Skoči na vsebino

Mazda6 GH 2008 rumena opozorilna lucka motorja


Priporočeno sporočilo

Danes sem sel od doma in opazim rumeno lucko s simbolom motorja ...

 

Objavljena slika

 

 

V prirocniku pise zelo malo glede tega... Pise samo nekaj, da je lahko zaradi praznega rezervoarja (???) napaki na elektroniki in se nekaj... in da naj se obrnem na servis... skratka nic konkretnega...

 

Klicem na MES in gospodicna pravi, da ce je lucka rumena, da se lahko peljem dalje in cimprej na servis... ce bi bila pa rdeca, pa bi bilo potrebno takoj ustavit...

 

Kdo ve, kaj bi to lahko pomenilo? Servis dela sele v ponedeljek... Sicer avta ne rabim tako nujno, je pa morece cakanje na ponedeljek, ker me zanima, kaj je lahko vzrok :( ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se je tudi pri?gala rumena lu?ka "motorja" sicer pri bencinarju, ker sem nato?il poleti nek ?uden plin v Italiji. S ?asoma (mislim da 5 v?igih avtomobila) se je ugasnila. Tudi jaz nisem ni? na?el v navodilih razen tega, da ?e ne ugasne da pelje? na servis. No v glavnem od takrat je nisem ni? ve? videl, avto pa tudi servisa ?e ne :)

 

LP, S

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?E si slu?ajno kaj odklapljal (aku in podobno)

 

Mora? ugasnit motor, vzgati motor in volan namotan skrajno levo, skrajno desno, skrajno levo, skrajno desno - to resetira pozicijske senzorje 8samo ponavadi ob tem se TCS sveti)

 

Drugo pa je loputa zraka - poglej preveri konektor ?ic na njem....

 

To sem imel jaz po nedavnih nadgradnjah za po?timat

 

P.S. DPF nisi imel poprej prizgan?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?E si slu?ajno kaj odklapljal (aku in podobno)

 

Mora? ugasnit motor, vzgati motor in volan namotan skrajno levo, skrajno desno, skrajno levo, skrajno desno - to resetira pozicijske senzorje 8samo ponavadi ob tem se TCS sveti)

 

Drugo pa je loputa zraka - poglej preveri konektor ?ic na njem....

 

To sem imel jaz po nedavnih nadgradnjah za po?timat

 

P.S. DPF nisi imel poprej prizgan?

 

Tisto "volan skrajno levo, skrajno desno" (ker kao sistem ne ve, v katerem polozaju so kolesa zaradi DSC)... sem imel zadnjic, ko sva z Bostjanom rihtala komfort blinker ... Samo tarat so svetile lucke za DSC in splozko cesto... pa je to pomagalo...

 

DPF lucke pa se nisem videl svetiti niti utripati... razen takrat, ko obrnem kljuc, ko se vse lucke prizgejo (kontrola) ...

 

Loputa zraka? Kje naj bi se to nahajalo? Z avtom sem se samo vozil... ni bil narejen noben poseg od zadnjega posega pri montazi komfort blinkerjev (pred dobrim tednom, ko je bilo se "svinjsko mraz" :) ) ...

 

 

V prirocniku je samo tole:

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

Objavljena slika

 

S tem, da je recimo v prirocniku napacna slikica pri opisu tele tocke:

Objavljena slika

 

Opozorilna lucka odprtih vrat ni tale, kot je na sliki (motor) ... :ne vem:

Objavljena slika

 

Nic... bo treba pac pocakat do ponedeljka in takrat malo pogledat do Game, ce imajo kaksen koledar zame :bravo:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se je meni prej?njo zimotudi 1x zgodilo in ?e je naklju?na napaka bo po petih izklopih motorja sama izginila. ?e pa ne oz. se ti bo ?e pri?igala pa ne bo druge kot servis.

 

Vceraj sem ga ene parkrat ugasnil in prizgal... nic bolje...

 

Prejle pa sem tudi se ene desetkrat vzgal/ugasnil ... vmes malo po dvoriscu naprej in nazaj... in kar noce ugasnit :( ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

EGR ventil :ne vem:

 

 

To bi moralo biti garancijsko popravilo? Sicer nimam pojma, kaj toje EGR ventil... sem malo pobrskal po forumu, in nasel, da stane 311? :ne vem: ... Bomo videli v ponedeljek, ce prej ne ugasne...

 

Kaj priprocate... da se v ponedeljek peljem normalno na siht (iz Medvod v Kranj) in grem potem tekom dneva do Game v BTC... ali je bolj it zjutraj direkt v Ljubljano? K Mocniku ga nekako ne bi peljal... ker svoj avto stalno vozim v Gamo ... in bom tudi tokrat enako naredil ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni nic ne opazim, da bi kaj nagajalo... normalno vziga... normalno se pelje... samo lucka sveti :ne vem:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni nic ne opazim, da bi kaj nagajalo... normalno vziga... normalno se pelje... samo lucka sveti :ne vem:

 

Mo?no je,da je samo kak?en senzor-?ek za na?telat.Dokler je samo rumena na armaturki ni panike. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest prid do mene pa bova prklopla in popedenala, kaj ga matra.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest prid do mene pa bova prklopla in popedenala, kaj ga matra.

