Skoči na vsebino

Nakup Mazde 3 - Specifi?na vpra?anja


Vamo Tamo

Priporočeno sporočilo

V glavnem kupi mazdo... kot vidis je boljsa od kitajcev, kije, vw.....

 

Zagotovo je bolj?a od omenjenih po voznih lastnostih (vsi testi, ki sem jih prebral hvalijo lego na cesti), med bolj?imi po motorizaciji, kakovosti in izdelavi, na nivoju glede aktivnih in pasivnih varnostnih sistemov in zaostaja pri infotaimentu ter kak?nih "pomembnih" funkcijah Come/Leave Home ipd.

 

Avto naj vsak izbira po lastnih kriterijih, eni damo prednost vo?nji, drugi poslu?anju glasbe, tretji barvam, ki so na voljo...

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tocno en uproabnik je bil (ni vec, je sel na Opla :) ) ... ki je bil izredno nezadovoljen... Drugi pa ne jamrajo ravno prav prevec... noja... mogoce tisti, ki imajo skrekano navigacijo... ampak tam je lahko vzrok tudi to :) ... Sam imam sicer se multimedio s TomTom navigacijo in sem cisto zadovoljen ... 

 

jaz imam skrekano navigacijo in ?e par custom aplikacij gor in imam zadnje pol leta ali ve? odkar je predzadnji firmware zunaj, to?no 0 problemov. vse dela kot mora, vklju?no s skrekano navigacijo, ki nikakor nima nobenega vpliva na ostali del sistema, saj je skrekana samo sd kartica in je tako nesmiselno kriviti navigacijo za probleme. osebek ki pa je imel najve? problemov pa je imel celo original navigacijo :) na opla je ?el? jezusmarija.. :)

Kot ITjevca me itak boli da ti kak Audi prodaja totalno govno ?e v avtu za 80 jurjev.

 

prej?nji teden je bil pri meni gospod, ki je kupil novo A6 pa nima USB priklju?ka noter :) sem ga samo ?udno gledal..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz imam skrekano navigacijo in ?e par custom aplikacij gor in imam zadnje pol leta ali ve? odkar je predzadnji firmware zunaj, to?no 0 problemov. vse dela kot mora, vklju?no s skrekano navigacijo, ki nikakor nima nobenega vpliva na ostali del sistema, saj je skrekana samo sd kartica in je tako nesmiselno kriviti navigacijo za probleme. osebek ki pa je imel najve? problemov pa je imel celo original navigacijo :) na opla je ?el? jezusmarija.. :)

 

prej?nji teden je bil pri meni gospod, ki je kupil novo A6 pa nima USB priklju?ka noter :) sem ga samo ?udno gledal..

Ja ja....ta skrekana...navigacija dela super...ROBI hvala...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po letu in pol kar sem postal lastnik mazde 3 Revolution, lahko recem le da sem zadovoljen.

 

Z avtom delam tudi dolge poti ( 1400km ) in je pravi uzitek v voznji.

Sploh mi je pomembno da na koncu taksne poti nisem prevec utrujen, v primerjavi

z voznjo na isti relaciji s prejsnimi avtomobili ( Passat, Volvo S80 in podobnimi )

 

Omenim lahko se da imam poleti 18 colske pozimi pa 16 colske gume. Obcutek je razlicen,

ampak so 18 ke poleti prav super, ceprav je bolj `trd` feeling.

 

Porabo lahko samo pohvalim. Ne vozim niti priblizno v nekem varcnem rezimu, pa imam

konstanto tam 6-6.4.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zagotovo je bolj?a od omenjenih po voznih lastnostih (vsi testi, ki sem jih prebral hvalijo lego na cesti), med bolj?imi po motorizaciji, kakovosti in izdelavi, na nivoju glede aktivnih in pasivnih varnostnih sistemov in zaostaja pri infotaimentu ter kak?nih "pomembnih" funkcijah Come/Leave Home ipd.

 

Avto naj vsak izbira po lastnih kriterijih, eni damo prednost vo?nji, drugi poslu?anju glasbe, tretji barvam, ki so na voljo...

A potem nisi bral zadnjega Avtomagazina kjer je 6tka malenkost bolj?a od i40, Passat, Superb sta tako ali tako oh in sploh a takoj za njima sta Mondeo in Talisman.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, ker slovenskih (in ostalih) avtomobilisti?nih revij ne berem odkar sem imel "?ast" spoznati nekatere "novinarje" - tega je ?e 20+ let.

Ko se odlo?am o nakupu/zamenjavi preberem razli?ne vire na internetu in si ustvarim sliko ter naredim o?ji izbor. Dva ali tri avtomobile zapeljem in to je to.

 

Niti ne vidim hudega smisla v prebiranju testov avtomobilov kar tako.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem na AM naro?en ?e 26 let, ko ?e ni bilo kaj dosti drugega za dobiti, naro?en ostajam pa? zaradi tradicije. In ga berem ga na WC tako, da v?asih malo pomaga.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A potem nisi bral zadnjega Avtomagazina kjer je 6tka malenkost bolj?a od i40, Passat, Superb sta tako ali tako oh in sploh a takoj za njima sta Mondeo in Talisman.

