Skoči na vsebino

Mazda 6,2003l 100kw - olje


marko91

Priporočeno sporočilo

Lp.

Mene pa Zanima glede olja..

In sicer imam mazdo 6 sport 2003 letnik 100kw- dizel.

Ima pa 197K kilometru ..

Pac se nikoli nisrm imel dizla tko da mi ni lih ki zlo jasno ali je normalno pa tko .. ko sem kupil to mazdo sem itak da zamenju olje in filter olja ter zraka kot na vsakem avtu do sedaj .. v mazdi pa imam zdaj mobil 1 3000 5-40.

Prevozil sem cca 5000 km in mi je zmankalo Polovico olja na uni kontrolni palcki ka potegnes vn z motorja .. pac prej ka sm imel bencinarja no res da ni imel tolk km in da sem ga cist totalno generalno obnovil mi ni tolk olja zmankalo.. tako da pac vas malo prasam ce ima kdo izkusnje s tem .. aja pa motor tudi takoj vzge ko obrnes kljuc ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zamenjaj podlo?ke pri ?obah in spucaj cedilo v karterju in ti ne bo ve? zmanjkovalo olja...

 

NUJNO, ?e ne drugo iz ?iste preventive, da se ne zgodi kak?na zelo neprijetna zadeva, povezana z ogromnimi stro?ki. -_-

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na injektorjih ja...

 

To se je meni zgodilo na mazdi 6 disel letnik 2003. Avto je imel 200000 km ko je zaribal zaradi omenjenega cedila.Dodal bi ?e da je bil avto redno servisiran na poobla??enem servisu v Kopru ampak cedila v karterju niso nikoli o?istili.Glede na to da sedaj vsi pravijo da je to bolezen od mazd 6, mi ni jasno kako da na rednih servisih tega cedila noben ne ?isti. Prvi simptomi so pa bili da je avto crkoval na minimum,ko si ga priklopil na tester je pa pokazalo da je regulator gasa zani?. :angry:

 

P.S.

 

?e ima kdo delujo? motor tip rf 1998 cm3 , 100kw,ali pa vsaj spodnji del motorja, kupim.

18zimoni@gmail.com

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To se je meni zgodilo na mazdi 6 disel letnik 2003. Avto je imel 200000 km ko je zaribal zaradi omenjenega cedila.Dodal bi ?e da je bil avto redno servisiran na poobla??enem servisu v Kopru ampak cedila v karterju niso nikoli o?istili.Glede na to da sedaj vsi pravijo da je to bolezen od mazd 6, mi ni jasno kako da na rednih servisih tega cedila noben ne ?isti. Prvi simptomi so pa bili da je avto crkoval na minimum,ko si ga priklopil na tester je pa pokazalo da je regulator gasa zani?. :angry:

 

P.S.

 

?e ima kdo delujo? motor tip rf 1998 cm3 , 100kw,ali pa vsaj spodnji del motorja, kupim.

18zimoni@gmail.com

 

Hmm nevem kaksno bolezen imajo te mazde kr mam zdej prvic mazdo .. cene bom pa tko reku kar je teh servisu je vse bol tko najbols je da sam to delas usaj ves kje si zajebu in kako si kaj naredil.. ali pa ce koga poznas kr se res spozna na avto mehaniko..

Zato jst najrajs sam to delam ... cene moja nima taksnih problemu edino ka jo tiscim na obrate pol ka avto pustim se neki cass tect da se mal turbina ohladi je motor malo bolj glasen ,kar zna bit da je res kaj s cedilom ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm nevem kaksno bolezen imajo te mazde kr mam zdej prvic mazdo .. cene bom pa tko reku kar je teh servisu je vse bol tko najbols je da sam to delas usaj ves kje si zajebu in kako si kaj naredil.. ali pa ce koga poznas kr se res spozna na avto mehaniko..

Zato jst najrajs sam to delam ... cene moja nima taksnih problemu edino ka jo tiscim na obrate pol ka avto pustim se neki cass tect da se mal turbina ohladi je motor malo bolj glasen ,kar zna bit da je res kaj s cedilom ...

 

 

No zdej je popucano omenjeno cedilo ..no lahko recem da m9je sploh ni bilo neki zlo zabasano razen da je bilo bekaj vsedlin po karterju tudi to sem lepo popucal tko da zdej je tipi topi ;) in novo olje mobil 1 -3000 oz. 5-40 ..aja pa ojnicni lezaji so videt se v dobrem stanju ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No zdej je popucano omenjeno cedilo ..no lahko recem da m9je sploh ni bilo neki zlo zabasano razen da je bilo bekaj vsedlin po karterju tudi to sem lepo popucal tko da zdej je tipi topi ;) in novo olje mobil 1 -3000 oz. 5-40 ..aja pa ojnicni lezaji so videt se v dobrem stanju ...

