Skoči na vsebino

323F tezave s prostim tekom


Priporočeno sporočilo

zivjo

imam tezave s prostim tekom. In sicer se dogaja naslednje:

 

ko v?gem mrzlega:

 

obrati se navijejo do 2800 obratov in ostanejo kaksne 2, 3 minute,

potem se znizajo na nekje 2000 in po parih minutah spustijo na 1500.

ko cagar za temperaturo doseze tisto prvo spodnjo ?rtico, se spustijo na nekje 1200.

 

ko se segreje na delovno temperaturo:

 

so obrati v prostem teku vi?ji kot so bili normalno (normalno so bili malenkost pod ?rtico) pri stoje?em vozilu

 

ko se vozilo premika in stisnem sklopko, mi obratomer kaze malenkost manj kot 1000 obratov (pred tem je kazal obrate malenkost nad isto ?rtico kot je bil pod ?tandgasom med gibanjem vozila).

 

stvar ?e ne bi bila toliko mote?a, ?e ne bi imel zaradi tega te?ave s prestavljanjem in zdi se mi tudi, da pri odvzemu plina obrati padejo prepo?asi.

 

je kdo ze imel kaksno tako tezavo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zna bit  problem v senzorju  prostega teka.

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In to je  ????

 

?teka ti loputa za gas, treba jo je spucat pa bo mir.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In to je  ????

 

?teka ti loputa za gas, treba jo je spucat pa bo mir.

pozabil sem napisat, da je loputa bila ?e parkrat spucana. tudi obratov se ne da nastaviti ro?no (z briko v diagnosis kontaktih) in v "nastavitvenem na?inu" pa tudi obrati nihajo gor in dol...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poglej ce ti kje cev od luft filtra pusca.

prej  ni nikjer pisalo da mu obrati nihajo.

 

Torej cev med filtrom in lputa gasa in lambda sonda so lahko vzrok, mog?e ?a kaka cevka, po?ena in pu??a,  ki je nataknjena na katerkol priklju?ek na sesalnem kolektorju.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prej  ni nikjer pisalo da mu obrati nihajo.

 

Torej cev med filtrom in lputa gasa in lambda sonda so lahko vzrok, mog?e ?a kaka cevka, po?ena in pu??a,  ki je nataknjena na katerkol priklju?ek na sesalnem kolektorju.

Cev ne pu??a, je bila menjana, vakum cevke pregledane, vakum zmerjen- je v toleranci, vzigalne tuljave in kabli menjani, maf menjan (za brezveze seveda).

Loputo je v?eraj ?e Pelko na?prical, brez uspeha niti ni imel kaksne posebne ideje (razen da bi menjal celotno hi?je lopute)....

 

Tako, da ?e vedno i??emo kak?no pametno idejo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Cev ne pu??a, je bila menjana, vakum cevke pregledane, vakum zmerjen- je v toleranci, vzigalne tuljave in kabli menjani, maf menjan (za brezveze seveda).

Loputo je v?eraj ?e Pelko na?prical, brez uspeha niti ni imel kaksne posebne ideje (razen da bi menjal celotno hi?je lopute)....

 

Tako, da ?e vedno i??emo kak?no pametno idejo...

a kej cuka?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem na svoji 323f 1.4 bencin imel slede?e simptome: nerad je v?gal, ko je bilo de?evno je bilo res verglanje, ko je v?gal je bil zelo nemiren v prostem teku oz. motor se je zaganjal v vi?je obrate, ko si se peljal motor ni imel prave mo?i.

 

Zamenjane so bile sve?ke in kabli, cev za zrak (bila preperela in natrgana na tisti harmoniki), maf senzor, filter za zrak (da smo bili ziher da je pokrov na filtru dobro zaprt), o?i??ena loputa in pa zamenjan razdelilec v?iga.

Sedaj deluje ok ?e 18 mesecev, ob pregledu izgrajenih delov sem ugotovil: natrgana cev za zrak, ko sem jo oblepil s selotejpom je motor spet dobil mo? ob pospe?evanju, zani? razdelilec v?iga, ko sem ga razdrl sem videl, da je v njega pri?la vlaga in zato je imel te?ave z v?iganjem motorja in pa maf senzor, ?e sem dal nazaj stari senzor je bil motor izredno nemiren v prostem teku, se je zaganjal v vi?je obrate, koliko to?no pa nisem gledal.

Upam, da sem kaj pomagal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ni? ne cuka. vle?e pa pod nizkimi obrati slab?e (vsaj meni se tako zdi) in sicer ko "le?erno" vozim na 2000 ali 3000 in ga pohodim do konca, se mi zdi kot da bi ga hotelo du?it. ampak ne vedno

da nima? ti istega problema kot sm ga mel js, ko mi je za?ela cin ?pula po?asi crkovat...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

mam tut jas na moji 323f BA podobne te?ave in sicer pri normalno ogretem avtu so mi na kri?i??ih ali pa pri semaforju obrati padali na 200 pa se potem naenkrat dvignili na nekje 800,to se je dogajalo pogosto,nato sem se odlo?il da snamem loputo ter da jo dobro pre?istim z ustreznim sprejem za ?i??enje loput,s?istil sem tut motor?ek prostega teka in use dobro obrisal s coto. nato sem loputo zmontiral nazaj kamor spada in avto v?gal,mrzel laufa u prostem teku na 1500 kak?no minuto nato se obrati spustijo na nekje 1200,potem pa ko se avto ogreje na delovno temperaturo ?e nekaj ?asa deluje normalno obrati nihajo med 800-1000,nato pa kar naenkrat ko recimo ?akam na semaforju in ko gas spustim obrati obstanejo na nekje 1300-1500,u?asih se potem samodejno obrati spustijo na 900 velikokrat pa morem pohodit gas 1x ali pa 2x in potem se po?asi obrati spu??ajo pod 1000. cevke so cele tudi tista rebrasta cev ki pride z lopute pa na ohi?je filtra je videt cela,zra?ni filter je nov,maf senzor sem ?e zamenjal in ga dal od druge mazde(v tem ?asu ko loputa nagaja). sve?ke sem tut menjal. kaj bi ?e lahko bil vzrok,sumim na motor?ek prostega teka??e bi dobil kje loputo komplet s temi senzorji bi zamenjal in probal ?e bi bilo potem kaj bol?e.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no danes sem naredil servis (olje, filtri). mehanik mi je zamenjal tud grafitni konus (povezuje cev od kolektorja in katalizator) pred katalizatorjem ker je spu??al. trenutno mi obrati ne nihajo, mogo?e je bilo samo to. bom opazoval v prihodnjih dneh.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.