 

 

Smo sli malo na obisk na dolenjsko... ampak je zal mazda ostala v garazi... in smo sli s 15 let staro Cordobo :D:P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smo sli malo na obisk na dolenjsko... ampak je zal mazda ostala v garazi... in smo sli s 15 let staro Cordobo :D:P

 

Amater, prlet jutr dopoldne v loko, pa lahk na hitr nardiva diagnozo, pa mejbi ?e neki predelava, za test, al pa dokon?ava experiment, za imenom pizdarijasvetovna?migalska. <_<

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smo sli malo na obisk na dolenjsko... ampak je zal mazda ostala v garazi... in smo sli s 15 let staro Cordobo :D:P

 

Lahko bi ?el komot z mazdo.Ni neke panike okoli teh rumenih lu?k-jaz sem se vozil po celi Evropi z njimi dve leti. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

status?

 

Danes zjutraj, ko sem se peljal na siht v Kranj, je lucka se vedno svetila... Okoli devetih, ko sem sel proti Ljubljani, pa ni vec svetila :) ... izgleda se je mazda ustrasila obiska "dohtarja" :hohoho: ...

 

Vseeno sem se oglasil na Gami in je log pokazal neko napako (nimam pojma kaj, serviser je samo rekel, da je nekaj in da take napake se ni imel... ) ... preventivno so nalozili nov softver... :bravo: ...

 

Upajmo, da bo OK ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes zjutraj, ko sem se peljal na siht v Kranj, je lucka se vedno svetila... Okoli devetih, ko sem sel proti Ljubljani, pa ni vec svetila :) ... izgleda se je mazda ustrasila obiska "dohtarja" :hohoho: ...

 

Vseeno sem se oglasil na Gami in je log pokazal neko napako (nimam pojma kaj, serviser je samo rekel, da je nekaj in da take napake se ni imel... ) ... preventivno so nalozili nov softver... :bravo: ...

 

Upajmo, da bo OK ...

 

Je bil dan kak teden nazaj ko so crkavale mazde, in so dnevi te dni ko se mazde same popravljajo... :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

preventivno so nalozili nov softver... :bravo: ...

 

ko Windows... jebemti... :)

 

enkrat je napaka, drugi? je ni, ko nalo?i? update, je en cajt dobro, nikoli pa ne ve? ?e ne bo spet narobe... <_<

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se je v moji ?estki ( diesel letnik 2003) tudi ?e ene 3-krat (pribli?no na 4 al pa 5 mesecev) pokazala ta lu?ka in motor je tudi crknil. Ni? kaj prijeten ob?utek ko se to zgodi 800 km od doma, kjub temu da imam na voljo vse mo?ne asistence:) Najprej ni hotel v?gat, po pribli?no treh minutah pa je avto v?gal kot da se nikoli ni ni? zgodilo in peljal naprej. Zanima me, ?e kdo ve, ali si ra?unalnik v avtu te dogodke zapomni in se jih da dobit ven ?e ga mojster priklopi na svoj ra?unalnik.

 

Seveda me pa zanima, ?e kdo pozna kakega kul mojstra nekje od LJ do Nove Gorice, pa po mo?nosti "neoriginal" servis in ?e kolk stane pribli?no ena taka storitev.

Dolgo smo avto vozili na Autorent v Gorico ampak po nekaj hudih kreganjih tja ne grem ve?...

 

?e ste pa na to temo kje ?e pisali, me prosim opomnite

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko pri?ge lu?ko se to v log error zabele?i in se to?no vidi pri kak?nih parametrih se je napaka zgodila in kje.

 

Vidi se vse: temp. motorja, temp. zuni, ?t. obratov, kolk je bil gas prtisnjen, hitrost in ?e in ?e tako, da se da marsikaj razbrat samo iz teh podatkov. :ninja:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hudo....

si pa res nism mislu de tolk razli?nih parametrov shrani computer ob napakah...

 

To bi blo pa res lepo videt enkrat kaj za hudi?a mu pride na pamet de ga na lepem zmanjka.

A so ti podatki zaklenjeni v spominu da imajo samo poobla??eni dostop, al je konc koncev ?e dovolj da ima? standardni tester in Autodata na ra?unalniku da razbere? kodo napake?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stara M6 si ne bele?i pri kakih obratih in temperaturi se je pri?gala "engine check", bele?i po koloko kilometrov in koliko ?asa si se vozil od takrat, pa zakaj se je pri?gala.

?e te zanima prlet v lublano v nedelo pa bomo pogledal.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.