Skoči na vsebino

Letne gume 2014


LabiGT

Priporočeno sporočilo

a mate zimo na primorskem al kaj :D

moker primorski asfalt je kar zajeban, tko kot kaksne LJ ulice...gladko kot ogledalo

rabis nekja kar je mehko sam spet ne prevec, ker imas "kombi"...ala dunlop fastresponse, bridgestone turanza t001

 

stari pri nas v kopru ni zime sem ?e klimo pri?gal :D za gume kaj pa GOOD YEAR nove, imam hud klanec do doma lp ale? :D
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

good year efficientgrip performance, sam zna bit da bo premehka..sicer pa top guma

ce jo bos vzel, bos mogu vec pumpat....gume :D

 

stari hvala za informacije :D kje se da kupit najbolj ugudno po spletu ali ka?na trgovina z gumami .mogo?e kak?en popus :party0035: lp ale?
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa meni priporo?ate za mojo 6-ko v dimenziji 215/50/17 91W? Glede na to, da sem zmeren voznik, ne rabim ?portne variante, bolj touring z ugodnim u?inkom na porabo. :prstgor:

 

lani sem za mojo 6ko kupil Pirelli P7 cinturato blue...super udobna in tiha in poraba je res nizja...ni sportna na volanu kot Bridgestone RE050A, ampak ok ni konc sveta

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lani sem za mojo 6ko kupil Pirelli P7 cinturato blue...super udobna in tiha in poraba je res nizja...ni sportna na volanu kot Bridgestone RE050A, ampak ok ni konc sveta

 

Ta guma je tudi v mojem ozjem izboru, od visoko kotiranih znamk pa se Michelin primacy 3 in mogoce se Conti SC-5. Iz srednjega ranga pa morda Nokian, Semperit ali Hankook.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta guma je tudi v mojem ozjem izboru, od visoko kotiranih znamk pa se Michelin primacy 3 in mogoce se Conti SC-5. Iz srednjega ranga pa morda Nokian, Semperit ali Hankook.

 

jaz sem lani odlocal me p7 blue in primacy3...na koncu sem vzel p7 blue, ker sem hotu testirat se pirellija :)

od takrat sem jih naredil okol 20.000km, pa je zelo malo obrabljena

 

conti sc5 ni iz istega filma, lani ni blo dunlopa blueresponse v tej dimenziji letos pa je, tako da se za te poglej

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem lani odlocal me p7 blue in primacy3...na koncu sem vzel p7 blue, ker sem hotu testirat se pirellija :)

od takrat sem jih naredil okol 20.000km, pa je zelo malo obrabljena

 

conti sc5 ni iz istega filma, lani ni blo dunlopa blueresponse v tej dimenziji letos pa je, tako da se za te poglej

 

Hvala za nasvete, nekaj bom ze nasel! :D

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

ker mam neznansko sre?o, da moram za spomlad nabaviti nove gume, na plan z izku?njami, kako so se vam obnesle 225/45R18

 

oz. kaj je dober nakup za prihajajo?o sezono... ?

 

=bemti luksuz... 18ke so za50% dra?je od 17... pa samo za 1" ve?je :P

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

odvisno od kok bi dal?

ce isces neko zlato sredino pol priporocam fulda sportcontrol pa take podobne

 

za top shit pa se ve, ni treba posebej pisat

 

nisem ?krt.. ampak jurja za 4 gume je mal dosti :) i??em kompromis med ceno in kvaliteto... "pin-pong" varjante ne pridejo v po?tev ;) letno delam 10 -15k km... in bi rad gume mel vsaj 3-4 sezone da se da z njimi vozit...

 

do sedaj so ble Dunlop... zgleda prvovgradnja, vendar so po 6 letih ko plastika... drsijo v vseh mogo?ih polo?ajih :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

nisem ?krt.. ampak jurja za 4 gume je mal dosti :) i??em kompromis med ceno in kvaliteto... "pin-pong" varjante ne pridejo v po?tev ;) letno delam 10 -15k km... in bi rad gume mel vsaj 3-4 sezone da se da z njimi vozit...

