Skoči na vsebino

avtoplin


mihajlo

Priporočeno sporočilo

Imam eno vpra?anje. Sli?al sem da leasing hi?e v?asih ne dovolijo posege v avto, dokler ga ne izpla?a?, npr. temnenje ?ip, monta?a ?portnih fedrov in spu??anje avta ipd. Je to res, ima kdo kak?ne izku?nje s tem? Zanima me, ker imam avto na leasing in bi ga rad predelal na plin.

 

lahko lahko,samo prej jih poklici in prosi za pooblastilo,ker z tem potem lahko homologeras sipe,plin,feltne,bla bla bla

(rabs ga pa zato,ker nisi ti lastnik tega vozila,ampak je leasing...) ker leasing mas?

Insured by mazda mafia you hit me,we hit you ...

 

 

qxMGjr2.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nimam pojma o tem, lahko pa pokli?e? Primo?a iz SIGAS, ?e kaj ve o tem. Upam, da se dobro zmenite, saj bo vo?nja zate kreeepko ugodnej?a. :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam eno vpra?anje. Sli?al sem da leasing hi?e v?asih ne dovolijo posege v avto, dokler ga ne izpla?a?, npr. temnenje ?ip, monta?a ?portnih fedrov in spu??anje avta ipd. Je to res, ima kdo kak?ne izku?nje s tem? Zanima me, ker imam avto na leasing in bi ga rad predelal na plin.

 

Nikoli niti enega problema samo prosis za pooblastilo za homologiranje. Na mx5 sem dal fedre, na motor nov auspuh, na exeota feltne.

 

Z veseljem ti dajo pooblastilo ker je s tem tudi njihov avto v skladu z zakonom.

Skratka dokler je po propisima je ok, ce bos pa imel brez homologo pa bo kaj na cesti je pa loh dvojna pi...ker bo leasing hisa dala roke stran (in prav bodo imeli). Avto je njihov do poplacila zato je potrebno soglasje in vse po zakonu.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala fantje, tole je bilo pa hitro. :) Jo? ?ta imam SKB leasing, Zmaj imam tri ponudbe, sploh ne vem, kam naj bi dal predelat: G-1, Plineks, sedaj ?e Sigas....

 

plineks ti odsvetujem

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@MazdaBoy, odlo?itev je tvoja, dobro se pozanimaj in pretehtaj ponudbe. Cenovno bo verjetno tale SIGAS (akcija) najbolj?a, ker 1.050? je stra?no ugodno, pa ?e da so hkrati preverjeni mojstri v tej ceni. :notworth:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekdo tukaj o?itno u?iva, ?e cuka hudi?a za jezik...

 

Pred kratkim sem dobil ZS. Kratka vsebina in link:

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=11168

 

?e nekajkrat sem omenil, da je rentabilnost vgradnje plina odvisna od ve? dejavnikov in da v?asih enostavno ni smiselna. Vsaj pri meni je tako. V?eraj sem prav v ta namen od?el do Ajdov??ine, da sem nato?il bencin in se vrnil nazaj. In na avtocesti naredil ?e posnetek:

post-5658-1376940758_thumb.jpg

To je poraba pri 100 km/h in prazen avto. Sicer pa je poraba okoli 4,8 do 5,5. Ko smo ?li predlani na po?itnice (jaz, ?ena, dva otroka in kamp-prikolica) je bila poraba rekordnih 7,8 litra na 100 km. A to so izjemni primeri. Sicer pa je povpre?je (od kar sem kupil avto do zdaj) 5,3 litra na sto km. Bencina, seveda, 95-oktanca. Tako visoka je najbr? zato, ker ?ivim v hribih. Kdor je pri?el na MPL ve, kako visoko je...

 

Zdaj pa naredimo en ra?un:

1. verzija: Kupim 1498,04litrov bencina. Za to bom pla?al 2274,02?.

 

2. verzija: Avto predelam na plin. Za to bom pla?al 1050?. Nato kupim 1361,86 litrov plina. Za to bom pla?al 1017,30?. Pa ?e 136,18 litra bencina za zagone in vo?nje s hladnim motorjem, za kar bom dal 206,73?. Vse skupaj pride 2274,02?. In zraven imel rezervno kolo v prtlja?niku, kar bo oviralo prevoz otro?kega vozi?ka, ali pa poseben pribor, ki nadome??a rezervno gumo, ker je na njenem mestu rezervar za plin. In zraven ?e dodatni servisi plinske napeljave. In zraven ?e prepoved parkiranja v kletne prostore avtomobilske hi?e (ki so poleti prijetno hladni, pozimi pa dovolj topli, da se avto vsaj malo odtali...). In zraven ?e iskanje bencinskih servisov, ki imajo avtoplin (sicer jih je vedno ve?, a na Bov?kem, Kobari?kem, Tolmiskem, Gori?kem, Ajdovskem in Vipavskem jih je ?est: ena v Kobaridu, ena v Vrtojbi (Nova Gorica), ena v Ro?ni Dolini (Nova Gorica), ena v Aj?evici (Nova Gorica), ena v Ajdov??ini in ena v Vipavi). Ne vem, kako je pokritost drugje, a ?e je podobna, se mora? ustaviti na vsaki ?rpalki, ki ima avtoplin, druga?e ti zmanjka in vozi? normalno na bencin. Od 460 Petrolovih bencinskih servisov jih ima avtoplin zgolj 148...

