Skoči na vsebino

mazda 6 ?re olje


Priporočeno sporočilo

Zdravo,

Sepravi ti je avto 3l olja spil na 5000km?

Jest mam mazdo 6 1.8 pa mi je isto nenormalno zrla olje. Pri dizlih je ponavadi potrebna zamenjava bakrenih podlozkov pa je kul... zal pa ni tako pri bencinarjih. Pri meni je bila potrebna generalka motorja. Na uradnem servisu so hoteli 1.600e pelko mi je pa zrihtu za 750e. Od takrat naprej masina laufa, kot se zagre pa je od tega ze 2 leti. Priporo?al bi ti obisk Simona Pelka iz Medvod, da ti vsaj pove na ?em si :)

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?iv

 

Imam mazdo 6 karavan sportcombi bencinar...

Avto mi je v 1 letu in cca 5000 km po?rl 3 litre olja...

Seveda se mi zdi sumljivo in pretirano, me zanima ?e ima kdo podobne izku?nje in kaj je lahko vzrok

Sam sem dobra 3 leta vozil 2003 letnik 2.3B motor in mi je olja popila nenormalno (na koncu je imela sicer preko 350.000km na ?tevcu), ampak dokler nisem imel nekih te?av s termostatom, ki mi je o?itno ostal blokiran v neki poziciji, da potem ve?jih obremenitev ni zmogel, do takrat je bilo izginevanje olja skoraj neznatno. Kasneje pa je bilo potrebno doliti od 0,5 pa do liter olja na 1000km. Skratka pregretje avta, to ponavadi obro?ke "na?ne" in potem gre zadeva le ?e navzdol. V nadaljevanju je na tem motorju dr. Pelko naredil generalni servis in sedaj pri novem lastniku ne popije olja niti kapljice.  :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ponavadi je vzrok v Plinu ali pa nekvalitetnem ali nerednem menjavanju olja. Jaz imam doma 626 z 1,8 bencin motorjem, ki pri 340.000 ?e ne pije olja.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ponavadi je vzrok v Plinu ali pa nekvalitetnem ali nerednem menjavanju olja. Jaz imam doma 626 z 1,8 bencin motorjem, ki pri 340.000 ?e ne pije olja.

Jaz takrat se nisem imel na plin in tudi pelko mi ni znal lih tocn povedat zakaj se to naredi. Jest isto mislm, da je to zaradi nekvalitetnega olja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • https://www.slovenskenovice.si/bulvar/tuji-traci/tito-sploh-ni-bil-tito/
    • Po mojem, najboljših 6 minut, porabljenih na Youtube. Kapo dol ustvarjalcem!    
    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.