Skoči na vsebino

Nova sestica ima vgrajen "radar jammer" :)


Jest

Priporočeno sporočilo

Kakor je brati v medijih tole ne moti pi?tol vse povprek ampak v?asih pa ?e to tiste starej?e tako da verjetno spet ni tak bav bav. :)

Se bodo hitro znajdli in namesto pi?tol uporabili brzostrelko ali minomet, hehe

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 10 mesecev kasneje...

Danes mi je na AC iz Ljubljane proti Kranju prvic odpovedal "radar jammer" :) ... Med voznjo s tempomatom je zapiskalo in se je ta naenkrat izklopil... na zaslonu pa naslednje obvestilo ...

 

IMG_8747-20160212-080111.jpg

 

Cez nekaj casa pa se tole:

 

IMG_8749-20160212-080346.jpg

 

Ko sem se zaparkiral pred sluzbo, sem videl, kaj je vzrok :)

 

IMG_8754-20160212-080428.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo to je dobro, ker na sestrinem c5 je bremzal ko so muhe gor uletavale

 

 

Meni dosedaj se nikoli ni zatajil... Sem dobil tisto drugo obvestilo (Defog windshield...) ce je bila prednja sipa umazana ... a takrat recimo ne deluje samo samodejno priziganje dolgih luci ... pa pomoje se javljanje ovire v mrtvem kotu in lane assistant ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v tem primeru ne delujejo dinamicne luci in lase assist. Sem ze imel to napako, pri meni so ze menjali kamero in pa racunalnik.

 

Za ovire v mrtvem kotu pa to nima veze, niti ni logicno, ker je to naprej usmerjena kamera.

Za mrtev kot sta radarska senzorja na vsaki strani v zadnjem odbijacu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

v tem primeru ne delujejo dinamicne luci in lase assist. Sem ze imel to napako, pri meni so ze menjali kamero in pa racunalnik.

 

Za ovire v mrtvem kotu pa to nima veze, niti ni logicno, ker je to naprej usmerjena kamera.

Za mrtev kot sta radarska senzorja na vsaki strani v zadnjem odbijacu

 

OK... mrtve kote res merijo drugi senzorji... LDWS je Lane Departure Warning System (opozorilo zapu??anja voznega pasu), HBC pa High Beam Control (avtomatske dolge luci)... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Radarski tempomat na Mazdi deluje res zelo dobro. ?koda je le to, da se ga lahko aktivira le pri 30+km/h. 

 

Bi bilo fajn imeti ta radarski tempomat, ki omogo?a vklju?itev le tega ?e od 0km/h in avtomatski menjalnik hkrati- sredi mesta v koloni vozilo vozi samo :) nastavi? hitrost na tempomatu 60km/h in samo sedi? in gleda?, kako lepo sam pelje!

 

Ta "Adaptive Cruise Control" omogo?ajo nekatere znamke, zgleda pa tako:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm eno zelo zanimivo vpra?anje :)

 

?e se vsi spomnimo prometne nesre?e, ki se je zgodila nedavno nazaj na AC proti obali (nekje pri Nanosu, ?e se ne motim) in sicer zaradi "goste megle" - ali bi aktivni tempomat "videl" te nesre?ne avtomobile in bi sam zaviral? Torej ali ta laserski tempomat vidi "skozi" meglo?

 

Imamo kak?ne informacije?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislim da celo v navodilih pise, da v gosti megli ni nujno da bo radar delal

 

MRCC may not perform as expected due to factors such as the shape of the vehicle in front (some shapes do not reflect radar well, etc.), bad weather (rain, snow, fog, etc.), and road conditions (multiple curves, undulations, etc.).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se vsi spomnimo prometne nesre?e, ki se je zgodila nedavno nazaj na AC proti obali (nekje pri Nanosu, ?e se ne motim) in sicer zaradi "goste megle" - ali bi aktivni tempomat "videl" te nesre?ne avtomobile in bi sam zaviral? Torej ali ta laserski tempomat vidi "skozi" meglo?

