Skoči na vsebino

Kupujem MAZDO 5 - Kaj moram vedeti


Priporočeno sporočilo

Kupujem Mazdo 5, diesel, letnik 2012, 116 KM, 1560 ccm, ro?ni menjalnik. Nikdar ?e nisem imel Mazde. Dva prijatelja jo imata (druge, starej?e modele, eden je celo letnik 1994) in sta oba zadovoljna s avtom, motorjem, ceno rezervnih delov. Avto bom kupil v Nem?iji s cca 100.000 km. Ali moram delati "veliki servis"? Kako je s periodiko servisov? Prej sem imel Mercedes B in to samo vsakih 25.000 km ali eno leto naredi? redni servis. Moram ?e kaj vedeti pred dokon?no odlo?itvijo? Kak?ne so predvsem izku?nje lastnikov Mazde 5?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kupujem Mazdo 5, diesel, letnik 2012, 116 KM, 1560 ccm, ro?ni menjalnik. Nikdar ?e nisem imel Mazde. Dva prijatelja jo imata (druge, starej?e modele, eden je celo letnik 1994) in sta oba zadovoljna s avtom, motorjem, ceno rezervnih delov. Avto bom kupil v Nem?iji s cca 100.000 km. Ali moram delati "veliki servis"? Kako je s periodiko servisov? Prej sem imel Mercedes B in to samo vsakih 25.000 km ali eno leto naredi? redni servis. Moram ?e kaj vedeti pred dokon?no odlo?itvijo? Kak?ne so predvsem izku?nje lastnikov Mazde 5?

kupuje? motor 1.6, ki mislim da ?e ima ketno...samo gas. servis je letno ali 20.000

 

naj ti dajo VIN avta pojdi na poobla??enega v slo in dobil bo? ispisano DSK - digitalno servisno z vso zgodovino in servisi, ?e se ujema z zgodbo avta je to to.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al sem imel samo dve prej?nji prve generacije z 2.0 CD 143. tole novo pa mislim da sploh ni uporabnika na forumu..... <_<

skratka ta avto je zelo dober, mene osebno bi skrbelo malo zaradi konjenice, ampak sam avto dosti rabim polno nalo?en - 4 ljudje, truga, pes, oprema....pa je bila CD143 glih za glih.


aja pa ?e nekaj tvoj priijatelj ne more imeti mate 5. letnik 1994 je lahko ali MPV ali premacy. Mazda 5 je pa me?anka obeh

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej...jaz sem imel prej Mazdo 5.2.0 benzin plus kasneje predelano na LPG-avto plin.letnik 2008.zelo sem bil zadovoljen.kot dru?inski avtodovolj mo?i in prostora za ?tiri ?lansko dru?ino.res sem bil prvi lastnik in to se full pozna res servisi so se delali redno na 20.000 km.plus na avto plinu LPG-sistem .res dober avto..LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?al sem imel samo dve prej?nji prve generacije z 2.0 CD 143. tole novo pa mislim da sploh ni uporabnika na forumu..... <_<

skratka ta avto je zelo dober, mene osebno bi skrbelo malo zaradi konjenice, ampak sam avto dosti rabim polno nalo?en - 4 ljudje, truga, pes, oprema....pa je bila CD143 glih za glih.

aja pa ?e nekaj tvoj priijatelj ne more imeti mate 5. letnik 1994 je lahko ali MPV ali premacy. Mazda 5 je pa me?anka obeh

Napa?no sem bil razumljen. Oba moja prijatelja imata Mazdo, a nih?e 5. Tisti letnik 1994 ne vem kateri model ima, drugi pa mislim da ima cca 12 let staro 3.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj ta velik servis z jermenom tudi ni nek bau bau, pa? menja? in ima? mir. Ker dan danes se preve?krat dogaja da se ketna pretegne in ?e ni menjana pod garancijo zna biti malo dra?je kakor jermen. 