 

Cene goriv sem dobil tule: http://www.promet.si/portal/sl/1cene-goriva.aspx

 

Recimo, da je poraba plina enaka porabi bencina, ?eprav naj bi ?lo plina za 10% ve? kot bencina. Pri porabi, ki jo imam, se investicija povrne ?ele ?ez 28264,90 km (?e pa upo?tevam 10%ve?jo porabo, pa ?ez okroglih 30000 km...). Pa to je ponudba, ki ima precej popusta - 30%. Pri redni ceni bi se "doba odpla?evanja" ?e podalj?ala (investicija se povrne ?ele ?ez 38463 km). Pri ceni 1800?, kolikor mi je predlagal G-1, ker je baje potrebno dodatno mazanje ventilov, pa ra?unica ni ve? ?la skozi...

 

Me pa zanima, koliko ?e vedno prepla?ujemo tovrstne predelave. Ne verjamem, da bi mehaniki delali v svojo ?kodo. In tudi, ?e da 30% popusta, ?e vedno nekaj zaslu?i. V?asih je pa dobro, ?e pride do recesije. Se cene spustijo na realna tla, ker ljudje nimajo denarja za metat naokoli... ?e bo ?lo tako naprej, bo predelava kmalu 500 do 700 ?. Potem se bo mogo?e celo meni spla?alo predelati na plin...

 

Do takrat pa vsi tisti, ki mi radi po?iljate kak?na ZS, pustite hudi?a pri miru in ga ne cukajte za jezik. Predelava na plin je pa? odlo?itev vsakega posameznika. In za mene je (zaenkrat ?e) prevelika traparija, da bi se je lotil.

Ja, vem, zdaj me boste vsi zaplinjeni razglasili za bogokletnika...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer sem zaplinjen ampak nimam namena razgla?evati bogokletja :prstgor:

 

Je vse lepo in prav si tole nara?unal, ampak kot vidim je to samo za 1. leto. Se mi zdi, da se je ob omembi LPGja vedno govorilo, da se investicija za?ne 'povra?at' ?ele nekje po enem letu po vgradnji :ne vem: (pred tem je logi?no prihranek ni?eln oz. minimalen, ?e ?e)

 

Si za kasnej?a leta tudi naredil ra?unico, koliko se bi npr. prihranilo v naslednih 5ih letih? Samo predlog pa? :)

 

No, vsekakor je pa vgradnja smotrna le v primeru, da obdr?i? avto ?e vsaj naslednjih nekaj let oz. ?e obstaja opcija dogovora ob vgradnji, da ti ob menjavi avtomobila ?e kupljen LPG sistem prestavijo v drug avto, ?e toliko bolje.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, Slivka, sem mislu da ti bo glede na razmeroma nizek dru?inski prora?un zanimiva ideja, ampak o?itno ti ni. :jezicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kok ste eni zanimivi :) mate avtomobile ki imajo porabo 6l pa potem ra?unate pa ra?unate pa zra?unate da se vam po 2 letih ?ele vrne investicija in potegnete ?rto, da je plin ok ampak se ne izpla?a. Jest da mi avto pije 6l niti tega ne grem ra?unat. Predelave delamo tisti, ki imamo porabo 10l+ ;) tukej je pa potem mal druga?na matematika ane :)

When in doubt, duck it!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe, Slivka, sem mislu da ti bo glede na razmeroma nizek dru?inski prora?un zanimiva ideja, ampak o?itno ti ni. :jezicek:

 

Saj sem napisal: bo zanimiva, ko bo predelava kve?jemu 500 do 700?... Do takrat pa me ne zanima. Je poraba premajhna in dokler ?ena ne dobi slu?be, niti kilometrov ne delamo (10000 do 12000 na leto).

 

 

 

Kok ste eni zanimivi :) mate avtomobile ki imajo porabo 6l pa potem ra?unate pa ra?unate pa zra?unate da se vam po 2 letih ?ele vrne investicija in potegnete ?rto, da je plin ok ampak se ne izpla?a. Jest da mi avto pije 6l niti tega ne grem ra?unat. Predelave delamo tisti, ki imamo porabo 10l+ ;) tukej je pa potem mal druga?na matematika ane :)

 

Jaz ne bi ra?unal in se ne bi ogla?al, ?e me ne bi nekdo pocukal za jezik. Ja, pri porabi 10 litrov ali ve? in pri veliki kilometra?i je ra?unica gotovo druga?na. In najbr? na ?em novej?em, ne pa na avtu, ki bo ?ez dve leti ?e po?asi iskal prostor na odpadu...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kok ste eni zanimivi :) mate avtomobile ki imajo porabo 6l pa potem ra?unate pa ra?unate pa zra?unate da se vam po 2 letih ?ele vrne investicija in potegnete ?rto, da je plin ok ampak se ne izpla?a. Jest da mi avto pije 6l niti tega ne grem ra?unat. Predelave delamo tisti, ki imamo porabo 10l+ ;) tukej je pa potem mal druga?na matematika ane :)

