Skoči na vsebino

AC in hitrostne prekora?itve


Boss

Priporočeno sporočilo

Pred kakim mesecem sem ?e namignil, da deleam en zanimiv test, k je trajal od za?etka leta do konca marca. Se prav tri mesece, ugotoviti sem pa hotel ali s(m)o slovenci res taki divjaki na cestah kot nas posku?a prikazati dr?ava, tudi z novimi kaznimi. Tolk ?asa ?e ponavljajo zlajnano zgodbo, da ji ve?ina voznikov celo verjame in resno misli, da so na AC-jih sami nori slovenci.

 

In zanimivo izkazalo se je da sploh ni tako hudo, da redki vozijo hitreje od omejitev in da v treh mesecih sem na?tel komaj za dober ducat resnih prekora?itev (ocenjeno preko 180km/h).

 

V tem ?asu sem naredil ve? kot 8.000km samo na AC od tega ve?ino na dolenjski AC cca 1.500km pa tudi na ostalih AC odsekih. Pri tem sem striktno pazil, da sem vozil 140km/h po ?tevcu kar je enako 133km/h po GPS-ju se pravi, da sem se prakti?no dr?al omejitev. ?e se je naredila kolona in sem vozil po voznem pasu manj kot je omejitev takrat seveda nisem ?tel vozil, ki me prehitijo.

 

Torej v vsem tem ?asu me je prehitelo 378 vozil ali 6,2 avta na dan, kar se mi zdi pri ve? kot 100km prevo?enih na dan izredno nizek "rezultat". Pa ?e ti so ve?inoma bili mogo?e za max 20km/h nad omejitvijo.

 

Najbolj je seveda bilo zanimivo ?tetje prekora?iteljev glede na znamko avtomobila. ?eprav sem bil skoraj prepri?an, da bodo "zmagali" bavarski avti se je na koncu izkazalo, da so vozniki Audijev tisti, ki s seboj nosijo ve?vrednostni sindrom.

 

1. Audi 87

2. BMW 54

3. VW 38

4. Renault 22

5. Beli dostavniki 19 :blink:

vse ostale znamke skupaj le 158

 

Po eni strani sem presene?en po drugi strani pa sem skoraj pri?akoval tak rezultat, ki je samo dokaz tistega kar gledamo vsak dan na cestah. Zanimiv je bil velikono?ni petek na AC proti Kopru in nazaj saj me je samo tisti dan prehitelo 17 Audijev in to 9 z italijanskimi tablicami :blink:

 

Najhuj?e presene?enje pa me je ?akalo glede dr?av kr?iteljev. Najhuj?i sicer smo slovenci, kar je v bistvu razumljivo saj smo tu doma in sigurno nas je najve? na na?ih cestah. Sledijo Hrvati (predvsem zagreb?ani na smu?anju) in nato Italijani.

 

1. Doma?i 181

2. Hrva?ka 71

3. Italija 58

4. Nem?ija 28

5. Avstrija 22

6. ostali 18

 

Doma?i:Tujci = 181:197 :blink::blink: Torej ?e strogo gledamo samo prekora?itev kot prekr?ek jih tujci po?nejo na na?ih AC-jih ve? kot vsi doma?i skupaj in na la? postavlja vse tiste, ki trdijo, da smo samo slovenci divjaki na cestah. ?e zdale? ne pa to ni zdaj branjenje sodr?avljanov samo k na?emu kaosu vsaj polovico prispevajo tujci.

 

Za zaklju?ek pa ?e tistih 13 najhuj?ih divjakov (3 Italijani in 2 Hrvata)

 

1. BMW 4

2. Audi 3

2. VW 3 (vsi Passati)

4. Honda 1

4. Renault 1

4. Mercedes 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe boss, ce bi bil ti bi dal tole kaki reviji, da vsaj mal zasluzis, ker drugace, bi mislu, da se ti je mal tko zrolal hehe :)

 

drugace pa iz moje perspektive bi bil test precej drugacen, ker redko me kdo prehiti (provide ne stejemo sem)

 

se pa strinjam, da so audijevci najbolj zatezeni

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss kaj naj re?m, :bravo:

Tud sam mam zlo slabe izku?nje recimo z audiji, enkrat je v Trzinu na dvo pasovnci je dec hotu narest ?e ta tret pas :blink: Dobesedno se je rinu med mano in eno babo, na koncu sm jst popizdiu in pospe?u ker se una koko? ni nikakor hotla umaknt + telefon u roki, tko da recmo da ga delno razumem :D Ampak useen tko k se je ta rinu se ni ?e noben do zdj na cesti. Da ne omenm hupe in en kp blendanja NON STOP.

