Skoči na vsebino

Ponudnik mobilnih storitev - katerga vzet?


Z M A J

Priporočeno sporočilo

?eeer Mazda?i!

 

Ker nisem nikjer na?el teme s podobnim naslovom, sem tole ofnal na fri?no.

 

No stvar je taka, da mi ?ez dan ali 2 pote?e 2-letna (no zvest sem jim bil zadnjih 6 let) vezava na Si.mobil, pa sem zdej v totalni dilemi, ali naj jim podalj?am mandat ali ne? :blush:

 

Aparata novega nimam neke ekstra potrebe vzeti, tako da teoreti?no tudi ?e jim podalj?am pogodbo, lahko "skliznem" kadar ho?em, me nimajo s ?im dr?at in vezat na sebe. :cheers:

 

Imam pa sicer kar nekaj ?tevilk znotraj mojega omre?ja in to me malo ba?e. :D

 

Po drugi strani kot GROMOZANSKI minus Si.mobilcem ?tejem katastrofalen signal in kar je najhuje se ta signal z leti popolnoma ni? ne izbolj?uje, poleg tega imajo tudi zelo ?udne prehode med oddajniki (med drugim nekje sredi LJ - ?i?ke in kasneje v ?ejah pri Komendi npr.), saj na dolo?enih delih ko pre?alta iz enga na drug oddajnik, zadeva totalno mrkne (tisto nadle?no piskanje za prekinjeno zvezo, jao). :hudicek:

 

Nekako za resno alternativo sem vzel Tu?mobil, sem pa v fazi odlo?anja, zato vam bom hvale?en za kak uporaben nasvet. ?e g. Lojz kaj obvlada mobilno telefonijo, naj magari ?e on kak?no "klobu?arsko" logiko razlo?i. :vino::punk:

 

Trenutno uporabljam aparat Sony Ericsson ELM in mi razmeroma dobro slu?i zadnji 2 leti, pa mi je vseeno ?e do nadaljenjega ostanem na tem gsm-u, ker mi to ni najva?nej?a stvar v ?ivljenju in statusni simbol. :jezicek:

 

To je vse zaenkrat! :rozico:

 

LP!

 

B.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 82
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Pri meni doma, dela simobil dosti bolj?e od mobitela...kar se ti?e psketov, so vsi tam tam bolj je va?nio da si malo prera?una? koliko govori? povpre?no na mesec in si temu primerno vzame? tudi paket, da ne prepla?uje? mese?no naro?nino...raje pre?para? za :cheers:

www.gistel.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas doma so izku?nje take, ve?ina nas je na Tu?mobilu in do sedaj kjer koli sem bil lahko re?em dela brez problema. O?e na T2 imajo ?e nekaj ?asa Simobilovo omre?je kar je slabo, ker celo doma nekje dela drugje ne, pa ne da smo nekje bogu zahtrom doma, v mestu ne dela vedno. Mama po slu?beni dol?nosti Mobitel isto kot Tu?mobil ni problemov nikjer. Prej sem bil dolgo Mobitelov naro?nik, vendar kar se mene ti?e mi ni ?al, da sem na Tu?mobilu, ni?ji ra?uni prio isti porabi in bolj prijazen odnos do strank, ker na Mobitelu so samo gledali kako bi lahko ?e kaj pokasirali zato sem tudi imel po sveh mesecih od njih zahtevo po mese?nih izpsiskih in ?ele takrat so bili ra?uni v okviru naro?nine in ne ve?ji. Pa, da raje ne omenjam kak?ne je bil postopek na koncu, ko sem ?el od njih in ta postopek se je ponovil tako pri obeh bratih in pri bratovi punci, samo po ne vem koliko pisarjenja in klicanja sem vedno dosegel svoje, ker sem pa? imel prav in oni so hotli, da sem jim jaz kaj ?e dol?en dejansko pa so bili oni meni in ker so bili tako trmasti in neekonomi?ni so dobili svoje, sicer se ni ?lo za ne vem kake zneske samo tu se gre za odnos med stranko in ponudnikom storitve.ki pa je bil s strani Mobitela totalno ne profesjionalen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako je pa s tistimi preklopi med omre?jema, ki so baje pla?ljivi, v primeru da Tu?mobil nima omre?ja oz. signala (sem pa? doma sred prelepih slovenskih gozdov, hehe) in verjetno Tu?mobil nima nekega signala pri meni, kar pomeni, da bi moral iti v "gostovanje" pri Mobitelu na teh dolo?enih lokacijah, kjer pa se (logi?no) precej pogosto nahajam. :aaaaa:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je, jaz sem tudi imel vse razen Tu?a, ki je v bistvu M in moram re?i da nisem opazil razlike v signalu, trenutno Simobil dela povsod, tudi ?eni kombinacija T2 / Simobil hosting