 

Ko si imel karter dol, je ?koda, da nisi vzel ven ?e bate in o?istil batne obro?ke in utore. Olje zna polzeti mimo batnih obro?kov, ki zaradi umazanije slab?e "dihajo". To lahko re?i? tudi posredno. Pri naslednji menjavi uporabi Mtabond CL cleaner, ki se ga da v motorno olje neposredno pred menjavo in pusti motor delovati na mestu pri minimalnih obratih cca. 20 min. Navedeni detergent spere notranjost motorja, oljne kanale in mesta kjer se nabirajo usedline. Nato se olje spusti z vsemi spranimi ne?isto?ami in doda novo olje. Ne bi bilo napa?no, da takrat olju doda? kako varianto Metabond aditiva za bolj?e delovanje in preventivo za naprej.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No zdej je popucano omenjeno cedilo ..no lahko recem da m9je sploh ni bilo neki zlo zabasano razen da je bilo bekaj vsedlin po karterju tudi to sem lepo popucal tko da zdej je tipi topi ;) in novo olje mobil 1 -3000 oz. 5-40 ..aja pa ojnicni lezaji so videt se v dobrem stanju ...

 

Kaj pa podlo?ke, si jih zamenjal?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko si imel karter dol, je ?koda, da nisi vzel ven ?e bate in o?istil batne obro?ke in utore. Olje zna polzeti mimo batnih obro?kov, ki zaradi umazanije slab?e "dihajo". To lahko re?i? tudi posredno. Pri naslednji menjavi uporabi Mtabond CL cleaner, ki se ga da v motorno olje neposredno pred menjavo in pusti motor delovati na mestu pri minimalnih obratih cca. 20 min. Navedeni detergent spere notranjost motorja, oljne kanale in mesta kjer se nabirajo usedline. Nato se olje spusti z vsemi spranimi ne?isto?ami in doda novo olje. Ne bi bilo napa?no, da takrat olju doda? kako varianto Metabond aditiva za bolj?e delovanje in preventivo za naprej.

 

Ma do drugega leta bo ze zdrzala pole bom pa itak generalno obnovil motor novi bati lezaji obrocki in komplet garnitura glave in ostala tesnila .. no upam da me nebo prevec stalo... in pole po avto kot nov ;)
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma do drugega leta bo ze zdrzala pole bom pa itak generalno obnovil motor novi bati lezaji obrocki in komplet garnitura glave in ostala tesnila .. no upam da me nebo prevec stalo... in pole po avto kot nov ;)

 

Ti lepo ?im prej zamenjaj te bakrene podlo?ke in ti ne bo rabilo ni? drugega popravljat.In to ?IM PREJ!!

Stanejo pa tam enih 16? -vsaj stale so.In ?e delo,ki pa ne bi smelo bit dosti.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti lepo ?im prej zamenjaj te bakrene podlo?ke in ti ne bo rabilo ni? drugega popravljat.In to ?IM PREJ!!

Stanejo pa tam enih 16? -vsaj stale so.In ?e delo,ki pa ne bi smelo bit dosti.

 

No bom se to porihtu ma to ka vzames bencisnko "lamo" vn pride vse skupi z vsemi 4 injektori wn in pole je to tm pri glavi al na lami ?pac na fuel rail ?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

zdravo,

 

mene pa zanima kolk priblizn pride servis, da se zamenjajo te podlo?ke pa spuca filter.. sm tut opazu da mi je po 10k km spila kr veliko olja, pa bi rad preventivno zamenju da res ne bo kej narobe :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zdravo,

 

mene pa zanima kolk priblizn pride servis, da se zamenjajo te podlo?ke pa spuca filter.. sm tut opazu da mi je po 10k km spila kr veliko olja, pa bi rad preventivno zamenju da res ne bo kej narobe :)

 

Ja ma ti sam olje pije al mas tud dihtunge po motorju fuc in je motor vs oblit z oljem -pac odzuni ? Cene to pride kr drago delo se zato k je mazda ... priporocam pa mobil super 3000 5w -40 za dizla jst dajam uno not olje ku je treba .. in redno se ga menja ne da se un cren smer pretaka po motorju in avto dela .. moj ima zdej 203k in brez problem nepije nc olja ...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.