Skoči na vsebino

zračna rja


maniaxxx

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Na moji ?e ne tri emsece stari M3 se pojavlja zra?na rja ( po moje da je zra?na rja) predvsem na vratih, oziroma pijice rje, ki jih le zte?ka spravi? dol.

 

Vem da to ni ravno normalen pojav, ampak me zanima ali bodo to kaj re?evali v garanciji ali me bodo odpravili ?e? da je to posledica zraka, zime, politi?ne situacije ali bog ve ?esa?

 

Imate tudi drugi te?ave s tem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ima? avto parkiran blizu kake kovinarske fabrike?...

 

Druga?e se dobi za to tak plav plastelin, katerega namo?i? v milnico, z njim "spolira?" avto in lepo pobere te pikice dol... ni neka znanost.

 

http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtop...6&view=next

 

na eni fotki je tist plastelin... ?e me spomin ne vara je od 3M

 

evo ga... http://www.mimovrste.com/artikel/3420282829/istilna-glina-3m

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ima? avto parkiran blizu kake kovinarske fabrike?...

 

Druga?e se dobi za to tak plav plastelin, katerega namo?i? v milnico, z njim "spolira?" avto in lepo pobere te pikice dol... ni neka znanost.

 

 

avto je parkiran in vo?en tam kjer ?e ne vem koliko avtov pred njim, od katerih noben ni imel teh te?av, v tem je problem....da tega prej noben avto ni imel, zdaj pa ta ima..pizda a ma mazda pleh ko yugo? ?e opel mi ni rjavel :hohoho:

 

 

Pa vem za plastelin, ampak zakaj bi moral sam pla?evat za poliranja ?e so japon?ki za?u?tral?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne vem kaj bi imelo to veze z plehom... seveda ?e sploh mislim na pravo stvar, ki te naj bi mu?ila.

 

To so pa? kovinski partikli v zraku, ki se za?rejo v zgornji sloj laka... po navadi jih je veliko blizu kake livarne. ?e potegne? po plehu, se ?utijo tak?ne pikice

 

ko sem delal ?e blizu ene fabrike, sem imel to na vseh avtih ne glede na znamko...Ampak se da to odstranit BP.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?ne barve ima? avto? Jaz sem imel tega polno na belem Grande Puntu (navadna barva), sem ga vsako leto spomladi poliral s plastelinom. Isto je z maminim belim Citroenom. Na moji biv?i rde?i Alfi in sedanji rde?i Mazdi (obe metalik) pa nisem opazil te rje. Prav tako na fotrovem Daewooju (zelen metalik) ne. Tako da imam ob?utek, da se ta zadeva bolj prime na navadno barvo, ?e posebej torej bele avtomobile, kjer je tudi najbolj opazna.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel to samo na novem oz kak?no leto starem avtu, pozneje ne (ali pa nisem opazil, ker je bilo druge, taprave rje preve?). Stvar so mi sanirali na servisu, rekli so da z nekim namenskim ?istilom. Avto sem imel doma parkiran v gara?i, v slu?bi pa kilometer ali 2 ni nobene kovinarske delavnice v bli?ini. Je pa ?udno, ?e bi se stvar pojavljala zaradi delcev ki padejo na avto, potem bi imel to "atmosfersko rjo" najverjetneje na haubi ali strehi, ne pa na delih ki so najmanj izpostavljeni.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem imel to samo na novem oz kak?no leto starem avtu, pozneje ne (ali pa nisem opazil, ker je bilo druge, taprave rje preve?). Stvar so mi sanirali na servisu, rekli so da z nekim namenskim ?istilom. Avto sem imel doma parkiran v gara?i, v slu?bi pa kilometer ali 2 ni nobene kovinarske delavnice v bli?ini. Je pa ?udno, ?e bi se stvar pojavljala zaradi delcev ki padejo na avto, potem bi imel to "atmosfersko rjo" najverjetneje na haubi ali strehi, ne pa na delih ki so najmanj izpostavljeni.

 

 

to tudi mene ?udi, na haubi ni niti pikice...torej bodo na servisu normalno reagirali? Ker ?e kaj sovra?im je izgovarjanje na servisih, avto je nov, nima kaj rjavet...pika.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

Na moji ?e ne tri emsece stari M3 se pojavlja zra?na rja ( po moje da je zra?na rja) predvsem na vratih, oziroma pijice rje, ki jih le zte?ka spravi? dol.

