Skoči na vsebino

?estka ne potegne


Priporočeno sporočilo

Zdravo.

 

Ker je bilo leto naokoli, sem se lotil menjave olja in filtrov. Zamenjal sem filter zraka, filter olja, olje, filter nafte in filter kabine. Pa ?e obe spodnji roki, ker so bli sileni ?e tako dotrajani, da se je vse skupaj premikal levo desno za par centimetrov. Da o groznih zvokih sploh ne govorim...

 

Kakorkoli. Po opravljenem servisu se je z mojo Mazdojko za?elo nekaj ?udno dogajat. Kot da naenkrat nimam ve? diesel ma?ine, ampak bencinarja.

 

Prej mi je za?ela turbina grabit pri cca 1800 rpm in mo?i ni zmanjkalo nekje do 3500 rpm. Po servisu pa kot da bi ma?ino nekaj konkretno bremzalo/du?ilo. Za?ne vle?t ?ele pri 3000 rpm in imam ob?utek, da bi vlekla tudi ?ez 4000 rpm (raje nisem probaval).

 

Kakorkoli, zgubil sem ves navor in mo? v obmo?ju, kjer je prej vlekla. In vse skupaj se je zgodilo po menjavi filtrov. Pa?, ne znam pravilno diagnosticirat in si logi?no razlo?it zakaj je pri?lo do tega.

 

Senzor zraka, egr, morda napa?ni filtri (filter goriva...) ali pa celo po nekem ?udnem naklu?ju turbina ?la po servisu (ampak dvomim, ker potem tudi v visokih obratih nebi vleklo..).

 

Ima kdo kake ideje mogo?e?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred se ni, zato mam pa drugo (novo) ma?ino notr, ki ma zdaj slabih 80.000km. Pa Pelko je za vsak slu?aj pr 50.000 pogledu cediu... Tko da dvomim, da je zdaj kej zabasan, pa tudi podlo?ke so nove... More bit neka druga fora :(

 

Preveri se kej okrog turbine cevi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se kar nekaj ?asa ukvarjal z enakim problemom. Na koncu odkril razpoke na cevki, ki vodi iz podtla?ne komore

v ohi?ju zra?nega filtra na vakuumsko ?rpalko. Poglej, ?e so cevke v redu. Malo jih upogni in

bo? videl, ?e so na spodnji strani razpokane.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa tudi se zgodi da ta neroden air box ne zappres kot je treba, filter ne sedi notri v redu pa take butalske... :ninja:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se kar nekaj ?asa ukvarjal z enakim problemom. Na koncu odkril razpoke na cevki, ki vodi iz podtla?ne komore

v ohi?ju zra?nega filtra na vakuumsko ?rpalko. Poglej, ?e so cevke v redu. Malo jih upogni in

bo? videl, ?e so na spodnji strani rapokane.

 

Tole kot je napisano bo.

Ti kaj kadi ko pohodis,ce ja pol je kak cevka.okrog airboxa al pa na dveh ventilih ki sta na hladilniku poleg luknje za nalivanje antifriza.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se jutri mal zapodim v ma?ino in sprobam kar ste rekli. Poro?ilo sledi... Aja, kadi pa ni?... (sicer ?e nevem kje to?no je locirana turbina in cevke, ampak pomoje bom najdu)

 

Update: Sem se zapodil v ma?ino in na?el nekaj, kar je lahko krivec za leno ma?ino. Poglejte slikce, ?e je to to...

 

Odtrgana cevka na T ?lenu. Del, na katerega se cev natakne je odlomljen in ostal v cevki.

Objavljena slika

 

Lokacija senzorjev/ventilov zraven kilerja.

Objavljena slika

 

Cevka vodi od zgoraj omenjenih senzorjev/ventilov do filtra zraka.

Objavljena slika

 

Kje bi dobil zdaj jaz tako cevko oz. kje dobit tisti polomljeni T-?len? Se da sploh menjat brez da menjam tist senzor/ventil zraven?

 

:vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

cevke i T komade so mel v inposu :P Druga?e mam pa 2 T komada vi?ka :) Samo sem s celja...

 

Je pa skor 99% to krivo ker to so ventili ko vakum preusmerjajo in ?e ne dela vakum spu??a in turbinski ventil ne dela ker vakuma nima :cheers:

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ne gre druga?e, se tudi do Celja pripeljem... Daj povej mi ?e prosim, kako menjam omenjeni T-?len? Moram komplet ventile z ohi?jem vred najprej dol od?raufat?

 

Pametno bi bilo sam morem na moji pogledat kak je tocno T komad da te ne naserjem :) ventile se ne menja ampak samo cevko :)

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.