Skoči na vsebino

Nadgradnja Bose ozvo?enja Mazda 6 2016


Priporočeno sporočilo

Ne,ima tudi zvo?nike Bose ;)

tole je vse prej kot pravi bose izdelek....papirnata membrana?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej tudi iz papirnate membrane so zelo dobri zvo?niki.


 ?e dam namesto 2 4 ohm-ske zvo?nike bo kaj narobe? Seveda bo vse ?lo preko Bose amp-a.

Pomoje ve? lahko da?, edino manj naj bi bilo glasno (v teoriji).

Obratno pa buh ne dej. Ti skuri zvo?nike oz oja?evalec.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fajn si to zrihtu :prstgor: A je mogo?e kdo probal kaj narediti na 1. gen. 6 2007 z Bose ozvo?enjem? Pre amp za sub imam v delu,zdaj me zanima kaj bi se dalo ?e narediti. Verjetno bom menjal tudi tweeterje in ?e ene dodal v zadnja vrata. Kaj pa zvo?niki v vratih? V prednjih sem izmeril zvo?nik in je premer 156mm :zvizga: Neka xy mera-verjetno 160mm nebi spravil notri... ?e dam namesto 2 4 ohm-ske zvo?nike bo kaj narobe? Seveda bo vse ?lo preko Bose amp-a.

Jaz imam v "stari" 6-ki zamenjane visokotonce in mod. na bose subu(name??en je v rezervni gumi).?e samo s temi mod. igra veliko bolj?e.

Sej tudi iz papirnate membrane so zelo dobri zvo?niki.

 

Pomoje ve? lahko da?, edino manj naj bi bilo glasno (v teoriji).

Obratno pa buh ne dej. Ti skuri zvo?nike oz oja?evalec.

Res je. Jaz sem probal z 4 ohm Rainbow v vratih in ni delalo nikakor(brez mo?i, brez basov, skratka, ?e slab?e kot bose).

Tudi z trditvijo, da so lahko dobri zvo?niki "kartonasti" se strinjam. Jaz imam doma za hi-fi zvo?nike renomirane znamke Seas, ki imajo opno iz kartona. Je pa res, da je okoli zvo?nika guma in specialen magnet. Njihova obrazlo?itev-igrajo bolj naravno in nemote?e kot z opnami iz umetne mase.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne,ima tudi zvo?nike Bose ;)

 

Res je. Prav zanimivo, da so podobno narejeni kot za na?e mazde. Razlika je edino v mo?i oja?evalca in pri Porscheju je vgrajen tudi sub. Model 911 Turbo ima recimo 12 zvo?nikov 555 W skupne mo?i...in ?e vedno kartonaste zvo?nike. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fajn si to zrihtu  :prstgor: A je mogo?e kdo probal kaj narediti na 1. gen. 6 2007 z Bose ozvo?enjem? Pre amp za sub imam v delu,zdaj me zanima kaj bi se dalo ?e narediti. Verjetno bom menjal tudi tweeterje in ?e ene dodal v zadnja vrata. Kaj pa zvo?niki v vratih? V prednjih sem izmeril zvo?nik in je premer 156mm  :zvizga:  Neka xy mera-verjetno 160mm nebi spravil notri... ?e dam namesto 2 4 ohm-ske zvo?nike bo kaj narobe? Seveda bo vse ?lo preko Bose amp-a.

Mogo?e lahko poiskusi? z ?im takim https://www.orangeaudio.si/avtozvocniki-german-maestro-cs-6508-2-ohm

Ima? visokotonecin 16 cm za prva vrata, pa ?e 2 ohm je.

?e se bo? lotil zamenjave bo? moral malo improvizirat, ker je original bose visokotonec vgrajen v trikotnik-plastiko, kjer se regulira zunanja ogledala.Kretnico pusti? v vratih pod panelom in napelje? samo kable do gor.