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To,da so Audijevci najve?ji "divjaki" se popolnoma strinjam.In ?e so noter montirani ?e italijan?ki,je to dobitna kombinacija.

?udno,da ni nobene Mazde 6 med prekr?karji :whatever: .Verjetno nisem bil tisti dan na AC,ko si vozil proti KP. :P Ne,sej se ve?inoma vozim tam nekje od 140-160,odvisno,?e je klanec gre sama mazdica malo hitreje.

 

In verjetno,Boss,ni bilo nobene nesre?e na AC zaradi teh "divjakov",ki so pi?li 160 z novimi makinami,ne?

Po mojem so bolj nevarni tisti,ki se "gibajo" po AC 130 z kakimi starimi katrcami in Yugi?i.Tej so pa res divjaki...

 

V glavnem,po mojem nas ho?e ta oblast popolnoma zatreti z glupimi zakoni..No,taki zakoni so napisani,da se jih

k... ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zanimivo vse to. Jest sm sicer uceri naredu kr neki hitrostin prekoracitev ko sm se sel z mojo 626 mal peljat, poj prodi veceru sm se ze mal navadu/umiru :D

 

drugace pa je moja teta velik bolj nevarna kot vecina teh prej nastetih. ona, ce le da, se skoz naselje 60. AMPAK se tudi po avtocesti ne pelje vec kot 60 :bravo:

smrt je dokaz da zivlenje cloveku skodi

 

5398_1.png

 

trevian

tribal wars

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bravo Boss, to kar se nam zdi si potrdil, z mnenjem o "konstant 60" fahrerjih se tud strinjam - meni se zdi zelo kriti?na kategorija pubertetni?kih voznikov belih dostavnikov - ki vozijo po sistemu - ni moj zato se mi jebe, pa ?e mo?nej?i sem.

 

En Audi ali BMW je pri 160 verjetno veliko bolj stabilen kot pa en kombi, berlingo in podobne kante. Navsezadnje so narejeni za Autobahn bolj kot katerikoli drugi avtomobili. (A6, petica)

 

Jaz ga tud ob?asno stisnem, ?e je prazno na obeh pasovih (stara H mi gre prek 230, M blizu 200), ampak mimo pa ne padam ve? kot 140-150 ?e zaradi tega, ker nikoli ne ve? kdo te izsili, sploh pa mimo kamionov se kar po omejitvah vozim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bravo Boss,lep test,pa lepo si se to namatral pri ?tetju. :D Jaz priznam,da se mi ne bi ljublo. :P

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, zanimivo nalogo si si zadav, ka?no je pa blo ra?unovodstvo; enostavno ali dvostavno! :P

 

Upam samo da varnost vo?nje ni kej trpela pri opisanih kalkulacijah, ker za use te cifre (npr. evidenca Zagreb?kih smu?arjev) so kar zahtevne in bi skor rabu ?e asistentko! :danzoman::D

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He he, Boss, potrdil si to?no to kar se mi je dozdevalo, in namre? da so Italijani najbolj brezobziren narod pod soncem, z tem da so purgerji pa tako ali tako izven vsake konkurence <_<

Tudi sam imam po slu?beni dol?nosti veliko stika z enimi in drugimi in povem vam da v?asih bi jih najraje ..... :angry: (uglaunem ni? kaj lepega).