 

In moje izku?nje:

- ?e si svetovljan ki dosti potuje = mobitel / simobil, cene v tujini so podobne

- ?e si samo v SLO in ob?asno sko?i? v tujino = ne bi razmi?ljal drugo kot T2, ?enin ra?un pa skoz neki drka telefon tudi na morju (CRO) ni nikoli ?ez 10?

Dodaten plus T2, naro?nino brez vezave dobi? za 5? mese?no...

http://www.t-2.net/ponudba/mobilni-paketi

 

SMSi in klici so reeees poceni, ?e malo govori? ne potrebuje? paketa, druga?e pa za 8? dobi? ?e to - pri ta velikih je zelooo te?ko dobiti nekaj brez paketa, ker jasno nikoli ne ponuca? vsega

 

 

Klici v omre?je nacionalnega operaterja 0,0192 ?

Klici v omre?je Mobitela 0,1200 ?

Klici v najbolj klicane tuje dr?ave (fiksna omre?ja) od 0,05 ?

 

T2 ima druga?e v kateri tuji dr?avi - ?ir?e obmo?je problem in mora? s simm kartice zalavfat ro?no roaming2...ampak za CRO, ITA, AUT nobenih problemov.

 

Je pa tako, da katerikoli operater uporablja? je prenos podatkov izven EU (CRO, juga) ?afranje drag, par mejlov, malo posurfa? = 50?, T2 ima na servisnih straneh dobro narejeno, da lahko s klikom blokira? prenos podatkov v tujini in je mir, ti ni treba ni? telefon ?latat...

 

Prenos podatkov v EU pa je malo cenej?i ampak spet drago.

 

 

 

 

 

Pri nas doma so izku?nje take, ve?ina nas je na Tu?mobilu in do sedaj kjer koli sem bil lahko re?em dela brez problema. O?e na T2 imajo ?e nekaj ?asa Simobilovo omre?je kar je slabo, ker celo doma nekje dela drugje ne, pa ne da smo nekje bogu zahtrom doma, v mestu ne dela vedno. Mama po slu?beni dol?nosti Mobitel isto kot Tu?mobil ni problemov nikjer. Prej sem bil dolgo Mobitelov naro?nik, vendar kar se mene ti?e mi ni ?al, da sem na Tu?mobilu, ni?ji ra?uni prio isti porabi in bolj prijazen odnos do strank, ker na Mobitelu so samo gledali kako bi lahko ?e kaj pokasirali zato sem tudi imel po sveh mesecih od njih zahtevo po mese?nih izpsiskih in ?ele takrat so bili ra?uni v okviru naro?nine in ne ve?ji. Pa, da raje ne omenjam kak?ne je bil postopek na koncu, ko sem ?el od njih in ta postopek se je ponovil tako pri obeh bratih in pri bratovi punci, samo po ne vem koliko pisarjenja in klicanja sem vedno dosegel svoje, ker sem pa? imel prav in oni so hotli, da sem jim jaz kaj ?e dol?en dejansko pa so bili oni meni in ker so bili tako trmasti in neekonomi?ni so dobili svoje, sicer se ni ?lo za ne vem kake zneske samo tu se gre za odnos med stranko in ponudnikom storitve.ki pa je bil s strani Mobitela totalno ne profesjionalen.

