Skoči na vsebino

Cesta Komenda - Vodice


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Zdravo!

 

Vsakodnevno se vozim po cesti iz Komende (mimo industrijske cone Komenda) do Vodic in potem nazaj. :cheers:

 

V kak?nem stanju je ta cesta, bi ?e najbolj sodilo v kategorijo "no comment", pa vendar se na ta na?in ne bo doseglo ni?esar in to ob sv. NIKOLI.

 

Na tej relaciji so ene 3 ali celo 4 razli?ne sestave asfalta (eden bolj zrnat, drugi gladek, tretji spet neka x zadeva, itd.). :notworth:

 

Pred nekaj dnevi, ko je bila mokra cesta, sem namerno v 2. prestavi pohodil "plin" in se je seveda zgodilo to, da ti tisto kolo, ki je na gladkej?em delu, pri?ne vrteti v prazno, tisto na grobem asfaltu pa prijema. :ljubezen:

 

Identi?no zadevo sem potem poskusil pri mo?nem zaviranju, no in logi?no da je razlika, ko se leva polovica vozila nahaja na grobem asfaltu, desna na gladkem, uspeh v obliki zana?anja je neizbe?en, starej?e in slab?e opremljeno (da ne omenjam pnevmatik) je vozilo, VE?JI bo "uspeh" v smislu obiska kleparja ali ?e kaj huj?ega. :wacko:

 

?e samo to, ko pomisli? kako tovrstna "kvaliteta" na?ih cest, zlasti tega odseka vpliva na tvoje vozilo, se je za zamislit in prijet za denarnico. ^_^

 

Ko bo pri?lo do kak?ne nesre?e, bo seveda razlog zanjo v vsakem primeru NEPRILAGOJENA HITROST ali NEZADOSTNA VARNOST RAZDALJA. :whatever:

 

Skratka, da ne ostane samo pri pisarjenju v tejle temi, bi ?elel da mi nekdo pomaga, v smislu ?e razpolaga s kak?no tehniko, da se zapeljeva po tem odseku, posnameva kraj?i film?ek, potem naprej se bom pa ?e jaz z veseljem anga?iral in tole razposlal, magari medijem ali komurkoli. ;)

 

Gre se za dobro vseh nas (no vsaj tistih, ki se kdaj tu vozimo), ?e bom kaj dosegel ne vem, lahko pa probam, saj zgolj od jamranja in popizdevanja pa? ne gre pri?akovati neke pozitivne spremembe. :cheers:

 

Pa lep wikend, po mo?nosti brez tega cestnega odseka. :lol:

 

LP!

 

Borut

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem se pelju ?e po cesti od Polzele do Velenja. Joj kako se mi je smilila Mazda, pa ?e ful nevarno, nasproti ti pripi?i tovornjak, nalo?en z gradbi??a, s hitrostjo krepko preko omejitve. <_<

 

Ampak vseeno se mi zdi da tale Komenda - Vodica po frekvenci prometa kar konkretno izstopa, pa je ne porihtajo. :o

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem se pelju ?e po cesti od Polzele do Velenja. Joj kako se mi je smilila Mazda, pa ?e ful nevarno, nasproti ti pripi?i tovornjak, nalo?en z gradbi??a, s hitrostjo krepko preko omejitve. <_<

 

Ampak vseeno se mi zdi da tale Komenda - Vodica po frekvenci prometa kar konkretno izstopa, pa je ne porihtajo. :o

 

Borut, tam je omejitev 90 (le na dolocenem odseku je neki malega naselja), dvomim da se je kej vec prpelu :D mi domacini smo se navajeni tam srecevat :D cesta tam bi bla pa men osebno zakon, ce nebi bil asfalt tolk razf****. Vcasih je poteku rally na tej cesti :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta "cesta" je tak?na polomija, da sploh nimam besed. Da o tem, da se po na?ih cestah s kolesom prakti?no sploh ne more? ve? peljati, brez da bi vozil po sredi ceste, sploh ne govorim. Kak?na je vo?nja s kolesom po omenjeni cesti si pa lahko predstavljate, tisti ki se tukaj vozite - smrtno nevarna. Ravno tako kot po cesti Brnik - Menge?.

Sicer pa pri na?ih cestah opa?am, da prakti?no ni metra ceste, ki ne bi bil uni?en. ?e ko se naredi nova, je katastrofalno narejena, asfalt naguban, polno neravnin. Slba?a kvaliteta gradnje kot pred 30 leti. :blink:

 

Za omenjeno cesto se mi zdi pa ?e bolj sramotno, da ?upani ob?in Komende, Vodice pa mogo?e ?e Kamnik o?itno ne delajo ni? na tem, da bi se cesta zrihtala. Lahko bi se organizirali, dorekli kaj z DRSC oz. prometnim ministrstvom, ali pa organizirali protestne zapore ceste skupaj z ob?ani, dokler se zadeva ne sanira.

