Skoči na vsebino

Koncert klasične glasbe


jures

Priporočeno sporočilo

Mogo?e kdo ve, kje bi na?el koncest klasike s simfoniki, ki bi imeli v repertuarju nekak?en best off? Wagner, Mozart, Strauss, Vivaldi, Bizet, Vivaldi, Prokofiev.....itd itd

 

Rad bi otrokom dal pravi ob?utek klasi?ne glasbe, da ti grejo kocine pokonc, ne tako kot se v ?oli u?ijo, da jim dajo na USB klju?ku....

 

Sem ?e googlal, pa ne najdem kaj pametnega, na Dunaju sem dosti, a tam ker se bli?a novo leto so karte '?e od' 1000?....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mogo?e kdo ve, kje bi na?el koncest klasike s simfoniki, ki bi imeli v repertuarju nekak?en best off? Wagner, Mozart, Strauss, Vivaldi, Bizet, Vivaldi, Prokofiev.....itd itd

 

Rad bi otrokom dal pravi ob?utek klasi?ne glasbe, da ti grejo kocine pokonc, ne tako kot se v ?oli u?ijo, da jim dajo na USB klju?ku....

 

Sem ?e googlal, pa ne najdem kaj pametnega, na Dunaju sem dosti, a tam ker se bli?a novo leto so karte '?e od' 1000?....

Kaj v ljubljani ni ni? kaj takega? ?e ne, jih lahko pelje? na baletno predstavo v Lj. Se ne hecam. Kak?en Hresta? ali kaj podobnega. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ooo kok lepo! Kon?n lahko nekaj iz prve roke...

 

Pelji na koncert kjer kdorkoli igra Rahmaninov' klavirski koncert 3. Pa zadeve kot so Khachaturian itd.

 

Pa dvomim, da bo? na?el kar nek best of, saj ?e ena zadeva traja ve? kot pol ure. Ve? kot toliko jih pa tudi ne naba?e? v en klasi?en ve?er. :D

 

?e pa jih slu?ajno ho?e? navdu?it tudi nad samim in?trumentom. Predlagam tole mozartovo kadenco za violino. :D Norc, da vidjo, da ne rab bit vse ?ist togo in uradno. Tip gre ?vi?gat. :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jures: najdi predstavo Jureta Ivanu?i?a "Od ti?ine do glasbe" in si jo oglejte skupaj z podmladkom. Jure Ivanu?i? ima sicer ?e celo vrsto posnetih oddaj na temo klasi?ne glasbe. In ?e bi otrokom res rad pribli?al klasi?no glasbo, jo za?ni poslu?ati v avtomobilu...

 

@hermelin: po slovensko je kar Ha?aturjan.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preveri Cankarjev dom in Slovensko filharmonijo. Ni vsak teden, se pa marsikaj najde, samo potrudit se je treba in pogledat programe. :) Pomaga, ce poznas koga, ki pozna glasbo. Predvsem zato, ker ni treba, da izberes nekega vsem znanega klasika, da uzivas v klasicni glasbi. Tudi novejsi in manj znani skladatelji imajo zelo vsecne skladbe.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • Jest je spremenil naslov v Koncert klasične glasbe

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.