 

ima 3G telefon za T2/simobil in vse nastavljeno kot je treba, ker druga?e res ne dela....ko pa ima? pa dela povsod, ?e najbolj v zakotnih vaseh ker ima T2 mre?o preko zvonikov cerkva - vpra? Ajvarja, moj simobil, njegov tu? je kriza moj T2 pa dela pri njem :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem mel tud vse

jures ne vem kako svetujes T2, sem mel 3 mesce in je cista katastrofa, nc ne dela, smsi ne pridejo, klices kr nekam...to IP sranje je kr neki

sem prisel nazaj na mobitel, drazji je ampak dela brez problemov...

mam pa un enotni paket (mesecno narocnina 3 eur, in placas klice...kar meni bolj ustreza kot katerikol paket)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako je pa s tistimi preklopi med omre?jema, ki so baje pla?ljivi, v primeru da Tu?mobil nima omre?ja oz. signala (sem pa? doma sred prelepih slovenskih gozdov, hehe) in verjetno Tu?mobil nima nekega signala pri meni, kar pomeni, da bi moral iti v "gostovanje" pri Mobitelu na teh dolo?enih lokacijah, kjer pa se (logi?no) precej pogosto nahajam. :aaaaa:

 

pol ti pa te?ejo tiste minute, ki jih ma? za ostala omre?ja ;) priporo?ljivo pa je da ma? signal nastavljen na ro?no, da to?no ve? kdaj si na tu?evem omre?ju in kdaj si na mobitelovem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sem mel tud vse

jures ne vem kako svetujes T2, sem mel 3 mesce in je cista katastrofa, nc ne dela, smsi ne pridejo, klices kr nekam...to IP sranje je kr neki

sem prisel nazaj na mobitel, drazji je ampak dela brez problemov...

mam pa un enotni paket (mesecno narocnina 3 eur, in placas klice...kar meni bolj ustreza kot katerikol paket)

 

BERI ?E SI V SLO....To ti sigurno nisi!!!!

 

Nama dela bp na privat telefonih

 

pol ti pa te?ejo tiste minute, ki jih ma? za ostala omre?ja ;) priporo?ljivo pa je da ma? signal nastavljen na ro?no, da to?no ve? kdaj si na tu?evem omre?ju in kdaj si na mobitelovem.

 

Za ostale ne vem, T2 pa S simobilom preklaplja brez stro?kov, edino ?e ti mogo?e klic ven vr?e, ampak takrat ko gobca? se to redko zgodi, bolj v kakem muvingu....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za ostale ne vem, T2 pa S simobilom preklaplja brez stro?kov, edino ?e ti mogo?e klic ven vr?e, ampak takrat ko gobca? se to redko zgodi, bolj v kakem muvingu....

 

pri tu?mobili ma? pa za svoje omre?je tolk minut, za drugo omre?je tolk minut... zdej spet ovisn kir paket ma?, ma? tut mo?nost, da ma? v tu?mobilova omre?ja brezpla?no, v druga pa spet tolk minut

 

evo pakete:

 

http://www.tusmobil.si/paketi/free-paketi.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri tu?mobili ma? pa za svoje omre?je tolk minut, za drugo omre?je tolk minut... zdej spet ovisn kir paket ma?, ma? tut mo?nost, da ma? v tu?mobilova omre?ja brezpla?no, v druga pa spet tolk minut

 

evo pakete:

 

http://www.tusmobil.si/paketi/free-paketi.html

 

?aki a govorimo o pogovorih med omre?ji ali o tem v katerem se nahaja?? JAz sem mislil v tem ki se nahaja?, T2, kjer svojega omre?ja nima gostuje v Simobilu in preklopi avtomatsko zastonj, klici so pa ista cena za vsa omre?ja.

 

Labi - saj res ti si ga imel ko je gostoval v Mobitelu, sedaj gostuje v Simobilu in dela tudi takrat vse - podatki, MMS, 3G...pri mobitelu ni delalo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e dost kli?e? v druga omre?ja in stacionarce, vzem tu?, jaz ga imam ?e 6 let in ne menjam.

Prej mobitel cca 100? +- 5?, pol pri tu?u 30?, kjer ni signala laufa na mobitelovo omre?je.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?aki a govorimo o pogovorih med omre?ji ali o tem v katerem se nahaja?? JAz sem mislil v tem ki se nahaja?, T2, kjer svojega omre?ja nima gostuje v Simobilu in preklopi avtomatsko zastonj, klici so pa ista cena za vsa omre?ja.

