Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

Ampak kriv bi pa na koncu bil un, ki je pripeljal in recimo trčil v policaja. Če pa se s tem ne bi strinjal je pa danes itak moderno, da bi ga policaj pošprical s solzivcem in zalil z vodnim topom. :hudicek:

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je g.Wankel napisal:

Je pa ful neumno zapeljal policaj. Dobesedno v slepo. Kaj če bi nekdo hitreje pripeljal nasproti?

Jp,saj mogoče je videl tisto črno Zafiro iz nasprotne smeri , ampak se mi zdi malo pretirano vse skupaj. Jaz bi drugače naredil (ali bi pogledal stran in na Celovški v naslednjih parih minutah našel koga,ki dejansko bolj ogroža varnost, ali pa bi polkrožno obrnil pred Picassojem).

 

Obstaja pa možnost,da je bil poklican kam drugam v tisti smeri,glede na to da se je že na začetku posnetka kar malo na silo rinil na srednji pas preko polne črte.

pred 32 minutami je Boss napisal:

Ampak kriv bi pa na koncu bil un, ki je pripeljal in recimo trčil v policaja. Če pa se s tem ne bi strinjal je pa danes itak moderno, da bi ga policaj pošprical s solzivcem in zalil z vodnim topom. :hudicek:

Pa un Picasso bi bil kriv ker jih je oviral in se ni prezarcil v isti sekundi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Danes sem moral v Ljubljano. In sem med vožnjo po avtocesti prišel na idejo, ki jo bom predlagal DARSu. Namreč, da priključek na avtocesto ne bi delali z desne strani, ampak bi naredili nadvoz in priključek na avtocesto z leve strani direktno na prehitevalni pas. Da se (večina) tistih, ki se vključujejo na avtocesto, ne bi toliko trudili, da se s hitrostjo 40 - 60 km/h izognejo pospeševalnemu pasu, pa prevozijo vozni pas, preden pridejo do prehitevalnega pasu... In nekaj podobnega bi naredili tudi pred predorom Golovec, kjer se z desne priključi avtocesta iz Grosuplja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Slivka napisal:

Danes sem moral v Ljubljano. In sem med vožnjo po avtocesti prišel na idejo, ki jo bom predlagal DARSu. Namreč, da priključek na avtocesto ne bi delali z desne strani, ampak bi naredili nadvoz in priključek na avtocesto z leve strani direktno na prehitevalni pas. Da se (večina) tistih, ki se vključujejo na avtocesto, ne bi toliko trudili, da se s hitrostjo 40 - 60 km/h izognejo pospeševalnemu pasu, pa prevozijo vozni pas, preden pridejo do prehitevalnega pasu... In nekaj podobnega bi naredili tudi pred predorom Golovec, kjer se z desne priključi avtocesta iz Grosuplja...

Slavko je spet med nami 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 
A je to mišljeno kot "alarm"?

Ne ni alarm, smo pa te pogrešali


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes čakam tovornjak z jeklenkam kisika. Končno zvoni telefon - kliče šofer:

- "Ja, jast pa danas ne morem k vam."

- "Možakar, ne se mi zezat, za čez vikend nimamo dovolj, pridi, pa če še tako pozno, tu bomo čakali. če ne jaz, pa popoldanski."

- "Ne, ne, ne razumijete. jast sem že pri vas, ampak ne morem do vas."

- "Eee, kaj?"

- "Pa prit pogledat sem gor, jast ne morem do vas."

 

Grem pogledat in...

 

IMG_20220121_124852970.thumb.jpg.234363009da75a0ed5f32ba9b6016a7e.jpg

 

... presenečenje. Ni ne BMW ne Audi. Potem sva s šoferjem povedala nekaj stavkov, ki ne sodijo na forum ter ročno zložila jeklenke s tovornjaka, jih odkotalila kakšnih 50 metrov naprej, jih dvignila na rampo in spravila v naše skladišče. Nato sva pa prazne jeklenke ročno sneai z rampe, jih odkotalila 50 metrov v drugo smer in jih ročno dvignila na tovornjak. Ko je tovornjak odhajal, je bil ta avto še vedno tam.