Ppo mojem bi ze s tem igralo veliko bolje.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sm mel u prvem avtu od rainbow avtoakustiko  ,.. morm pohvalit

https://www.orangeaudio.si/avto-zvocniki/komponentni-zvocniki-sistemi?znamka=888

Jaz sem vedno v vseh avtih prisegal na Rainbow in Graund zero. Sedaj sem malo pre?altal. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 6 mesecev kasneje...

Kako to, da se nisi odlo?il za uporabo distan?nikov? Na?eloma se da tudi stare uporabiti in zvo?nik z malce dela lo?iti od ohi?ja oz. distan?nika:

Mah, se mi ni dalo jih kupit in potem ?akat na njih. Saj igrajo isto dobro kot z dist.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa ob glasnem poslusanju (bass) poka v vratih. Plastika ob plastiko. Zvok je najbolj izrazit takrat, ko so temperature nizke oz. ko je mraz. Ce z roko pritisnem na vratno panelo zvok izgine :). Moram enkrat snet dol vratno panelo pa mal pogledat. Res annoying. Je pa res, da poka samo takrat k je glasba zelo naglas in basi sopajo. Sepravi vedno :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex a ko si stavil vse dol z vrat a je kje med vrati pa ?ipo ali kontra al karkol kak "najlon/plastika"? men ob spu??eni ?ipi dobesedno poka po beatu

Kolikor se spomnim je nek ?rn najlon.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni pa ob glasnem poslusanju (bass) poka v vratih. Plastika ob plastiko. Zvok je najbolj izrazit takrat, ko so temperature nizke oz. ko je mraz. Ce z roko pritisnem na vratno panelo zvok izgine :). Moram enkrat snet dol vratno panelo pa mal pogledat. Res annoying. Je pa res, da poka samo takrat k je glasba zelo naglas in basi sopajo. Sepravi vedno :D

Je ?isto enostavno sneti panel z vrat. Pet minut dela in pogleda? v ?em je ?tos.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je ?isto enostavno sneti panel z vrat. Pet minut dela in pogleda? v ?em je ?tos.

Jap. Ce se ne motim je vijak pri kljuki za odpiranje, drugi je pa tam pri stikalih za pomik stekel. Potem samo se zvocnik (visokotonec) odstranim in sem zmagal. Ostalo so pa plasticni zatici. Drzi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap. Ce se ne motim je vijak pri kljuki za odpiranje, drugi je pa tam pri stikalih za pomik stekel. Potem samo se zvocnik (visokotonec) odstranim in sem zmagal. Ostalo so pa plasticni zatici. Drzi?

Pazi, da ne polomi? teh ?tiftov oziroma ?im manj. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In za po vrhu-ponudba,katero nihče ne potrebuje🤣🤣...Mazda pa ima prodajne rezultate,ki so rekordni v njeni zgodovini😃...kdo bi si mislil😄     
    • A niso to vsako leto za hrvate pravli, ker zaporedoma podražujejo in še kr je vse polno.   Tak bo tu. Al bo prišel kdo, ki bo pripravljen plačati visoko ceno ali pq bojo spuatli in bo polno.     Drugače pa tvoje cene o italjanskem bencinu me skozi fascinirajo.   Center Bologne: Center Firenz: To so živi podatki od uporabnikov za RON95. Rad hodim v Italijo, samo takih cen, kot pri nas, ni bilo tam nikoli. Vedno so med najdražjimi v Evropi.
    • Dobro jutro, nov je dan... ☀️😉
    • Odvisno, kje tankaš. Na avtocestah je res tudi 2€ in več,na kakih navadnih cestah pa ga dobiš tudi za 1,6€. Res je kar praviš. Hoteli so tudi do 50% cenejši kot pri nas. Aperol spritz v Veroni 4,5€,v Kopru od 6-8€, pizza v centru Milana od 7-10€, pri nas že krepko nad 10€. Skratka, naši so šli s cenami v nebo. Lep primer je Bovec, kjer so dobili en kup odpovedi. Moj znanec dela tam kot vodnik splavov in je več doma kot gor v Bovcu. Ne ve, kako bo s to sezono. 
    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.