 

Vem da to ni ravno normalen pojav, ampak me zanima ali bodo to kaj re?evali v garanciji ali me bodo odpravili ?e? da je to posledica zraka, zime, politi?ne situacije ali bog ve ?esa?

 

Imate tudi drugi te?ave s tem?

 

to je normalen pojav pozimi, so mi enkrat v avtopralnici dejali, ker je moj imel polno tega in da imajo posebej ?istilo za to. Ko plugi plu?ijo - s kovino brusijo po asfaltu in pu??ajo avtom lepo zmes prahu v podlagi.

 

zato jih ni na haubi ampak ve?inoma tam kjer guma me?e gor.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ima? avto parkiran blizu kake kovinarske fabrike?...

 

Druga?e se dobi za to tak plav plastelin, katerega namo?i? v milnico, z njim "spolira?" avto in lepo pobere te pikice dol... ni neka znanost.

 

http://www.avtomobilizem.com/forum/viewtop...6&view=next

 

na eni fotki je tist plastelin... ?e me spomin ne vara je od 3M

 

evo ga... http://www.mimovrste.com/artikel/3420282829/istilna-glina-3m

 

 

tako je

 

dobis ga tudi tukaj pri nasih klubskih ugodnostih

http://www.spoliraj.si/index.php?cPath=151...m4r7eukn00kebg1

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tako je

 

dobis ga tudi tukaj pri nasih klubskih ugodnostih

http://www.spoliraj.si/index.php?cPath=151...m4r7eukn00kebg1

 

 

To jaz vse vem, ampak zanima me, ?e imate kak?ne izku?nje z odzivom servisa na to? Ker normalen pojav to ni. Sicer gre v ?etrtek Mazda k Selmarju pa bomo viudeli.

 

 

?e eno vpra?anje...BC se da kalibrirat, meni la?e kot politiki, ka?e ve?, kot je dejanska poraba.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi pri Puntu ni bilo po haubi ni?, prav tako tudi ne spredaj niti po strehi (no, po strehi sicer niti ni moglo biti, ker je imel stekleno - son?na). Najve? je bilo po zadku, kar opazno pa je bilo tudi spodaj po vratih, kot bi se prijelo od zavor ali pa od umazanije. Na teh mestih je bil namre? vedno najbolj umazan, ob straneh od koles, zadaj se pa itak umazanija vrtin?i pri hatchbackih.

 

Ampak to ni bilo samo po plehu temve? tudi po plasti?nem odbija?u! Tk da tole ima definitivno veze z barvo ali lakom, ne s plehom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni to veze z lakom, to so mali opilki oziroma ?elezov prah, ki se prilima na lak in potem za?ne rjavati. Sploh ni veze al je to na plasti?nem delu ali na kovinskem. Lahko pa to odletava iz zavor spredaj voze?ih ali pa pri kak?nem drugem drsanju in kru?enju kovine (plu?enje recimo).

 

Zato lahko to va?e vsakdo sam pravega "donatorja" je treba najdet in vozit za njim.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem bil na servisu ( Selmar) glede te zra?ne rje in po doma?e povedano so mi rekli da naj se znajdem, seveda niso oni krivi, ne Mazda ne Jan?a, ?e Gombo?eva ne....In zdaj naj dajem NOV avto polirat na lastne stro?ke, pa ?e potem ne bom nikol vedu kdaj jo spet fa?em. Me ma da jim jo porinem v salon pa naj se jebejo oni in Mazda :hudicek: .

 

Zdele me tak dr?i da jo prodam in kupim golfa, tam vsaj rje ne bo :wacko:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Umir se, ta rja je ?elezov prah ki si ga nekje nabral se je pa? prijel na lak in sedaj rjavi, to se lahko zgodi tud pri ?e bi imel ferari.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Umir se, ta rja je ?elezov prah ki si ga nekje nabral se je pa? prijel na lak in sedaj rjavi, to se lahko zgodi tud pri ?e bi imel ferari.

 

Ja to vsekakor, samo odnos servisa bi pa lahko bil malo bolj na nivoju, sploh pa mi gre na jetra to da bom zgleda mogu vsak mesec polirat avto....al kako naj se PERMANENTNO re?im tega? Zanimivo je pa, da ?e nikoli na nobenem avtu nisem mel tega.

