Skoči na vsebino

Nakup mazde 6


master45

Priporočeno sporočilo

Lep pozdrav vsem!

Imam vpra?anje glede teh mazd 6...

In sicer je tako da imam namen kupit to strujo...dizla 2.0 140km!

Modelno leto od 2008 gor!

In sedaj me zanima kak?ne so kaj izku?nje glede motorjev...samega avta...so kak?ni problemi?

Od mehanika sem sli?al da ti dizlski motorji naj ne bi bili najbolj?i...da se neke dize al nekaj kvarijo!?

Se mi zdi malo ?udno,glede na to da kar vem o mazdah in taki ki so jo ?e vozli...nobenih pripomb!

Zato se obra?am na vas kot ?oferje mazd, ?e mi lahko pomagate s kak?no izku?njo!

Hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav vsem!

Imam vpra?anje glede teh mazd 6...

In sicer je tako da imam namen kupit to strujo...dizla 2.0 140km!

Modelno leto od 2008 gor!

In sedaj me zanima kak?ne so kaj izku?nje glede motorjev...samega avta...so kak?ni problemi?

Od mehanika sem sli?al da ti dizlski motorji naj ne bi bili najbolj?i...da se neke dize al nekaj kvarijo!?

Se mi zdi malo ?udno,glede na to da kar vem o mazdah in taki ki so jo ?e vozli...nobenih pripomb!

Zato se obra?am na vas kot ?oferje mazd, ?e mi lahko pomagate s kak?no izku?njo!

Hvala!

 

Imam jo ze skoraj 5let oziroma prevozenih 140 000km..nobenih vecjih tezav nism imel..nism menjal novenih diz itd..poraba je 6,5-7,0 l dinamicne voznje..skratka priporocsm nakup..

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav vsem!

Imam vpra?anje glede teh mazd 6...

In sicer je tako da imam namen kupit to strujo...dizla 2.0 140km!

Modelno leto od 2008 gor!

In sedaj me zanima kak?ne so kaj izku?nje glede motorjev...samega avta...so kak?ni problemi?

Od mehanika sem sli?al da ti dizlski motorji naj ne bi bili najbolj?i...da se neke dize al nekaj kvarijo!?

Se mi zdi malo ?udno,glede na to da kar vem o mazdah in taki ki so jo ?e vozli...nobenih pripomb!

Zato se obra?am na vas kot ?oferje mazd, ?e mi lahko pomagate s kak?no izku?njo!

Hvala!

 

Ja se v?asih kvarijo. Pa ne kar tako. So dolo?eno predpogoji. ?e naleti? na dober avto od SLO lastnika ki ima komplet zgodovino kot mora biti, zna? dobiti dober avto. Pa je nuuujno da je dizel?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem pred kratkim prodal tocno tako Mazdao (2008, 140 PS, 2.0 dizel...) V petih letih, kolikor sem bil lastnik in po prevozenih skoraj 120.000 km, nisem imel nobenih omembe vrednih problemov... tako kot je napisal iceman22 ... Tudi s prejsnjo sestico (letnik 2003, 120 PS, 2.0 dizel, ob prodaji po cca. petih letih sem imel okoli 175.000 km) je bilo podobno... Verjamem, da bo tudi pri sedanji tako ... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja ampak to je dejstvo ?ist pri vsakem nakupu rabljenega avta ne glede na znamko. V bistvu je kr precej prepu??eno sre?i na kaj naleti?.

 

Ampak vseeno je razlika, ?e sli?i?, da lastniki novih vozil do 150.000km niso imeli omembe vrednih napak, medtem, ko pri nekaterih drugih znamkah zamenjajo ?e ?etrt ma?ine v tem ?asu. Ok malo karikiram samo mislim, da se vidi point.

 

Rabljeni avto je vedno rizik je pa vseeno manj?i, ?e vidi?, da lastniki novih niso imeli te?av. :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja se v?asih kvarijo. Pa ne kar tako. So dolo?eno predpogoji. ?e naleti? na dober avto od SLO lastnika ki ima komplet zgodovino kot mora biti, zna? dobiti dober avto. Pa je nuuujno da je dizel?

 

Res je strela, da je bolje ?e ima avto znano zgodovino servisov. Vemo pa tudi da v?asih servisi ne zamenjajo vsega kar ti ra?unajo. Najbolje je poznati ?loveka ki je avto vozil. To pa najve?krat ni mo?no. Jest svojo Mazdo redno servisiram po preteku garancije pri Pelkotu in vam povem da odkar sem jo prvi? peljal tja na servis mi tudi avto ne cuka ve?.