 

Mimogrede omenim, da ima vsaka jeklenka okoli 60 kg, v njej je pa 14,5 kg plina. Prazna torej tehta okoli 60 kg, polna pa okoli 75 kg. V vsaki paleti pa je 12 jeklenk. Koliko je bilo fizikalcev? Bilo jih je eden, pa še ta razvajen, saj vozi Mazdo. Ja, pa še šofer je pomagal...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Slivka napisal:

Danes čakam tovornjak z jeklenkam kisika. Končno zvoni telefon - kliče šofer:

- "Ja, jast pa danas ne morem k vam."

- "Možakar, ne se mi zezat, za čez vikend nimamo dovolj, pridi, pa če še tako pozno, tu bomo čakali. če ne jaz, pa popoldanski."

- "Ne, ne, ne razumijete. jast sem že pri vas, ampak ne morem do vas."

- "Eee, kaj?"

- "Pa prit pogledat sem gor, jast ne morem do vas."

 

Grem pogledat in...

 

IMG_20220121_124852970.thumb.jpg.234363009da75a0ed5f32ba9b6016a7e.jpg

 

... presenečenje. Ni ne BMW ne Audi. Potem sva s šoferjem povedala nekaj stavkov, ki ne sodijo na forum ter ročno zložila jeklenke s tovornjaka, jih odkotalila kakšnih 50 metrov naprej, jih dvignila na rampo in spravila v naše skladišče. Nato sva pa prazne jeklenke ročno sneai z rampe, jih odkotalila 50 metrov v drugo smer in jih ročno dvignila na tovornjak. Ko je tovornjak odhajal, je bil ta avto še vedno tam.

 

Mimogrede omenim, da ima vsaka jeklenka okoli 60 kg, v njej je pa 14,5 kg plina. Prazna torej tehta okoli 60 kg, polna pa okoli 75 kg. V vsaki paleti pa je 12 jeklenk. Koliko je bilo fizikalcev? Bilo jih je eden, pa še ta razvajen, saj vozi Mazdo. Ja, pa še šofer je pomagal...

Pajek pomaga :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 34 minutami je Slivka napisal:

Danes čakam tovornjak z jeklenkam kisika. Končno zvoni telefon - kliče šofer:

- "Ja, jast pa danas ne morem k vam."

- "Možakar, ne se mi zezat, za čez vikend nimamo dovolj, pridi, pa če še tako pozno, tu bomo čakali. če ne jaz, pa popoldanski."

- "Ne, ne, ne razumijete. jast sem že pri vas, ampak ne morem do vas."

- "Eee, kaj?"

- "Pa prit pogledat sem gor, jast ne morem do vas."

 

Grem pogledat in...

 

IMG_20220121_124852970.thumb.jpg.234363009da75a0ed5f32ba9b6016a7e.jpg

 

... presenečenje. Ni ne BMW ne Audi. Potem sva s šoferjem povedala nekaj stavkov, ki ne sodijo na forum ter ročno zložila jeklenke s tovornjaka, jih odkotalila kakšnih 50 metrov naprej, jih dvignila na rampo in spravila v naše skladišče. Nato sva pa prazne jeklenke ročno sneai z rampe, jih odkotalila 50 metrov v drugo smer in jih ročno dvignila na tovornjak. Ko je tovornjak odhajal, je bil ta avto še vedno tam.

 

Mimogrede omenim, da ima vsaka jeklenka okoli 60 kg, v njej je pa 14,5 kg plina. Prazna torej tehta okoli 60 kg, polna pa okoli 75 kg. V vsaki paleti pa je 12 jeklenk. Koliko je bilo fizikalcev? Bilo jih je eden, pa še ta razvajen, saj vozi Mazdo. Ja, pa še šofer je pomagal...

