Skoči na vsebino

BENCIN VS DIZEL


curko

Priporočeno sporočilo

Glede na moje vo?nje, bi rekel, da je bencin to go :)

Lansko leto naredil nekaj ?ez 7000 km, ve?inoma se gre za vo?nje v slu?bo in domov, to je 6 km v eno smer. Tu najverjetneje z dizlom ne bi kaj bistveno pri?paral, kve?jemu bi uni?eval ma?ino, ki se niti dobro ne bi ogrela. Da ne govorim o tem blazno hudem DPF filtru, kaj bi mu to delalo. S tem da nekaj kar je razlike v porabi in ceni najverjetneje prinesem not pri letnih servisih, ne vem :) trenutno sem veliko ve?ji prista? bencina :blush:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ?e vseeno mislim, da bencin do neke velikosti ja, naprej pa ne ve?. Zdi se mi da Mazda 6 po velikosti ?e skoraj pade v rang da je dizl must be. Sevede ob predpostavki dovolj prevo?enih km.

 

?e pogledamo npr rang clia bo razlika med porabo res nizka. ?e pa pogleda? rang mazde 6 k je ?e ogromn avto pa pomojem dizl popije dost manj kot bencinar. A tu je spet prostor za neskon?ne debate. roko na srce ?e dizel spije 7-8 bencin pa 11 12 pomojem ni ra?unice.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ?e vseeno mislim, da bencin do neke velikosti ja, naprej pa ne ve?. Zdi se mi da Mazda 6 po velikosti ?e skoraj pade v rang da je dizl must be. Sevede ob predpostavki dovolj prevo?enih km.

 

?e pogledamo npr rang clia bo razlika med porabo res nizka. ?e pa pogleda? rang mazde 6 k je ?e ogromn avto pa pomojem dizl popije dost manj kot bencinar. A tu je spet prostor za neskon?ne debate. roko na srce ?e dizel spije 7-8 bencin pa 11 12 pomojem ni ra?unice.

 

12? tolk ?e men 2.5 V6 ni po?rl :blink:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

12? tolk ?e men 2.5 V6 ni po?rl :blink:

 

Saj pravm. Neskon?ne debate. Ampak ?e pelje? benz tko suvreno kot dizl, ti avto, ki tehta 1,6 tone in ve? ne bo pil pod 10 pa da si helikopter. Edino ?e je fora da ima? 200KM in se potem vozi? 60. Potem pa ja.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ni noben rocket science. Prera?una? si koliko kilometrov naredi? na leto, koliko bo ?lo benza in koliko dizla. In koliko bo servis. Za 10.000 km na leto (kar v praksi pomeni kratke relacije) je velik avto z dizelskim agregatom preseravanje. Pznam take primere, 4km do sluzu?be pa "rabi dizla in limuzino" ker gre 1x letno na morje. :vskalo: Da bi pa vsak dan se fural 20, 30 ali ve? km v slu?bo in ?e nazaj, no potem se pa dizel ?e po?asi izpla?a. Sam sem recimo na meji, vem, da bi pri?el ceneje z dizlom ampak trenuten bencinar mi pije 6,5-6,7, pa tudi RS mi je pil dobrih 8 pa se nisem sekiral.

 

Poznam pa priere, kupi dizla (ker se je fural dalj?e relacije sicer), gre DPF in juhuhu, stro?ek da nisi ni? privar?eval. :punk:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eto bom tuakj napisal danes sme?no situacijo.

 

4je japonci na na?em ledenem klancu, a edino jaz z mazdo pri?el na glavno cesto. Kmetje so dobro splu?ili, a ledena plast je ?e ostala.

 

Nisan qasqai

Toyota Yaris

Mitsubishi Lancer I

pa moj jajc

 

ampak potem sem se spomnil glavno prednost pri meni, poleg tega da sem izklopil DSC - edini je bil dizel, vrgel sem v tretjo in cukajo?a ma?ina me je sama pripeljala gor, crknila pa ni ker jo dsc ni dol tla?u

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ?e vseeno mislim, da bencin do neke velikosti ja, naprej pa ne ve?. Zdi se mi da Mazda 6 po velikosti ?e skoraj pade v rang da je dizl must be. Sevede ob predpostavki dovolj prevo?enih km.

 

?e pogledamo npr rang clia bo razlika med porabo res nizka. ?e pa pogleda? rang mazde 6 k je ?e ogromn avto pa pomojem dizl popije dost manj kot bencinar. A tu je spet prostor za neskon?ne debate. roko na srce ?e dizel spije 7-8 bencin pa 11 12 pomojem ni ra?unice.

 

glej, 6-letno povpre?je dizla, ki je bil vo?en vedno na pribli?no enaki relaciji: 6,74 l/100km

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=4355

 

in pa enako mo?an bencinar (cca 165km) po prevo?enih nekaj ?ez 9000 km: 8,43 l/100km

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=23082

 

torej cca 1,7 litra razlike na 100km... razlika v te?i cca 100 kg v prid MK1 dizelce 1335 kg, MK2 bencin ima 1430kg (hvala Boss)... druga?e sta si po konjih in velikosti precej podobni :)

dizelca je mela "?ips"

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

torej cca 1,7 litra razlike na 100km... dizelca je bla za cca 100 kg la?ja... druga?e sta si po konjih in velikosti precej podobni :)

 

 

eee, tole pa ne bo dr?alo - po moje si se zmotil in si hotel napisati te?ja, pa ne za dosti - Mk1 CD2.0 je cca 1490kg, Mk2 2.5 pa okoli 1450kg.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo, da omenim. Danes sva z o?etom zakurblala bencinski agregat. :P Sicer je elektrika ?e od v?eraj pri hi?i (smo bili le celo nedeljo in ponedeljkovo dopoldne brez) in ni bilo potrebe po njemu, pa tudi agregat imamo ?e kar nekaj let.