 

To da so Audi fahrerji v 90% ena navadna goveda pa mi je ?e dolgo jasno.....na?alost.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

He he, Boss, potrdil si to?no to kar se mi je dozdevalo, in namre? da so Italijani najbolj brezobziren narod pod soncem, z tem da so purgerji pa tako ali tako izven vsake konkurence <_<

Tudi sam imam po slu?beni dol?nosti veliko stika z enimi in drugimi in povem vam da v?asih bi jih najraje ..... :angry: (uglaunem ni? kaj lepega).

 

To da so Audi fahrerji v 90% ena navadna goveda pa mi je ?e dolgo jasno.....na?alost.

 

?e bi vse tiste makine z ital. tablicami lahko ustavil in preveril, kdo je za volanom, sem 99% prepri?an, da bi na?tel 75% Romunov, ki so na delu v Italiji. Ker moje izku?nje z italijanskimi vozniki so bolj v domeni sanjavih nedeljskih ?oferjev kot kak?nih speedmajstrov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi vse tiste makine z ital. tablicami lahko ustavil in preveril, kdo je za volanom, sem 99% prepri?an, da bi na?tel 75% Romunov, ki so na delu v Italiji. Ker moje izku?nje z italijanskimi vozniki so bolj v domeni sanjavih nedeljskih ?oferjev kot kak?nih speedmajstrov.

 

E,s tem se pa ne bi strinjal.Mogo?e so sanjavi nedeljski penzionisti,ki gredo v Istro na kosilo in nazaj grede vozijo ?e bolj po?asi,ker so ponavadi-omoti?ni od vinskih hlapov. :P

Ta mladi so pa glih tako agresivni kot vsi vozniki,le da ?e ve? gestikulirajo in se pogovarjajo s telefon?ki med vo?njo. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sj men je tud enkrat dvignu ?ivc polizani ?pagetar z audijem in seveda visi na telefonu, me gladko izsil k da se mu jebe ?e ga ubijem spotoma, pa mu potrobm da usaj mal stegne, on men sredinca, no sj, pol k sm se mem prpelu da mu je brt z roko useko po ?peglu je meu usaj 2 km varnoste razdalje. Takrt bi ga ?ivga odru proklet đubar en <_<

POZOR!

 

Kredibilnost mojih izjav in nasvetov je lahko vpra?ljiva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede bele?enja res ni bil problem saj jih je bilo relativno malo, ki so me prehiteli (cca 6 na dan), Ok en dan je bil izjema ampak, ker so me prehitevali samo italijanski audiji sem kar ?rtice delal :blink:

 

?al pa test ni ?isto popoln saj bi moral ?teti ?e vse tiste, ki sem jih sam prehitel, da bi lahko ocenil pribli?en procent kolk voznikov posameznih znamk je bolj na?pi?enih.

 

Recimo Renault in VW sta zelo visoko samo zaradi tega ker je avtov teh znamk prakti?no najve? oziroma na na dolenjskem pa? mo?no prevladujejo. Procentualno pa nimajo toliko prekora?evalcev. Pravo nasprotje tega sta pa Audi in BMW, kjer si na u? upam presoditi, da je vsaj vsak tretji tak?en, ki prekora?i.

 

Ampak kljub temu sem se prepri?al, da je divjakov izredno malo in nikakor toliko kot trdi na?a oblast. Tudi na lokalnih cestah skoraj ne pomnim, da bi me kdo prehitel (mogo?e letos 2 al pa trije) pri tem, da ne vozim, ?ez omejitve oziroma se jih dr?im na 10% natan?no.

 

Z drugimi besedami povedano je to ?e en dokaz, da visoke kazni za prekora?itve po novem ZVCP ne bodo dosti prispevale k dvigu varnosti (razen tistega par mese?nega hipnega efekta). In prekora?itve se niti v enem primeru niso izkazale za povzro?anje nevarnosti. Najve?ji problem, ki sem ga opa?al je recimo vklju?evanje na AC, kjer se najde en me?ka? in en brezobzirne?, ki zaradi tega me?ka?a pade iz vklju?evalnega direktno na prehitevalni pas potem pa bremzaj ?e lahko. Najve?krat se to dogaja ori Grosupelj?anih, ki so med najbolj brezobzirnimi in sploh ni ?udno, da skoraj vsak drugi dan na tem odcepu dogajajo nesre?e ?al pa policija ne stori popolnoma ni? in pusti tak?no anarhijo.