 

Labi - saj res ti si ga imel ko je gostoval v Mobitelu, sedaj gostuje v Simobilu in dela tudi takrat vse - podatki, MMS, 3G...pri mobitelu ni delalo.

 

ja ampak pri tu?u, ?e ti preklopi na mobitel ti grejo avtomatsko minute, ki so namenjene klicanju za v druga omre?ja...

 

@?megica, ker paket ima? ti trenutno? :D

 

js mam FREE20 ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In ?mego, kolk ma? v tvojmu paketu minut, ki so namenjena drugim omre?jem in jih (?e) ni treba pla?at? :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In ?mego, kolk ma? v tvojmu paketu minut, ki so namenjena drugim omre?jem in jih (?e) ni treba pla?at? :D

 

400minut, pri FREE40 ma? pa vse brezpla?no :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

400minut, pri FREE40 ma? pa vse brezpla?no :D

 

A pol ti bejbo prej vpra?a?, ej kdo pa tebe housta? :hohoho:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je slabih 7h, kar je lepa porcija. :)

 

Polo?nica pa fiksno 20?, ?e te pravilno zastopim? :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A pol ti bejbo prej vpra?a?, ej kdo pa tebe housta? :hohoho:

 

js se bolj z sms-i ukvarjam :D

 

To je slabih 7h, kar je lepa porcija. :)

 

Polo?nica pa fiksno 20?, ?e te pravilno zastopim? :cheers:

 

je tako ;)

 

?e ne rabi? dosti minut gre? lohk na BOB 4 cente bob pla?a? kolikor porabi?. Paket je brez naro?nine ampak gostuje pri simobilu

 

je pa spet na istem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je, jaz sem tudi imel vse razen Tu?a, ki je v bistvu M in moram re?i da nisem opazil razlike v signalu, trenutno Simobil dela povsod, tudi ?eni kombinacija T2 / Simobil hosting

 

In moje izku?nje:

- ?e si svetovljan ki dosti potuje = mobitel / simobil, cene v tujini so podobne

- ?e si samo v SLO in ob?asno sko?i? v tujino = ne bi razmi?ljal drugo kot T2, ?enin ra?un pa skoz neki drka telefon tudi na morju (CRO) ni nikoli ?ez 10?

Dodaten plus T2, naro?nino brez vezave dobi? za 5? mese?no...

http://www.t-2.net/ponudba/mobilni-paketi

 

SMSi in klici so reeees poceni, ?e malo govori? ne potrebuje? paketa, druga?e pa za 8? dobi? ?e to - pri ta velikih je zelooo te?ko dobiti nekaj brez paketa, ker jasno nikoli ne ponuca? vsega

Klici v omre?je nacionalnega operaterja 0,0192 ?

Klici v omre?je Mobitela 0,1200 ?

Klici v najbolj klicane tuje dr?ave (fiksna omre?ja) od 0,05 ?

 

T2 ima druga?e v kateri tuji dr?avi - ?ir?e obmo?je problem in mora? s simm kartice zalavfat ro?no roaming2...ampak za CRO, ITA, AUT nobenih problemov.

 

Je pa tako, da katerikoli operater uporablja? je prenos podatkov izven EU (CRO, juga) ?afranje drag, par mejlov, malo posurfa? = 50?, T2 ima na servisnih straneh dobro narejeno, da lahko s klikom blokira? prenos podatkov v tujini in je mir, ti ni treba ni? telefon ?latat...

