Skoči na vsebino

Mazda dizli - poraba


Domen

Priporočeno sporočilo

Sam besedica dve o pregovorni var?nosti VW-jevega diesla. V novem Golfu s 110KM imam povpre?no porabo deci in pol vi?jo kot v Mazdi pri zelo podobni vo?nji.

 

Najbolj sme?no je pa to, da so se navzeli starih Mazdinih napak in BC la?e pri Golfu od 0,6 litra do ve? kot enega litra. Rekordno mi je kazal povpre?je na tank 5,8 pridem na pumpo pa izra?un na roke ka?e ve? kot 7 litrov.

 

Tud Nemci niso ve? tisto kar so neko? bili :(

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 209
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

js sem zadnjic naredu redni servis na 20tisoc in potem takoj po servisu voznja iz kr do celja in nazaj,pa se tukaj po gorenjski sem se vozu pa z istim rezimom voznje je poraba 6,1..nevem kaj je vplivalo na to pa zakaj..res pa je da so mi na servisu naredili upgrejd..mogoce ima kj s temu...

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Moji mazdi se je pa totalno zrolalo ker mi kaze porabo 242,8 l/100km :huh::D

 

Evo slika za dokaz sem reku da moram slikat! :hohoho:

 

post-1962-1246707485_thumb.jpg

 

hehe... to pa znamo narest :blush:

 

-resetira? podatek

-v?ge? avto in se premakne? za par deset metrov

- nato pusti?, da avto laufa na mestu par minut

- voila, pa ma? lahko porabo ve?jo od te - max je 999,9litrov na 100km :hohoho:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe... to pa znamo narest :blush:

 

-resetira? podatek

-v?ge? avto in se premakne? za par deset metrov

- nato pusti?, da avto laufa na mestu par minut

- voila, pa ma? lahko porabo ve?jo od te - max je 999,9litrov na 100km :hohoho:

 

 

 

Ja vrjamem sam jaz sem resetiru pa sem naredu cirka 10km predem sem ga parkiral! :ne vem:

 

Zanimivo :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Meni se je pa zgodilo,da je BC za povpre?no porabo "zamrznil".Vedno mi je kazal enako.

?ele,ko sem ga resetiral,je za?el delovati.

 

Sicer pa je bila poraba (za prevo?enih 1700 km) povpre?no 6.4l/100,kar je za prenatrpan avto zelo lep dose?ek...vsaj zame. :D

Kot zanimivost naj navedem,da sem na?el na par pumpah v Italiji cenej?o nafto kot pri nas.

In lahko zagotovim,da sem z njihovo nafto naredil ve? kilometrov pa ?e znatno manj kadi. :bravo:

 

Se pa tola?im,da tudi BMW-ji kar lepo dimijo. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 let kasneje...

Na slovakia ringu sem mel 67l/100km, povpre?no, pa se mi je zdelo veliko. slivka pa se samo po hosti ganja me posek za ?alo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni bilo po hosti, je bilo po cesti izven naselja. Pa ?e niti hitrosti ni bilo, vozil sem 50 km/h. Ve? pa dizela? ni potegnil... Aja, pa poleg ?ene sem imel v avtu ?e ?tiri otroke. Ja, pa po?itni?ka prikolica je zadaj opletala. Pa 12% vzpon je bil. In pa, ja, porabo mi je najbr? nabila klima, ki je bila pri?gana...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.