Skoči na vsebino

Mazda 323 F,C


_matey

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni!

 

?e obstaja tak?na tema se opravi?ujem ampak po nekaj kliki in iskanju nisem nekako na?el pravega odgovora na moje vpra?anje.

Zaradi slu?be in potrebe po avtomobilu si moram kupiti avto. Imel sem ?e dva japonca pri hi?i (mazda,nissan) in nekako nemorem dol z japonca. So mi nekako najbolj v?e? :D

 

Sedaj pa me zanima. Zaradi low-budgeta i??em neko alternativo,ki bi mi nekako najbolj finan?no ugajala. Po dveh dneh brskanja po spletu nekako razen mazde 323 model F in C nisem na?el. Ker vem da so avtomobili stari in nekateri so jih "gonli" do konca me zanima,?e so kak?ne rak rane okrog motorja. Motor me najbolj zanima kako so kaj. O sami karoseriji pri tak?nih letnikih nima smisla izgubljat besed,ker avti niso novi. Edino notranjost je fajn da je dokaj ohranjena(ni vse potrgano ter uni?eno)

 

Zraven tega sta mi ta dva modela v?e? in v?e? mi je da ima stre?no okno ter klimo ^_^ Druga?e pa nisem zdaj trenutno nekaj,da mora imeti ful oh in sploh opreme. Sam stre?no okno mi je pa res vedno blo v?e? :jezicek:

 

Lep pozdrav vsem :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Motorje mata 1.5 literska modela enake... tako da tu ni neki... moja je mala 260.000km pa ko smo odprl motor je zgledu lep? kok kak nov motor :)

 

Edino kar sem mogo menjat so bli zadnji amortizerji (pa?ejo kri?em od F in C) rje sem imel zelo malo, naredil sem veliki servis (celih 180e) pa nove bremze sprednje (celih 32e)...

 

Glej mogo?e da kupi? s klimo pa si zmagal... Na moji C sm mel eketro ogledala, ?ipe, ?ibedah, abs, 2x airbag,... ni da ni... :notworth:

 

Pila je pa med 6.5-7.5L odvisno od vo?nje... ?e kej?

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No to kar si naredil na njej je itak potro?ni material tako da tu zdaj ni mogo?e debatirat kako in kaj.Zanimalo me je samo kako so kaj ti motorji. ?e so podvr?eni kak?nim posebnim okvaram ali karkoli. Ter malo me je zanimalo kako so kaj deli ampak po tem kar si napisal vidim,da ni neke velike sile s porabo pa sem predvideval da se giblje nekje tu :)

 

Ja tako kot si napisal se gibljem z opremo.Zdaj klima gor ali dol me toliko ne moti.?e pa bo mo?nost pa vsekakor vzamem s klimo. V poletnih ?asih res pride prav in je fajn ?e je v avtu :D

 

Kako pa so kaj posko?ni ti motorji.So bolj "?voh" ali so bolj japonski :P sem vozil 1.3 ter 1.6. 1.5 Bencinarja pa ?e noebene znamke nisem vozil :D

 

Hvala za hiter odgovor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Motor je len. Rad pije olje, sploh na avtocesti. Sicer pa ne crknejo kar tako, samo tankaj in furaj.

 

Ponavadi ima ali klimo ali pa ?ibedah. Oboje imajo redko kolikor vem. Predvsem ravno zaradi tega ker ?e ima? klime "ne rabi?" ?ibedaha. Blatniki radi rjavijo ja. Ostalo pa naj te ne skrbi pri teh avtih. Moja 323C 1.5 je bila pri hi?i mislim da blizu 8 let in razen zarustane prednje ?eljusti ni bilo kakih ve?jih stro?kov z njo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No to kar si naredil na njej je itak potro?ni material tako da tu zdaj ni mogo?e debatirat kako in kaj.Zanimalo me je samo kako so kaj ti motorji. ?e so podvr?eni kak?nim posebnim okvaram ali karkoli. Ter malo me je zanimalo kako so kaj deli ampak po tem kar si napisal vidim,da ni neke velike sile s porabo pa sem predvideval da se giblje nekje tu :)

