Skoči na vsebino

Mazda dizli - poraba


Domen

Priporočeno sporočilo

aham,...mislm da ?e ni osvojila pojma divjanje, ker se ?e name skoz dere ?e grem 5km/h ?ez omejitev :D

 

hehe,..mal izven konteksta,..k sva ?le po slu?bi po Luno je ona vozila,..in ?e nebi mela psa v naro?ju bi ?iv?nga fasala,..in na konc mi re?e,.."pa sej dobr vozm a ne?" "ja super"

 

za bolj?o predstavo: "spel, prestav, nej avto ful posko?, bremzej ?e 100m pred oviro (pr 40km/h) ampak na konc tko zabremzej, da potniki skor padejo ?ez prvo ?ipo,..spel, prestav, posko?,......."

 

:D in ja,..sm ji povedala vse to, da se ne bo kdo spomnu na izsiljevanje :P

NiKoLi Ne ReCi NiKoLi!
 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 209
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

aham,...mislm da ?e ni osvojila pojma divjanje, ker se ?e name skoz dere ?e grem 5km/h ?ez omejitev :D

 

hehe,..mal izven konteksta,..k sva ?le po slu?bi po Luno je ona vozila,..in ?e nebi mela psa v naro?ju bi ?iv?nga fasala,..in na konc mi re?e,.."pa sej dobr vozm a ne?" "ja super"

 

za bolj?o predstavo: "spel, prestav, nej avto ful posko?, bremzej ?e 100m pred oviro (pr 40km/h) ampak na konc tko zabremzej, da potniki skor padejo ?ez prvo ?ipo,..spel, prestav, posko?,......."

 

:D in ja,..sm ji povedala vse to, da se ne bo kdo spomnu na izsiljevanje :P

 

:) so?alje... mora bit ?e kar hudo, ko se punca nad punco prito?uje :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje pred 10.000 ne mor? delat realnih izra?unov. Je pa lahko tud vo?nja po avtocesti kr potratna + ta nova mazda je ?e mal te?ja in mo?nej?a, mal ve? pokuri, je pa verjetn Board Comp. bolj natan?n.

lp,

D

 

Misli? natan?en.Ker pri na?ih starih 6-kah sploh ni niti blizu natan?nosti.Vsaj pri meni ne. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Misli? natan?en.Ker pri na?ih starih 6-kah sploh ni niti blizu natan?nosti.Vsaj pri meni ne. ;)

 

Glede tele zadeve o to?nosti - preostalih km po board compu (in posledi?no izra?unani porabi);

a je ?e kdo probu imet ve?ino ?asa nastavljeno na prikazu PREOSTALIH KM in ne na povpre?ni/trenutni porabi??

Namre?, zadnjih nekaj tankov (ne glede, kje tankam) imam na prikazu preostlih km in vsakokrat sem pri?el do vrednosti pod "50KM REMNG", po katerih pa itak sploh ne ka?e ve? ni? (oz. ?rtice - - - -).

Aja, enkrat sem potem testeral do kraja in dejansko naredil ?e 50+ km po tem, predn sm obstal!

 

Povpre?no porabo pa mi zdej ka?e tam okol do 0.2l/100km manj, kot je dejanska.

 

?e ?e koga to zanima... B)

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po moje pred 10.000 ne mor? delat realnih izra?unov. Je pa lahko tud vo?nja po avtocesti kr potratna + ta nova mazda je ?e mal te?ja in mo?nej?a, mal ve? pokuri, je pa verjetn Board Comp. bolj natan?n.

 

lp,

D

 

majhen popravek: nova mazda je lazja, sibkejsa in bolj aerodinamicna kot prejsnja...

 

taka poraba je definitvno velika, ker je moja pri prvih 1000-2000km imela porabo nekaj cez 6.... (takrat sem pazil pa to :) )

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

majhen popravek: nova mazda je lazja, sibkejsa in bolj aerodinamicna kot prejsnja...

 

taka poraba je definitvno velika, ker je moja pri prvih 1000-2000km imela porabo nekaj cez 6.... (takrat sem pazil pa to :) )

 

hm, ma? prov, 30 kil la?ja je res, sam ima 103kw in 330Nm, kar je ve?, kot ima stara/moja (100kw, 310Nm). :whatever:

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko pride? pod 50 km REAMINING, se vedno poka?e na displayu "----!, tako tud pi?e v navodilih.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

faceliftana jih ima 105kW in 360 Nm

 

 

 

eeeeee...wrong - 330Nm ima faceliftana 143KM

 

 

Predvidevam pa da si videl eno drugo zadevo in sicer chiptuning od Steinbauerja, ki 121 konjsko "navije" na 143KM in 360Nm

 

 

 

pa ?e linkec

 

http://www.steinbauer.cc/neu/index.php?spe...ar_engine=16511

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ce se ne motim jih je mela mocnejsa (torej 105kW 143KM) 360Nm

 

Bauart: Reihen-Dieselmotor, Common-Rail-Turbo

Hubraum: 1.998ccm

max. Leistung: 105 kW (143 PS) bei 3.500U/min

max. Drehmoment: 360Nm bei 2.000U/min

Antrieb: Vorderrad

 

http://de.cars.yahoo.com/050902/348/4o8eg.html

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko pride? pod 50 km REAMINING, se vedno poka?e na displayu "----!, tako tud pi?e v navodilih.