 

Nisem plina? ampak si zadel bistvo... ve?ja kot je poraba bolj se spla?a in hitreje pokrije ter za?ne var?evati s stro?kom goriva. Manj?a, ko je poraba in ?e je to vezano ?e na malo prevo?enih km bolj je investicija nesmotrna.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Do danes ?e nisem sli?al, da obstaja tudi posebno motorno olje za LPG vozila. Ve? o tem si preberite tule;

 

http://www.motul.com/si/sl/fluidsearch?utf...amp;fluidsearch[q]=specific+lpg+cng

 

http://www.motul.com/si/sl/products/201?f[application]=139&f[range]=25

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bu?e sam da se prodaja, ?e bi sedanja "navadna" bla zani? bi .....

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Malo vle?em temo iz treh let pa me zanima dejansko izku?nje s plinom. Ga ima kdo na Mazdi in je naredil recimo 50.000 do 100.000 km pa lahko pove ali je res motor ribnil, kot tukaj nekateri pi?ete ali dela normalno. Imam bencin in delam 40.000 letno pa razmi?ljam o varianti po preteku garancije. V primeru da bi se odlo?il sem pa ?e v temi videl, da hvalite Primo?a, Prins sistem pa ne. Zanimivo :)  

 

Kdo ve kako je s plinom in novimi bencinskimi motorji Skyactive?

 

Hvala  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Malo vle?em temo iz treh let pa me zanima dejansko izku?nje s plinom. Ga ima kdo na Mazdi in je naredil recimo 50.000 do 100.000 km pa lahko pove ali je res motor ribnil, kot tukaj nekateri pi?ete ali dela normalno. Imam bencin in delam 40.000 letno pa razmi?ljam o varianti po preteku garancije. V primeru da bi se odlo?il sem pa ?e v temi videl, da hvalite Primo?a, Prins sistem pa ne. Zanimivo :)  

 

Kdo ve kako je s plinom in novimi bencinskimi motorji Skyactive?

 

Hvala

 

Ej...lp jaz sem imel v prej?nji mazdi 5 2.0 benz.montiran avto plin naredil 100.000km.redni servis in itd...delovalo ok...

Zdaj imam MAZDO CX5 benz .in ne bom montiral,avto plin LPG,ker je tako ok.poraba je normalna

Tudi kot je napisal Boss zaradi,kompresiskega razmerja 14 :1 te?ave pri nastavitvah,ra?unalnik in itd..tako mi je razlagal mojster Primo? SI -GAS,

Res ,da v tujini ima?,predelane avte na avto plin z takim motorje skayactive.MAZDA.

Jaz ne bi reskiral....saj poraba...je 7-8 lit.lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem mojo 2003 Mazdo6 2.3B vozil cca. 90.000km in pred tem je imela ?e 180.000 na LPG, skupno pa kar 351.000km ko je ?la od bajte. Jaz sem bil ZELO zadovoljen, se mi pa zelo smilijo vozniki, ki so vgradili sistem pri G-1 iz Celja in imajo na papirju 7 let garancije, a firma je ?la "zu grund", torej si lahko garancijo le ?e nekam arhivirajo, beri zatla?ijo.  <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?zmeden?

 

A sem mogo?e kaj zamudil?

 

LPG prenese kompresije dizela?ev, se pravi 18:1 in ve?, pa bi ne prenesel kompresije skyaktiv motorjev?

 

:ne vem:

 

Vem, da se da diesel tovornjak predelati na plin, tudi na sovoznikovem sede?u takega tovornjaka sem ?e sedel. Pa ima tovornjak (mislim) kompresijo 22:1.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bol kot kompresija je problem direktni vbrizg, ampak se tudi to da zrihtat, sam dra?je je, kar prinese dalj?i ?as vra?anja investicije in ko se doda v matematiko ?e relativno nizka poraba, zna bit za prevozit dvakrat ve? km, kot pri navadni LPG predelavi, da je pozitivna ni?la.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 leto kasneje...

Za vse zaplinjene sem danes na?el eno reklamo:

 

Vsi ?lani Kluba zvestobe OMV SMILE & DRIVE boste ob vsakem to?enju avtoplina LPG nad 30 l avtomati?no prejeli popust v vi?ini 4 centov na liter. Ugodnost velja vse do 31.8.2017.

 

Bencinski servisi OMV s ponudbo avtoplina LPG:

Grosuplje,

Cikava,

Dravsko Polje - sever,

Dravsko Polje - jug,

Radovljica - sever,

Radovljica - jug,

Koper Bonifika,

Smednik,

Grabono?

 

 

?e mogo?e komu prav pride...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.