 Vsaka ti čast,takega jaz rabim za drva cepat.....😊😃😂

Opa,pa novo profilno imaš.....:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

Danes čakam tovornjak z jeklenkam kisika. Končno zvoni telefon - kliče šofer:

- "Ja, jast pa danas ne morem k vam."

- "Možakar, ne se mi zezat, za čez vikend nimamo dovolj, pridi, pa če še tako pozno, tu bomo čakali. če ne jaz, pa popoldanski."

- "Ne, ne, ne razumijete. jast sem že pri vas, ampak ne morem do vas."

- "Eee, kaj?"

- "Pa prit pogledat sem gor, jast ne morem do vas."

 

Grem pogledat in...

 

IMG_20220121_124852970.thumb.jpg.234363009da75a0ed5f32ba9b6016a7e.jpg

 

... presenečenje. Ni ne BMW ne Audi. Potem sva s šoferjem povedala nekaj stavkov, ki ne sodijo na forum ter ročno zložila jeklenke s tovornjaka, jih odkotalila kakšnih 50 metrov naprej, jih dvignila na rampo in spravila v naše skladišče. Nato sva pa prazne jeklenke ročno sneai z rampe, jih odkotalila 50 metrov v drugo smer in jih ročno dvignila na tovornjak. Ko je tovornjak odhajal, je bil ta avto še vedno tam.

 

Mimogrede omenim, da ima vsaka jeklenka okoli 60 kg, v njej je pa 14,5 kg plina. Prazna torej tehta okoli 60 kg, polna pa okoli 75 kg. V vsaki paleti pa je 12 jeklenk. Koliko je bilo fizikalcev? Bilo jih je eden, pa še ta razvajen, saj vozi Mazdo. Ja, pa še šofer je pomagal...

 

Tole natisnit pa dat pod tablo, da bo folk razumel, zakaj se tam NE parkira.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

 

Tole natisnit pa dat pod tablo, da bo folk razumel, zakaj se tam NE parkira.

Lahko tudi skiciraš... Nekaterim ne potegne. Ko jim pa pajek odpelje avto se pa čudijo.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko takole napišete, se tako enostavno sliši. 

 

Ampak...

 

Zakaj mora biti vedno en "ampak"? In zakaj en tak "ampak" vedno vse pokvari?

 

Torej, ostali smo pri "ampak".

 

Ampak ne policija ne medobčinsko redarstvo na Goriškem nimata pajka. Zato v dopoldanskem času pride medobčinsko redarstvo, ki mu nalepi listek. Če podrobno pogledate, boste na sprednji šipi videli rdečo "vrečko" z napisom Obvestilo redarstva. Popoldan, ko gredo medobčinski redarji domov, pa te reči prevzamejo policaji. Ker tudi oni nimajo pajka, tudi oni lepijo listke. Je pa tako, da listek lahko nalepim tudi jaz, pa kaj mi to pomaga, avto je še vedno tam in še vedno ovira promet. Če pa ga zakljuknem za BTjko in potegnem v Vrtojbco, sem pa kriv, ker sem se dotaknil tuje lastnine. Narobe svet, kjer je tisti, ki dela narobe, zaščiten kot kočevski medved. Tisti pa, ki dela prav, je pa... Saj se ve, katera stran...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včeraj zvečer sem veselo zavil na Trojane na krofe. No, da se mi še dolgo ni ne dremalo, še manj spalo, pa je poskrbela srna z metodo "brake check". Ja, ko pohodiš do konca, zavore res primejo, čeprav na mastni cesti in z zimskimi gumami.

 

Epilog: avto in srna brez kontakta in brez škode, jaz pa imam kako minuto življenja manj. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bom moral spet malo v avto-šolo, ker so se predpisi očitno precej spremenili. V davnih časih, ko sem delal izpit, so učili, da se 10 metrov od križišča ne sme ne parkirati ne ustaviti.

 

Zdaj pa ne vem, a po novem to ne velja več ali pa cestno prometni predpisi ob nedeljah ne veljajo. Ali pa STOP znak pomeni, da se tam ustaviš za nekaj ur...

