Skoči na vsebino

Nateg avtohise


Hugo

Priporočeno sporočilo

Imam eno vprasanje...tasca je v avtohisi kupila opel merivo 1.7 diesel z 131 000 prevozenih km....ko mi je avtomobil pokazala sem opazil da je glava motorja mastna torej pusca nekje,olja ocitno niso nikoli menjali saj ko sem palcko obrisal je blo olje crno kot oglje,ima poceno posodo za vodo saj je kljub temu da sem jo dolil not se isti dan posodica bila prazna pod avtomobilom pa luza...potovalni racunalnik ima poskodovan ekran saj ima same pikice,zadnja sipa se ne odpira,ko stisnes stikalo se masinca slisi ampak se okno ne premakne,in ko stisnes gumb da onemogocis odpiranje sip se kljub temu lahko okna spuscajo....TOREJ EN KUP TEZAV !!...za avto ima enomesecno garancijo tako da me zanima kako je z uveljavljanjem le te....prosim za odgovore...hvala!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hugo, ?im prej stopi v stik s to avtohi?o in jih opozori na navedene te?ave ter da stanje vozila ni tak?no kot so ga prikazovali ob prodaji. NUJNO naj se vse dogaja pisno, ker druga?e bo lahko en kup izmotavanja in slabih izgovorov na nivoju 1.razreda O?. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto je vzet na leasing tako da ne vem kako je z zahtevo da ti denar vrnejo nazaj....

 

Nema vrze to. Najprej reklamacija in imajo 45 dni da zrihtajo. Vseeno kopijo reklamacije (pisno!!) Na leasing hiso.

 

Leasing hisa se ne bo ubadala drugace s tem, kljub temu da so lastniki. Namrec del dokumentacije je tudi zapisnik. Kjer si podpisal, da je avto prevzet v izpravnem stanju po principu pregledano - sprejeto

 

Tako da pazi!!!!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prvo, kar je zelo pomembno, glede na to, da si na?tel ve?inoma napake, ki niso skrite, in so o?itne, je, kak?no garancijo je dala avtohi?a, ?e ?e, mora ta garancija biti napisana na papirju in natan?no opredeljeno, kaj obsega garancija (ponavadi gume, potro?ni material, akumulatorji, elektrika, itd... niso v sklopu garancije).

 

drugo, takoj pisno obele?iti natan?no stanje vozila in vse okoli??ine prodaje/nakupa.

 

vse te?ave s ?imbolj natan?nim pisnim opisom nasloviti na avtohi?o, ki je opravila preprodajo/prodajo, in zahtevati pisni odgovor v zvezi s tem (upam da od nakupa do danes ni minilo preve? ?asa)

 

pozanimati se, kak?na je mo?nost, da se vozilo vrne (glede na to da je na lizing, postopek verjetno ne bo enostaven) in kako je mo?no zahtevati vra?ilo kupnine...

 

druga?e pa s ?isto tehni?nega vidika:

 

"sem opazil da je glava motorja mastna torej pusca nekje" - mastna glava motorja, torej pu??a tesnilo pokrova glave, masen blok, potem pu??a tesnilo glave... to je razlika! stro?ek popravila od 50 EUR navzgor (odvisno kdo dela in kaj je za narediti); aja, ta zadeva ni nujno kriti?na... speri z razma??evalcem in opazuj, kako hitro in kako na veliko se vrne, spremljaj nivo olja...

 

"olja ocitno niso nikoli menjali saj ko sem palcko obrisal je blo olje crno kot oglje" - menja? olje, stro?ek 50 - 80 EUR

 

"ima poceno posodo za vodo saj je kljub temu da sem jo dolil not se isti dan posodica bila prazna pod avtomobilom pa luza" - menja? posodo, rabljena od 20 EUR naprej, nova original ?ez 100 EUR, i??i aftermarket, mimogrede, a so v posodi sledi sluzi/pene/olja?, ?e ja, to ni dobro...

 

"potovalni racunalnik ima poskodovan ekran saj ima same pikice" - OPEL bolezen... sprijazni se, popravilo, ?e sploh ?e mo?no, je delo za zagri?enega elektrotehnika :)

 

"zadnja sipa se ne odpira,ko stisnes stikalo se masinca slisi ampak se okno ne premakne" - sfookan pogonski mehanizem stekla, stro?ka ne poznam...

 

"ko stisnes gumb da onemogocis odpiranje sip se kljub temu lahko okna spuscajo" - preveriti stikalo, mogo?e samo slab stik, aja... ta gumb na tipkah na voznikovih vratih verjetno nima funkcije, mora? probati na ostalih treh vratih... vsaj tako je pri moji Mazdi, voznik lahko ?e vedno upravlja okna

 

skratka, nekaj dela in denarja bo treba vlo?it pa bo avto spet OK, ?e nima ?e kakih drugih te?av...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala kaalman na tem obseznem odgovoru...to je vse lepo in prav zdej me pa samo zanima se to ce bo avtohisa krila te stroske....sicer pa je avto kupljen vceraj...

 

ta odgovor ti ?al ne moremo dati, le navodila....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala kaalman na tem obseznem odgovoru...to je vse lepo in prav zdej me pa samo zanima se to ce bo avtohisa krila te stroske....sicer pa je avto kupljen vceraj...