 

 

Pa se ?e 1x vrnimo k "rizi?nim" znamkam - velika britanija je to zelo lepo uredila saj rizi?ne znamke (Audi, BMW,...) zelo visoko colajo pri zavarovanju oziroma precej vi?je kot nekatere druge "mirnej?e" znamke. Ne bi bilo ?isto ni? narobe, ?e to tudi pri nas uvedejo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss...zanimiva statistika...Pohvalno tako ali druga?e.

 

Mislim pa, da ni problem toliko na AC-jih s tem divjanjem, ker tako asfalt kot celotna infrastruktura AC in varnosti, po E-standardih MORA!!! vzdr?at tudi veliko ve?je hitrosti, kot so "omejene", oz. bolj kot ne, predlagane. Na dolo?enih odsekih celo manj, kot 130km/h (Vi?nje-gorski klanec).

 

Kar se ti?e tujih dr?avljanov in njihovih izpadov in karakternih "Js sm pa neki ve?" in Hrva?kih "Idemo na skijanje u Sloveniju ili Avstriju", pa lahko povem samo to, da so pa? prepotentni, oz. vozijo pr nas kakor se jim pa? zdi.

 

O Slovencih ne bom govoril, ker sem tudi jaz eden tistih, ki pa? rad stisne po gasu, pa tudi ?e ne gre 200/uro.

 

Italjani po njihovih cestah vozjo kot po jajcih. Kolega je ?el v Trst...itak je bil "prvi" in prehitevu vse. ...so ga Caribinieri ustavli po izhodni cestninski postaji, zahteval listek vstopne in izstopne postaje, izra?unal ?as potovanja in mu izstavli ra?un. Pa kr krepko je moru pla?at. (Par let nazaj)

Je pa res, da Italjani ne znajo vozit! DEJSTVO!!!

 

Recimo, Boss je delal statistiko na dolo?eni relaciji...po Dolenjki in Primorki. Itak najbl logi?no...Hrvati in Italjani. Kako bi pa blo kaj po ?tajerski in Gorenjski...Dajte mal ?tet promet in populacijo (reg. tablice)...

Pol verjetno pristanemo na avstrijskih, nem?kih, mad?arskih in tudi kakih ?e?kih...itd...tablicah. Da o slovenskih ne govorim.

 

Okol kombijev :) ...pr biv?i firmi, na ?iht obvezno po omejitvah...iz ?ihta pa tooolk, kolk je ma?ina dala. Pa?, niso pla?eval ?asa, ki si ga porabil za vo?njo iz gradbi??a!!!

 

@Alex...stare katrce sploh ne grejo ve? kot 100, pa naj bo ?e tko "nova", moj "Jo?ko" (Yugo 45AX), je ?el pa 150km/h...?tirbrzinc!!!...smo dihtunge na glavi in sve?ke zamenjaval kot vsakodnevne malice!!!

?e so uni divjaki, ki se pelejo 130, ka sm bil pol js? :) ...Vedno prvi!!!... :hohoho:

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ko si omenil bele dostavnike :bravo: z vivacity sma se (z sodelavcem ko sem delal pri firmi in pomagal poleti) pri firmi peljala po enem odseku malo ve? kot 180 in gledala za?udene frise voznikov malo bolj "zmogljivih" avtomobilov :D enga tipa je prav v bad vrgl da je njegovo BMW 5ko prehitel bel vivacity :hohoho:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ?estitke :)

jaz se javim, da malo na?o gorenjsko avtocesto bele?im, ker ve?krat nardim celotno furo od Hru?ice do LJ.....

