Skoči na vsebino

webasto


Priporočeno sporočilo

tovarni?ki, brez ure...

 

glasa pa ne da nobenega, kot tudi toplote ne...

 

za?ni s tem da

 

pogleda? ali je dovolj hladilne teko?ine v kilerju in ekspanzijski ko je avto hladen

preveri? konektorje na njem

varovalke (ne vem sicer kam je vezan, ker svoje nima)

proba? 12V mu vzeti za nekaj ?asa,

 

druga?e pa pol na tester....

 

?e ima? vsaj uro ali telestart je la?je ugotavljat, kot pa tovarni?kem ker vedno ma?ina lavfa poleg....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi ni jasno da ti smrdi kot da dela in ne da nobenega glasa od sebe. Kaj varovalko si pregledal?

 

lahko da za?ne, zasmrdi, pa se pregreje in neha - zato sem mu rekel naj preveri nivo hladilne. Pri tovarni?kem ko lavfa motor je preve? zvokov da bi to?no vedel....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lahko da za?ne, zasmrdi, pa se pregreje in neha - zato sem mu rekel naj preveri nivo hladilne. Pri tovarni?kem ko lavfa motor je preve? zvokov da bi to?no vedel....

 

A ne laufa tovarni?ki webasto ?e po tem ko ugasne? avto? usaj pr men laufa ?e kak?no minuto al dve...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ne laufa tovarni?ki webasto ?e po tem ko ugasne? avto? usaj pr men laufa ?e kak?no minuto al dve...

 

ja ?e je voda pod 70C in ne ?e je nad, se ugasne in prevzame motor, ampak tu je govora o startu, oz. ne startu....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mi ni jasno da ti smrdi kot da dela in ne da nobenega glasa od sebe. Kaj varovalko si pregledal?

 

Ne zakuri do konca, potem gre ven samo bel dim, probaj tako da po?ene? motor za cca 2 minuti in ga ugasni po?akaj par minut in ponovi ?e 1X, lahko tudi ve?krat, ker v parih "?tarih" bi mogu sam kresnit, ker se bo ?e dovolj segrel oziroma se bi spucala prevelika koli?ina nafte v njem.

Najslab?a mo?na varijanta da je pre?galo mre?ico kjer se "uparja"nafta, cena je sicer drobi?, samo mejava je pa fuk.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne zakuri do konca, potem gre ven samo bel dim, probaj tako da po?ene? motor za cca 2 minuti in ga ugasni po?akaj par minut in ponovi ?e 1X, lahko tudi ve?krat, ker v parih "?tarih" bi mogu sam kresnit, ker se bo ?e dovolj segrel oziroma se bi spucala prevelika koli?ina nafte v njem.

Najslab?a mo?na varijanta da je pre?galo mre?ico kjer se "uparja"nafta, cena je sicer drobi?, samo mejava je pa fuk.

 

hladilne je dovolj, belega dima pa ni, je samo smrad po nafti, ki ni do konca zgorela... kje pa ima varovalke za webasto?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

Da ?e jaz dodam vpra?anje. Ko zalaufam avto (se vedno tudi odpeljem), se vpali ?e vebasto. Po 400m imam semafor in ko stojim, mi v kabino "uleti" vonj po izgoreni nafti. Je to normalno? Ker ko vozim tega vonja ni, pa tudi ?ez 800m pri drugem semaforju ni ve? vonja...

 

Pa a je tovarni?ki vebasto na faceliftani M6 143km mo?no navaditi na timer oziroma ?e bolje na daljinski v?ig? Pa koliko bi to pri?lo?

 

Hvala za odgovore!

 

M

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

Da ?e jaz dodam vpra?anje. Ko zalaufam avto (se vedno tudi odpeljem), se vpali ?e vebasto. Po 400m imam semafor in ko stojim, mi v kabino "uleti" vonj po izgoreni nafti. Je to normalno? Ker ko vozim tega vonja ni, pa tudi ?ez 800m pri drugem semaforju ni ve? vonja...

 

Pa a je tovarni?ki vebasto na faceliftani M6 143km mo?no navaditi na timer oziroma ?e bolje na daljinski v?ig? Pa koliko bi to pri?lo?

 

Hvala za odgovore!

 

M

 

Kje tanka??Jaz sem opazil zadnje ?ase, da ko tankam na petrolu mi ful smrdi po izgoreli nafti pa tudi zadimi mi ful, ko se ustavim.

Pri omv tega nisem opazil. :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

Da ?e jaz dodam vpra?anje. Ko zalaufam avto (se vedno tudi odpeljem), se vpali ?e vebasto. Po 400m imam semafor in ko stojim, mi v kabino "uleti" vonj po izgoreni nafti. Je to normalno? Ker ko vozim tega vonja ni, pa tudi ?ez 800m pri drugem semaforju ni ve? vonja...

 

Pa a je tovarni?ki vebasto na faceliftani M6 143km mo?no navaditi na timer oziroma ?e bolje na daljinski v?ig? Pa koliko bi to pri?lo?

 

Hvala za odgovore!

 

M

 

Izpu?no cev bo? moral podalj?at, pa bi to moglo bit re?eno. Druga?e je pa to normalno, da se pri v?igu bolj zakadi, pozneje pa je manj dima.

Kako predelat webasto, pa ti lahko Jures pomaga, pa to si oglej http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...&hl=webasto

 

o?itno ?e me je za?el webasto nekaj zezat... ne zalaufa se pri ni?jih temperatura... smrdi enako kot da bi laufal ampak ni tistega zvoka od gorilca... mel ?e kdo kako podobno izku?njo?

