Skoči na vsebino

Nekaj mi ru?i v motorju...


Priporočeno sporočilo

Hmmm...zdaj je tudi meni za?elo ru?it pri oz. v motorju, ko ga v?gem;prej sem se ravno vrnil iz mesta in sli?i tok,tok,tok tok mi nekaj ru?i.Na cviljenje jermena sem se ?e navadil,baje da je to normalno. Ma kdo kak?no idejo kaj bi lahko to bilo?

Jutri bom itak poklical na AS Velenje,da se zmenim,da pregledajo avto, upam,da se bo na?la napaka & seveda tudi odpravla. Upam,da tudi pri meni niso pozabli kak?nega ?raufa :blink:

Torej any ideas??

lp vuk

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 94
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

ehhhhhhh, :( to bi pa rad res sli?al, me prav zanima kak?en zvok je tole?? Kolko kilometrov imas ?e? Aja to ti je za?elo pri ogretem motorju ru?it?

 

Nope hladen motor, bo treba pustit avto kak?ne dve uri stat ,potem pa komaj v?gat....Mam pa cca. 53.000 km, ru?i pa pri mrzlem motorju in to tak, da se je Du?ka vstra?la,ko je stala pri avtu :(

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jooj, lahko se pa pelje? normalno hitro, vendar potem tudi ru?, da bi sli?ali?? Ej se mi sveti ne kaj bi to lahko bilo, foter se bli?a 70.000km pa ?e ni teh simptomov upam da jih tudi ne bo, najbolj me skrbi po garanciji, da se ne bo kaj zgodilo :(

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa si ziher, da nisi kak?nega pe?ca zgazil pa ti od spodi trka ker bi rad izpoda avta zlezel? :)

 

 

ok neslana ?ala - a si se mogo?e kaj z razli?no oktanskimi bencini igral pa ti ventili klenkajo? ?e je to bi moralo hitro biti OK... naslednja mo?nost (razen odpadlih vijakov) pa je te?ava z oljem pri teflonih ?eprav pri teh kilometrih ne bi smelo nagajat.

 

Za nivo olja te sploh ne bom spra?eval, ker verjetno si to ?e preveril ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa si ziher, da nisi kak?nega pe?ca zgazil pa ti od spodi trka ker bi rad izpoda avta zlezel? :)

ok neslana ?ala - a si se mogo?e kaj z razli?no oktanskimi bencini igral pa ti ventili klenkajo? ?e je to bi moralo hitro biti OK... naslednja mo?nost (razen odpadlih vijakov) pa je te?ava z oljem pri teflonih ?eprav pri teh kilometrih ne bi smelo nagajat.

 

Za nivo olja te sploh ne bom spra?eval, ker verjetno si to ?e preveril ;)

 

Z bencinom se ziher nisem igral,ker mam dizla;pred 8000 km sem mel redni servis, kjer je blo vse v najlep?em redu;pe?ca ziher nisem zgazil, ker bi to verjetno opazil :D

Ampak po?asi pa mi ?e zmanjkuje potrpljenja z avtom in me seveda skrbi kaj bo po garanciji;vem namre? kako je blo pri Peugeotu;po prete?eni garanciji so pa marsikaj na?li,kar prej niso sli?ali ali pa videli. Je pa res,da vsaj rjavel ni :blink:

Se moram jutri sli?at z Skorn?kom, kako in kaj.

 

jooj, lahko se pa pelje? normalno hitro, vendar potem tudi ru?, da bi sli?ali?? Ej se mi sveti ne kaj bi to lahko bilo, foter se bli?a 70.000km pa ?e ni teh simptomov upam da jih tudi ne bo, najbolj me skrbi po garanciji, da se ne bo kaj zgodilo :(

 

Ru?i zaenkrat samo pri hladnem motorju,ko ga v?gem;najprej sli?i? jermen, isto kot pri va?em Premacy-ju, potem pa se za?ne, tok,tok,tok...