 

Ampak tudi to se da urediti sam sem lani menjal na toyoti verigo in je stala 226?, kar spet ni tak stro?ek je pa menjava malo zahtevnej?a kakor jermen.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, tudi pri nas imamo petko, pa se nas ?est ?lanska dru?ina spodobno preva?a. Edino velikost prtlja?nika je za ?est oseb malo majhna. Kar pa solidno re?ujemo s kljuko, kamor obesimo kov?ek (namesto truge na strehi).

 

Mo?? Turbo dizel je pa? turbo dizel (vsaj za mene je to edina prava izbira. Seveda pa se strinjam, da kdo drug ima raje bencin ali pa plin, mogo?e celo elektriko). In je dovolj mo?na, da ?est ?lansko dru?ino in po?itni?ko prikolico dol?ine 5 metrov (in te?e okoli 1300 kg) zvle?e po avtocesti od Vipave do Razdrtega (slavne Rebrnice) s hitrostjo 100 km/h. Kaj ho?e? ve??

 

Okvare? Do sedaj sem imel na obeh Mazdah najve?jo okvaro to, da je pregorela ?arnica v ?arometu... Ja, pa pozimi pri -15?C, ko se je Petrolova nafta zgostila...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, tudi pri nas imamo petko, pa se nas ?est ?lanska dru?ina spodobno preva?a. Edino velikost prtlja?nika je za ?est oseb malo majhna. Kar pa solidno re?ujemo s kljuko, kamor obesimo kov?ek (namesto truge na strehi).

 

Mo?? Turbo dizel je pa? turbo dizel (vsaj za mene je to edina prava izbira. Seveda pa se strinjam, da kdo drug ima raje bencin ali pa plin, mogo?e celo elektriko). In je dovolj mo?na, da ?est ?lansko dru?ino in po?itni?ko prikolico dol?ine 5 metrov (in te?e okoli 1300 kg) zvle?e po avtocesti od Vipave do Razdrtega (slavne Rebrnice) s hitrostjo 100 km/h. Kaj ho?e? ve??

 

Okvare? Do sedaj sem imel na obeh Mazdah najve?jo okvaro to, da je pregorela ?arnica v ?arometu... Ja, pa pozimi pri -15?C, ko se je Petrolova nafta zgostila...

Najina, ki jo opisujeva je 143 2.0, on pa gleda 1.6 116KM......moja je bila celo z dodatkom ene 160KM. To je ogromna razlika. Izku?nje uporabnikov stare petke z 2.0 CD 110 so pravile da se ?ival matra in zaradi tega tudi kurila mo?no nad 7, pod 8 je ?lo te?ko

Res pa da tule ka?e da je nova ma?ina o?itno nabrita

http://www.spritmonitor.de/en/overview/27-Mazda/833-5.html?powerunit=2

 

Ker je CD116 tam kjer je CD143, medtem ko je CD110 res potratnej?a, je pa nem?ija ve?inoma ravna avtocesta je treba v zakup vzeti

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja stari 2,0 motor je bil slab?i v citroenih kot potem 1,6, ki ga je nasledil.

 

Ampak 2,0 v Petki je Mazdin.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?e dal aro za MAZDA 5, l. 2012, 1.6, diesel, 107.000 km, zelo lepo ohranjena, ima vle?no kljuko, zraven da ?e zimske gume na alu plati??ih, vizuelno zelo lepo ohranjena, tehni?no brezhibna, cena 10.000 ?. ?e 600 ? za DMV. Nekaj bo ?e DDV. Pa 350 ? za prevoz do Slovenije. Kaj menite na ceno? Koliko pa je sploh bila tak?na nova? Po poraba.com vidim, da je poraba malo pod 6 litrov. Ali to dr?i?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?e dal aro za MAZDA 5, l. 2012, 1.6, diesel, 107.000 km, zelo lepo ohranjena, ima vle?no kljuko, zraven da ?e zimske gume na alu plati??ih, vizuelno zelo lepo ohranjena, tehni?no brezhibna, cena 10.000 ?. ?e 600 ? za DMV. Nekaj bo ?e DDV. Pa 350 ? za prevoz do Slovenije. Kaj menite na ceno? Koliko pa je sploh bila tak?na nova? Po poraba.com vidim, da je poraba malo pod 6 litrov. Ali to dr?i?

zakaj pa jo ne gre? sam iskat? gori ti dajo zavarovanje za 1 mesec pa pripelje? dol. Al je od dale??

