Skoči na vsebino

Katalizator in zadnja obroba 323f


Priporočeno sporočilo

Pred kratkim sem peljal svojo Mazdo na tehni?ni pregled katerega ni naredila zaradi prekomernih emisij pri visokih obratih motorja. Gre za mazda 323f letnik 96 z 1.5 motorjem. Sumim da je kriv katalizator katerega moram ?e preverit. Je kdo ?e kupoval katalizator za ta avto in kje? Kak?no so cene? Verjetno se najbolj spla?a kupiti univerzalnega, upam da zdr?ijo nekaj let?

 

Drug problem, ki ga imam pa je prerjaveta obroba zadnjega blatnika. Nikjer ne morem dobiti nove, poskusil sem ?e pri Siluxu in Herculesu. Ve ?e kdo kje bi se spla?alo vpra?ati?

?e ne jo bom o?itno mogel iz ene odrezat, ?e bom sploh dobil kak?no v primernem stanju.. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred kratkim sem peljal svojo Mazdo na tehni?ni pregled katerega ni naredila zaradi prekomernih emisij pri visokih obratih motorja. Gre za mazda 323f letnik 96 z 1.5 motorjem. Sumim da je kriv katalizator katerega moram ?e preverit. Je kdo ?e kupoval katalizator za ta avto in kje? Kak?no so cene? Verjetno se najbolj spla?a kupiti univerzalnega, upam da zdr?ijo nekaj let?

 

Drug problem, ki ga imam pa je prerjaveta obroba zadnjega blatnika. Nikjer ne morem dobiti nove, poskusil sem ?e pri Siluxu in Herculesu. Ve ?e kdo kje bi se spla?alo vpra?ati?

?e ne jo bom o?itno mogel iz ene odrezat, ?e bom sploh dobil kak?no v primernem stanju.. :D

 

:D poklici pa resimo,samo sumim da je katalizator,mogoce lamda sonda,obrobo pa vrezemo dol ni problema,je brez rje

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e bi lambda ?la bi verjetno kak?na lu?ka check engine svetila? Seveda ?e ni prej?ni lastnik ?arnice kar ven potegnu.. <_<

 

np, n? ne gori za lambdo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako potem ugotovim ?e je lambda zani?? Za katalizator pravijo, da ?e je tista "mre?ica" notri cela potem bi moral biti vredu... Rad bi se najprej prepri?al kaj je zani?, da ne kupujem novih delov brez potrebe...

 

preko testerja ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Update: S pomo?jo autodate sem izvedel diagnozo na mazdi, in dobil napake:

- nepravilno delovanje lambda sonde

- napaka pri delovanju senzorja za temperaturo zraka (tisti na airboxu)

 

Tako da zdaj pa veselo po nakupih :D

Nekateri pravijo da imajo slabe izku?nje z lambda sondami ki so ponaredki/od konkurence itd... Se mi spla?a kupiti originalno? ?eprav mislim da me bo njena cena odvrnila od nakupa :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Update: S pomo?jo autodate sem izvedel diagnozo na mazdi, in dobil napake:

- nepravilno delovanje lambda sonde

- napaka pri delovanju senzorja za temperaturo zraka (tisti na airboxu)

 

Tako da zdaj pa veselo po nakupih :D

Nekateri pravijo da imajo slabe izku?nje z lambda sondami ki so ponaredki/od konkurence itd... Se mi spla?a kupiti originalno? ?eprav mislim da me bo njena cena odvrnila od nakupa :(

 

Airflow senzor je redna napaka na testerjih pa ni nic narobe ....tako da najprej lambdo zrihti pa bo vse ok.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Airflow je uredu, tisti ki meri temperaturo zraka pa naj ne bi bil.

 

:D toti senzor ne vpliva nic na delovanje motorja tudi brez njega avto gre normalno,mam pa kake stiri viska tako da ni problema pa se lamdo ti lahko ven vzamem je ispravna,samo pridi pa evre prinesi :D

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za ponudbo, ampak lambdo bom kar novo kupil, tistega za temperaturo pa verjetno ?e menjaval ne bom :D

 

Pa kupi kak?no od DENSO, bo cenej?a kakor original pa dobi? ponavadi tudi take, ki imajo

original konektor DOX-1356 ali take kjer sam uredi? konektor DOX-0119.

 

Mislim da bi te pasale ne me dr?at za besedo ker ne vem to?no kode motorja.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sondo sem ?e dobil univerzalno pri Potokarju, ?e zmontirat jo moram. Na prvi pogled zgleda enaka, tudi ?ice so iste barve. Le to me zanima - ena ?ica je ?rna, ena siva, dve pa beli. Predvidevam da ni pomembno kako ve?em beli ?ici?

Je ?e kdo pri temu avtu menjaval vzvod volanskega kon?nika? To je tisti del ki pride med volansko letvijo in volanskim kon?nikom. Pri potokarju mi ga ne morejo dabavit, z Vargalanta mi pa ne odgovarjajo <_<

Sicer pa je simptom tak, da ?e hitro zavijamo z volanom levo-desno, potem se sli?i da je nekaj zluftano, zvok pa prihaja iz notranje strani avtomobila, tako da volanska kon?nika nista kriva. Upam da je kriu le vzvod kon?nika, ne pa volanska letev :wacko:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sondo sem ?e dobil univerzalno pri Potokarju, ?e zmontirat jo moram. Na prvi pogled zgleda enaka, tudi ?ice so iste barve. Le to me zanima - ena ?ica je ?rna, ena siva, dve pa beli. Predvidevam da ni pomembno kako ve?em beli ?ici?

Je ?e kdo pri temu avtu menjaval vzvod volanskega kon?nika? To je tisti del ki pride med volansko letvijo in volanskim kon?nikom. Pri potokarju mi ga ne morejo dabavit, z Vargalanta mi pa ne odgovarjajo <_<

Sicer pa je simptom tak, da ?e hitro zavijamo z volanom levo-desno, potem se sli?i da je nekaj zluftano, zvok pa prihaja iz notranje strani avtomobila, tako da volanska kon?nika nista kriva. Upam da je kriu le vzvod kon?nika, ne pa volanska letev :wacko:

 

:) luft se da stelat na tistem vijaku na spodnji strani volanske letve,malo pritegnes in nebo vec pokalo sem ze mel tri take primere

 

 

mazdamaf311474.jpg

MAZDA POWER

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.