 

evo vidi?, ?e agregat more bit bencinar in ne diesel :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo, da omenim. Danes sva z o?etom zakurblala bencinski agregat. :P Sicer je elektrika ?e od v?eraj pri hi?i (smo bili le celo nedeljo in ponedeljkovo dopoldne brez) in ni bilo potrebe po njemu, pa tudi agregat imamo ?e kar nekaj let.

 

Mi smo ga tudi, in to Hondo! :D Samo ta nima ni? karbonskih nalepk ?ez :(

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eee, tole pa ne bo dr?alo - po moje si se zmotil in si hotel napisati te?ja, pa ne za dosti - Mk1 CD2.0 je cca 1490kg, Mk2 2.5 pa okoli 1450kg.

 

bum popravu, se nisem spustil v ta detajl... torej sta ?e bolj izena?eni :) sem pogledal po homologaciji in je MK2 1430 kg.

MK1 pa 1335!

torej dejansko 100 kg la?ja :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri Mk1 je te?a 1350kg za 2.0 bencinarco, tako da predvidevam, da so se malce zajebali, ?e ima? tole napisano v homologaciji. :D

 

evo vidi?, ?e agregat more bit bencinar in ne diesel :P

 

a ne... trenutno imamo bencinski agregat pa je pre?voh in precej po?re?en. Dejansko bo treba kupit 10kW na dizel, ?e ?lovek no?e ravno bankrotirat pri gorivu... kurilec/olje za cvrtje press.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri Mk1 je te?a 1350kg za 2.0 bencinarco, tako da predvidevam, da so se malce zajebali, ?e ima? tole napisano v homologaciji. :D

a ne... trenutno imamo bencinski agregat pa je pre?voh in precej po?re?en. Dejansko bo treba kupit 10kW na dizel, ?e ?lovek no?e ravno bankrotirat pri gorivu... kurilec/olje za cvrtje press.

 

Pol pa spat nebos mogu, ko bo ropotal :P sicer pa bi naj bencinski pozrl 2l na uro...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol pa spat nebos mogu, ko bo ropotal :P sicer pa bi naj bencinski pozrl 2l na uro...

 

Ja sam a to ti ni velik - recimo, da ?ge? 12 ur na dan je to skoraj 40? stro?ka dnevno (s kurilcem in malo manj?o porabo si prepolovi? stro?ek)... pono? pa ga itak ugasne?, da ni ropota okol bajte (aja bencinski ni bistveno ti?ji od dizla (ga ima sosed) tako, da ni ne vem kake prednosti) in pa seveda, da slu?ajno pono?i ne bi dobil "nog".

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja sam a to ti ni velik - recimo, da ?ge? 12 ur na dan je to skoraj 40? stro?ka dnevno (s kurilcem in malo manj?o porabo si prepolovi? stro?ek)... pono? pa ga itak ugasne?, da ni ropota okol bajte (aja bencinski ni bistveno ti?ji od dizla (ga ima sosed) tako, da ni ne vem kake prednosti) in pa seveda, da slu?ajno pono?i ne bi dobil "nog".

 

To pr?ge? tok da bajto pogreje? in skrinje ohladi?. Ca 4 - 5 ur na dan in ?ao. Vsak agregat je pa po?rten k sto matr. nima? kaj.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To pr?ge? tok da bajto pogreje? in skrinje ohladi?. Ca 4 - 5 ur na dan in ?ao. Vsak agregat je pa po?rten k sto matr. nima? kaj.

 

ja sej ?e en dan rabi? ni panike - takrat tud agregata na?eloma ne nuca?.... Ampak mi smo zdele ?e peti dan brez in tukaj je pa ?e stro?ek ob?uten in razlika pomembna. Aja pa kaj dosti ne prihrani?, ?e ti agregat 4-5 dela na polno da lahko hladilnik laufa al pa da 12 ur, ko tudi hladilnik polovico ?asa ni priklopljen. ?e je potrebno manj mo?i prilagaja tudi generator obremenitev in je poraba manj?a seveda pa ni enaka ni? kot, ?e bi bil ugasnjen :P

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm a je kdo probal '?rpati' kako 7kW in na gor toplotno ?rpalko. Po moje ne gre s kakim pol manj?im agregatom?

 

To je bolj za kake el radiatorje po moje.

Jah ?ez drva ga ni, kamin bo po?asi nuja.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm a je kdo probal '?rpati' kako 7kW in na gor toplotno ?rpalko. Po moje ne gre s kakim pol manj?im agregatom?

 

To je bolj za kake el radiatorje po moje.

Jah ?ez drva ga ni, kamin bo po?asi nuja.....

 

v.d. tast je ?ist zapel in ?e i??e 10kW agregat, da bo laufala ?e toplotna in da tudi ob izpadu elektrike lahko zalaufa? ?e pralni stroj in ?e kaj drugega. trenutni agregat kar po?epne, ?e samo proba? tamal kohar?ek (1kW) zakurblat in vse ven zabri?e.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Mi mamo ?e pe? na kurilca in za tistih par dni na kurilca laufamo, porabi 160W (Gorilec + 3 ?rpalki)vse skupaj in dela na navaden UPS + par akumulatorjev in nas ne zebe.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.