Skoči na vsebino

Bi oddali avto svojemu sosedu?


Boss

Priporočeno sporočilo

http://www.zurnal24.si/delitev-avto-pipi-soded-clanek-290554

 

Ne vem, ampak meni se zdi, da je tole zrastlo na zelniku nekoga, ki v ?ivljenju ni dal niti evra za nakup avta, servise, gume in ga samo tanka. Ker edino tako se ti to lahko zdi super zamisel kot teli deklici.

 

V teoriji je vse super ampak v praksi ?pa se postavlja ogromno ne poceni vpra?anj:

 

- kako ve? ali bo najemnik delal s tvojim avtom tako skrbno kot si ?eli??

- avto bo moral biti kasko zavarovan

- kako je z gorivom - vemo, da se 50 prevo?enih km na merilcu goriva sploh ne pozna.

- kaj se zgodi, ?e najemnik naredi nesre?o - pade? po razredih zavarovanja, ?e pa je pijan pa je zadeva na robu katastrofe saj zavarovalnica ne bo izpla?ala ne tvoje ne druge ?kode.

- uni?ene pnevmatike, druge zadeve, pogostej?i servisi, odrgnine....

- kaj pa ?e se zgodi, da najemnik rabi samo en del in ga ukrade iz tvojega avtomobila in ga zamenja s pokvarjenim ali izrabljenim na svojem. To ni tako nemogo?e saj meni je uradni servis spizdil nove diske na Clarusu, ko je bil avto pri njih na servisu. To ponavadi pogrunata?, ko je ?e prepozno.

- kako bo najemnik vedel, da ja avto brezhiben in predvsem varen.

- kaj ?e bo zletel s ceste zaradi kur?evih pocenskih gum - kdo bo odgovoren.

- kako bo najemnik bil zavarovan, da mu najemodajalec ne bo uvalil napako za katero bo najemnika terjal za ?kodo?

 

 

Bom raje nehal ampak jaz nisem pripravljen posojati svojega avta ?e manj pa si sposojat nekega drugega.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

- kako je z gorivom - vemo, da se 50 prevo?enih km na merilcu goriva sploh ne pozna

 

*cough cough*

 

 

 

 

Ne vem, ampak meni se zdi, da je tole zrastlo na zelniku nekoga, ki v ?ivljenju ni dal niti evra za nakup avta, servise, gume in ga samo tanka. Ker edino tako se ti to lahko zdi super zamisel kot teli deklici.

 

To je ena moznost, druga pa je da na avto gleda kot na...nevem, hladilnik recimo. Po vsej vrjetnosti ona v svoji postelji prezivi cca 1/3 svojega dneva, me zanima ce bi jo bila pripravljena preostali cas deliti s sosedi ipd. Roko na srce, ce bi prisla do mene soseda/sosed in rekel da nujno nujno rabi plac za prespat, bi se mi zdelo cudno ampak ce bi prej imel z njimi dobre izkusnje bi jim dal kljuce od flata, itak sem cele noci na sihtu ali na cesti. Avta ne dam nikomur, pika. Vsake toliko sem prisiljen bit sopotnik in gledat ljudi kako saltajo pri 2k navkljub izrecnim navodilom (pred 30 v prvi, manj kot 50 v drugi...), brez nadzora pa....ni teorije. Vem da je tu govora o dailyjih ampak princip je isti, samo manj gre v skrajnosti.

 

V vsakem primeru ljudje na avtomobiliskem forumu najbrz ne bodo naklonjeni takim idejam. :)

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

..kaj ?ele ko to ugotovi dav?na :D

 

 

Ma pa res same biserne; ?e kdo na avto gleda kot stro?ek, zakaj ga pol sploh more imet. Sicer sm sam dostkrat brez problema posojal avte, ampak izklju?no dobro poznanim in brezpla?no. 

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ideja NI slaba, ampak slovenska zakonodaja je vse prej kot pripravljena na to:

- osebna obdav?itev, vse kar je dobrobit nekoga gre cesarju

- zavarovalni?ka kritja, to kar je Tadej rekel in ?e samo to da je problem ?e se mladoletnik vsede v avto, vsako malenkost bodo izrabili da ne pla?ajo

- osebna odgovornost posameznika za volanom / lastnika ob manj?ih in hudih nesre?ah

- sistem kaznovanja je prelahko zaobiti ?e avto ni tvoj (predvsem naknadno poslane kazni, napa?no parkiranje). Bo vse traparije pla?al lastnik avta, v bistvu spet osebna odgovornost?