Tudi ?e vidi skozi meglo, kaj ti to pomaga, ko pa nato za tabo pride Romun v napol izpravnem in po mo?nosti ?e preobte?enem tovornjaku, ki se mu povrh vsega ?e je*e za vse okrog njega in te nato zradira s ceste... <_< Ko bodo vsa vozila opremljena s to zadevo, predvsem te?ki tovornjaki, potem bo pa to imelo smisel.  :)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm eno zelo zanimivo vpra?anje :)

 

?e se vsi spomnimo prometne nesre?e, ki se je zgodila nedavno nazaj na AC proti obali (nekje pri Nanosu, ?e se ne motim) in sicer zaradi "goste megle" - ali bi aktivni tempomat "videl" te nesre?ne avtomobile in bi sam zaviral? Torej ali ta laserski tempomat vidi "skozi" meglo?

 

Imamo kak?ne informacije?

 

Laserji na?eloma ne delajo v pogojih ko ti ne vidi? (ker so vidna svetloba) in SCBS nima niti dolgega dosega (zato omejitev do 30 km/h). Tako da v nesre?i verjetno ne bi kaj dosti vplival.

 

Kar pa se ti?e radarja - kolikor opa?am na moji trojki dela brez te?av tudi v nalivu in megli, tako da bi verjetno pomagal. Nima sicer zelo dolgega dosega - kolikor opa?am radar "opazi" avto pred mano ko je kaki dve 2 sek. varnostni razdalji pred mano. Tako da pri 130km/h se ne bi niti pribli?no ustavil, bi pa zbremzal dovolj da bi precej omilil ?kodo. 

 

Res pa je da mi ?e ni uspelo stestirati zaviranja v sili z radarjem (in upam da nikoli ne bom *tok tok*) tako da nimam pojma kako hitro se odzove ?e je pred tabo stoje?a ovira.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm eno zelo zanimivo vpra?anje :)

 

?e se vsi spomnimo prometne nesre?e, ki se je zgodila nedavno nazaj na AC proti obali (nekje pri Nanosu, ?e se ne motim) in sicer zaradi "goste megle" - ali bi aktivni tempomat "videl" te nesre?ne avtomobile in bi sam zaviral? Torej ali ta laserski tempomat vidi "skozi" meglo?

 

Imamo kak?ne informacije?

 

Laserski SCBS se izklopi, ce je megla pregosta. Se mi je ze zgodilo. Zapiska in prizge se lucka na armaturi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 8 mesecev kasneje...

Pred kaksno urco me v Vizmarjih ustavita policistka in policist z radarsko "pistolo" v roki... Ustavim... Pravi prometno in voznisko prosim... mu dam... Potem je sel za avto, kjer je bila policistka in sta ene dve minuti nekaj govorila... pride nazaj, mi da dokumente in vprasa se, ce imam to pod ogledalom na sprednji sipi kamero za snemanje voznje... Sem mu rekel da ja (mogoce je mislil, da je kaksne motilnik radarja)... Pa on pravi "srecno voznjo" in mi vrne dokumente... Potem je sel na drugo stran avta... ker nisem mogel takoj speljati zaradi prometa, spustim sovoznikovo sipo in ga vprasam, ce je bilo kaj narobe... da prehiter gotovo nisem mogel biti ... in ce mu je merilnik pokazal napako :) ... pa je rekel da ja... potem sva izmenjala se nekaj besed glede tega... in je omenil, da je ze slisal, da imajo ti merilniki z Mazdami probleme :) ... Ocitno je imel prvic tak slucaj :) ... Sta bila pa oba se zelo mlada... 

 

Aja... vozil sem po omejitvi... V kriziscu pri gostilni Jelen sem dal tempomat na 53 km/h ... tako da hitrost ni bila prekoracena :) ... 

Finder-20161110-141956.jpg

 

 

Finder-20161110-141543.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.