Skoči na vsebino

Konzerviranje in skladi??enje


Priporočeno sporočilo

Stvar je taka, stoji pa takole:

 

Sestra mi je pustila Forda, ki ga pol leta ne bo potrebovala, ker je v tujini. In zdaj ne vem, kaj naj z njim. Sem ga lepo opral, spoliral, parkiral v gara?o, dvignil na klocne, da gume ne ratajo jaj?aste in to je to. 

 

Hotel sem ?e odklopiti akumulator, pa sem se spomnil, da ima avto tudi klimo. Kaj pa zdaj? Za klimo je baje priporo?ljivo, da se jo vsaj enkrat na mesec priklopi, da malo "zakro?i" in se podma?e. ?e bo zdaj motor stal pol leta, tudi klima ne bo delala. Se to kaj posebej konzervira?

 

Pa ?e sam motor: a olje sto?im ven in ?ez pol leta novega noter, ali pustim tega, ki ima sedaj vsega 6000 km in je star dobre 4 mesece?

 

Ali je dovolj, ?e sve?ko odvijem in nasprejam malo WD-40, ali je treba kak?no drugo noter nasprejat?

 

Je ?e kaj, kar sem pozabil?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma kako kompliciranje za pol leta.......parkiraj pa mir, odklop aku, thats it

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je 323f po enem letu v?gala iz prve sem pa imel odklopljen aku. Malo je na za?etku kadilo a po 1 km vo?nje je ?e letelo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko dam js mx5 v gara?o za zimo, kar je tudi skoraj pol leta, ji pred tem napolnim tank (po nekaj ?asa bencin izgubi oktane in so lahko kak?ne te?ave pri v?igu), napumpam gume na 3 bare in odklopim aku.

 

Potem pa vsake 2-3 tedne v?gem za kak?ne 15 ali 20 minut, premaknem nekaj centimetrov zaradi gum (tudi dvigovanje na klocne je varjanta, ampak tisto lahko spet druge posledice pusti na podvozju), malo pri?gem klimo, preklopim parkrat plin-bencin in pritisnem bremzo. Spomladi je potem avto tak, kot da sploh ne bi ni? stal, ampak se pelje kot se je dan preden se je gara?iral, vseen pa preventivno zamenjam ?e olje in filter, da je nekaj ?asa mir.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stvar je taka, stoji pa takole:

 

Sestra mi je pustila Forda, ki ga pol leta ne bo potrebovala, ker je v tujini. In zdaj ne vem, kaj naj z njim. Sem ga lepo opral, spoliral, parkiral v gara?o, dvignil na klocne, da gume ne ratajo jaj?aste in to je to. 

 

Hotel sem ?e odklopiti akumulator, pa sem se spomnil, da ima avto tudi klimo. Kaj pa zdaj? Za klimo je baje priporo?ljivo, da se jo vsaj enkrat na mesec priklopi, da malo "zakro?i" in se podma?e. ?e bo zdaj motor stal pol leta, tudi klima ne bo delala. Se to kaj posebej konzervira?

 

Pa ?e sam motor: a olje sto?im ven in ?ez pol leta novega noter, ali pustim tega, ki ima sedaj vsega 6000 km in je star dobre 4 mesece?

 

Ali je dovolj, ?e sve?ko odvijem in nasprejam malo WD-40, ali je treba kak?no drugo noter nasprejat?

 

Je ?e kaj, kar sem pozabil?

