Skoči na vsebino

Poraba Skyactiv G - bencin


323 BA

Priporočeno sporočilo

Sino?i se vrnil z Izole doli sem videl kar nekaj Mazdic,veliko ve? kot pri nas na Celjskem! V Kopru imajo izgleda dobro prodajo pa verjetno okus za nakup je druga?en. Pa ?e tole dodam,poraba nazaj domov se je malo pove?ala kar je razumljivo na to da je nadmorska vi?ina 270m. pri nas.Na?in vo?nje pa isti kot v Izolo. Pa ob morju sem naredil 40km kar ni vplivalo na porabo saj je prete?no sama ravnina(za nas ?tajerce-Kozjance)in po?asna vo?nja zaradi prometa. Torej poraba skupaj za 500km je 6.3.zadovoljen da kaj. Zoom zoom. P.s. Kon?ne hitrosti nisem sprobal ker ni ?lo zaradi prometa. Do 180 je v 5 kar suvereno pospe?eval potem pa ?lepar prehiteval in.... Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobra poraba, ?e bi imel dizla, bi ti sicer kuril 3,9, haha. Vmax sprobavaj v 4. Od 130 do 170 se 5. preve? vle?e. :)

Jaz tako ali tako primerjam med bencinarji,ker prevozim

s tem avtom 10k in se mi dizel

nikakor ne spla?a! Kaj nima max.hitrosti v 5 brzini? Ra?unal sem da bom pa po max.hitrosti v 5.dal v 6.in videl koliko gre ?e v 6.in koliko pije takrat. Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sino?i se vrnil z Izole doli sem videl kar nekaj Mazdic,veliko ve? kot pri nas na Celjskem! V Kopru imajo izgleda dobro prodajo pa verjetno okus za nakup je druga?en. Pa ?e tole dodam,poraba nazaj domov se je malo pove?ala kar je razumljivo na to da je nadmorska vi?ina 270m. pri nas.Na?in vo?nje pa isti kot v Izolo. Pa ob morju sem naredil 40km kar ni vplivalo na porabo saj je prete?no sama ravnina(za nas ?tajerce-Kozjance)in po?asna vo?nja zaradi prometa. Torej poraba skupaj za 500km je 6.3.zadovoljen da kaj. Zoom zoom. P.s. Kon?ne hitrosti nisem sprobal ker ni ?lo zaradi prometa. Do 180 je v 5 kar suvereno pospe?eval potem pa ?lepar prehiteval in.... Lp

Res je... nas je veliko mazda?ev z novimi mazdami na obali... (ve?ina je dizel).:) Bi javil, da se dobimo na kaki pija?i v Kp. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je... nas je veliko mazda?ev z novimi mazdami na obali... (ve?ina je dizel).:) Bi javil, da se dobimo na kaki pija?i v Kp. :)

Ja,nisem imel najve? ?asa ker sem bil z prijatli na obali,tako da smo obhodili v soboto ko je bil lep dan pot od Izole do Savudrije in nazaj v Izolo po drugi poti cc 20km. V nedejo pa de? in smo si ogledovali nekaj atraktivnih stvari po celi na?i obali s avtomobilom. V?eraj pa eno pe? turo dopoldan od Savudrije do Pirana(tista pot ob obali zaprta)in naprej v Portoro?,?ez tunel v Savudrijo in po PARENCANI V Izolo.cc15km. Pop.pa domol na ?tajersko. Tako da res ni bilo ?asa. Bom pa drui? planiral

kako sre?anje za kavico s primorci. Eno vpra?anje,kako se kaj je v oni gostilni na hrib?ku pred Se?ovlami Parencana ki je na novo od lani. Bili smo dopoldan samo na kavici. Hvala in lep p. Zoom zoom

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja G145 gre malo ?ez 200 gre v 4. prestavi, top speed naj bi bil 206 glede na uradne tehni?ne podatke. Ker ima G120 enak menjalnik in diferencial in naj bi ?la 195 po uradnih podatkih, se ne bi ?udil, ?e je top speed dose?en v 4., se pravi 195 in realno recimo 205 po ?tevcu. Verjetno ga dose?e? tako v 4., kakor tudi v 5. pestavi. V 6. pa zna ?e malo pasti.

 

@Alex: tudi mi smo poleti dosti na Obali, se bi lahko ob priliki res zmenili za kak?no mini sre?anje, da naredimo kak fotoshooting in ?e v ?ivo re?emo kak?no o benzin vs. dizel power.   :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja G145 gre malo ?ez 200 gre v 4. prestavi, top speed naj bi bil 206 glede na uradne tehni?ne podatke. Ker ima G120 enak menjalnik in diferencial in naj bi ?la 195 po uradnih podatkih, se ne bi ?udil, ?e je top speed dose?en v 4., se pravi 195 in realno recimo 205 po ?tevcu. Verjetno ga dose?e? tako v 4., kakor tudi v 5. pestavi. V 6. pa zna ?e malo pasti.