Mi je pa po dveh letih v moji Mazdi 6GT 140D karavan ?el servo motor?ek (2600?), ki so mi ga pa brez problema zamenjali na originalnem servisu. Druga?e pa dela avto bolj ali manj brez problemov.

Leto nakupa 2008 avgust, prevo?enih 125000km.

 

Me pa zanima koliko bi dobil za tak?no Mazdo zdaj. Ima pa vse razen navigacije. Usnje ETC.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je strela, da je bolje ?e ima avto znano zgodovino servisov. Vemo pa tudi da v?asih servisi ne zamenjajo vsega kar ti ra?unajo. Najbolje je poznati ?loveka ki je avto vozil. To pa najve?krat ni mo?no. Jest svojo Mazdo redno servisiram po preteku garancije pri Pelkotu in vam povem da odkar sem jo prvi? peljal tja na servis mi tudi avto ne cuka ve?.

Mi je pa po dveh letih v moji Mazdi 6GT 140D karavan ?el servo motor?ek (2600?), ki so mi ga pa brez problema zamenjali na originalnem servisu. Druga?e pa dela avto bolj ali manj brez problemov.

Leto nakupa 2008 avgust, prevo?enih 125000km.

 

Me pa zanima koliko bi dobil za tak?no Mazdo zdaj. Ima pa vse razen navigacije. Usnje ETC.

 

 

Jest sem dobil za svojo (julij 2008, oprema GT Navi, kupljena v SLO, vsi servisi delani na poodblascenem servisu z vsemi racuni in vpisi v DSK,...) 11.700? ... Pa glede na kar nekaj povprasevanja, bi mogoce sla tudi se za kaksnega stotaka vec... Vazno mi je, da sem jaz dobil toliko, kot sem pricakoval in da je kupec tudi zadovoljen ... :punk:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lep pozdrav vsem!

Imam vpra?anje glede teh mazd 6...

In sicer je tako da imam namen kupit to strujo...dizla 2.0 140km!

Modelno leto od 2008 gor!

In sedaj me zanima kak?ne so kaj izku?nje glede motorjev...samega avta...so kak?ni problemi?

Od mehanika sem sli?al da ti dizlski motorji naj ne bi bili najbolj?i...da se neke dize al nekaj kvarijo!?

Se mi zdi malo ?udno,glede na to da kar vem o mazdah in taki ki so jo ?e vozli...nobenih pripomb!

Zato se obra?am na vas kot ?oferje mazd, ?e mi lahko pomagate s kak?no izku?njo!

Hvala!

 

Imam 2.2 CD129, l.2011. Ko sem jo kupoval, so tako pri Mariborskem servisu, kot v Celju na Selmar-ju omenjali, da so s tem motorjem odpravili dolo?ene probleme in res so omenjali neke dize, ki bi naj bile prej kao malo problemati?ne. Zaenkrat sem sicer zadovoljen, z modelom 2.0 pa nimam izku?enj. Lak je pa katastrofa, to je edino, kar imam za pripomnit. Druga?e pa je samo treba vozit, pa redni servisi... :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Very helpfull :D Hvala vsem...zgleda da res ni nekih problemov...je pa res da ?e se skrbi in redno servisira...mora bit zadeva kot je treba!

V bistvu je tak da moj budget je tam nekje do 9k...rad pa bi mel ta avto...aja pa dizla ja...

Pikno sem se vanjga...kolega je teden nazaj kupil 2009 letnik karavana...in sem ?ist navdu?en...

In ko gledam na netu...ni neke izbire...se mi pa zdi ta soliden...

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7407475&show=1

 

In zdaj me ?e zanima ?e kdo pozna ta avto...ugoden je...sumljivo ugoden...ne bi pa rad nabavil ma?ka v ?aklju!

Pozna mogo?e kdo...sam ?e ga nisem hodil gledat...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz slik je razvidno naslednje - avto je s TE opremo brez Xenonov zato nima pralnikov lu?i. Avto na sliki ima odbija? z luknjami za te pralnike - se pravi nima originalnega odbija?a gor. Zato obstaja velika verjetnost, da je avto bil zaleten in popravljen glih takole za silo, s prvim odbija?em, ki je pri?el pod roko.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz slik je razvidno naslednje - avto je s TE opremo brez Xenonov zato nima pralnikov lu?i. Avto na sliki ima odbija? z luknjami za te pralnike - se pravi nima originalnega odbija?a gor. Zato obstaja velika verjetnost, da je avto bil zaleten in popravljen glih takole za silo, s prvim odbija?em, ki je pri?el pod roko.