 

Prenos podatkov v EU pa je malo cenej?i ampak spet drago.

ima 3G telefon za T2/simobil in vse nastavljeno kot je treba, ker druga?e res ne dela....ko pa ima? pa dela povsod, ?e najbolj v zakotnih vaseh ker ima T2 mre?o preko zvonikov cerkva - vpra? Ajvarja, moj simobil, njegov tu? je kriza moj T2 pa dela pri njem :)

 

 

Ja vse ima nastavljeno kot si napisal pa enmkrat dela drugi? ne pa kar naekrat zmanjkuje signal, ?e minuto pa je, je ?el nma T2 pa so mu preverili, pa so rekli, da je bilo pri nas v Velenju ?e ve? pripomb od kar uporabljajo tudi Simobilovo omre?je in se tega tudi zavedajo.Samo saj veste zaposleni tam res niso krivi za vse to, tako si nima? kaj pomagat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tkole ti bom reku, glede na to da delam v mobilni telefoniji - to, kdo ima v svoji grapi super signal, je ?isto irelevanten podatek. Pri vsakem operaterju se bo na?lo kar nekaj to?k, katere ima dobro pokrite medtem ko imajo ostali operaterji slab?e, pa kak?ni hre??e?i prehodi med signalnimi postajami., noben operater in na to imun.

 

Glede omre?ja je potrebno gledat generalno sliko, in generalno je Mobitel ?e vedno najbolj?e omre?je - je pa res, da je med dra?jimi. V ?asu novega leta so imeli odli?en paket - 2012. Sedaj je nekaj podobnega povezani 23, ki je za povpre?nega uporabnika ?isto dovolj.

 

Simobil - so precej popravili omre?je in so zelo blizu Mobitelovem, telefone imajo nekaj dra?je kot pri Mobitelu. Svoje pakete in akcije ve?alimanj kopirajo od Mobitela (oziroma naredijo svoj malo cenej?i paket kot odgovor - primer je M zame ki je za 0,1 ? cenj?i od povezani 23, ponuja pa prakti?no enako).

 

Tu?: preden podpi?e? se pozanimaj oziroma naj ti razlo?ijo, na katerem omre?ju mora? biti prijavljen za to, da dobi? obljubljene minute (oziroma kako je s klici ?e gostuje? na Mobitelovem omre?ju) + kako je s prenosom podatkov ?ez Mobitelovo omre?je (Tu? omre?je je za prenos podatkov bolj bogo, sploh ?e nisi z mesta) - ?e se ti to ?teje ekstra zna biti kar stro?ek. Mingl je recimo ena "v osnovi" zelo poceni zadeva, samo drobni tisk pa ni ve? tako poceni.

 

Bob - nima nobenega customer servisa, Simobilovi posredniki ga ne dr?ijo, vse se ureja prek pla?ljivega klicnega centra (1?/min), telefona ne more? vzet na obroke, itd.

 

Tolk na hitro, odlo?il se bo? itak po svoje.

 

Na tvojem mestu bi po?akal z aneksom za telefon, ker se okoli novega leta znajo ta veliki spet stepsti za uporabnike s kak?nimi ugodnimi paketi, tak kot je bil Mobitelov paket 2012, Simobilov paket Preprosto zame & polovi?na naro?nina za zmeraj, Tu?eva polovi?na naro?nina prve pol leta.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tu?: preden podpi?e? se pozanimaj oziroma naj ti razlo?ijo, na katerem omre?ju mora? biti prijavljen za to, da dobi? obljubljene minute (oziroma kako je s klici ?e gostuje? na Mobitelovem omre?ju) + kako je s prenosom podatkov ?ez Mobitelovo omre?je (Tu? omre?je je za prenos podatkov bolj bogo, sploh ?e nisi z mesta) - ?e se ti to ?teje ekstra zna biti kar stro?ek. Mingl je recimo ena "v osnovi" zelo poceni zadeva, samo drobni tisk pa ni ve? tako poceni.

 

o tem sm ?e govoru, omre?je mora bit ro?no nastavljeno pa ni panike... kar se prenosa podatkov ti?e mam ve?ino ?asa skos pri?ganga in ni panike ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tnx Xedos-man za uporabne info. :jupiii:

 

@?mego - se pravi bi ga moral jaz (predvidoma) minimalno 2 x na dan prestavljat, da trofim pravo omre?je? :aaaaa:<_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tnx Xedos-man za uporabne info. :jupiii:

 

@?mego - se pravi bi ga moral jaz (predvidoma) minimalno 2 x na dan prestavljat, da trofim pravo omre?je? :aaaaa:<_<

 

ni re?eno, js morm prestavit sam v primerih, ?e se res nahajam kje Bogu za hrbtom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.