 

do sedaj so ble Dunlop... zgleda prvovgradnja, vendar so po 6 letih ko plastika... drsijo v vseh mogo?ih polo?ajih :)

 

potem pa bridgestone

npr.

http://gumexl.net/bridgestone-bridgestone-...91v-149167.html, preizkuseno dobra

 

ali novejsa varianta

http://www.aluplatisca.com/pnevmatika/brid...8-95y-s001-xl-1

 

te bojo ok tudi cez par let

 

 

je pa cca. 200eur po komadu

 

158 eur :)

http://www.aluplatisca.com/pnevmatika/good...5y-f1-asym-2-xl

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za vse, ki imajo svoj avto tudi za na progo, imajo dirkalnik ali pa rabijo pa? ene gume samo za na Raceland, Grobnik, ali pa malo hitrej?o vo?njo. Od letos (v bistvu ?e od lani) je nov hit v rangu skoraj-semi-slick-gum. Do sedaj sta bila (poleg bistveno mehkej?e, glasnej?e a tudi dra?je R888) zelo popularni gumi

Toyo R1R

Objavljena slika

 

Federal RS-R

Objavljena slika

 

Letos je pa new kid in the block, ta-da (igrajo fanfare), ne se smejati...

nankang NS2R

Objavljena slika

 

Prijatelj jih je ?e lani spremljal vendar na tujih forumih ?e ni bilo dovolj odziva. S?asoma pa je bilo vedno ve? pohval na ve?ih forumih. So pa v dveh trdotah, treadwear 120 in 180, razlika v ceni pa je minimalna. Med drugim jo ljudje hvalijo zaradi lege v de?ju, da je bolj?a kot pri Federalkah. Sam sem imel na RSu Federalke in lahko re?em, da so dr?ale zelo dobro, glasne so bile pa tudi obupno. No pa v de?ju je treba zelo paziti na lu?e. Toyo R1R se ravno tako dr?ijo vrhunsko, v de?ju so bolj?e. Kake so NS2R pa ?e ne vem, letos nimam v planu menjave gum saj so R1R od lani ?e nekje na polovici profila (pa imam le cca 100 konjev in 8000km za njimi, za ob?utek kako gre po takih gumah).

 

PS: Vse omenjene gume nimajo veliko skupnega z njihovimi bolj "plebejskimi" modeli gum in so zato primerjave v stilu "xy znamka ima itak same slabe gume" neprimerne. Tule gre za bistveno mehkej?e in namenske gume.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledam cene in Ocene za Dunlop SportMaxx RT, in so kar spodobne gume...

 

Objavljena slika

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letos je pa new kid in the block, ta-da (igrajo fanfare), ne se smejati...

 

Zanimivi teli dirkalni jang bojsi..Me zanima kak?na bo kej cena,?e bojo sploh dobavljivi pri nas. Sam majo spet same standard dimenzije :(

 

?ist tko en vpra?anje Symon..ve? za kako dobro gumo v dimenzijah 215/40/16? Zaenkrat sm na?el edino solidno T1R, alternativa ki je poceni in mam tud trenutno gor so FederalSS595, semi-slick pa nobenih v tej dimenziji :angry2:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

So ?e na gume-direkt, kdo vse jih ?e uva?a pa ne vem. Pri prijatelju sem jih ?e videl v ?ivo in so res mehke na otip.

 

Ima? zelo bedno/drago dimenzijo. Kaka druga dimenzija ne pride v po?tev? Na gume direkt ima? kar nekaj izbire (uporabljam jo bolj za referenco kaj je na trgu ker je dosti izbire). Bo Labi povedal kaj bi on dal.

-Eagle F1 GSD3 (na tyrereviews ni nekaj ful visoko ocenjena)

-P Zero Nero GT (ne poznam)

-ContiSport Contact 2 (mislim, da je serijska guma na dosti avtih)

-ene s katerimi imam zelo dobre izku?nje (serijska vgradnja na mojem RSu in razvita posebej za Clia RS, ki je po te?i relativno blizu Miati), Pilot Exalto 2 ampak njihova cena je pa :vskalo:

-Pilot Sport 3 ti pa isto iz izku?enj odsvetujem. Ne razumi me narobe, dr?ijo se dobro, sploh po de?ju ampak ob?utek je bil pa vedno smotan. Po ob?utku bi rekel, da imajo Pilot Exalto enkrat tr?e bo?nice kar v praksi pomeni da so gume odzivnej?e ne pa, da zavije? in se zvijajo kot ?igumi. So pa sicer ?isto super gume za normanega uporabnika, ki se rad pelje malo hitreje. Za kako vo?njo na meji zmogljivosti pa te niso narejene.

