Skoči na vsebino

dodatek k olju


ReDevil

Priporočeno sporočilo

<_< a ti ne gleda? ?ipku dal ima? ulja? ili?

 

- jer ak ga previ?e sipa? - ma?ina bu ti ga bacala van i tak bu? uvjek doleval ulja a ma?ina bu ti ga

bezveze bacala van.

 

u mojoj firmi auto na tjedan radi od 1 do 2 tisuće (ponekad i po 3tisuće..); i ulje se doljeva SVAKIH 15 DO

20 TISUĆA.. i nikad ga ne fali (mislim, fali ga! - poslije servisa je full puni; a nakon 15-20 tisuća je negdje na

polovici ?ipkice...;) vozim fiat punto 1.1 i ma?ina se tjera do granica izdr?ljivosti :hudicek: ...

 

:punk::punk::punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 279
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Na pravljico o sivolasi mazdi moram ?e jaz nekaj dodati. Ko smo se (po nepotrebnem) »zagrabili« okoli 007, sem bil prepri?an, da gre za dobro ohranjeno gospodi?no srednjih let, kateri bo dober kozmeti?ni preparat, ki za razliko od klasi?nih deluje na srce, vplival na njeno ?ivahnost in posko?nost ter zmanj?al potrebo po »ostri« pija?i. Izkazalo pa se je , da nima 175 kkm ,marve?, da je prikrila, svojemu dragemu in tudi nam, ve? kot eno tretjino »let«.

Za take slu?aje pa sem ?e v odgovoru Fry-u napisal, za tisto njihovo ?ejno Hondo s 300 kkm, da:

»5. Pri takem ?tevilu prevo?enih km ti ne morem garantirati prevelikega zmanj?anja porabe olja, ker ne vem kak?na je stopnja obrabe, ?e je prevelika, ti razen mehanika ne more pomagati noben aditiv. Prvenstvena vloga teh aditivov je pravo?asna preventiva. ?e obraba ni prevelika pa pomagajo tudi kot kurativa. Varianta, ki si jo omenil bo na zalogi v prvi polovici marca.« ( mislil je na Old special, ki bo prispela v zadnjem tednu marca)

 

Kar se ti?e testnega voznika, pa lahko izre?em vse pohvale. Izbrali ste pravega.

Nekoliko je sicer na rezultat vplivala tudi njegova trenutna situacija, saj si zaradi te ni mogel privo??iti zamenjave olja po 3000 km od zadnje menjave in smo s testom ?tartali nekje v mes. Tudi nakupa aditiva za gorivo(ki sem ga svetoval), ki bi ugodno deloval na batne obro?ke si ni mogel privo??iti. Zato test ni bil izveden v »idealnih« pogojih.

Devilu sem sicer predlo?il, da bi pove?ali koncentracijo aditiva do cca 9,5% (predpisana je namre? od 5-10%) in ugotovili, ali bi to pomagalo. Za sedaj se ?e ni odlo?il, nagiba se namre? preizkusu speciala.

 

Zato bomo posku?ali z najmo?nej?im aditivom za take slu?aje iz familije 007, to je specialom, ki ima poleg ?e znanih komponent ?e tretjo, t.i. »honey«, ki naj bi bila odgovor na take slu?aje, ?al pa ta ni bila na razpolago, ko smo s testom ?tartali.

:whatever::whatever::whatever:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem dovzeten za dopolnilni test, ne predam pa se itak nikoli! :bravo:

 

Avto pa je tak kot je, nima? kej, jaz sem zadovoljen z njim, ona pa z mano! :ljubezen:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker se je moj testni voznik usmeril v glavnem na porabo olja, ki se NI ZMANJ?ALA, bom jaz opozoril na stvari, ki so se z 007 spremenile. Do teh podatkov sem pri?el z (AnaLizo) Devilovih izjav na forumu in ugotovil, da se je nekaj le spremenilo.

 

" " " "

 

1. No se malo ogla?am, da povem kak?ne so prve ugotovitve, glede olja ?e ne morem ni? povedat, ker sem premalo prevozil (bolje re?eno sem ?el olje merit ?ele ful po dolivanju Bonda in ga predhodno nisem meril, pa po tem dogodku zelo malo prevozil), da bi se kaj dosti lahko poznalo in bom rabil ?e nekaj ?asa za to!

Glede ostalih stvari, pa je res da tudi ko imam avto zunaj na mrazu, precej hitreje kresne kot prej in pa hrupa je nekaj manj, pa tut pred tem mi je obratomer ob?asno malo nihal, pa mi zdaj ne, tko da al je to posledica Bonda, ali pa se je sam bog odlo?il in po?egnal staro Mazdo!

(21. feb.06… Tema : Motor Up)

 

2. Zgodba z oljem se nadaljuje, kar pomeni da so razmere na boji??u prej k pa ne - nespremenjene! (8.mar.06…. Tema : Motor Up )

 

 

Imam sicer letnik 93, mi je pa prov zanimivo vidt da znajo 90 konjske ve? popit kot men s 50 konji ve?!

3. (Ker) zdej ko furam hrano okol po mestu, zna bit poraba ob pametni vo?nji pod 8 l, kar je nooooro!