 

Ja tako kot si napisal se gibljem z opremo.Zdaj klima gor ali dol me toliko ne moti.?e pa bo mo?nost pa vsekakor vzamem s klimo. V poletnih ?asih res pride prav in je fajn ?e je v avtu :D

 

Kako pa so kaj posko?ni ti motorji.So bolj "?voh" ali so bolj japonski :P sem vozil 1.3 ter 1.6. 1.5 Bencinarja pa ?e noebene znamke nisem vozil :D

 

Hvala za hiter odgovor :)

 

pa niti ni tko lena zadeva... pr 260.000km meni ni pil ve? ko 2-3dl na 14-15.000km

 

klima je ja pa ne... mam raj ?ibedah ker dela bolj ?voh tut ?e je nafilana...

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=829372...20C%201.5i%20SE

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=835402...1.5%20i%20Klima

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=837707...3%20F%201.5%20I

If in doubt, flat out... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No saj olje spije marsikater japonec tak da tukaj ni izbire ( v mislih imam tudi druge znamke :P ) na avtocesti pa bom zlo malo z njim. Bolj ga trenutno rabim za vsakodnevno vo?njo v slu?bo ter tu in tam malo dlje pa ?e to po regionalki :)

Tak kot sem napisal najbolj me je zanimalo kako je okrog motorja. Pol ?e niso crkovali kar tako pol tak vredu :) glede rje pa je tako.. Ob nakupu res nebi rad bil,da bi od rje ?e bile luknje v robih in pragovih ;) . Samo za taki letnik avta pa spet ne pri?akujem,da je brez rje :) glede tega s klimo in stre?nim oknom pa so res bli redki avti,ki so imeli oboje. Se pa najdejo tudi :)

 

No hvala obema za odgovor. ?e bo vse po na?rtih potem grem drugi teden v nakup in upam,da kaj pametnega ujamem :) Ko pa bo doma pa tudi kak?na slikca prileti na forum ter opis.

 

?e enkrat hvala. ?e pa ?e ima kdo kak?ne izku?nje/mnenja pa naj kar pokomentira.Sprejemam vse :)

 

pa niti ni tko lena zadeva... pr 260.000km meni ni pil ve? ko 2-3dl na 14-15.000km

 

klima je ja pa ne... mam raj ?ibedah ker dela bolj ?voh tut ?e je nafilana...

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=829372...20C%201.5i%20SE

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=835402...1.5%20i%20Klima

 

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=837707...3%20F%201.5%20I

 

 

Saj ni va?no,?e je lena ali ne. Tudi ?e je,je prav.Kazni so itak previsoke :P hehe .. A no pol pa glede olja ni tak hudo. 2dl pa ni veliko :) tole zeleno za 410? sem ?e gledal ja..po slikah sode? je lepa videt :) pa ?e hitro mi je v oke padla :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa niti ni tko lena zadeva... pr 260.000km meni ni pil ve? ko 2-3dl na 14-15.000km

 

o ja pa je, napram Hondi z isto konji ;)

 

Druga? pa tut sam nism mel nikol te?av z njo, razen zadnjih stabilizator?kov in malo rje, ki sm jo dal takrat sanirat :)

 

Obstajajo pa tut z 1.8 motorjem, ampak so redke, 323c pa dobi? tut z 1.3 motorjem :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

o ja pa je, napram Hondi z isto konji ;)

 

Druga? pa tut sam nism mel nikol te?av z njo, razen zadnjih stabilizator?kov in malo rje, ki sm jo dal takrat sanirat :)

 

Obstajajo pa tut z 1.8 motorjem, ampak so redke, 323c pa dobi? tut z 1.3 motorjem :)

 

 