?lovek, ko takele strelja? tukaj se vpra?am kam si ti hodil v ?olo in ta poklic AVTOMEHANIK, wtf ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem hodil v ?olo, avti niso imeli klime, vbrizgavanja bencina, ABS-zavor in podobno, ampak so delali na "frgazerje", ki sem jih moral znati na pamet... motorna olja so bila samo mineralna, najbolj popularno pa je bilo INA Delta 5, o sinteti?nih motornih oljih pa takrat niti v znanstveno-fantasti?nih filmih ni bilo govora... Po ?oli pa sem za?el s prakso na delovnih strojih, se "specializiral" za pnevmatiko in hidravliko, nadaljeval s kriogenimi plini (?e ni bilo vsaj -183?C, me ni bilo poleg) in kon?al kot energetik (oskrba bolnice s kisikom, du?ikovim oksidulom, paro, vakuumom, komprimiranim zrakom, elektriko, vodo,...). Se pravi, da se zadnjih ve? kot 20 let nisem z vozili ukvarjal drugo kot menjal ?arnice in pumpal gume na svojih avtih... Zadnji motor, ki sem ga odprl, je bil na redni praksi v tretjem letniku, ko smo nastavljali ventile - kar se dandanes tudi ne po?ne ve?... Pa sem pa? krepko iz prakse... Pa ne bi rad zaradi tega naredil kak?ne trapaste, zato pa vpra?am. Torej, kaj je s klimo, ?e stoji pol leta v gara?i? Glede vsega ostalega pa spra?ujem ravno zato, ker je baje motor (da ne napi?em moped) precej znanost, da ga skladi??i? za preko zime. In ker se bojim, da bodo meseci leteli mimo, jaz pa bom na ta avto pozabil, da bi ga ?el ves ?as v?igat, bi raje naredil tako, da imam pol leta mir.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej tudi sam sem hodil TO?NO TAKRAT V ISTO ?olo kot ti samo druga smer, popoldne pa doma cele dneve ?raufal vse ?ivo in SO bili ?e motorji z vbrizgom, z ABS in protizdrsnim sistemom tudi(Od bratranca stric je imel FORD sierra 1.6-?udo tehnike), so bili tudi avti s klimo, tudi polsinteti?no in sinteti?no olje bilo(samo drago kot pes). zate ne vem, samo verjemi VSE to sem pre?raufal pa NISEM niti hodil v ?olo za poklic AVTOMEHANIK, ali pa kaj podobnega, sem kon?al smer strojnik + potem nadaljeval do strojnega tehnika, skrataka NI? avtomehani?ne stroke.

Pa nima veze, pusti ga tako kot je pa po ene 3h mesecih ga kresni za pol ure in je to to, ker olja se ne starajo tako kot v?asih mineralna, klima koliko ljudi je ne zalaufa po pol ali pa tri?etrt leta, pa jo dnevno vozijo sabo, pa ni te?av razen ?e spusti plin, to da si pa postavil na klocne pa si odli?no naredil.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej, YavarYe X6V6, ne vem, s ?im sem te spravil na obrate. Sam si lepo razlo?il: si ?ravbal vse ?ivo, jaz pa pa? nisem. Znam polovico tistega, kar so me v ?oli u?ili tisti stari u?itelji, ki so imeli svoj program od kdo ve kdaj - polovico sem pa itak ?e pozabil. Ukvarjal sem se pa? z drugimi stvarmi in to znanje je pa? ?lo v pozabo...

 

Dobro, kakorkoli, hvala za odgovor, ?ez tri mesece ga kresnem za pol ure in potem ?aka ?e tri mesece...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok sej nisem na obratih ,sam ?udno mi je ker kolikor vem si po poklicu AM, se motim ?

 

PA ?e ena ideja mi je padla na misel, prodaj pa daj vezat denar, ko pa se vrne pa ji povej da si ga prodal in denar obrnil v +. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok sej nisem na obratih ,sam ?udno mi je ker kolikor vem si po poklicu AM, se motim ?

 

PA ?e ena ideja mi je padla na misel, prodaj pa daj vezat denar, ko pa se vrne pa ji povej da si ga prodal in denar obrnil v +. :hudicek:

 

No, imam tudi spri?evalo za avtomehanika. Zadnji avto, ki sem ga ?ravbal, je bil pa tisti, na katerem sem delal zaklju?ni izpit. Po poklicu sem strojni tehnik - energetik, zadnjih 15 let pa se ukvarjam samo z nevarnimi snovmi 2. razreda (stisnjeni, uteko?injeni in raztopljeni plini) in z energetiko bolnice (kisik, du?ikov oksidul, komprimiran zrak, vakuum, para, elektrika, topla voda (sanitarna in ogrevanje), mrzla voda, prezra?evanje, klimatizacija,...). Pred tem pa sem se ukvarjal s pnevmatiko in hidravliko. Torej dale? od neke resne avtomehanike... ?e svoj avto zdaj vozim v BTC na servis... sramezljiv

 

Ma, ?e po pravici povem, mi je tale tvoja ideja dala misliti. Ga prodam, denar nalo?im na svoj ra?un in ?e kaj ostane, ko pride nazaj, prav, ?e ne ji posodim pa bicikel... Sicer pa, kaj pa rabi avto za po Ljubljani? Saj povsod vozi trola.

 

Ma, zmeraj bolj mi je ta ideja v?e?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Slivka: na?eloma si naredil vse kar mora?... ?e pa zares ?eli? pomagati, ga pelji 1-2x na mesec na en 30-40 km sprehod, da segreje? kat. in podma?e? vse kar mora biti podmazano... :) in mu 6 mesecev ne bo hudega, tudi ?e ne bo na klocnih ;)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.