 

Drolec, ?upan Komende je pa? dobil svojo poslovno cono, cesto je dokon?no uni?ilo na tiso?e tovornajkov, ki so gradili cono, od nove ceste pa jasno ni?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tud men se zdi odsek mimo tiste cone v ?ejah katastrofaln in se ga najraje izognem ?ez Utik, ?e me ?e pot vodi od Vodic do doma?ega Meng?a.

 

No druga omenjena pot od Brnika do Meng?a je sicer mal dalj?a, ampak tud v zlo slabem stanju in se zarad ne?tetih vo?enj tam znam ?e skoraj v mi?e izogibat ali bol re?en vijugat med vsem luknami/razpokami/grbinami, kar pa je dale? od hvale vredno :glare:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne za?nemo... :hudicek:

 

Tiste ceste, na katerih se je "odvijal" prvi Mazdin piknik v Lokovcu. Ve? naj pa povedo tisti, ki so pri?li na piknik z MX5... :zvizga:

 

Uja, eni smo bli celo z "mal" nizjimi avti... Kovacnice pa rajs nebom posebi izpostavlu :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uja, eni smo bli celo z "mal" nizjimi avti... Kovacnice pa rajs nebom posebi izpostavlu :P

 

Za to cesto, ki gre ?ez kova?nico sm pa tud js sli?u..kr mal kriza :ninja:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok, ampak tule sem navedel cesto z ENORMNIM dnevnim pretokom, pri tem je velika razlika od tiste pri g. Slivki. :huh:

 

Veliko voznikov se na relaciji Vodice - Komenda ali obratno, ?e le imajo prost nasprotni pas, pelje kar po sredini, kar se mi glede na kvaliteto cesti??a tudi zdi ?e najbolj varno. :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Wankel, v?eri se odpravimo na izlet, pa za uvod po tej rodeo cesti no in po pravic povedan mi je takoj morala padla za 10%, pa sem bil pred tem idealnega razpolo?enja, ampak tak?ne ceste res niso za v leto 2014, pa neka EU, itd. ?e bi videl tak?en asfaltni izdelek nekje v Tad?ikistanu, bi ?e razumel, tako pa ... :whatever:

 

P.S. Zdaj ko ni ve? meja oz. carinarnice med npr. Avstrijo ali Italijo in nami, pa ?e druga?e ne boste opazili kdaj ste vstopili v na?o dr?avco, ja mater milo, da vas bo asfaltna podlaga opozorila na pre?kanje meje. :ph34r:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Italojanske ceste tiste stranske so ene boljsih v evropi. Samo svicarji jih prekasajo.

 

Prepeljal vse dol do Napolija

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sj sm napisal tisto kar poznam.:)

 

mi je blo u soboto ?is v oddih ko sm se prpelju iz trsta v slovenijo.. ?e skorda na meji razlika:).. saj vozu sm se normalno:)

 

mi je pa najbl v spominu ostal lan ko smo ?li proti san marinu.. in z mal spu??eno alfico pri priklopu na avtocesto nismo mogl vozt hitrej ko 50-60 kmh:)

 

spet pi?em, tisto kar sm prepeljal in videl:) da ne bo kdo narobe razumu:)

A je to vse kar znate? :) Lepo je u?ivati v va?i otro?ki nesposobnosti:) Bravo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sj sm napisal tisto kar poznam.:)

 

mi je blo u soboto ?is v oddih ko sm se prpelju iz trsta v slovenijo.. ?e skorda na meji razlika:).. saj vozu sm se normalno:)

 

mi je pa najbl v spominu ostal lan ko smo ?li proti san marinu.. in z mal spu??eno alfico pri priklopu na avtocesto nismo mogl vozt hitrej ko 50-60 kmh:)

 

spet pi?em, tisto kar sm prepeljal in videl:) da ne bo kdo narobe razumu:)

 

Madona kje ste vi taval :)

S spusceno mx5 (vajprom) tam nasel same lepe ceste.

 

No ja alfa...to vse pove :zvizga:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj mas proti alfi, 14 let stara alfa pa ti da take obcutke ko jo peljes, da pri mazdi (6, mx5 ne velja) lahk sam sanjas :)

 

Verjamem :lol:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Italojanske ceste tiste stranske so ene boljsih v evropi. Samo svicarji jih prekasajo.

 

pa tut Nizozemce bi bil greh pozabit ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Mazda?i, kdo mi bo asistiral s primerno mehanizacijo, da posnamemo tole zadevo v ?im ve?ji kvaliteti, kasneje se bom pa osebno TOTALNO anga?iral in poskrbel za primerno "promocijo" tovrstnih cest, pa da vidimo kaj bom dosegel. Mislim, da veliko, saj pri?akujem absolutno podporo VSEH voznikov, ki se vozijo po tej ali kak?ni podobno "razcveteli" cestni razvalini, obenem me pa niti malo ni strah ali sram se javno izpostavit in povedati par stavkov, magari na nacionalni tv. :aaaaa:

 

Osebno u?ivam v tem, da se trudim stvari izbolj?ati in ?e mi bo le kdo pripravljen pomagati pri tem, bom zelo hvale?en, isto?asno pa boste naredili uslugo sebi in ?ir?i mno?ici voznikov v na?i dr?avici. :vesel:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.