Skoči na vsebino

Letne gume 2014


LabiGT

Priporočeno sporočilo

Si ga ?e pri?akal?

 

Jah Boss je o?itno sposoben priklicat zgolj sneg. Useki ga ene 2x z lopato, da preklopi na letno / spomladanski na?in

 

po 1000km lahko re?em, da sem zelo zadovoljen z gumam, kar se ti?e normalne vo?nje, predvsem avtoceste. ni? ne trese, ni? ne tuli, ni? ne vle?e vstran, ni? ne 'vobla'.

 

Tudi priklop ?tajerska cesta - LJ Ring 160 brez problema (tle sem pa? testiral), enako priklop v klanec dolenjka na ring v Golovec 140....(ta je veliko bolj pasji) :D

 

Dr?alo kot mora, brez understeera z rahlim oversteerom, kljub praznem mini avtobusu :cheers:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledam gume letne za fotrovo Mazdo3 - mislm da 09 letnik.

 

V glavnem rabil bi 205/50/R17 89W - teh z 89W je bolj malo, vidim da so bolj pogoste 93W, kar pa itak ni problem kolikor vem

 

Cilj je nekje 100-110?/gumo. - gre se pa bolj umirjeno vo?njo - saj ga vozita o?i/sestra.

 

Ima kdo kak?ne izku?nje s Kumho, Fulda v tem cenovnem rangu? Kak?en drug predlog? 130?/gumo ravno ne bi oz se bo potem fotr odlo?u ?e bo res toliko dal. Gledal sem ?e Semperit, ki je malo dra?ja ali Uniroyal Rainsport2 - ?eprav imata obe V profil - se rpavi sta malo bolj glasni.

 

Hvala.

 

LPBojan

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e ve? kaj pomeni FP oznaka - nekje majo to zraven, nekje ne.

XL je najbr? da ve?je obrementive v smislu te?e prenese?

 

FP - flange protection (ali po domace felgenschutz :) )

 

XL je extra load, lahk jih vec pumpas in bo nosilnost vecja

 

Pravkar sem naro?il 225 45 R18 Kumho LE Ecsta sport KU39 za mojo M6. Kaj mislite o teh gumah? A je to malo bolje od Nexen?

 

top vrhunske ne bojo, ampak slabe tudi ne...neka zlata sredina

ce jih primerjas z original dunlop verjetno bojo bocnice mehkejse

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

FP - flange protection (ali po domace felgenschutz :) )

 

XL je extra load, lahk jih vec pumpas in bo nosilnost vecja

top vrhunske ne bojo, ampak slabe tudi ne...neka zlata sredina

ce jih primerjas z original dunlop verjetno bojo bocnice mehkejse

 

Nexenke moje so xl, ampak zaenkrat mam kar normalen tlak pa prenesejo avtobus brez guncanja..in zvijanja

 

Trenutno mam tihi vecer z naso, ker sem cez Koper -Smarje testiral gume..

 

Gume ok, vsak dan bolj vidim da se nisem ustel.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

povejte mi katero gumo dat da mi ne bo pobiralo roba. Optika je dobra, tlak je 2.7, zdaj sem ga celo malo povi?al. nekje nazaj sem bral da vam zdr?ijo gume nekaj let. Imam Michelin, ne vem katero, pa je po 10k km kar po?teno pobrana, pa ne dirkam. Prej sem imel exelence od Good year pa je bilo isto, oz. malo bolj?e.

205 55 16

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam ?e original (pri?le z avtom) letne gume Dunlop 2050 dimenzije 225 45 R18 in me zanima ali jih lahko (je sploh mo?no) zamenjam z dimenzijami 225 40 R18. Zanimajo me va?e izku?nje in kako se bo avto (guma) obna?al(a) ob spremembi. Tudi cenovno je kar bistvena razlika. Avto je M6 GT 2.5 (letnik 2008/11). Kaj pi?e v homologaciji trenutno nimam podatka.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja razlika je mal nad tistih 3% ...

 

rajsi daj original dimenzijo, ker tudi te dimenzije nimas homologirane in lahko imas tezave s policaji in zavarovalnico...

 

kaj kupujete avte ki jih ne morete vzdrzevat?? :P

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam ?e original (pri?le z avtom) letne gume Dunlop 2050 dimenzije 225 45 R18 in me zanima ali jih lahko (je sploh mo?no) zamenjam z dimenzijami 225 40 R18. Zanimajo me va?e izku?nje in kako se bo avto (guma) obna?al(a) ob spremembi. Tudi cenovno je kar bistvena razlika. Avto je M6 GT 2.5 (letnik 2008/11). Kaj pi?e v homologaciji trenutno nimam podatka.

 

Pri Mazdi 6 Sport Combi CD140 (letnik 2008/07) so v homologacijskem kartoncku vpisane tele dimenzije:

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja razlika je mal nad tistih 3% ...

 

rajsi daj original dimenzijo, ker tudi te dimenzije nimas homologirane in lahko imas tezave s policaji in zavarovalnico...

 

kaj kupujete avte ki jih ne morete vzdrzevat?? :P

 

Zakaj eni poro?ijo ?ensko, ?e ..... :jezicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj eni poro?ijo ?ensko, ?e ..... :jezicek:

 

...je ne znajo servisirat, si mislu, a ne?

 

Lej: servisirat ni isto kot vzdr?evat, ?e lahko vzdr?uje?, ti lahko servisirajo drugi. Ti pa se ne zajebava?, ampak gre? ta?as na pivo: :cheers: K stvari je treba samo pristopit s prave perspektive. :notworth:

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

...je ne znajo servisirat, si mislu, a ne?

 

Lej: servisirat ni isto kot vzdr?evat, ?e lahko vzdr?uje?, ti lahko servisirajo drugi. Ti pa se ne zajebava?, ampak gre? ta?as na pivo: :cheers: K stvari je treba samo pristopit s prave perspektive. :notworth:

 

 

hahahahah, nism mogu, da se nebi poscal od smeha pr temule postu :) OMG, lepa lepa!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za kompliment, ampak ima ajvar zasluge, ker mi je dal inspiracijo. :D

 

Vsaj nekje blestm, .........................................v?asih. :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sprobal Dunlop Sport Bluresponse v de?ju, zelo dobra guma v mokrem, odli?na pri zaviranju, neverjeten bo?ni oprijem v ovinkih, zlepa ne spusti. Dr?i skoraj kot po suhem, najbolj?a touring guma, kar sem jih vozil v de?ju.

 

Bolj?a od vseh prej?njih, ki sem jih vozil: Bridgestone Turanze ER300, Pirelli P6 Cinturato in Save Intense.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je Boss preklopil, preden sem ga priklopil na lopato. No, kako gredo v de?ju?

 

Trenutno so na mestu ze 5 dni

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.