Skoči na vsebino

dodatek k olju


ReDevil

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 279
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

GALERIJA GRAD d.o.o.

Ro?na dolina cesta XV/14

1000 Ljubljana

SLOVENIJA

tel.: 01/422 87 65

fax.: 01/423 04 20

e-mail: info@kepca.com

homepage: www.galerijagrad.si, www.kepca.com

 

a je preve? reklamno? ?e je, bom uredil.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sirius

ali mi lahko pove? kaj ve? o motorju, (vgrajen je v avtomobilu Toyota prius) - je hibridni avto, in mislim, da ima pogon- pol na bencin in pol na vodik? ne vem ?ist to?no.

 

Prius ima dva motorja, bencinski in elektromotor. Vse skupaj pa je ra?unalni?ko nadzorovano. Toyoti je za sedaj ta kombinacija ?e najbolje uspela. Zasnovana je na logiki izkori??anja izgub in slabosti drugih klasi?nih sistemov. Zaradi relativno slab?ega navora pri malih obratih so klasi?ni motorji predimenzionirani in kljub temu opremljeni ?e z menjalniki. Toyota je v pokrila slabosti dveh sistemov slabosti bencinskega motorja pokriva z elektri?nim, slabosti slednjega pa obratno z bencinskim. Elektromotorji imajo ogromen navor ?e od nulte hitrosti. Velika slabost elektri?nih sistemov pa je nezadostna akumulacija energije.

Tako je v Priusa grajen 1,5 litrski sodoben (iz Al) bencinski motor z 16 ventilsko tehniko, elektronsko krmiljeno in direktnim v brizgom goriva, ki razvija 78KS in 115Nm navora, kar ne bi bilo ni? pretresljivega, ?e mu ne bi bil dodan ?e elektromotor 67KS z impresivnim navorom 400Nm od 0-1200 o/min, ki lahko deluje samostojno, ali pa zvezno z bencinskim motorjem, kar omogo?a, da ta navidezno ?ibek avtomobil pospe?i od 0-100km/h v impresivnih 10,9s. Poleg tega se ta avtomobil lahko vozi zgolj na elektri?ni pogon (mestna vo?nja). Ko se baterije izpraznijo se bencinski motor avtomatsko aktivira, slednji se zaustavlja pri zaviranjih in zaustavljanjih, zaviralna energija pa se koristi za polnjenje akumulatorjev. To pomeni, da ta avtomobil ne pozna izgub zaradi zaviranj in zaustavljanj. Nekako takole v mestni vo?nji je elektromotor »glavni« bencinski mu asistira, izven mesta pa je obratno. Glede performans je avtomobil z 1,5 litrskim motorjem izena?en z tistim z 2000ccm. Ni izrazit ?portnik, vendar pa tudi trom mehku?ec ni. Tudi glede opremljenosti in varnosti ne zaostaja za ve?jimi brati. Zanimiva je predvsem poraba. Na nekem testu je v mestni vo?nji dose?ena poraba od 5,2-5,6l/100km, na avtocesti pa pri 130km/h 5,9l/100km. Pred dvema dnevoma sem se v »?pici« izvla?il iz centra ljubljane 1h, ?e bi imel Prijusa bi bila poraba v mirovanju (ki ga je v tej uri bilo najve?) bila 0 l (nula).

Prius je ?e po ne?em posebne?. ?tarta se z gumbom, potem, ko smo daljinca vtaknili v re?o in ni? se ne zgodi. Nesli?en je. ?ele ?e nekoliko bolj pritisnemo na gas se v gibanju na?ge bencinski motor (tudi ta je zelo tih), ki pa se v mestni vo?nji po koncu pospe?evanja (do 50km/h) spet ugasne.

Da ne bo nejasnosti, tudi ta avtomobil ima menjalnik, vendar najsodobnej?i brezstopenjski, elektronsko nadzorovan (ECVT).

Ta sistem po karakteristikah »diha za ovratnik« dizelskim v rangu mo?i do 130KS.

Pa ?e to, maksimalna hitrost Priusa je 170km/h, skupna mo? obeh motorjev je 146KS, ?e bolj impresiven pa je skupen navor 515 Nm.

Zaradi nizke emisije ?kodljivih plinov je opro??en davka na motorna vozila.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prius ima dva motorja, bencinski in elektromotor. Na nekem testu je v mestni vo?nji dose?ena poraba od 5,2-5,6l/100km, na avtocesti pa pri 130km/h 5,9l/100km. Pred dvema dnevoma sem se v »?pici« izvla?il iz centra ljubljane 1h, ?e bi imel Prijusa bi bila poraba v mirovanju (ki ga je v tej uri bilo najve?) bila 0 l (nula).

Prius je ?e po ne?em posebne?. ?tarta se z gumbom, potem, ko smo daljinca vtaknili v re?o in ni? se ne zgodi. Nesli?en je. ?ele ?e nekoliko bolj pritisnemo na gas se v gibanju na?ge bencinski motor (tudi ta je zelo tih), ki pa se v mestni vo?nji po koncu pospe?evanja (do 50km/h) spet ugasne.