- alkohol v krvi voznika v posoji....zavarovanje lastnika vozila....

 

pa smo po?asi pri tem da bo to morala biti gladko malo rent-a-car firma....oziroma da bo tisti ki avto da in tisti ki avto najame moral imeti gomilo papirjev in zavarovanj da bo ja vse po jusu

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni variante, posodim samo tistim ki jim res zaupam, navadno sem potem sopotnik (ne vozim ker nisem trezen), priznam da odvisno tudi od avta, ?e bi imel daly eno kripo in potem za du?o nekja posebnega potem bi kripo brez ve?jih te?av posodil, ?e so porihtane zadeve z odgovornostjo in kaznimi, ker bi mi bilo vseeno tudi ?e se razbije grem po drugo, tako pa ko je moj daly tudi nekaj za du?o, kar je pa te?ko nadomestljivo pa ni variante da ga nekomu posodim, ki ga ne poznam in mu ne zaupam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem, samo ?e avto rabi? malo si res lahko omisli? nekaj za jurja in osnovno zavarovanje pa spet vse skupaj ni ne vem kak?en stro?ek. ?e ga rabi? parkrat na leto je dober tudi rent a car (kjer je vse uradno) al pa taxi. Mogo?e sem res staromoden samo v vsem tem vidim bolj malo prihranka za najemnika in zaslu?ek za najemodajalca dokler seveda ne gre kaj narobe - pol pa....

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

J A V N I   P R E V O Z !

 

Pa bo tone Co2ja in pleha manj v zraku in na cesti.

 

Jaz sem na rit padel, ko sem iskal avtobus ali vlak do Pule, Rovinja, Pore?a, what ever. cena in ?as na poti je kot da gre? v Azerbaj?an. enkrat sem celo ?el, in to je bilo zadnji?...mini kombi s tem da ?ofer kofetka povsod...

 

V Slo ?e nisi v samem centru mesta in nima? LPP potrebuje? 2 avta.....mi2 15km iz Lj sva bosa s samo enim. Tudi slu?be niso ve? od 06:00 - 14:00 na enem mestu, pa ?e to v oddaljenem kraju.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

V Slo ?e nisi v samem centru mesta in nima? LPP potrebuje? 2 avta.....mi2 15km iz Lj sva bosa s samo enim. Tudi slu?be niso ve? od 06:00 - 14:00 na enem mestu, pa ?e to v oddaljenem kraju.

 

A zato imas pol tri avtomobile pa se motor :ne vem:  :harhar:  :ph34r:  ... 

 

Jest shajam samo z enim ... Imam pa to sreco, da zena dela blizu doma ... in gre lahko tudi pe? ... vecinoma se pelje z mano spotoma ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A zato imas pol tri avtomobile pa se motor :ne vem:  :harhar:  :ph34r:  ... 

 

Jest shajam samo z enim ... Imam pa to sreco, da zena dela blizu doma ... in gre lahko tudi pe? ... vecinoma se pelje z mano spotoma ... 

ja vidi?...to je emergency logistic backup

 

Moja tudi hodi na vlak iz Medvod, pa ?e bi delala samo to bi jo poslal pe? vsak dan. Ker pa mene veliko ni, otroc...... 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se s sosedom dogovoriva kateri dan bo kdo na ?ihtu "plavga useku" potem je stvar mo?na.

 

Tale ideja je dobra za tam, kjer imajo dobro razvit javni prevoz in tako ne potrebujejo avtov vsak dan. Za Slovenijo se ve kje smo - kamena doba.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Komaj ?akam ja. Me zanima a take ideje dobivajo ljudje, ki imajo svoje avte, al taki, ki bi si jih le sposojali.
Da birokracije v Sloveniji ne omenjam, ?e Uber je problemati?en, sposojanje avta in morebitne nesre?e, kazni... Ne hvala. Skoraj vsak, ki je v LJ in tam tudi dela bi na?eloma lahko s kolesom (bicikelj?) in LPP itak pri?el kamorkoli v istem ?asu in z manj ?ivciranjem kot z avtom. Ostali izven LJ, ki se vozimo v okoli?ke kraje v slu?bo naj pa kar pri miru pustijo s svojimi idejami.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah ni ?ans.