11k je ok za 3 leta star avto

http://ww3.autoscout24.de/classified/268878676?asrc=st|as

 

:ph34r:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zakaj pa jo ne gre? sam iskat? gori ti dajo zavarovanje za 1 mesec pa pripelje? dol. Al je od dale??

11k je ok za 3 leta star avto

http://ww3.autoscout24.de/classified/268878676?asrc=st|as

 

:ph34r:

Moral bi voziti 1.000 km v eno smer, plus ?e en avto in ?e ena oseba, pa 2x avstrijska vinjeta, pa tuneli, cestnine, hrana... Ne znese. Pa ?e 1 mesec zavarovanja ti ne dajo zastonj in je spet 50-100 ? tista za?asna tablica. Plus da ne re?emo ?e kak?en nepredvidljiv dogodek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moral bi voziti 1.000 km v eno smer, plus ?e en avto in ?e ena oseba, pa 2x avstrijska vinjeta, pa tuneli, cestnine, hrana... Ne znese. Pa ?e 1 mesec zavarovanja ti ne dajo zastonj in je spet 50-100 ? tista za?asna tablica. Plus da ne re?emo ?e kak?en nepredvidljiv dogodek.

prevozi.org :) samo vpra?am, ker fora je da je avto vozen od trenutka prevzema - po celi EU, druga?e pa je treba ?akati odlo?bo DURSA da gre? lahko registrirat, sodelavec je tako naredil, in mu ni ?al ker je ?akal skorajda 30 dni na odlo?bo, in to maja

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto je blizu Hanovra. Grem ga pa iskat sam z bratom (hvala JURES za opombo) ker ta na?a birokratska dr?ava potrebuje en mesec da izra?una koliko je 6% od 10.000?. Avto namre? potrebujem 15. avgusta, da gremo z dru?ino na dopust. V Nem?iji ga bom zato registriral za 30 dni. In zaradi te nase birokratske dr?ave bom zapravil nekaj 100? po nepotrebnem.

Koliko je tak avto stal nov? Koliko ima porabe?

Koliko je tak avto stal nov? Koliko ima porabe?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avto je blizu Hanovra. Grem ga pa iskat sam z bratom (hvala JURES za opombo) ker ta na?a birokratska dr?ava potrebuje en mesec da izra?una koliko je 6% od 10.000?. Avto namre? potrebujem 15. avgusta, da gremo z dru?ino na dopust. V Nem?iji ga bom zato registriral za 30 dni. In zaradi te nase birokratske dr?ave bom zapravil nekaj 100? po nepotrebnem.

Koliko je tak avto stal nov? Koliko ima porabe?

Koliko je tak avto stal nov? Koliko ima porabe?

konec koncev bo? tam tam s stro?ki. Nov je bil okoli 18k pa na gor - odvisno od opreme

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Koliko je tak avto stal nov? Koliko ima porabe?

 

 

Sem na disku nasel en cenik od 30.1.2013

 

Cene so bile takrat take:

 

mazda_cenik_30.01.2013.pdf-20150803-1014

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne bom pametoval, RABI? DIZLA ?

Za koliko kilometrov na dan ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, avto je v Sloveniji. Izlet me je stal cca 750 ?, skupaj s 30 dnevno registracijo, katero potrebujem, saj gremo naslednji teden na dopust v Gr?ijo. Avto se super pelje. Po 1120 km iz Nem?ije do LJ je imel porabo 6,7 l/100 km. Sedaj bom moral pla?ati ?e 6% od cene vozila (10.000 ?), torej 600 ? DMV (za ta izra?un na? FURS potrebuje 30 dni za izra?un; katastrofa). Potem ?e verjetno kaj DDV in registracija, zavarovanje, vinjeta. To bom urejal po dopustu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.