Skoči na vsebino

Servisni predra?un


Stefi

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni.

 

Kort nov lastnik sicer rabljene Mazde sem naletel na nenavaden problem. Vozilo je ?e v garanciji, kmalu bo potreben redni servis, zato sem poslal povpra?evanje na nekaj servisov v LJ in okolici, pa ?e od nobenega nisem prejel konkretnega specificiranega predra?una (za delo in material), ve?inoma neke bolj ali manj splo?ne opise del.

 

Ne razumem, zakaj je to za servise problem, saj gre za povsem enostaven redni servis in sem prepri?an, da so servisi s strani proizvajalca natan?no opredeljeni in ovrednoteni.

 

Zanima me, kak?ne so va?e izku?nje oz. komentarji.

 

Vnaprej hvala.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni.

 

Kort nov lastnik sicer rabljene Mazde sem naletel na nenavaden problem. Vozilo je ?e v garanciji, kmalu bo potreben redni servis, zato sem poslal povpra?evanje na nekaj servisov v LJ in okolici, pa ?e od nobenega nisem prejel konkretnega specificiranega predra?una (za delo in material), ve?inoma neke bolj ali manj splo?ne opise del.

 

Ne razumem, zakaj je to za servise problem, saj gre za povsem enostaven redni servis in sem prepri?an, da so servisi s strani proizvajalca natan?no opredeljeni in ovrednoteni.

 

Zanima me, kak?ne so va?e izku?nje oz. komentarji.

 

Vnaprej hvala.

Vsi servisi majo toliko dela da nekak se jim verjetno ni za tepst za eno stranko. Tko da jst ti predlagam Acosmos BTC al pa Pelkota in ne bo? falu. Tok k bo pa? bo, se na mestu mal shendlej.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi servisi majo toliko dela da nekak se jim verjetno ni za tepst za eno stranko. Tko da jst ti predlagam Acosmos BTC al pa Pelkota in ne bo? falu. Tok k bo pa? bo, se na mestu mal shendlej.

Se pridru?ujem zgornjemu mnenju. ?e si sparfux nabavi sam olje in filtre,pa pelji k Simonu. cene materiala so znane, Pele pa ti bo ra?unal 30-40? in pika.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napisal je, da je avto se v garanciji... Ce noce imeti problemov kasneje, ce bi slucajno kdaj moral uveljavljati garancijsko popravilo... bo verjetno najbolje, ce servis naredi na enem od pooblascenih servisov... Osebno svetujem A Cosmos BTC ... 

 

To je moje osebno mnenje :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napisal je, da je avto se v garanciji... Ce noce imeti problemov kasneje, ce bi slucajno kdaj moral uveljavljati garancijsko popravilo... bo verjetno najbolje, ce servis naredi na enem od pooblascenih servisov... Osebno svetujem A Cosmos BTC ...

 

To je moje osebno mnenje :)

Jp. Pa? 200 do 300 evri?ev mu ne gine. Pa? tko je.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napisal je, da je avto se v garanciji... Ce noce imeti problemov kasneje, ce bi slucajno kdaj moral uveljavljati garancijsko popravilo... bo verjetno najbolje, ce servis naredi na enem od pooblascenih servisov... Osebno svetujem A Cosmos BTC ... 

 

To je moje osebno mnenje :)

?e se vozilo v ?asu garancije okvari, lahko to garancijo uveljavljate le pri poobla??enih serviserjih. Rednih oziroma intervalnih servisov v ?asu trajanja garancije pa vam ni treba opravljati le pri poobla??enih, uradnih serviserjih, ampak jih lahko opravite tudi pri ustrezno usposobljenih nepoobla??enih avtomehanikih. V tem primeru morate za vsak poseg v vozilo pridobiti ra?un, na katerem jasno pi?e, kateri posegi so bili izvedeni na vozilu ter kateri deli, olja in maziva so bili porabljeni.

 

 

Zdaj,?e pa je zihera?,pa seveda Cosmos BTC.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jp. Pa? 200 do 300 evri?ev mu ne gine. Pa? tko je.

 

 

Odvisno od tega, za kateri model gre in koliko km ima ... ter kaj vse je potrebno zamenjati... Avto je pac strosek ... :) odlocitev pa je njegova...  