 

IMG_20220121_125625492.thumb.jpg.da547f9270a897913e5faafa1271e49f.jpg

 

Težava je, ko se pripelje cisterna s tekočim kisikom. Samo polpriklopnik je dolg 12,5 metra, spredaj pa je še vlačilec pripet. In zaradi ostrega ovinka mora vzeti "malo bolj na široko", se pravi, da jaz zaprem glavno cesto za nasprotni promet, on pa gre na levi pas in skozi križišče spet tik do levega robnika (seveda tam ne sme biti parkiranih vozil), prikolica pa "seka" ovineg in gre tik-tik mimo robnika na desni strani. Če so pa tam vozila, se pa vse skupaj zatakne. Pločnik (kolikor ga je) ni predviden za 40-tonske vlačilce, trava v nadaljevanju pa sploh ne...

 

Ja, vem, lahko kličem redarje in policijo. In? pridejo, nalepijo listek in gredo. Šofer naj pa čaka nekaj ur ali celo cel dan, da pride lastnik in avto umakne. Ni mi pa jasno, zakaj policaj ne sme pogledat v bazo podatkov in po registrski številki dobiti lastnika ter v telefonskem imeniku poiskat telefonsko številko ter ga poklicat, naj pride avto umaknit. Je policaj nekaj razlagal, ampak nisem razumel...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je dvorjan napisal:

Včeraj zvečer sem veselo zavil na Trojane na krofe. No, da se mi še dolgo ni ne dremalo, še manj spalo, pa je poskrbela srna z metodo "brake check". Ja, ko pohodiš do konca, zavore res primejo, čeprav na mastni cesti in z zimskimi gumami.

 

Epilog: avto in srna brez kontakta in brez škode, jaz pa imam kako minuto življenja manj. 😃

Srne nam itak krajšajo življenja. Sploh če je "cesta"mastna :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je dvorjan napisal:

Včeraj zvečer sem veselo zavil na Trojane na krofe. No, da se mi še dolgo ni ne dremalo, še manj spalo, pa je poskrbela srna z metodo "brake check". Ja, ko pohodiš do konca, zavore res primejo, čeprav na mastni cesti in z zimskimi gumami.

 

Epilog: avto in srna brez kontakta in brez škode, jaz pa imam kako minuto življenja manj. 😃

Žvižgača nabavi in ti ne bo potrebno bremzat pa še živel boš dlje in brez skrbi..... 😀

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker že dolg nismo imeli videa je tukaj en tak, ki je nastal okoli novega leta.

 

 

1.) 0:00 Če se ti mudi polagat tlake, imaš velik kamion pol ti pripada prednost tudi, ko zavijaš levo.

2.) 0:18 Enako velja, da je cela cesta tvoja, ostali pa naj vozijo po bankini, al naj pa ostanejo doma.

3.) 0:30 Teslo s Teslo v fazi varčevanja z baterijo - 35-45km/h pa mal vožnje po sredinski črti.

4.) 1:13 Pa še mal zimskih biciklistov, ki zgledajo kot čreda, ki jo spustiš iz ograde. Jebeš pločnik, ta drug pa v lahnem drncu po sredini ceste s sloganom "ni umika ni predaje".

5.) 2:00 Telefon or just plain stupidity? Malo desno, malo levo pa poskus vključevanja na AC s 55km/h. Za pohvalt je edino to, da osebek ni šel takoj še na prehitevalnega, kot taki radi znajo.

6.) 2:55 Z Marcedesom CLA na glavo - ne jebeš folka, ki daje žmigavec, ker pač osebek ima premijca in ostali se po CPP morajo umaknit. Tako kot vozilom na nujni vožnji.

7.) 3:30 Malo iz desnega pasu na srednji pa pol čez par 100m spet nazaj, pa zaviranje pri zeleni luči na semaforju. Pa pejmo na desno in nato prekršek in oster zavoj na levo ter spet čez križišče. Tole pa res ne vidiš vsak dan.

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.