Da ne bo nejasnosti, tudi ta avtomobil ima menjalnik, vendar najsodobnej?i brezstopenjski, elektronsko nadzorovan (ECVT).

Ta sistem po karakteristikah »diha za ovratnik« dizelskim v rangu mo?i do 130KS.

Pa ?e to, maksimalna hitrost Priusa je 170km/h, skupna mo? obeh motorjev je 146KS, ?e bolj impresiven pa je skupen navor 515 Nm.

 

Labi, kratko in jedrnato, pa si res trofnu...

 

Prius, al je mo?no, ?ist teoreti?no vpra?anje, da bi se v bodo?e razvijala tehnologija v tej smeri z dizlom....(npr. dizel + .... ) kaj podobnega s ?e manj?o porabo, (v mestni vo?ji),?istej?im okoljem itd.?, (na tem vem, se ?e dela, samo ne s kombinacijo s ?im drugim)..

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

n? jasn.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pol benz pol baterija (elektromotor)

 

 

GALERIJA GRAD d.o.o.

Ro?na dolina cesta XV/14

1000 Ljubljana

SLOVENIJA

tel.: 01/422 87 65

fax.: 01/423 04 20

e-mail: info@kepca.com

homepage: www.galerijagrad.si, www.kepca.com

 

n? jasn.

 

tiso prej je bil odgovor za LabiGTja, kar se pa ti?e Galerije Grad v Ro?ni dolini, pa moram res probat, upam, da bodo bolj?e...

al ste me pa spet potegnil tako, kot za "sanjskega avtka", na AC Cosmosu so namre? dejali, da je 100%, da pride na na? trg ?ele drugo leto.

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Labi, kratko in jedrnato, pa si res trofnu...

 

Prius, al je mo?no, ?ist teoreti?no vpra?anje, da bi se v bodo?e razvijala tehnologija v tej smeri z dizlom....(npr. dizel + .... ) kaj podobnega s ?e manj?o porabo, (v mestni vo?ji),?istej?im okoljem itd.?, (na tem vem, se ?e dela, samo ne s kombinacijo s ?im drugim)..

 

sej to je moj moto: short and to the point

odgovor na drugo vprasanje: delni odgovor si ze dala na tvoje izvorno vprasanje :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Prius, al je mo?no, ?ist teoreti?no vpra?anje, da bi se v bodo?e razvijala tehnologija v tej smeri z dizlom....(npr. dizel + .... ) kaj podobnega s ?e manj?o porabo, (v mestni vo?ji),?istej?im okoljem itd.?, (na tem vem, se ?e dela, samo ne s kombinacijo s ?im drugim)..

 

Seveda je mo?no in se tudi razvija.

Da ne bi jaz izmi?ljal toplo vodo, ki bi mi k temu vzelo ?e precej ?asa, se lahko o vseh novostih, ki so se zadnje ?ase pojavile, seznani? na tem naslovu http://www.motorevija.si/l3.asp?L1_ID=30&L2_ID=48, kjer je povzetek novosti.

Za mazdoljubce pa bo mogo?e zanimiva verzija RX-8, ki jo lahko poganja vodik, ali bencin.

:mi pijemoo: :mi pijemoo: :whatever:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sirius, zelo pou?no, ?eprav nekaterih svari ne razumem, npr.

"so jo za?eli pred dvanajstimi leti s prototipom HR-X2, a so jo morali zaradi Fordove zaveze gorivnim celicam za?asno prekiniti. Zdaj sta si oba partnerja interese razdelila: Ford razvija gorivne celice, Mazda pa tehnologijo vodika kot pogonskega goriva v motorjih z notranjim zgorevanjem.

 

" Mercedesov prototip F500. Poleg hibridnega pogona (dizelski motor in elektromotor) F 500 odlikuje ve? kot ducat novih tehnologij, ki segajo od infrarde?ih ?arometov in programsko prilagodljivih merilnikov do ultrazvo?nega opozorilnega sistema za voznika in elektronskih drive-by-wire stikal namesto sklopa pedalov. "

"Tokiu vsem jasno, da se z gorivnimi celicami ukvarjajo vsi. Ker gre pri tem za drago in zapleteno tehnologijo, ne ?udi tesno sodelovanje japonskih izdelovalcev s svojimi partnerji (?e jih ti imajo) - GM je tako Suzukiju posodil svoj sistem hy-wire za spektakularni zastekljeni prototip 6-sede?nega mini-kombija z imenom mobile terrace (mobilna terasa). Spektakularen je tudi le 1,25 metra visok Hondin prototip kiwami s tehnologijo gorivnih celic - poleg odli?ne aerodinamike (aerodinami?ni koli?nik le 0,20) ga odlikuje predvsem nova generacija Hondinih gorivnih celic, ki s temperaturnim razponom delovanja od -20 do +95 stopinj Celzija odpravlja eno najve?jih pomankljivosti gorivnih celic, temperaturno ob?utljivost. "

 

"Tako so pri Mazdi s prototipom ibuki natan?no in v?e?no nakazali obliko in zasnovo (ki v grobem temelji na RX-8, a brez wanklovega motorja"

 

?e mi lahko prosim, preprosto pojasni? od prve do zadnje navednice in ?e tri kratka vpra?anja:

 

1. kateri avtomobil (seveda ?e dopu??ajo vse mo?nosti) bi imel ti in zakaj?

