Skoči na vsebino

Power box


igorml

Priporočeno sporočilo

Ho?em potrdit to teorijo, da je vo?nja s powerboxom bolj var?na, pa mi nekako ne uspeva najbolje :-)

 

2 tanka sem imel izklopljenega, sedaj spet vklopljenega. Vo?nja je tam-tam. V slu?bo in nazaj. V obeh primerih pribli?no enako. Samo s powerboxom je poraba 1-2dcl vi?ja, kot brez tega.

 

Mogo?e bi se poznalo, ?e bi se konstantno po AC vozil s konstantno brzino. Pri pospe?evanjih pa pomoje zadeva 'pade'. Pa ne zato, ker bi gas do podna pritiskal. Pomoje ma powerbox efekt ?e ?e pristne? gas recimo(ugibam) na 1/4, pa se na koncu seveda to nekje pozna. Druge razlage ne vidim. Bom pa ?e malo probaval. Poleti sem brez PB z lahkoto s porabo prilezel na 5.6. No zadnji tank na OMW brez PB je bil 5.77. Trenutno s PB, ista nafta ka?e nekje 5.9 :-)

 

Poraba je ve?inoma enaka, res pa da vsak ko proba PB takoj malo pritisne. Jaz svojo otovorjeno na strehi in notri lahko ?e vedno na 5,7 spravim ali pa 6,9 na isti poti...:) Je pa razlika v vrhni?ki klanec, prehitevsnju itd....nimam ga zarad porabe, prej zarad varnosti (pa se sme?no sli?i)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 55
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Ja, se strinjam. ?eprav jaz ga namenoma nisem pritiskal do podna :-) Ravno zaradi tega, ker me je to zanimalo ?e dr?i. Zaenkrat mogo?e res v najbolj?em primeru pride? nekje na isto. Recimo.

 

Po drugi strani, pa v tem primeru ?e tako gleda? res pri?para?. Ker ve? konje potem kuri enako kot manj konjev :-) Se pravi, porabi? manj, glede na konje :-)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Sem nabavil torque pro, ki ima ogromno enih parametrov za spremljati (nekaj jih moram danes ?e sprobati, ?e bo ?lo recimo temp. olja, dpf filtra itd..) in konje na kolesih mi izra?una na 141.

 

Sedaj, ?e uporabim tale kalkulator: http://www.mk5cortinaestate.co.uk/calculator4.php

 

dobim konje na gredi 168. A gre temu verjet? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je bolj tako tako. Vedeti mora? naprimer v nulo to?no kila?o (z vso kramo, ?oferjem, to?no goriva..), pospe?evanje mora biti naravnost itd... Je pa en pokazatelj, ?e kaj rihta? in zmeri? prej in potem.

 

Yep teza je najbolj pomembna zato jaz ne morem testirati se s trugo, pasjim boxom in kolesi :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.