Skoči na vsebino

Poraba Skyactiv G - bencin


323 BA

Priporočeno sporočilo

Ima? prav,ampak pri 1.400kg je to zelo malo saj ne speljuje? z mesta vsakih nekaj merov. Jaz bi bolj kot tito malo razlike v porabi izpostavil udobje ali lepoto,jaz sem se vseeno odlo?il za slednje. Vsakemu svoje.....

Kak?nih 1400? Sokraj jurja 700! Prav dost se pa res niso trudili, skoraj je na kilah prej?nje insignije ki je bila tank.

 

Pri avtomobilskih kolesih me je vedno ?udilo da so takoimenovana lahka plati??a po kilah vedno opazno preka?ala te?o navadnih plehnatih felten.

Ni samo masa vrte?ih delov, pomembno je tudi kako je razporejena - ve?ji premer - slab?e je (tudi zato SUV-i pospe?ujejo kot crknjeni konji).

Potem je tu ?e razmerje med vzmetenimi in nevzmetenimi masami ki pa ima vezo z lego na cesti, ne toliko s porabo

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ne ne, Juresa pa ne morem prese?t... to je pa? nemogo?e.

A v tistem delu, ko je s slu?beno ?kodo 1.6 TDI iz LJ do ZG postavil rekord 45min in pri tem carino ter cestninske domnevno presko?il? :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?nih 1400? Sokraj jurja 700! Prav dost se pa res niso trudili, skoraj je na kilah prej?nje insignije ki je bila tank.

 

Pri avtomobilskih kolesih me je vedno ?udilo da so takoimenovana lahka plati??a po kilah vedno opazno preka?ala te?o navadnih plehnatih felten.

Ni samo masa vrte?ih delov, pomembno je tudi kako je razporejena - ve?ji premer - slab?e je (tudi zato SUV-i pospe?ujejo kot crknjeni konji).

Potem je tu ?e razmerje med vzmetenimi in nevzmetenimi masami ki pa ima vezo z lego na cesti, ne toliko s porabo

Jao nisem vedo da ma toliko kil ?estka, trojka samo 1.300! Velika razlika res. Skoraj vse si na?tel, kaj pa kile voznika? Ah saj je brezveze, vse skupaj ni neke velike razlike zato se glede teh stvari ne obremenjujem veliko...
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avti so vedno tezji, saj imajo vedno vec dodatne opreme... 

 

Moja prejsnja Mazda6 2013 SPC CD175 Revolution AT je imela v prometne dovoljenju vpisan podatek pri masi vozila 1.522 kg ... 

 

Prometno_dovoljenje_2018_pdf_2390F2EE.pn

 

Predprejsnja Mazda6 GT Navi D140 2008 je imela vpisano 1.545 kg

 

prometno_dovoljenje_002_2390F624.jpg

 

Sedanja CX-5 G194 AWD Revolution Top AT  ima vpisan podatek 1.630 kg ...  

 

Prometno_dovoljenje_2019_pdf_2390F2A2.pn

 

Mazda3 G120 Takumi 2018 ima vpisan pdoatek 1.320 kg

 

Prometno_dovoljenje_-_doc014377201808130

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na spletni strani >> https://www.mazda.si/vozila/mazda6-karavan/specifikacije/ za MAZDA6 Karavan  Revolution CD150, 6-stopenjski ro?ni menjalnik 2WD pise takole:

 

Specifikacije_Mazde6_karavan_2390FAB6.pn

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avti so vedno tezji, saj imajo vedno vec dodatne opreme... 

 

Moja prejsnja Mazda6 2013 SPC CD175 Revolution AT je imela v prometne dovoljenju vpisan podatek pri masi vozila 1.522 kg ... 

 

Prometno_dovoljenje_2018_pdf_2390F2EE.pn

 

Predprejsnja Mazda6 GT Navi D140 2008 je imela vpisano 1.545 kg

 

prometno_dovoljenje_002_2390F624.jpg

 

Sedanja CX-5 G194 AWD Revolution Top AT  ima vpisan podatek 1.630 kg ...  

 

Prometno_dovoljenje_2019_pdf_2390F2A2.pn

 

Mazda3 G120 Takumi 2018 ima vpisan pdoatek 1.320 kg

 

Prometno_dovoljenje_-_doc014377201808130

Ne razumem pa zakaj zraven v?tejejo voznika 75kg. Avto je avto,sam to ?e manjka da mi dajo zraven enga Japon?ka!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bognedaj da ga ?e na lpg predela?, ma? ?e tu takoj malo ve?jo te?o.

Predelovalci se bojijo Skyactive motorja in vpra?anje, ?e je sploh kak?na v na?i domovini predelana na LPG. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V prometni imam 1661kg ampak je res nenavadno, da pri?tevajo ?e voznika s 75kg. Realna je pol 1586kg. ?e zmeri velik ampak vseeno ne izgleda neki bistven prirastek te?e napram prej?nji generaciji.

 

Damn... sedanka je 18 kil la?ja.


Predelovalci se bojijo Skyactive motorja in vpra?anje, ?e je sploh kak?na v na?i domovini predelana na LPG. :)

 

Zakaj bi pa to delal, ?e pije itak 4,5 kot pravijo proizvajalci. :lol:  :lol:

Ampak res, vsak pameten ne bo eksperimentiral s tla?enjem LPG-ja v visokokompresijsko ma?ino. Pa ?e dodatna jeba zna bit izklapljanje valjev, kar verjetno LPG injektorji ne bodo znali shendlat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje pa nima cajta... se potepa nekje po svetu :D 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc je bil samo za Juresov izgovor na koncu. Za?elel nam je RIP oziroma nas je kar pokopal. Je bilo pa verjetno ve? vzrokov zakaj smo mu dojadili. 

Pa saj je on ?e pred leti pisal (ali Ajvarju ali Jestu), da ?e je mo?no izbrisati vse njegove objave na tem forumu. Dr?i?

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa saj je on ?e pred leti pisal (ali Ajvarju ali Jestu), da ?e je mo?no izbrisati vse njegove objave na tem forumu. Dr?i?

 Jaz se ne spomnim, niti nimam med zasebnimi sporocili... Edini tak, ki je zelel izbris profila, je bil decembra 2016 nek user ?niko?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

"On" ne leti name,ne?

Ne, nikakor ne. :)

 

In da ne bo pomote; Juresa imam v spominu kot dobrosr?no bitje.  :prstgor:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.