 

kot je jures napisal... tega ti mi ne moremo povedati, je pa v veliki meri povezano s prvim delom mojega prej?njega odgovora, ter s tem, kako resna je do svojih strank avtohi?a... mogo?e se lahko dogovorite za delno kritje stro?kov... tu ni nekega univerzalnega napotka...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Maste prav fantje,samo res v kaksnem casu smo,take stvari bi morale bit boljse zakonsko urejene ne da se cloveku proda vsako sranje...

 

 

Oprosti, meni nekaj ni jasno... Ko jaz kupujem avtomobil, ga pred nakupom pregledam v celoti (lak, notranjost, pod pokrov motorja, morebitne karton?ke o servisih, samo servisno knjigo, potegnem ?ipko za olje, preverim vse gumbe na armaturki,... tudi podvozje, nato pa se ?e peljem na testno vo?njo tako, da jaz peljem - ?e ti prodajalec ne pusti peljati avtomobila, potem obstaja mo?nost, da prikriva kak?no napako. Ko vse pregleda?, potem kupi?. Nekako sem se na to navadil in pregledam ?e popolnoma nov avto, tudi, ?e je v salonu in na morebitne napake opozorim prodajalca ali pa pogodbe ne podpi?em.

 

Problem vsega tega je tudi v tem, da za vse reklamacije mora? imeti ?as in v?asih tudi denar, ker se avtohi?e za vsako ceno sku?ajo izogniti visokim stro?kom in zadeva posku?ajo prevaliti na uporabnika. V ?asu popravljanja pa si brez avta, ?e ti priznajo garancijo ali ne. Edino, ?e ti po garancijski pogodbi pripada nadomestno vozilo.

 

LP, M

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Odvetnika! Sicer bo ?e bolj zasrala.

 

Hugo, ?im prej stopi v stik s to avtohi?o in jih opozori na navedene te?ave ter da stanje vozila ni tak?no kot so ga prikazovali ob prodaji. NUJNO naj se vse dogaja pisno, ker druga?e bo lahko en kup izmotavanja in slabih izgovorov na nivoju 1.razreda O?. :D

 

 

Opozori?

 

Pa kaj ?e, da jim svetuje. ?e tako so jo nategnili in bodi siguren, da bodo izkorisitili vsako njeno nepazljivost in ji napako naprtili njej.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja zal je tako ko gre zenska v nakup avta,pol pa naleti na hiene ki iskoristijo njeno nevednost...se pa strinjam da avto treba pregledat v detajle se posebaj rabljene...

 

Tipi?na zgodba za dana?nji ?as. Ampak, izkori??anje nevednosti je izgovor za potuho. ?enska bi lahko ?la k enemu mehaniku in ga prosila za pomo?, ali pa na AMZS, dala 100? in bi ji pregledali avto. In tistih 100? bi moral prodajalec pla?ati, ?e je resen.

 

Hvala kaalman na tem obseznem odgovoru...to je vse lepo in prav zdej me pa samo zanima se to ce bo avtohisa krila te stroske....sicer pa je avto kupljen vceraj...

 

 

Ja, ?isto vse do zadnjega centa!!! :harhar:

 

....

 

Dobrodo?li v resni?nost. :angry:?zmeden?:vskalo:

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo,

 

no ti bom povedal kako je blo pri meni, sicer popravilo ni bilo tako obse?no, so ga pa popravili.

 

Js sm mojo mazdo kupil v avtohi?i v Celju. V oglasu je bilo napisano, da je avto pregledan po ne vem koliko kontolnih to?kah - ble so tudi navedene. Mogo?e sem meu sre?o, ker sem ko sem avto kupil, sem oglas natisnil.

 

Zdej ekspert za avte nisem, sem ga pa malo pregledal ob nakupu in ni bilo nekih znakov, da bi mu kaj manjkalo, prau tako so mi omogo?ili 50 km testne vo?nje.

 

Po 3 dneh, ko sem avto kupil sem ga dal na servis, kjer je mehanik ugotovil da so diski in disk plo??ice ?isto fu?, prau tako jermen alternatorja - se je vidla sled po notranjosti havbe, ker je brusil ob nekaj.

 

Avto sem peljal nazaj v avtohi?o in jim povedal kaj je narobe - najprej je bil prodajalec gluh potem sem mu pa? povedal par dejstev, ki se nana?ajo na zakon, ki "??iti" potro?nike - prav tako sem zahteval povra?ilo kupnine, stro?kov za servis in goriva ter registracije. Ko sem ?elel kontakt direktorja, da bi ga obvestil, so mi pa rekli da bojo zrihtali - pazi v roki sem ?e vedno imel natisnjen oglas z navedbo, da je avto tip top.

 

No ?ez en teden sem imel nove diske, plo??ice in tist jermen.

 

Mogo? sem imel samo sre?o al pa tudi ne, mislim njihova dol?nost je bila da popravijo, glede na podatke, ki so jih navedli ob nakupu - pa ?e eno mese?no garancijo je imel.

 

Upam, da tudi tebi uspe dose?i, da avto popravijo, sicer pa bi se jes zadeve lotim bolj diplomatsko - to kar si ti na?tel, da avtu manjka, to je velik stro?ek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.