 

Meni je zadnji? pisalo,da ?e mam kao samo za 18 km bencina. <_< Pa sn kr na pumpo zavil. :D

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je zadnji? pisalo,da ?e mam kao samo za 18 km bencina. <_< Pa sn kr na pumpo zavil. :D

 

Mater pol pa v navodilih la?ejo, pa men tud tako dela, vsaj ko sem ga dubu je blo tako. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno mogo?e neumestno vpra?anje, ali nova mazda 6 (mo?no face-liftana in prenovljena 2008) v (novem?) motorju CD140 uporablja za prenos med gredi, zobat jermen ali verigo? Ker konkurenca Toyota D-4D, Honda Accord, BMW 5 so ?e na verigah, kar pomeni samo mali servisi. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Eno mogo?e neumestno vpra?anje, ali nova mazda 6 (mo?no face-liftana in prenovljena 2008) v (novem?) motorju CD140 uporablja za prenos med gredi, zobat jermen ali verigo? Ker konkurenca Toyota D-4D, Honda Accord, BMW 5 so ?e na verigah, kar pomeni samo mali servisi. :D

 

Glede porabe M6 143 konjev:

 

Tudi jaz sem negativno presene?en nad njeno porabo. Jaz se vozim 70% AC (130-140), 30 % pa klasi?nih cest po omejitvah in kot zgleda sedaj ne vem ?e bom pri?el pod 8.5 litra, kar je zelo slabo. Pa resni?no imam pri M6 zelo ne?no nogo, ampak :(:(

 

Samo za primerjavo, stari Hdi z 110KM in preceeej kilometri za seboj je z lahkoto pri?el na 6,3 litra, pa je bila hitrost na AC okrog 150km, je pa res, da ima M6 le ve? konjenice pod sabo!

 

Ne vem mogo?e sem ?uden, ampak ob tak?nem navoru in tak?no zalogo mo?i je ta poraba vseeno prevelika ali ne?

 

Ima mogo?e ?e kdo tak?ne "te?ave" in morebitno re?itev? Je mogo?e zani? kak?en izmed sensorjev?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e samo tole ... na forumu spodaj:

 

http://www.forum.hr/archive/index.php/t-308560.html

 

je napisano:

 

Dobar izbor!

Nadam se da su te upozorili na specfi?an re?im vo?nje koji M6 sa DPF filterom zahtjevaju.

?to ga bude? vi?e stiskao bolje će raditi i vjerovao ili ne manje tro?iti!:top:

 

Je to mo?no in logi?no? Je res kak?na finta? V navodilih za DPF ne pi?e ni? temu podobnega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se res dr?i? tega kar si napisal je to absolutno preve?. Vsaj dva litra manj bi morala biti povpre?na poraba. A si to zra?unal "na roko" al gleda? po BC-ju?

 

Pa ?e nekaj ... uporabljaj ?esto prestavo ;) ?e ma? konstantno vo?njo (brez silovitih pospe?evanj) po lokalnih cestah, ne rabi?, da se ti motor vrti nad 2.000 obratov. Diesla ne vozi tako kot recimo vozi? bencinarja... ne rabi? visokih obratov ampak izkori??aj navor, ki ga je najve? ravno pri 2.000 obratih.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se res dr?i? tega kar si napisal je to absolutno preve?. Vsaj dva litra manj bi morala biti povpre?na poraba. A si to zra?unal "na roko" al gleda? po BC-ju?

 

Pa ?e nekaj ... uporabljaj ?esto prestavo ;) ?e ma? konstantno vo?njo (brez silovitih pospe?evanj) po lokalnih cestah, ne rabi?, da se ti motor vrti nad 2.000 obratov. Diesla ne vozi tako kot recimo vozi? bencinarja... ne rabi? visokih obratov ampak izkori??aj navor, ki ga je najve? ravno pri 2.000 obratih.

 

Ja, saj to me mori. Dizla vozim zadnjih 6 let, naredil z njim 250.000 km in vem kako se ga vozi. Poraba na ravnini pri 140km/h v 6 prestavi 9,2 litra. Dvomim, da bi se spet vklipla regeneracija filtra. Gledano je vse po BCju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol pa po?akaj, da bo? pe? izra?unal... tale BC ni glih vzor to?nosti. ?e bo tudi izra?un na roke pokazal toliko pol se pa nekaj dogaja, kar se ne bi smelo in bo? moral obiskati servis.

 

Sam sem imel tako ?estko diesla brez filtra DPF in zdaj novo z DPF filtrom. Poraba je pri obeh popolnoma identi?na pri 6,53litra/100km. In tako bi tudi ti moral pri?akovati +/- 0,5litra.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.