emmm kaj pa ljubljanska obvoznica? kak?ne so va?e izku?nje tam? v?asih me je kar groza sploh furat, ker ma? al ful me?ka?ev, ko pa ho?e? prehitet pa se ti v ?peglu poka?e miljardo ?iv?ne?ev.....sm bolj napeta na vo?nji tam ko po avtocesti, tam je vsaj bolj mir! sem pa tud jest v?eraj opazla, da za “fensi“ znamke omejitve 80 tam ko so, sploh ne obstajajo...kaj ?ele k je 60 (so ful delal v?eraj na AC proti Ivan?ni Gorici grrr) .....pomoje majo ?e tko serijsko minimalno hitrost 90 hehe :)

The sun always shines...all it takes is 4 you to look through the clouds....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tiste, ki se jim najbolj mudi (no tut jz nisem lih pol?, ampak sem lih u?eri dal tole terapijo ?ez) - bi predpisu da se morjo vsaj 100 km po avtocesti peljat s hro??em, ki mora bit vsaj 30 let star in osnovnega motorja - 1200 J (25 KW/34 KM), pa da vidmo al se bojo mal umiril, al pa na Studenec na zaprti oddelek pa ene mo?ne tablete! <_<:hohoho:

 

P.S. Ta Hro?? pi?i tm ene 110, ?e je mav z brega dol! :danzoman::P

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hro??i so full kul!!! ?e posebi letnik 1965, ki je parkiran v na?i gara?i :)

 

?e najbl? je poleti mal zakruzat okol po SLO. Do morja, ?ez Kras na Gorenjsko stran, pa pol ?ez Avstrijo na Koro?ko in ?tajersko, Pa pol mal ?e v Prekmurje, pa nazaj sem na Dolenjsko!!!

 

Pot traja 3 dni :D Lepo po?asi in nikoli po AC.

Mister polizman...go get a DONUT!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Najbolj je seveda bilo zanimivo ?tetje prekora?iteljev glede na znamko avtomobila. ?eprav sem bil skoraj prepri?an, da bodo "zmagali" bavarski avti se je na koncu izkazalo, da so vozniki Audijev tisti, ki s seboj nosijo ve?vrednostni sindrom.

 

In zakaj je ?e to ve?vrednostni sindrom, ?e vozi? po AC nad omejitvijo?

Je pa zanimiva tvoja statistika, najverjetneje si bolj malo vozil po primorski AC :D

99´ 323F 1.4

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In zakaj je ?e to ve?vrednostni sindrom, ?e vozi? po AC nad omejitvijo?

Je pa zanimiva tvoja statistika, najverjetneje si bolj malo vozil po primorski AC :D

 

Se strinjam - jaz naprimer vedno vozim enako - ne glede na avto ki ga vozim. Po omejitvi +10% po navadnih cestah in 150-170 po avtocestah. V?asih ko se mi zljubi jo pa malo spiham pri 200+ samo redkeje. Tako sem vozil prej z Lantro 1,8 top k :angry:, potem s Toyoto Camry 3,0V6 :huh:, potem z Audijem A6 :bravo: , in sedaj z Mazdico :vesel: ...

 

Te?ko verjamem da ima znamka avta kaj pri na?inu vo?nje. Kolikokrat opazujem nekulturne voznike - ponavadi s kako ?tirikolesno mej?keno ?aro (clio, 206, fabia, yaris...) ki se ti nikakor ne bo umaknil z prehitevalnega pasu, ?eprav se pelje 130 ali ?e celo manj. Potem ti pa blenda in hupa ko ga prehiti? po voznem pasu. ?e najve?ja nevarnost pa so tako kot ste ?e omenili penzijonerji. Se mi je ?e zgodilo, da mi je ata zavil na prehitevalni pas pri hitrosti pod 100km/h, pa ni ni? prehiteval - zgleda se mu je zljubilo...

 

Precej me pogrejejo kamijonarji - ni lep?ega kot opazovati prehitevanje dveh kamijonov - po mo?nosti sta celo od iste firme - ko se en pelje 88km/h, drugi ga pa prehiteva in gre 89km/h - in to potem ponavadi traja kakih 5-7 km... :angry: Sam sem veliko na cesti - po slu?bi namre? spremljam izredne transporte tudi po ve?krat tedensko po celi Sloveniji, pa me ?e vedno pogreje to. Pa ta nove table da se kamijoni lahko prehitevajo samo ob dolo?enih urah dnevno ne zale?ejo ni?.