2. kaj pomeni pod "model avtomobila je" napisana formula: 1xM+C5+1xa=>>0

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

 

?e mi lahko prosim, preprosto pojasni? od prve do zadnje navednice in ?e tri kratka vpra?anja:

 

1. kateri avtomobil (seveda ?e dopu??ajo vse mo?nosti) bi imel ti in zakaj?

2. kaj pomeni pod "model avtomobila je" napisana formula: 1xM+C5+1xa=>>0

 

Ne vem natan?no, sklepam, da je Mazda takrat za?la v finan?no krizo in je zaradi tega pri?la pod okrilje Forda, ki je na tem podro?ju imel svojo politiko. Tako so napredne ideje romale v "hladilnik"

 

Pri Mercedesu je pomembno to da razvijajo dizel-elekrtri?ni sistem, ki bo ?e racionalnej?i od bencinsko-elektri?nega sistema. Te druge napredne tehnologije pa niso za sam sistem tako pomembne. Infrarde?a tehnologija bo pomagala pri zaznavanju ovir, ki so iza osvetljenega vidnega polja npr. pri kratkih lu?eh. Deluje pa na zaznavanju oddajanja toplote razli?nih teles, na podlagi tega se na posebnem monitorju projecira infrarde?a slika, na kateri lahko zaznamo ?loveka ali drugo ?ivo bitje v popolni temi. Pri ultrazvo?nem sistemu pa mislim (domnevam), da gre za neko vrsto radarskega sistema, ki bo v pomo? pri vo?nji (vzdr?evanje varnostne razdalje ipd.)

Sistem drive-by-wire pomeni, da ni ve? mehanskih prenosov komand za gas, sklopko, menjalnik, volan. Vse se prena?a po opti?nem kablu preko ra?unalnika, ki ima nalogo tudi nadzorovanja in povezovanja vseh sistemov in tudi voznikovega po?etja. Tako, da nekatere napake ne bodo ve? mo?ne.

Za sistem hi-wire ne vem ?e natan?no kaj pomeni.

Glede formule poglej temo Tehni?ne te?ave…., Mazda 6 v garanciji, stran 5,6

Kateri je moj tip avtomobila. Te?ko re?em. Mogo?e Lexus RX 300, ali novi Land Rover Dicovery, pravzaprav ni? brezpogojno dolo?enega, vsekakor pa ne ve? noben tip s pretrdim ?portnim vzmetenjem.

 

In kateri pogonski sistem ima bodo?nost. Najverjetneje tisti na gorivne celice. Vse drugo je prehodnega zna?aja, dokler ne bo ta tehnologija zrela za uporabo.

?zmeden?:whatever::whatever:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sirius, glede na kratke in jedrnate odgovore, me zanima, ?e obstaja kak?na strokovna revija, v kateri tudi pi?e? oz. ?lanke bi moral pisati tudi v dnevnih ?asopisih...

 

 

Mazda 323

glede na odgovore "na splo?no" bi bil ?e ?as, da mal odraste? (v redu bo , ?e mal ostane? tud v plenicah), sam nikar pa ne pretiravaj - mo?ki ste itak "ve?ni otroci"....

 

aja, pa ?e eno dobro jutro

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mo?ki ste itak "ve?ni otroci"....

 

He he,to pa ma? prav,najraj?i mamo avteke pa pupe!! :P:bravo::hohoho:

Ti?a vun!!

 

Eni pijejo vsak dan,eni bolj poredko,eni pa kuj iz fla?e!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

labi, pejt na tortice, ....... ne nakladaj

Pa to ti njega povsod nekaj ?ali?... <_<

Poslu?aj, ?isto v vsaki temi ga zabija? naj utihne in gre na tortice. Pa ?loveka sploh osebno ne pozna? ne... Od zdaj naperj bom tudi jaz tebi pisal da utihni in pejt gledat/?pilat fuzbal. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sirius, glede na kratke in jedrnate odgovore, me zanima, ?e obstaja kak?na strokovna revija, v kateri tudi pi?e? oz. ?lanke bi moral pisati tudi v dnevnih ?asopisih...

 

 

Ne, ne pi?em, tako visoko pa spet nisem. Avtomobili so od nekdaj bili moj hobi, pisanje pa moja mora. V?asih sem vneto prebiral in sledil vse novosti, sedaj pa malo manj. Imam nekaj tehni?ne podlage tako, da jaz, literatura in internet lahko marsikaj razjasnimo....Je pa na tem forumu ?e nekaj znalacev tehnike in avtomobilov tako, da nisem osamljen v tem pogledu...

:danzoman::danzoman::danzoman:

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sxmon ne sme? se jezt na Vijolico, ker kon?no ena deklina malo bolj aktivna na forumu, pa ?e obvlada fuzbal! :rispekt:

 

Sirius pa je o?itno na? lokalni leksikon! :bravo:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gost
Ta tema je zdaj zaprta za nadaljnje odgovore.

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.