 Pha ?e bi se pa zana?al na avtorevije potem bi pa ?e bi bral AutoBild itak lahko kupil samo VW in mogo?e kak?no njihovo podznamko in v primeru slovenskih revij ?e kak?en Renault zraven.Res imam ob?utek, da testi v revijah ve?krat niso niso realni. Res se da na spletu dobiti precej bolj relavantne podatke, itak pa si mora vsak sam ustvariti vtis in pridobiti mnenje na podlagi izku?enj.

 

LP

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za resni?no dober in po?rtvovalen odziv! Sem mislil, da bom dobil kak?en odgovor ali dva, zdaj je pa tema ?e proti koncu druge strani. Na koncu sem se le odlo?il za Mazdo 3 in prav ta tema je precej vplivala na odlo?itev. Velik del je seveda prispevala tudi testna vo?nja, ki me je ve? kot prepri?ala. Moje trenutno mnenje je sila pristransko, pa vseeno, Mazda je zakon!  :ouje: Upam, da bo tako tudi v prihodnje. ?e enkrat hvala!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za resni?no dober in po?rtvovalen odziv! Sem mislil, da bom dobil kak?en odgovor ali dva, zdaj je pa tema ?e proti koncu druge strani. Na koncu sem se le odlo?il za Mazdo 3 in prav ta tema je precej vplivala na odlo?itev. Velik del je seveda prispevala tudi testna vo?nja, ki me je ve? kot prepri?ala. Moje trenutno mnenje je sila pristransko, pa vseeno, Mazda je zakon!  :ouje: Upam, da bo tako tudi v prihodnje. ?e enkrat hvala!

 

:zoom-zoom:

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ugregor,

 

Sicer je to samo moja izkusnja.

 

V teh 60k km kar sem jih nardil v letu in pol , v bistvu sploh nisem opazil kaksnih poskodb od kamenckov.

Dejstvo je sicer da nisem prevec pozoren na take reci. Avto mi sluzi za prevoz in se ne obremenjujem s tem.

 

Ne vem kako je kaj z drugimi barvami vozila, Jaz imam Titanimu flash mica. Morda so te poskodbe vidne bolj na kaksni drugi barvi

in iz tega razloga morda bolj motece.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam tudi srebrno barvo, avto bo kmalu star 3 leta in ima kar nekaj pikic od kamen?kov (na prej?njem korejcu v sedmih letih z istim na?inom vo?nje jih nisem imel 20% kot na tem). Pa na avtocesti sem izredno malo, pa tudi za ritjo ne vozim. Kako re?ujem...ne sekiram se in ne gledam in ?tejem pik. ?e je pa kak?na ve?ja jo pa s korekturo nama?em.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

No, saj verjetno v primerjavi z kak?nimi Renaulti in Fordi, kjer dobi? kar precej evrov popusta, niti ni bila tako ugodna ponudba. Vendar pa sem bil glede na to, da so pri Mazi zelo "?krti" pri svojih ponudbah, vseeno zadovoljen. Dobil sem torej klasi?en popust, ki ga sedaj ponujajo na vsa vozila iz zaloge (ker se bli?a 2017) in ?e nekaj bonbon?kov. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, saj verjetno v primerjavi z kak?nimi Renaulti in Fordi, kjer dobi? kar precej evrov popusta, niti ni bila tako ugodna ponudba. Vendar pa sem bil glede na to, da so pri Mazi zelo "?krti" pri svojih ponudbah, vseeno zadovoljen. Dobil sem torej klasi?en popust, ki ga sedaj ponujajo na vsa vozila iz zaloge (ker se bli?a 2017) in ?e nekaj bonbon?kov. 

 

Ja, trenutno ponujajo 1.000 ?  (v opremi)  *ALI* podalj?anje garancije za 3 leta. Kaj pa so bili bombon?ki? Jaz namre? mislim na model 2017 in lahko upam kve?jemu na njih, pa menda ?e to te?ko. Kje so se pa sploh bili pripravljeni toliko pogovarjat?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, trenutno ponujajo 1.000 ?  (v opremi)  *ALI* podalj?anje garancije za 3 leta. Kaj pa so bili bombon?ki? Jaz namre? mislim na model 2017 in lahko upam kve?jemu na njih, pa menda ?e to te?ko. Kje so se pa sploh bili pripravljeni toliko pogovarjat?

 

 

ponavadi se da zmenit ?e za kak?ne zimske gume, polovi?no ceno za kak?no dodatno opremo in tako naprej..

 

To bo to ja, kot pravi Robertos664. Jaz sem obiskal ve? salonov in sem povsod dobil zanimive ponudbe, je pa res, da se nisem obna?al arogantno oz. klasi?no pogajalsko. Moj pristop je bil bolj iskren (nisem skrival navdu?enja), ker sem bil dejansko po testni vo?nji ?isto fasciniran. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.