 

Pri meni je bla cev od goriva nagri?ena in je gorivo cankalo na izpu?no cev in je seveda smrdelo in se kadilo, webasto pa ni laufal, ker je gorivo sploh ni pri?lo do njega.

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...&hl=webasto tukaj ma? navodila kako prit do webasta, pol pa daj direkten kontakt na pumpo in bo? videl kje je cev luknjasta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Izpu?no cev bo? moral podalj?at, pa bi to moglo bit re?eno. Druga?e je pa to normalno, da se pri v?igu bolj zakadi, pozneje pa je manj dima.

Kako predelat webasto, pa ti lahko Jures pomaga, pa to si oglej http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...&hl=webasto

Pri meni je bla cev od goriva nagri?ena in je gorivo cankalo na izpu?no cev in je seveda smrdelo in se kadilo, webasto pa ni laufal, ker je gorivo sploh ni pri?lo do njega.

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...&hl=webasto tukaj ma? navodila kako prit do webasta, pol pa daj direkten kontakt na pumpo in bo? videl kje je cev luknjasta.

 

Ja in ?rpalka dela impulzno ? :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja in ?rpalka dela impulzno ? :hudicek:

 

treba je pol avtomatsko, druga?e ne bo ni? samo s kontaktom... :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 leti kasneje...

Da mal zbudim temo. Jaz sem pa pri webastu opazil, da v kolikor je nivo goriva v avtu manj kot 1/4 tanka, ga za?ne biksat. Jures mi je ?e namignil, da webasto cuza iz tanka preko povratnega voda.

 

Se pravi povratni vod, pa najbr? ni narejen tako, da bi iz dna tanka cuzal nafto? Ma kdo kake izku?nje.?eprav pri prej?nji ?estki ni bilo teh te?av. Webi je delal, tut ?e je ?e rde?a svetila. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Fizika je še vedno fizika in ne boš je okrog prinašal, ker tu nam določene podatke ne želiš prikazat, ker potem pade tvoja pripoved.   Bom poskusil še 1x z razlago. Mestna vožnja ni enaka mestni vožnji. Kaj to pomeni? Če se pelješ skozi mesto in je to relativno prazno brez rush hour gneč ter konstantnega stanja pri semaforjih je to dejasnko med najbolj varčnimi potmi pa al maš EV al pa ICE. Ko imaš mestno vožnjo v pravem pomenu besede z mnogo starti in ustavljanji ter stanjem je pa med najbolj potrošnimi načini premikanja ne glede na vrsto pogona.   Potem so tu regionalke, kjer pri EV-jih velja, da ravno zaradi učinkovitosti pogona je nižja hitrost bolj varčna kot višja... ja 40-50km/h je bolje kot recimo 80km/h. Pri ICE pa zaradi prestav, efektivnosti delovanja motorja, izgub samega delovanja motorja so najbolj varčne vožnje kar tam nekje med 50-80km/h.   Avtocesta je pa smrt za porabo EV-jev, kjer dejansko ravno zaradi učinkovitosti pogona EV-ja ta res skokovito raste z večanjem hitrosti, medtem, ko pri ICE je povečanje porabe bistveno manjše ravno zaradi dejstva, da se za sam pogon porablja le cca 30% energije, ostalo so izgube.   Tko, da ja pri porabi kot jo navajaš, si se vozil sila počasi, kot tudi kaže povprečna. Si upam trditi, da verjetno sploh nisi šel na AC in da za Slo AC-je niti nimaš vinjete. Imam prav?   Aja še to. Sem z dvema EV-jema poskusil vozit enako hitro na enaki trasi kot s svojo 6-ko. Vključuje večino AC, cca 30% mestne z relativno malo gneč in nič regionalk. In ja na AC sem vozil z max dovoljeno hitrostjo. 5,5l/100km imam porabe na ICE, EV-ja pa sta imela od malo pod 20kWh do nekaj nad 20kWh na tej razdalji pa sta bistveno manjša avtočka kot šestica. Ja AC jih je dobesedno zaklala.
    • No, pa saj bo trg pokazal ceno. Če nisi nek izkušen prodajalec, je bolje malo naviti in se počasi dol premikati. Jaz sem s 14 let starim Meganom podobno naredil. Ceno sem navil na 2,5 kratnik kar se je vrtelo na avto.net. Potem sem jo po tednih počasi nižal in začeli so grabiti pri 2 kratniku tistega kar je bilo povprečno na avto.net in je bil za tam okrog tudi prodan v roku cca. enega meseca. Cilj je pa bil, da kupi avto nekdo, ki ga bo naprej uporabjal in da niso kakšni nebodigatreba dilerji okrog mene hodili. Že tako jih je preveč... Mudilo se mi ni, avto je bil lepo vzdrževan in ohranjen za svoja leta in to je to. V takšnih primerih se lahko malo poigraš s trgom in naženeš vsakega, ki ima preveč se veselje pogajati. Pri tako postavljeni ceni pridejo mimo samo resni in še preveč klicev se znebiš. Meni se drugače in kako se to ponavadi dela, na žalost ne ljubi...
    • Torej očitno ni narejen za te obremenitve in primeren za vožnjo po AC do Črne gore, ker bi ga skurilo in porabilo bistveno več od prikazane energije. Sedaj me pa res  zanima kako si se cijazil in koliko časa si porabil za takšno razdaljo s to raketo.
    • Glede na forum, samo enega to moti, ampak tolk fejst da se mu je cist odpelal 😂  
    • Mene fascinira izbira, ker je totalno na kontra polih. Kupi naj, kam ga srce vleče, bo najbolj zadovoljen.   @DINAMIK Glede plastik si priberi tukaj: Tema o plastikah   99% jih ta zadeva ne moti.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.