mehanični delavnici le še za odpad.   Močno odsvetujem.
    • Tole bi pa res rabil razlago, ker potem je podrt kompleten smisel tako silike v zmesi kot mehkejše gume, kot lamel, ki se premikajo zato, da nastavijo rob in zarežežejo v sneg.   Gume, ki se počasi vrtijo veliko bolj drsijo kot guma, ki se vrti hitro, da sneg odnese iz rež. Kolk guma boljš prime od določene hitrosti naprej, ko zmeče sneg iz zarez in kolk slabše, ko se sneg nabira na obodu in je centrifugalne sile premalo, da bi ga odneslo iz rež.     Če bi tvoja razlaga veljala potem bi se lahko vozil, le do določene hitrosti, ko sneg še ne zleti iz profila, pri višjih pa ne bi bilo šanse da ostanemo na cesti. Tist model iz Tyre Review pa lahko takoj zapre YT kanal in pozabi na hitro vožnjo in driftanje.   Kaj pa v primerih, ko imamo sneženo podlago, kjer je sneg že toliko zvožen, da se sploh ne nabira več v profilu - a se takrat sploh lahko še premikamo?   V glavnem, za zimsko je pomembno, da je mehka tudi pri nizkih temperaturah in da lahko lamele ter tele male zareze na njih delujejo kot krempeljci, ki se zarežejo v sneg in preprečujejo, da guma zdrsne. Velike zareze v profilu same gume pa so zato, da sneg čimprej zapusti sam profil gume in da se ne nabira na njej.        
    • Sem ženo presenetil... 😊😉
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.