 

Se da s plastelinom permanento re?it te nadloge al sem obsojen na ve?no ?i??enje le tega?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja to vsekakor, samo odnos servisa bi pa lahko bil malo bolj na nivoju, sploh pa mi gre na jetra to da bom zgleda mogu vsak mesec polirat avto....al kako naj se PERMANENTNO re?im tega? Zanimivo je pa, da ?e nikoli na nobenem avtu nisem mel tega.

 

Se da s plastelinom permanento re?it te nadloge al sem obsojen na ve?no ?i??enje le tega?

 

Pojdi na drug servis, ?e se tam tako bedasto obna?ajo do strank. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes sem bil na servisu ( Selmar) glede te zra?ne rje in po doma?e povedano so mi rekli da naj se znajdem, seveda niso oni krivi, ne Mazda ne Jan?a, ?e Gombo?eva ne....In zdaj naj dajem NOV avto polirat na lastne stro?ke, pa ?e potem ne bom nikol vedu kdaj jo spet fa?em. Me ma da jim jo porinem v salon pa naj se jebejo oni in Mazda :hudicek: .

 

Zdele me tak dr?i da jo prodam in kupim golfa, tam vsaj rje ne bo :wacko:

 

Oprosti, sej vem da si jezen ampak kaj pa je tukaj servis kriv? ?isto ni?, si pa? vozil za nekom, ki je spu??al tele kovinske vro?e opilke, ki so se ti prijeli na lak in obstali tam zdaj pa rjavijo. To se lahko zgodi na kateremkoli avtu in nima veze s kvaliteto laka.

 

Absolutno bo? to moral sam po?timat, ker tukaj nima? prav in te bo ob morebitnem pravdnem postopku samo ?e bolj bolela glava in ?ebula bo ?e bolj zevala iz denarnice.

 

Re?itev: vzame? polituro, ter vatko in po?asi cel avto spolira? ter odstreani? te kovinske del?ke na laku. ?e ne gre s fino polituro imej zraven ?e malce bolj grobe paste sam ne pretiravat, da ne bo? preve? zdrgnil laka.

 

Vse skupaj se da re?iti za cca 10 evrov pa kak?ne tri ure prostega ?asa.

 

Ali se bo ponovilo: lahko da se bo, ?e bo? spet vozil kakemu takemu za ritjo, ki mu letijo kovisnke oizdarije izpod koles/bremz. Sploh kak?no dirkanje po ridah komu za ritjo je super zadevca za popikan lak. lahko pa se ti ne bo nikoli v ?ivljenju.

 

Jaz osebno sem imel tak primer 2x s KIO, 1x s prej?njo Mazdo, s tole, ki jo imam zdaj pa v skoraj petih letih ni bilo tega primera.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eni res pri?akujete, da ?e kupte avto, da vam mora proizvajalec ?e prah z armaturke brizat...

 

Seveda, pa gume pumpat tudi :jezicek: .

 

 

Ne gre se za to, da bi moral servis delati stvari, za katere ni pristojen ( vem, da mi noben ne bo ni?esar ?enkal), ampak za sam pi?mevuhovski odnos, ki me razkuri. In tak odnos sem do?ivel do zdaj ?e na servisu za VW, in Opel, pa vsi so bili v Celju.

 

?e pridem kot stranka, lepo kulturno razlo?it te?avo in povpra?am za re?itev, pri?akujem korekten odgovor kako re?iti to te?avo, ne pa sej se dogaja tud na bmw-ju, kje ma? avto parkiran, zihr bliz ?elezarne ( pa sem doma glih 300m zra?ne linije od tega servisa) in take scene...to me je zmotilo, poleg seveda razo?aranja.

 

 

BOSS je napisal da me to stane 10 evrov in tri ure ?asa, ampak problem je v tem, da jaz nimam pojma o teh zadevah ( polir pastice ipd), niti nimam volje tri ure ?ivljenja zapravit za ?i??enje avtomobila. Tak pa? sem, avto vrhunsko vzdr?ujem, vozim kot se spodobi, dam nabolj?e dele na njega, zapravljal pa cele dneve za neka poliranja in podobno pa ne bom, delam preve? kilometrov in doma nimam gara?e, tako da je to vse kratkoro?no pri meni ( ?i??enje)

 

Skratka, da zaklju?imo, a naj dam to spucat ?imprej ali lahko po?aka da bo vreme malo lep?e, ker gara?e nimam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.