Ja sam honde so pa razred zase.. oziroma ?e od nekdaj znane po svoji posko?nosti :) no me veseli,da noben ni mel nekih problemov z njo. to kaj je pa na?teto pa je tako ali tako potro?ni material :)

 

ma ne saj,?e bo 1.5 nimam ni? proti.. 1.3 pa mislim,da bi res bil zlo ?voh :glare: za to vo?njo mislim,da bo ?ist dovolj 1.5 nima smisla nekaj ve?. ker te prijatelji v modrem hitro dobijo :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poleg modela F in C obstaja v tej BA seriji tudi 4-vratni model, ampak teh je bilo pri nas verjetno ?e najmanj od vseh treh. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poleg modela F in C obstaja v tej BA seriji tudi 4-vratni model, ampak teh je bilo pri nas verjetno ?e najmanj od vseh treh. :D

 

pa na P si ?e pozabu (ki mi sicer oblikovno ni nikol potegnu), 4 vratne so pa obstajale tut z 1.7 diesel motorjem :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Serije BA jaz v svojih letih,vsaj kar imam izpit nisem zasledil na avto netu,tako da zgleda,da jih je bilo res malo. Serija p pa mi sploh ni v?e? tak da,dvomim da bi se kdaj odlo?il za njo :D BA serija pa mi je kar v?e?. Edino tisti veliki oran?ni smerniki na odbija?u mi nekako ne sedejo. Bi jih moral z belimi nadomestit :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz ti prodam mazdo 3 GTA s klimo in vsem :P 3000k? prnes pa odpel:)

 

Drga? pa lahko komentiram edino F-ko Sam sem jo imel z 1.5 mopedom in sam sem bil zelo zadovoljen z njo. Poraba je bila majhna ,edino pomankanje klime (ob?asno) Stre?no okno je pa zakon ;)

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uklopko trenutno ni tako velik budget za nakup avta :P saj vem,da ni veliko za tak avto in ?e je dobro ohranjen.ampak za zdaj i??em nekaj,da je finan?no ?im ugodneje :)

 

Vem da je zakon str?no okno zato mi je tudi to tako v?e? :P sej pol,?e je pomanjkanje klime ima? pa? raje sre?no okno odprto pa je zadeva re?ena. Pri tak?nem avtu pa? nemora? pri?akovati da je vse popolno :D

 

Hvala za nasvete vsem :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=835402...1.5%20i%20Klima

 

Mogo?e pozna kdo tale avto? malo sem skepti?en glede kilometrov .. 260K ... hmmm :glare:

 

Pa? 17 let star avto, moja jih ima pri dobrih 10-ih letih bistveno ve? na ?tevcu. ?e ti pri tejle "krepne" motor, dobi? drugega za 100 do 200? in samo tanka? benz ter vozi? dalje. :cheers:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa? 17 let star avto, moja jih ima pri dobrih 10-ih letih bistveno ve? na ?tevcu. ?e ti pri tejle "krepne" motor, dobi? drugega za 100 do 200? in samo tanka? benz ter vozi? dalje. :cheers:

 

Saj razumem,da je avto star... Pa no?em zaj tistih odgovorov "saj potem lahko zbijem kilometre" samo pa? nebi rad,da bi avto vozil 10.000 km pa bi "krepno" :D hehe

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni prehudega rizika, sicer ima pa forumski prijatelj - Lumpi, nekaj tak?nih motorjev doma, tudi v brezhibnem stanju, po zelo ugodnih cenah, po potrebi ga tudi zmontira. Skratka ne vidim kak?nega razloga, da se ne bi odlo?il za nakup tega Zelenca. :D

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ?e je tukaj foruma?,ki ima motorje pol je to dobro :D Ker sem na avtonetu gledal pa ni motorjev gor,?e bi ga slu?ajno rabil ( upam,da ne ?e je kupim) :D hehe.Je pa res,da pri nobenem rabljenem avtu ne ve? kaj bo? kupil tudi ?e ima malo realnih kilometrov :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.