 

@Alex: tudi mi smo poleti dosti na Obali, se bi lahko ob priliki res zmenili za kak?no mini sre?anje, da naredimo kak fotoshooting in ?e v ?ivo re?emo kak?no o benzin vs. dizel power.   :P

Limuzina M 3 ima malo ve? kon?ne hitrosti 197 ampak to ni ni?,druga?e pa lahko povem,sem ?e enkrat, trojka na 215 45 18"ima natan?en ?tevec do 1 kil.natan?en! Merjeno po garmin navigaciji in garmin uri. Ne vem ali slu?ajno ali so res na?li dim.gum najbolj idealno? Koko je pri 16"ne vem. Glede na ob?utek kako je pospe?evala do 180 pri?akujem,da bi lahko ?la ?ez 200 pa ?e malo la?ja je od 6tke.Bomo videli.... Lp
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja G145 gre malo ?ez 200 gre v 4. prestavi, top speed naj bi bil 206 glede na uradne tehni?ne podatke. Ker ima G120 enak menjalnik in diferencial in naj bi ?la 195 po uradnih podatkih, se ne bi ?udil, ?e je top speed dose?en v 4., se pravi 195 in realno recimo 205 po ?tevcu. Verjetno ga dose?e? tako v 4., kakor tudi v 5. pestavi. V 6. pa zna ?e malo pasti.

 

@Alex: tudi mi smo poleti dosti na Obali, se bi lahko ob priliki res zmenili za kak?no mini sre?anje, da naredimo kak fotoshooting in ?e v ?ivo re?emo kak?no o benzin vs. dizel power. :P

Ja, super. Javi kak dan prej, da se zorganiziramo z Gelipterjem in Verisivejem, da bomo dva proti dvem (" benz vs dizel) :) Res bi se bilo lepo pogovoriti v ?ivo in kak?no pija?o spiti.:)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam gelipter ni dizlas? ;) Jaz bom na obali v casu NT konference (21. do 23. maj)... pa se lahko takrat pridruzim na kaksni kavi, ce bo cas... ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam gelipter ni dizlas? ;) Jaz bom na obali v casu NT konference (21. do 23. maj)... pa se lahko takrat pridruzim na kaksni kavi, ce bo cas... ;)

Nop, Gelipter je pure benz fan.:)

Se bomo kaj zmenili pa se sli?imo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Pozdravljeni!  Sem nov na forumu. Prijavil sem se, ker sem pred nakupom nove mazde (6), in me zanima, kako zanesljivi so po va?ih izra?unih podatki o porabi, ki jih prika?e BC ?

 

Mel sem testno vo?njo  z g165 izvedbo, in se mi na koncu, ko sem dolil bencin, nekako ?tevilke niso iz?le, kot bi se morale.  Dolil ve? bencina (1l ve?), kot je pokazal BC porabo, ?tevec za gorivo pa pokazal, da je not manj, kot pa ko sem avto prevzel. Poraba po BC se mi za bencinerja in velikost avta zdi odli?na, ampak v kolikor BC "la?e" za kakih 30-40%, pa bi mi to bilo preve?, in bi potem raje diesel-a vzel.

 

Hvala za informacije.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ne uporablja? istop, ker ob aktivnem sistemu BC porabo za?ne zmanj?evati (o?itno ra?una zraven tudi ?asovno komponento, kar pa? ni realno - LOL v bistvu), potem po mojih izku?njah zelo to?no ka?e. Pri mojih prej?njih GJ 2013 in 2016 benz je bilo razlike med ro?no izra?unano in BC 0,1 l na 100, torej zanemarljivo.

 

Moja povpre?ja polnih tankov so bila med 5,9 (120 km/h AC in regionalke po omejitvi) in 7,2 (AC ve?inoma okrog 150). Obi?ajno 6,8, s tem da ne vozim po?asi, zelo veliko strmih ovinkastih cest, a vsekakor z veliko predvidevanja, brez odve?nega bremzanja, hkrati pa ob ogretem motorju skoraj dnevno pospe?evanje v 2. do blokade. Carbon buid up woes pa to... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A te skrbi poraba ali kaj? Koliko pa kaze?

 

Sam sebe se negiral - poraba je ok, skrbi me pa da ni tocen. Pa ja znas pes zracunat in primerjat?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A te skrbi poraba ali kaj? Koliko pa kaze?

 

Sam sebe se negiral - poraba je ok, skrbi me pa da ni tocen. Pa ja znas pes zracunat in primerjat?

 

Sem zgleda da malo nerodno napisal.  Poraba se mi je zdela dobra glede na kaj je BC pokazal 6,3l, in glede na velikost avta, motor, itd. Nisem pa ?ist siguren v sam BC. 

?al sem pozabil poslikati Trip podatke iz BC na koncu testne vo?nje, da bi lahko ?e 1x v miru vse doma pe? prera?unal.  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.