 

Druga stran za splo?no iskanje trackday gum je pa camskill ampak o?itno v tvoji dimenziji res ni ni? pametnega.

Vsaj navadnih in kvalitetnih gum imajo kar dosti. Ker ko gre? na gume-direkt in da? premium gume ti vedn potem vr?e ?e 3 strani sunny, goodride in ostalih gum. :vskalo:

 

?e ne pride kaka druga dimenzija v po?tev, bi izbral ContiSport Contact3. Preprosto ker PE2 so predrage, PS3 so po izku?njah preslabe, ostalih pa ne poznam dovolj. sramezljiv

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledam cene in Ocene za Dunlop SportMaxx RT, in so kar spodobne gume...

 

Objavljena slika

 

ful dobra, sam ni za to kar isces (da bo dobra tudi cez 4 leta)...sem ti napisal gor

 

Zanimivi teli dirkalni jang bojsi..Me zanima kak?na bo kej cena,?e bojo sploh dobavljivi pri nas. Sam majo spet same standard dimenzije :(

 

?ist tko en vpra?anje Symon..ve? za kako dobro gumo v dimenzijah 215/40/16? Zaenkrat sm na?el edino solidno T1R, alternativa ki je poceni in mam tud trenutno gor so FederalSS595, semi-slick pa nobenih v tej dimenziji :angry2:

 

pa 205/45 16 bi lahko dal?, ker pol bi ti reku: yokohama advan neova

drugace tudi te so dobre

http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=8068103

 

GY eagle F1 gsd3 pa ti ne bojo vsec, pilot exalto 2 pa ti bojo vsec, conti ne, pirelli nero ja :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala obema, Symon je ?e v ?ivo videl zakaj pri viperju ne pride nobena druga dimenzija v upo?tev..pa? davek na 9" feltne z nizkim etjem in slammanim avtom :ninja:

 

?e bi imel mo?nost 204/45, bi takoj spet posegel po RS-R, pa je ?al preozka in previsoka, pa ?e s homologacijo bi se blo treba (spet) ukvarjat. (?e bi sploh ?lo seveda)

 

S-drive mi je ?e nekam znana, po tujih miata forumih jih imajo nekateri tudi za na pisto, nism pa nikol preveru ?e je mo?na v tej dimenziji, tko da mam zdj zabele?en naslednji seznam:

- najcenej?a, glede na to da gume menjam predvsem zarad camber weara in ne starosti ali obrabe profila, ?e najbol logi?na re?itev

- mikavno razmerje cena/kvaliteta

- ?e oz. ko bo ve? konjev pod havbo :zvizga:

- Pilot exalto 2 sicer ne zgleda slabo, sam so cene kr konkretne v primerjavi s prej na?tetimi, ?e bo pa kdaj vi?ka ?? bo pa vseen za sprobat 1, 2, 3, 4, na gume-direkt so celo najdra?je v tej dimenziji

- Prav tako zanimiva bodo?a izbira

- Je kak?na razlika v GT izvedbi?

 

Contisport Contact3 sem pa iskal in na konc ugotovil, da v 16" skor ne obstaja?, Contact2 je pa tud ?e v dokaj visokem cenovnem rangu.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

jaz sem lani odlocal me p7 blue in primacy3...na koncu sem vzel p7 blue, ker sem hotu testirat se pirellija :)

od takrat sem jih naredil okol 20.000km, pa je zelo malo obrabljena

 

conti sc5 ni iz istega filma, lani ni blo dunlopa blueresponse v tej dimenziji letos pa je, tako da se za te poglej

 

Sporocam odlocitev, narocil sem p7 blue, 136eur/kom. Upam, da se bodo obnesle. Ce bi kdo rad do konca zvozil Bridgestonke, jih dam za ceno premontaze! :prstgor:

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.