Skoči na vsebino

CX 5 diesel


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni

 

sedaj, ko so zunaj temperature pod ni?lo sem ob zagonu opazil tale zvok...

....zvok se pojavi tam nekje pod -5 in izgine po kak?ni minuti po zagonu motorja...??

 

 

o?itno znan pojav....je ?e kdo opazil tole?

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

mislim da so v drugi temi ravno o tem skyactive 'fenomenu' govorili - nekaj normalnega.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nenavaden zvok imajo Skyactive bencinarji ob zagonu in ne dizli.

 

Tole je precej ?uden zvok - a zgine, ko se avto ogreje?

v mojem primeru je DIESEL.....:)...

...sem spra?eval na servisu in menda je to zvok ?ob....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sorry nisem mislil sploh na traktor ne-traktor. Meni vsekakor to ne deluje nekaj normalnega.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sorry nisem mislil sploh na traktor ne-traktor. Meni vsekakor to ne deluje nekaj normalnega.

tudi slisat ni normalno.....ampak ?e si imel prej Subaruja diesla, si vsega tega ?e itak navajen...: :))

 

Je pa menda precej odvisno od kvalitete natankanega goriva, oziroma koli?ine vode v gorivu....?

...mimogrede....na katerih pumpah pa najve? tankate nafto, oziroma katerim najbolj zaupate...OMV, Petrol, Shell, ....?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nenavaden zvok imajo Skyactive bencinarji ob zagonu in ne dizli.

 

Tole je precej ?uden zvok - a zgine, ko se avto ogreje?

Res jeeee..na moji mazda CX5 Benz.2.o 165.k.je tak zvok zjutraj boooooo.me ne moti.lep zvok..he he lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene bi ta zvok zelo  motil, izgleda, kot da se bo vse skupaj razpadlo. ?zmeden?

Pa ?e je to kao normalno mi ni jasno, kaj so naredili z temi diesel motorji. ?e moj 13 let star dizel lepo kresne, na za?etku je malo glasnej?i in se hitro umiri.To na posnetku je pa prav skeri.Kaj to nabija neke obrate sam?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene bi ta zvok zelo  motil, izgleda, kot da se bo vse skupaj razpadlo. ?zmeden?

Pa ?e je to kao normalno mi ni jasno, kaj so naredili z temi diesel motorji. ?e moj 13 let star dizel lepo kresne, na za?etku je malo glasnej?i in se hitro umiri.To na posnetku je pa prav skeri.Kaj to nabija neke obrate sam?

 

 

To v teh posnetkih pri zgornjem sporocilu od pikota ni to, kar kasneje pisejo glede bencinskih SkyActive-G motorjih... Tisto res ni slisati zdravo ... Pri bencinskih SkyActive pa so na zacetku malo povisani obrati in se slisi kot bolj nemiren tek ... ampak se dokaj hitro umiri, ko se motor ogreje  ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To v teh posnetkih pri zgornjem sporocilu od pikota ni to, kar kasneje pisejo glede bencinskih SkyActive-G motorjih... Tisto res ni slisati zdravo ... Pri bencinskih SkyActive pa so na zacetku malo povisani obrati in se slisi kot bolj nemiren tek ... ampak se dokaj hitro umiri, ko se motor ogreje  ... 

To?no....pri bencinarju se sli?i kot nekak?en "zaug"...kar je OK, pri dieslu pa se sli?i kot nekak?no kovinsko pokanje..??

...servis pravi, da kao zamrznejo brizgalne ?obe...?? in da se ne da ni? nardit...??

...ko sem nalednji? nafti dodal ?e ekstra dodatek proti "zmrzovanju" je zadeva sicer ?e vedno prisotna , vendar je bistveno manj opazna,

tako da o?itno je nekaj na tem...

Se je menda ?e tudi dogajalo, da skyactive diesli pri ni?jih temperaturah niso v?igali....??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no....pri bencinarju se sli?i kot nekak?en "zaug"...kar je OK, pri dieslu pa se sli?i kot nekak?no kovinsko pokanje..??

...servis pravi, da kao zamrznejo brizgalne ?obe...?? in da se ne da ni? nardit...??

...ko sem nalednji? nafti dodal ?e ekstra dodatek proti "zmrzovanju" je zadeva sicer ?e vedno prisotna , vendar je bistveno manj opazna,

tako da o?itno je nekaj na tem...

Se je menda ?e tudi dogajalo, da skyactive diesli pri ni?jih temperaturah niso v?igali....??

... niso pri nizkih temperaturah v?igali...vse bolj?e in bolj?e izbolj?ave napram starim diesel motorjem.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.