( 13. mar. 06…..tema: Poraba goriva) " " " "

 

Pod?rtan rezultat pod to?ko 1. je prav gotovo rezultat uporabe 007 (la?ji zagon, ti?je delovanje, manj vibracij). Najbolj zanimiv je (spregledani) rezultat pod to?ko 3. MANJ?A PORABA GORIVA. Manj?i porabi goriva botruje stil vo?nje in prav gotovo tudi 007. Dostava je bolj podobna mestni vo?nji (pogosta ustavljanja, starti, ?akanje na naslednjo dostavo) in je zelo neobi?ajno, da v takih pogojih ( avtomobil s 136KS, z velikim ?tevilom prevo?enih km, star 13 let) dose?e tako ugodno porabo goriva.

Po?akajmo, mogo?e bo tudi poraba olja padla (MOGO?E?!?!) :vino::vino:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm..... ja to se ma gotu upra?at ?e mu je poraba padla zaradi bonda.... verjetno je res....

 

 

 

No kakor ka?e nekaj izbolj?av je ?e!!!

 

 

Sirius...povej mi za kaj lahko ?e uporabim uzor?ek ki si mi ga poslal??!!

 

 

Za sexat smo ugotovili da ni najbolj kul...

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hm..... ja to se ma gotu upra?at ?e mu je poraba padla zaradi bonda.... verjetno je res....

 

Sirius...povej mi za kaj lahko ?e uporabim uzor?ek ki si mi ga poslal??!!

Za sexat smo ugotovili da ni najbolj kul...

 

Poraba = (-) ne samo zaradi 007. ?e damo vmes besedo "tudi", potem bo ocena bolj korektna.

Kje uporabiti vzorec? ...Povsod, kjer se uporabljajo neka maziva za laj?anje delovanja drsnih delov, nimajo pa predvideno stalno mazanje: te?aji vrat, ?elezne postelje, klju?avnice, verige prenosov, pri vrtanju metalnih materialov, oro?je in ?e in ?e... Za ta namen uporabljaj osnovno olje (v?asih se je dobilo olje za ?ivalne stroje), ki mu doda? 5% vzorca. Pri PC ventilatorjih pa da? kapljico samaga vzorca na le?aj.

Mimogrede, kontaktiral sem Torstorma in ga povpra?al kako delujejo ventilatorji PC-ja, kjer so bili le?aji ?e po?teno obrabljeni in so"ru?ili". Po uporabi 007 so ?e mesec dni tiho na 2000 o/min (zvok zaradi zraka izklju?en)

 

Blindek potrudi se na metabond.si (pritisni kontakt in odgovori na vpra?anja)

 

:danzoman::danzoman:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sirius, zdej ko mi bo? naslednji? po?iljal ?e tistih 100 ml, sem pripravljen vzeti ?e uno zadevco za injektorje (cena okol 3000 in nekaj se mi zdi), pa da vidim ?e bo ?e bol?! :bravo:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prejle sem malo gledal olje in ne morem verjet, kot je Sirius ?e enkat rekel, da bo olje pri menjavi ?e ?ist svetlo skoraj kot novo (prevo?enih pa imam ?e cca. 9000 od menjave) :rispekt:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prejle sem malo gledal olje in ne morem verjet, kot je Sirius ?e enkat rekel, da bo olje pri menjavi ?e ?ist svetlo skoraj kot novo (prevo?enih pa imam ?e cca. 9000 od menjave) :rispekt:

 

In zakaj bi ga menjal na 10.000km???? :danzoman::danzoman:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker me ni? kaj dost ne stane, pa ?e vedno tega, ko je dost ?ist, ohranim, pa ga imam eventuelno za dolivat, pa sem ?e vedno ubil 2 muhi na en mah! <_<

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ker me ni? kaj dost ne stane, pa ?e vedno tega, ko je dost ?ist, ohranim, pa ga imam eventuelno za dolivat, pa sem ?e vedno ubil 2 muhi na en mah! <_<

 

To se ne ujema z logiko 007. Po 6000 prevo?enih km je koncentracija Olda v olju ?e najmanj 3%. S tem, ko bo? to zlil ven in nalil novo olje, bo v motorju ostala le ?e kli?ina 007 nanesena na torne povr?ine. Z dodajanjem tega rabljenega olja novemu pa koncentracija ne bo zadostna za vzdr?evanje, oziroma nadgradnjo za??itnega filma. Pod takimi pogoji je te?ko priti do realnega rezultata. Zato bo test nadaljevan z Oldom v 5% koncentraciji. To sicer ni na?in, ki sem ga zamislil jaz (s pove?anjem koncentracijije aditiva do cca 10%), vendar pa kljub temu verjamem,da bo dose?ena ?e zadnja zahteva, zamnj?anje porabe olja. Za kar ima 007 sicer drugo oro?je(Old special), ki je sedaj ?e na razpolago. <_<:(<_<

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobil sem od Siriusa ?e drugo porcijo miklav?evine :P , jutri pa grem menjat olje, pol pa nadaljevanje na?e zgodbe! :D

 

Oljni maher mi je poslal tudi testne vzorce za Suicidala in POkija! :jupiii:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naliv sem ?e drugo rundo siriusovega sirupa, pa bomo zdej vidl kako bo reagiral stroj, aja pa prepri?al sem se da v fla?ki ni ni? ostalo vsebine - sem jo splaknu z vodo! :bravo:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naliv sem ?e drugo rundo siriusovega sirupa, pa bomo zdej vidl kako bo reagiral stroj, aja pa prepri?al sem se da v fla?ki ni ni? ostalo vsebine - sem jo splaknu z vodo! :bravo:

 

To pa tudi mene zanima kake bodo reakcije :ne vem:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gost
Ta tema je zdaj zaprta za nadaljnje odgovore.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.