Skoči na vsebino

MX5 ?portni lonec - mnenja


Baby Viper

Priporočeno sporočilo

Ok, nekaj ?asa ?e i??em ?portni lonec, ki mora imet obvezno t?v homologacijo za mx5 in globok zvok, sedaj pa mi je uspel dobit nekaj mo?nih kandidatov, tako da bi prosil za mnenje, v kolikor je kdo mogo?e ?e kdaj v ?ivo sli?al katerega od na?tetih:

 

bolt-on:

- Remus

- Fox

- Motorsport

potrebna dodatna monta?a:

- Magnaflow

 

Remusa (predvidevam da enega najstarej?ih modelov) je imel vrag in je bil soliden zvok, ?eprov bi raje kaj z globjim tonom.

 

Fox in Motorsport mi ni poznano, tako da je pod vpra?ajem kaj da od sebe, vsekakor ne bi rad imel 'piksne' in 'prdenja'.

 

Magnaflow lonec pa sem zaenkrat sli?al le na hondi in prav tako ni bil ne vem kako globok, bolj kot ne je bilo sli?ati dretje. (Tudi na

o?itno ni ni? druga?e) :huh:

Za info je tuki ?e zvok

, ki se zna tud kr po?teno zadret :D

 

 

Cene vseh na?tetih so sicer vse pribli?no enake +-30?, ?e pa kdo slu?ajno ve ?e za kak?no kompatibilno zadevo, ki ni ?ungalunga in ima papirje, se seveda priporo?am.

 

Aja gre se pa za MX5 NB, 1.6.

 

Hvala vsem za pomo? :bravo:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem ?e rahlo stara ?ola, tako da bi vzel Remusa. Zdi se mi nekak?en Lexus med izpuhi, sicer pa izberi kar je tebi in denarnici najbolj okej. :party0035:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ah denarnica ga je v vsakem primeru na***ala :D

 

V kratkem ?e sli?im foxa v ?ivo na cliotu in ?e se bo ?e tam kokr tok vredu sli?al, zna bit potem na DOHC najbr? ?e kej bol?..

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

N? bat, se bom kr vnaprej napovedu na meji, da me nahitr pregledajo od zuni in znotri.

 

Tud mene zlo vle?e dol na cesto :party0035: ...gu?ve predvidevam da itak ni nobene ve??

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

?e bi slu?ajno ?e koga zanimalo kar se ti?e omenjenih loncev;

 

Zadeva je sedaj re?ena, kupljena, zmontirana, homologirana..skratka po dalj?em pogovoru s prodajalcem, sva pri?la do zaklju?ka, da je (vsaj kar se homologiranih loncev za NB serijo) za moje ?elje najbolj primeren Friedrich Motorsport Gruppe A. Namre? med razlikami v karakteristikah loncev imata Remus in Fox premer cevi 50mm, Magnaflow 57mm in FM 63,5mm, kar pomeni med drugim tudi najglobji zvok in hkrati najve?jo preto?nost.

 

Sicer sem se po vseh nabranih podatkih ?e vedno odlo?al med Magnaflowom in FM, ker je prvi 'straight through', drugi pa Cat-back lonec in je zaradi tega kar nekaj dB razlike v prid Magnaflowa, ampak bi bilo pa potem potrebno ?e dodatno montirat cevi in jih ?vasati, s ?imer pa sem ?e imel nenajbolj?e izku?nje.

 

Fotke bodo v kratkem na voljo v moji temi, zaenkrat lahko le re?em da je zvok :punk:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...
  • 4 meseci kasneje...

Ok bom tu pisal, da ne smetimo @vicjo-tu teme :) 

 

Zdej sem malo ?el gledat te Magnaflow mufflerje in me zanima kak?na (in ?e sploh je) razlika med npr. 14823, 14821 (oba imata pod kotom izrezan zaklju?ek), potem je tu 14822, 14820 (raven zaklju?ek) itd. Mislim, da jih je ?e kar nekaj...

 

Je kak?na razlika ali ne? Ker cene se pa razlikujejo za 5?+-, iz Italije jih dobi? ?e za 133?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje se samo v izhodu razlikujejo; glej slike

http://www.magnaflow.com/02product/displayapplications.asp?partnumber=14821

http://www.magnaflow.com/02product/displayapplications.asp?partnumber=14823

 

Za to ceno kar kupi, ampak obvezno glej da bojo zraven papirji, ?e ne nisi ni? naredu :D V sloveniji je trenutno najcenej okol 180? v Techno Racing v Kranju (uvoznik za Magnaflow zadeve v SLO), kjer sm tud js nabavlu zadeve. Mogo?e bi ?e kak % popusta blo, ampak cenej pa ?e res te?ko.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha nisem gledal slik tako podrobno, sem samo tiste informacije bral, pa so povsod iste. Hvala :)

 

Bom kar iz Italije naro?il, ko bom (?akam pla?o :D). Imam tudi en naslov v Italiji, tako da je po?tnina ?e ceneje. :)

 

Evo tukaj, ?e bo ?e kdo rabil, papirji pridejo zraven:

 

http://www.velocitamassima.it/Serie-14821-Terminale-scarico-universale-Magnaflow-omologato-Mazda-MX-5.1.1.133.gp.16689.-1.uw.aspx

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Hja to so bile le začetne serije, kjer so še iskali in prepričevali trg, da baterije zdržijo. Zelo hitro so ugotovili, da bodo šli v minus, tko, da danes je garancija na baterijo od 150.000km do 250.000km.   Drugače pa ja, če je s prvo baterijo res naredil tolk km samo kapo dol. Verjetno pa je kakšen motor al pa dva pa je vseeno zamenjal.
    • Heh, kake hude debate o porabi... @Slivkazih ne racuna koliko porabi z bt-jko....ampak pride na cilj.. .nekako tako tudi jaz gledam na voznjo z ICE....lahko se cijazim 130km/h ali pa 180km/h v nobenem primeru pa ne gledam na porabo ker mi je vseeno....vem pa nekaj (imam tudi kolege,ki hodijo na dopust in furajo 100km/h) , da bi se mi v tem primeru odtrgalo....da se bom zaradi porabe cijazil po ac 100na uro....ne hvala😉🤣, sem raje doma  , ccc
    • Tako že dlje časa iščem 350Z in zdej mam nekaj nagledanga in me zanima,  če ima kdo kakšen kontakt na mehankarja, ki se z njimi ukvarja? Oz. če poznate koga, ki je že lastnik tega avtomobila in imate njegov kontakt? Hvala v naprej.
    • Sorry 2.0 in 120km je no go....pa pišite kar hočte...pol je bolje vzet 0.99 turbaka , vsaj pri vseh dajatvah in zavarovanju prisparas....celo EV bi bil bolj primeren...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.