 

A to je to...sem opazil to luknjo ja...pa mi ni potegnilo zakaj bi bla! Hvala ti...prav ima?...potem takem je bil zaleten...torej to odpade!

Je pa spet tak da nagazi? srno (sem jih ?e par)...pa treba menjat odbija?, havba, kak?na lu?...druga?e pa z avtom lahko da ni ni? narobe...vsaj pri meni je blo tak...

Vpra?anje kaj pa blo pri tem...?e dobim vin number...se to vidi na servisu? ?e so tam popravljali ja verjetno...?e pa ga je delal kdo v svoji gara?i (kar tudi je glede na odbija?)...bo pa te?ka ne?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Very helpfull :D Hvala vsem...zgleda da res ni nekih problemov...je pa res da ?e se skrbi in redno servisira...mora bit zadeva kot je treba!

V bistvu je tak da moj budget je tam nekje do 9k...rad pa bi mel ta avto...aja pa dizla ja...

Pikno sem se vanjga...kolega je teden nazaj kupil 2009 letnik karavana...in sem ?ist navdu?en...

In ko gledam na netu...ni neke izbire...se mi pa zdi ta soliden...

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7407475&show=1

 

In zdaj me ?e zanima ?e kdo pozna ta avto...ugoden je...sumljivo ugoden...ne bi pa rad nabavil ma?ka v ?aklju!

Pozna mogo?e kdo...sam ?e ga nisem hodil gledat...

 

Gled nobena cena na netu ni dokon?na tako da je kdaj bolje stisniti in dodati kak ojro ve? za OK avto kot pa gledati cenej?e opcije pri kar nekih ?udakih.

Ta bi znal biti ok in mogo?e tudi nekje v tvojem rangu glede cene:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7500336&show=1

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

u, ta zna bit lepa ja, od une pa raj roke stran, je res butast pokrpana. ?e je tok problem dat tistih par ? za pokrov?ek za xenon, kako se je ?ele ?paral pr ve?jih zneskih ;)

 

Ni pokrov?kov - odbija? za tiste brez xenonov je pa? brez lukenj.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja, Boss, mi je popolnoma jasno. Ampak gledano takole. Ok, ko je bila razvita, ni dobil odbija?a brez lukenj. Pa je tega vzel. Naj kupi ?e tiste pokrov?ke. Ok, recimo, da jih je. Pa so mu enega dripnili al pa je dol padel. Kupi? pa? drugega, ker tole je apn, da se tkole z lukono v odbija?u vozi?. Vsaj zame, no.

 

bi pa ?u jst tele pogledat:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7520663&show=1

 

pa tole..ok, je CE oprema, ampak ma pa 2.2 ma?ino, ki je malo bolj hvale?na kot pa RF 2.0 ;)

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=7360863&show=1

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dvomim, da se da tele pokrov?ke posebej dobit saj so del dvi?nega sistema ?ob za ?pricanje vode na lu?i. Kakor poznam Mazdin princip rezervnih delov je to vse komplet za nemajhno ceno. :blink:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne komplicirajta, ?e ni pranja bi lahko luknje zaprl in pobarval, ?e pa je pa bi lahko kupil del ki manjka ali pa ga bo novi lastnik. :cheers:

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajoj no... pa sej ni bila poanta v tem kako to zrihta? ampak v tem, da gre za neoriginalen odbija? in zato verjetnost, da je avto bil udarjen ter v opozorilo morebitnemu kupcu, da avto dobro pogleda. :whatever:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajoj no... pa sej ni bila poanta v tem kako to zrihta? ampak v tem, da gre za neoriginalen odbija? in zato verjetnost, da je avto bil udarjen ter v opozorilo morebitnemu kupcu, da avto dobro pogleda. :whatever:

 

Ja, sej, v SLO pri na?ih vele po?tenih avto dilerjih to ziher pomeni da je avto bil sesut ali kakorkoli druga?e po?kodovan in potem ?im ceneje poflikan za naslednjega sre?nega kupca. lp.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.