Skoči na vsebino

Mazda 5 / 2012 / sklopka


Priporočeno sporočilo

?iujo.

 

Danes se je o?e peljal v slu?bo in kar na enkrat ni mogel ve? prestavljati. Zapelje z ceste, avto odpeljejo na servis in ?ok..okvara sklopke!! Avto pa Mazda 5, 2012, 1,6, 116KM. Saj razumem da do tega pride..ampak avto ima 80.000km!!. Mi lahko kdo pojasni ?e so se v teh modelih dogajale kak?ne serijske napake ali zakaj se je pokvarila tako hitro. In pribli?na cena popravila. Hvala

Zakaj se na 90 omejitve vozite 60?? :whatever:

 

28130_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e je crknil samo hidravli?ni cilinder.

Jaz sem tudi takoj to pomislil.

 

Tako se je meni zgodilo (sicer na druga?nem avtu; Mx5, prve generacije), ampak je dejansko ista situacija, ko nikakor ne uspe? prestavit. Potem je va?ki mehanik Gustl kar s prvo spelju in potem "udel" neke idealne obrate, da je celo prestavil v drugo ter tako pri?el do svoje delavnice in mi porihtal. 

 

Dr?im pesti, da ne bo kak?en ve?ji stro?ek oz. saj je verjetno ?e v garanciji Mazdurina?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz servisa so sporo?ili da bo stro?ek do 400? in kako se spoznam menjava celotne sklopke stane ob?utno dra?je kajne? Mogo?e je res hidravli?ni cilinder..

 

Na? o?e ga je pa sam parkiru pa poklicu asistenco :)

 

Mazdurina pa ?al nima ve? garancije.. :(

Zakaj se na 90 omejitve vozite 60?? :whatever:

 

28130_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgleda da bo to al pa mogoce tudi zajle za saltanje.

 

Vsekakor pa je to strosek do 200? ce ni original servis. Ampak naj postimajo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgleda da bo to al pa mogoce tudi zajle za saltanje.

 

Vsekakor pa je to strosek do 200? ce ni original servis. Ampak naj postimajo

400 se tudi men zdi presneto visoka cifra, ?e bo ?lo za "manj?i" poseg, medtem ko za kakega "resnega" je pa prenizka, tako da vpra?anje v katermu grmu ti?i zajec.  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se pa spomnil da imajo tisto akcijo za starej?a vozila, kjer je sklopka z delom res 400? (brez vztrajnika), tako da bo verjetno to to in to je ugodno ?e je sklopka

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se pa spomnil da imajo tisto akcijo za starej?a vozila, kjer je sklopka z delom res 400? (brez vztrajnika), tako da bo verjetno to to in to je ugodno ?e je sklopka

 

 

Tista akcija je samo za starejse... pri mazdi5 je sklopka + delo od 332? ... ampak samo za letnike 2006-2010

 

http://www.mazda.si/kupujem-imam/mazda-fair-service/nadomestni-deli/

 

Nadomestni_deli-20151209-114131.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo danes smo zadevo porihtal.

 

Zamenjala se je celotna sklopka brez vztrajnika. Cena 480?. Vztrajnika nismo menjali..so pa dejali na servisu da bo dr?al ?e do 100.000km. Ampak a vam je to normalno pri 80.000 da gre sklopka, ve?inoma dalj?e vo?nje..pri moji 6. pa 250.000km pa ?e vedno prva sklopka itd. NORO.. :S

Zakaj se na 90 omejitve vozite 60?? :whatever:

 

28130_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni normalno vsaj ne za povprecne sorte voznika. Kaksne stare mamce Jo znajo sicer ze prej frderbat, ampak oni imajo tehniko voznje gas in sklopka hkrati, potem pa sklopke kar ne popustijo in obisk mehanika sledi!

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa vem ?e je francoski motor?

 

 

 

 

Novi i manji motor dostojna je zamjena za stari 2.0-litreni agregat koji se nudio u izvedbama od 110 i 143 KS, a korijene vu?e iz common-rail dizela?a nastalog u doba suradnje Forda i PSA grupacije. 

http://www.slobodnadalmacija.hr/Auto-moto/tabid/90/articleType/ArticleView/articleId/183334/Default.aspx

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tega ne stekam glih....

 

Dodatni doprinos performansama osiguran je novim ru?nim mjenja?em sa ?est stupnjeva prijenosa. Premda ima jedan stupanj vi?e od prethodnika, lak?i je ?ak tri kilograma, a

 

Predhodnik je tudi imel 6 prestav

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.