?e v slu?bi sem se skregal z vsemi. se vsede? v avto pa not mesec star na pol po?rt sendvi?, ali pa 5kg plastike oz. pozimi vse ro?lja od na pol popitih zmrznjenih fla? vode/sokov.

Da ne govorimo o praznih tankih, vitrexih in pa lu?k za servis. 

In vsi sam gledajo kdo bo naredu, pa majo "zastonj", kaj ?ele da bi mogu pla?at iz svojga ?epa.

Tko da sem se zboril, da je en od pool vozil nekako moj in si klju?e sposodijo pri meni.

 

Glih zdej pozim mi je jermen ven vrglo. Mojga sem nekomu posodil za nekaj dni, potem sem si rabil iz pool-a jemat. Se mi mudi prvo jutro, je blo treba avto strgat, se vsedem not, gori lu?ka za gorivo. Drugo jutro z drugim avtom isto, mudi k sto hudi?ev, strganje, prazn tank in pa ?e prazn vitrex, plus potna knji?ica ?isto polna so vsi ?e na platnice pisal, noben pa da bi ?el novo vzet.

 

Sem mel dobre lekcije kak?ni so ljudje, tko da se takih o oddajanju/delitvni ne bi ?el nikoli.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No ja kar se ti?e LPP, ko sem ?ivel v LJ v ?i?ki je bilo tako da sem bil navajen poleti s kolesom pozimi z busom, potem se hodil pa na fax za Be?igrad in imel slu?bo v BTC (tam sem imel parkirno mesto, brez tega bi bilo druga?e, na faxu je bil parking 1? za cel dan) z avtom 7-10 minut od faxa ali od doma do slu?be in obratno z avtobusom, ?e sem imel sre?o dobre pol ure, kolo tu ni bila ravno opcija ker v slu?bo ravno ne more? prit tak da te?e od tebe in si potreben tu?a. Delal sem dvoizmensko torej ali do 2 ali pa od 2, predavanja sem imel p a malo me?ano na ?aru, finan?no in ?asovno se mi ni spla?alo drugega kot vozit avtom. bil sem pla?an na uro, torj sem vsak dan profitiral cca pol ure, kar je ve? kot bencin in parking na faxu, zaradi poti ki sem jo imel sem se tudi gu?vi izognil. 

Po drugi strani mati dela v mestu vsak dan od 7h do 3 ali nekaj takega, parkirnega mesta nima, edina pot ki je je to?no ?ez center kat pomeni da v obe smeri samo stoji in speljuje, ona se vozi z avtobusom in poleti s kolesom, in na njenem mesti bi se tudi jaz, sedaj ko ima avtobus svoj pas ji je pa sploh super. Kar ho?em povedat je da ni vse za vse dobr in ne dr?i da smo problem Ljubljan?ani ki se gu?vamo, problem je v tem da je mestni promet slab in marsikdaj skoraj neuporaben, veliko je odvisno od lokacij, jaz sem imel vse prakti?no tako da sem ?el na in iz obvoznice, kar poseldi?no pomeni da sem se zelo malo gu?val po glavnih cestah ala celov?ka, dunajska itd. Opazi se tudi porast prometa to da se vsak vozi sam. 

Trenutno bi se teoreti?no lahko vozil s sodlevcem in prihranil precej ?, pa se ne morem klju temu da ?ivi 300m stran, ker je mo?no da bo moral na teren potem se lahko pa jaz slikam, ker je javni prevoz bolj koledarske narave, poleg tega se mi velikokrat zgodi da moram po slu?bi v LJ, kar bi pomenilo da morem domov in potem nazaj v LJ. in vem da se bose oglasili da i??em izgovore in opravi?ila, morda jih res, ampak to je moj primer, marsikomu ni problem si delit avto in tako prihranit, ampak posojat avto neznancu pa res ne daj bo?e. povej kam pa te peljem ?e sva kolega in imam ?s :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Popolnoma enako. Oddajas posteljo pa je glavni problem kako pobrati davek in ne kako spodbuditi turizem

 

http://m.24ur.com/novice/gospodarstvo/slovenci-bodo-prek-airbnb-letos-gostili-vec-kot-150-tisoc-gostov.html

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.