Skoči na vsebino

Mazda 6 dizel, pri nizkih obratih parkrat pocukala


Priporočeno sporočilo

Danes smo se vra?ali z smu?anja.Moram povedati, da je v Dolomitih za razliko kot je pri nas pomlad, prava zima z no?nimi temperaturami do - 10?C.No, in danes se vra?amo preko prelaza passo Fedaia, preko 2000m vi?ine in normalno, da se potem pol ure spu??a? v dolino. No, ko smo pri?li v dolino v mesto in je bila omejitev 50,sem opazil, da mi rahlo cuka avto, ko dodam gas. In to v drugi in tretji brzini. Malo sem se ustra?il, ker smo imeli do doma ?e ?tiri ure vo?nje.Temperatura motorja je padla na 80?C,kar se mi zdi normalno glede na to, da je bilo tudi danes - 6?C in smo se stalno spu??ali. Kaj bi lahko bil vzrok, to, da je avto tri dni stal na tak?nem mrazu, dolgotrajno spu??anje brez gasa, kaj drugega?

Naprej je do Kp delal normalno in ni ve? cukal.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Off Topic (naj mi bo opro??eno), ampak...

Ne morem da nebi komentiral... Fous sm za Dolomite :)

 

Passo fedaia je ?isti rajc.... smer caprille sploh...

 

Back to Topic.... Upam da ni ni? huj?ega, glede na to, da je potem normalno delala, tudi verjamem, da ni ni? posebnega.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si mel mogo?e ravno takrat regeneracijo? Pred kar nekaj leti sem nekje prebral, da lahko regeneracijo malo zmede nenormalen vozni re?im, kot je recimo spu??anje s prelaza. Potem ra?unalnik nekako to prilagaja dejstvu, da prakti?no vozi brez goriva po klancu navzdol, po ravnem, pa ?e ?e traja regeneracija pa je goriva nekoliko preve? in je to lahko vzrok za rahlo cukanje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko bi bla kriva regeneracija, Egr, ali pa slaba nafta/filter goriva.

?e je nafta slaba, po mo?nosti z dodatkom vode, ali pa ?e malo zabasan naftni filter, se lahko ob mrazu pojavi cukanje.

Egr ?e se je nabralo preve? saj lahko ?teka ko se odpira in zapira in lahko motor cuka ker ne dobi pri?akovane zmesi

 

?e se bo ?e cukanje ve?krat pojavilo, menjaj filter goriva, on o?isti Egr.

?e ne pa se veselo vozi naprej

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na reg. sploh nisem pomislil. Zdi se mi, da je res ravno takrat potekala in so bili min. obrati, brez gasa. Sem pa tankal to super druper omv nafto, ker naj bi bila bolj?a za nizke temperature. Boss,zna bit to, ker je bila poraba ve? ?as na nuli. Verjetno vsi dejavniki skupaj in je pri?lo do cukanja. To je bilo samo parkrat, nato sem mu malo odprl du?o, da se je razpihal.Bom sledil.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Off Topic (naj mi bo opro??eno), ampak...

Ne morem da nebi komentiral... Fous sm za Dolomite :)

Passo fedaia je ?isti rajc.... smer caprille sploh...

Back to Topic.... Upam da ni ni? huj?ega, glede na to, da je potem normalno delala, tudi verjamem, da ni ni? posebnega.

Meni so tudi dolomiti zakon. Letos smo ?li zopet na Sello rondo.Tako dobrega smu?anja in vremena ?e dolgo nismo imeli. :)

Nejc,a si bil na Terrazza Delle Dolomiti? To je na 3000m,razgled na cele Dolomite. ?e nisi bil, se res spla?a it gor. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni so tudi dolomiti zakon. Letos smo ?li zopet na Sello rondo.Tako dobrega smu?anja in vremena ?e dolgo nismo imeli. :)

Nejc,a si bil na Terrazza Delle Dolomiti? To je na 3000m,razgled na cele Dolomite. ?e nisi bil, se res spla?a it gor. :)

To je tam nad Passo pordoi, k se gre (lahko tudi) z gondolo gor? Nisem bil; s specialko se ne da :) .

 

Je pa tam na poti iz Caprille na Fedaio na levi strani en lustn kamp, tako da tele konce kar dobro poznam. Sicer je pa meni najljub?i prelaz na tem obmo?ju ?e zmeraj Giau...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je tam nad Passo pordoi, k se gre (lahko tudi) z gondolo gor? Nisem bil; s specialko se ne da :) .

Je pa tam na poti iz Caprille na Fedaio na levi strani en lustn kamp, tako da tele konce kar dobro poznam. Sicer je pa meni najljub?i prelaz na tem obmo?ju ?e zmeraj Giau...

Sicer s specialko ne more? na gondolo in vrh, se pa lahko pripelje? do tja (smu?i??e Canazei). :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer s specialko ne more? na gondolo in vrh, se pa lahko pripelje? do tja (smu?i??e Canazei). :)

Jp,canezei poznam; ?el lani iz cortine preko Passo falzarego v Arrabo in preko Pordoi v Canezei - P.Fedaia-Caprille- Passo Giau-Cortina. Si ne predstavljam kako izgleda ko je sneg, ampak Ziher je fenomenalno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jp,canezei poznam; ?el lani iz cortine preko Passo falzarego v Arrabo in preko Pordoi v Canezei - P.Fedaia-Caprille- Passo Giau-Cortina. Si ne predstavljam kako izgleda ko je sneg, ampak Ziher je fenomenalno...

Ja, zame je to najlep?e smu?i??e.Snega je vedno za izvoz, kamnite gmote okoli?kih tri tiso?akov pa spektakularne za videti.Povezanih je veliko smu?i??, Sela ronda, skupaj je 220 km skrajno urejenih in ?irokih smu?i??. To je res raj za smu?anje pa tudi, da res da? mo?gane na pa?o.Se spla?a to do?iveti...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, zame je to najlep?e smu?i??e.Snega je vedno za izvoz, kamnite gmote okoli?kih tri tiso?akov pa spektakularne za videti.Povezanih je veliko smu?i??, Sela ronda, skupaj je 220 km skrajno urejenih in ?irokih smu?i??. To je res raj za smu?anje pa tudi, da res da? mo?gane na pa?o.Se spla?a to do?iveti...

Se strinjam. Sam sicer nisem tako zagnan smu?ar, da bi ?el smu?ati tja, ampak za dati se na Off je pa Super... Ljudje prijazni, narava fenomenalna, italijanska hrana je itk neki bolj?ega....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je, ljudje tam so super prijazni, hrana da ne govorimo.

Mi je pa ?al, da tega ne morem re?i za nekatere od "na?ih" smu?arjev.Videl sem enega prepotentne?a, ki se je zaletel v angle?kega smu?arja. Zaustavil sem se ob njiju in Angle? je potarnal, da se je "na?" cel ?as obna?al prepotentno na smu?i??u in se kar zaletel v njega od zadaj. Opazil sem, da je na? smu?ar precej zaudarja po alkoholu.Sicer ni bilo nobenemu ni?, vsaj resnej?ega ne, a vseeno. Ostali smu?arji so poklicali carabiniere na smu?i??u in upam, da so lepo poskrbeli zanj.

Tudi v vrsti na vle?nice so se nekateri na?i specialci prerivali, glasno debatirali in se nespodobno obna?ali.Te je v?asih kar sram, da si iz iste dr?ave kot tej modeli.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.