 

Sem pa govoril s kolegom, ki dela na providi in je rekel da bodo sedaj po AC bolj popustljivi do voznikov kateri obvladajo hitro vo?njo in korektno vozijo. Baje bodo tolerirali do 160km/h pod pogojem da boste vestno dr?ali varnostno razdaljo in uporabljali smernike - upam da res :) ...

 

Kuscar

5578_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In zakaj je ?e to ve?vrednostni sindrom, ?e vozi? po AC nad omejitvijo?

Je pa zanimiva tvoja statistika, najverjetneje si bolj malo vozil po primorski AC :D

 

Saj sem napisal, katere AC sem uporabljal najve? in res primorke je bilo le za kak?nih dobrih 400km (2x med KP in LJ) in obakrat je bila kr ?tala predvsem z Italijani in z Audiji. Tega dejstva si nisem zmislil ampak sem ga v ?ivo do?ivel in ?e se mi italjan?ek z Audijem v rit zaganja in blenda kot prfuknjen si lahko mislim svoje.

 

In ko se podobne situacije s to?no dolo?enimi znamkami avtov dogajajo pogosteje kot z drugimi lahko mirne du?e re?em, da vsi ti verjetno mislijo, da so AC-ji narejeni samo za njih in da smo ostali pa? nebodigatreba ovire na cesti, ki jih je treba sterat v PM. ?e to ni ve?vrednostni sindrom potem ne vem kaj je in vpra?anje se postavi a si take znamke avte kupujejo take vrste ljudje ali taki ratajo ?ele, ko si kupije te znamke avto. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam s Kuscarjem

 

me pa moti to pljuvanje po narodih. To je cist narobe in to delajo al tisti, ki ne vejo* ali pa tisti ki so nekako "nesigurni" v lasten narod**

 

Recimo tko vozijo vsi v Italiji...se zalep za rit in blenda ko zmesan. Blenda v bistvu se ko je 200metrov zadaj...recimo ena voznja Ljubljana - Rim te cist izmuci, ker moras skoz sopat pa blendat pa prehitet z desne itd itd...

 

 

 

* recimo Nemcija- Slovenijo imajo kot vse druge drzave sovjetskega bloka in je to ena taka komunisticna drzava (primer: ce rentas avto tam, pri vecini firm ne mores peljat v Slovenijo, ker je "rizicna" drzava, pri tistih s katerimi lahko prides v Slo. pise, da ne velja za: audi, bmw. mercedes, vw

 

** nazalost veliko ljudi v sloveniji ima mocne stereotipe in jih je tezko spremenit - ala nemci so carji, italjani pedri, balkanci (juznjaki) pa stoka.

 

Treba se je odpret :)

Meni osebno je pomagalo, da sem zivel vsepovsod in imam prijatelje iz celega sveta. Kdo bi si mislu, da bo eden mojih najboljsih prijateljov prav iz Beograda :)

 

To je moje osebno mnenje in opazanja (mogoce bi blo boljs ce bi bil tiho, sam to ni Labi pol) :D

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne da bi zdaj tole polemiko ?elel pretvorit v medrasni spor :)

 

je pa dejstvo, da ?e sami v doma?i prelepi dr?avi serjemo eden po drugem, v smislu ?tajercev, dolenjcev, prekmurcev, itd....

 

in tako je tudi do drugih... nestrpnost do soljudi je odraz stanja v dr?avi....

 

ampak, delno pa velja, da nekateri z mo?nej?imi znamkami vozil imajo prepotentnost v sebi ;)

 

je pa Boss naredil statistiko, ki se je seveda ne more kar posplo?it, velja pa za njegov primer ;)

 

dejstvo pa je, da se kultura naroda odra?a tudi na cestah in to ne samo na slovenskih...

 

pripomniti moram ?e tole, da v SLO policija zelo malo kontrolira tujce, v Avstriji je to druga?e, tam raje tujce vsipajo po denarnici, in to na licu mesta :D svoje dr?avljane pa imajo bolj tolerantno na vrvici

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.