?e se vozilo v ?asu garancije okvari, lahko to garancijo uveljavljate le pri poobla??enih serviserjih. Rednih oziroma intervalnih servisov v ?asu trajanja garancije pa vam ni treba opravljati le pri poobla??enih, uradnih serviserjih, ampak jih lahko opravite tudi pri ustrezno usposobljenih nepoobla??enih avtomehanikih. V tem primeru morate za vsak poseg v vozilo pridobiti ra?un, na katerem jasno pi?e, kateri posegi so bili izvedeni na vozilu ter kateri deli, olja in maziva so bili porabljeni.

 

 

Zdaj,?e pa je zihera?,pa seveda Cosmos BTC.

 

Seveda lahko redni servis opravi tudi kje drugje... vendar pa je potem velika verjetnost, da bo ob morebitnem garancijskem zahtevku imel probleme... Ali se mu zdi to vredno teh cca. +-100? razlike v ceni pa je povsem njegova odlocitev ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za mnenja in predloge.

 

Do sedaj sem mislil, da so pri VAG-u "zlatarji", pa sem o?itno ?ivel v zmoti. Jih Mazda premaga...

 

Vem, da lahko servisira? tudi pri ustrezno usposobljenih nepoobla??enih avtomehanikih, vseeno pa zaradi mo?nih problemov ne bom tvegal obiska pri nepoobla??enem serviserju. Po izteku garancije pa vsekakor.

 

Ali je sploh ?e kdo prejel konkretno specifikacijo predra?una in ?e, od katerega poobla??enega servisa?

 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala vsem za mnenja in predloge.

 

Do sedaj sem mislil, da so pri VAG-u "zlatarji", pa sem o?itno ?ivel v zmoti. Jih Mazda premaga...

 

Vem, da lahko servisira? tudi pri ustrezno usposobljenih nepoobla??enih avtomehanikih, vseeno pa zaradi mo?nih problemov ne bom tvegal obiska pri nepoobla??enem serviserju. Po izteku garancije pa vsekakor.

 

Ali je sploh ?e kdo prejel konkretno specifikacijo predra?una in ?e, od katerega poobla??enega servisa?

Kolikor vem se da pri AC Cosmos v BTC kar shendlat. obrni se direktno na gospoda Majesa 051 394 590 pa te bo odre?il negotovosti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolikor vem se da pri AC Cosmos v BTC kar shendlat. obrni se direktno na gospoda Majesa 051 394 590 pa te bo odre?il negotovosti.

Majes je legenda. Niti nismo verjetno hotl predra?unov met za servise, vsaj ve?ina. VAG je itak ljudski avto, tko kt BMW. Majo ga skor vsi, ?raufajo ga skor vsi in zato je dost pocen za vzdr?evanje. Ti pa njihove stvaritve definitivno ne po?enejo adrenalina po ?ilah, za razliko od Mazde. In to se pla?a. ?e ne.pro ceni pa pr servisih hahahaha
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje izku?nje z VW v MB je cena olja in stopritev kar na nivoju Mazde, z razliko, da se sploh no?ejo pogajati glede olja a lahko prinese? sove olje, pri Mazdi pa ti njihovo pa? spustijo na primeren nivo.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem poslal sestri?no v BTC ker bi tam naj bili bolj uvidevni do svojih strank, a ne vem ali so cene za Zavore res tako visoke ali ne, ampak na koncu ra?un za servis 577? ni tako majhen.

 

Ima kdo bolj?e pogoje potrebujem ?e sprednje plo??ice ker je avto v Garanciji pridejo v po?tev originalne.

 

Zanimivo je tudi to da so zadaj bili hin tako diski in plo??ice spredaj pa ?e ne.

 

post-24-0-76011600-1522233700.jpg

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Te cene so ?ista znanstvena fantastika, ?e dihtunga je 3x precenjena. Cena zavor je pa tako adijo...Mislim,da za te dele,ki z Mazdo nimajo ni?,mirno lahko nabavi? drugje-brez vpliva na celotno garancijo,ker so tako potro?ni material za katerega ta ne velja. Mater za ta dnar dobi? ECB zavore,ki so nekaj svetlobnih let bolj?e.. Kolikor vem Mazda uporablja Akebono,izdelan na Slova?kem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj original pakne za garancijo?? To je potrosni material, ti lahko das notri katerekoli hoces

Samo ocitno v BTC dajo enemu olje za 6? drugemu pa za 14?.....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.