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Z bencinom se ziher nisem igral,ker mam dizla;

foock no, where is my head

 

shame on me sramezljiv - ker si ?e ene 300x povedal, da ima? diesla sem seveda pozabu sramezljiv

 

 

Pa kolk hitr to trkanje neha? (30sec, 5min...kasneje?) - ko je hladno je nekak normalno, da je mrzu traktor glasen. Ko bi vedel kak?en tolkalni koncert mi zjutri golf TDI priredi - sem prec bolj? volje, da ni moj ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

foock no, where is my head

 

shame on me sramezljiv - ker si ?e ene 300x povedal, da ima? diesla sem seveda pozabu sramezljiv

Pa kolk hitr to trkanje neha? (30sec, 5min...kasneje?) - ko je hladno je nekak normalno, da je mrzu traktor glasen. Ko bi vedel kak?en tolkalni koncert mi zjutri golf TDI priredi - sem prec bolj? volje, da ni moj ;)

 

Vem,da je glasen,ampak tak?en zvok,da se ?e moja punca ustra?i pa verjetno ni normalen;Se pa to dogaja samo pri mrzlem avtu, recimo danes zjutraj po pol ure Webasta se je sli?al samo jermen kako spu??a zvoke, trkalo pa ni ve?;bomo pa? malo opazovali.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

..lahko da samo mraz nagaja ker v tehj dnevi je zzzeeellloooooo mrzlo a ne, in pri -10 oz. - 15 lahko mal bolj vse ru?. Men tud neki piska pr bremzah zadnji teden, motor je tud mal bolj glasen, jermam itak vsako jutro cvil k zme?an, ampak prve dve stvari se dogajata zadnji teden oz. dva.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

..lahko da samo mraz nagaja ker v tehj dnevi je zzzeeellloooooo mrzlo a ne, in pri -10 oz. - 15 lahko mal bolj vse ru?. Men tud neki piska pr bremzah zadnji teden, motor je tud mal bolj glasen, jermam itak vsako jutro cvil k zme?an, ampak prve dve stvari se dogajata zadnji teden oz. dva.

 

Tvoj avto je letnik ???

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1996 :D

 

Moj pa 2003 in mislim,da se kaj takega ne bi smelo dogajati.

@pokycar - ne bo dr?alo...na ?alost ni trenutno najbolj primerno vreme za kaj takega.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nevem no, ru?it ne bi smelo, na? Premacy je do zdaj ?e vsako zimo zunaj pre?ivljal (razen da ?e je pri turbini vedno mastno pa se ?e gospodi iz Ljublane niso spomnili prit zadevo pogledat, sramota kot zgleda ?akajo da bo konec garancije, imajo preve? ?asa) pa ni ?e do zdaj ni? ru?lo (pa upam da tudi ne bo), glede jermena ok cvili glede volanskega mehanizma ok (to se da popravit ker vem enemu lastniku Premacya v nem?iji so odpravli te?avo, vendar na?i mehaniki pravijo da se ne da, kot zgleda obvladajo zadevo v nulo :lol: ), samo da ?e zdaj dela tok tok, mogo?e je kaki ?krat v ma?ini :huh:

Ti pa ima? tudi ?udne simptome Grega tudi ?e je avto letnik 03 ali pa 96 je to vse skupaj ?udno nevem zakaj pri tebi jermeni cvilijo (menjaj pa bo), saj pravim mazda je postala :wacko:, mene tudi vedno iz dneva v dan bolj razo?ara :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Grega tudi ?e je avto letnik 03 ali pa 96 je to vse skupaj ?udno nevem zakaj pri tebi jermeni cvilijo (menjaj pa bo), saj pravim mazda je postala :wacko:, mene tudi vedno iz dneva v dan bolj razo?ara :whatever:

 

..bom menjal ja, je pa res da zacvili ko v?gem avto potem je vredu, v?asih 5 sekund cvili, v?asih 1 tko da....kokr se mu zazdi. <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vuk

Ali ti ta kot ti pravi? tok, tok dela v ritmu z obrati ma?ine ali dela konstantno?

Glede cviljenja jermena pa pogledat ?e je jermen cel, ?e je ga je potrebno za en obrat vijaka zategnt pa ne bo ve? cvilil, ?e pa ?e potem postopek ponoviti.

 

LP

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tok,tok dela konstantno v ?isto svojem ritmu. Po avtu pa ne mislil ?raufat;prvo ker je ?e v garanciji, drugo pa pojma nimam kje in kaj naj ?raufam.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glej foter mi je reko ?e je fuul mrzlo malo klenka, kaj ti slu?ajno klenka??

 

?? pojma nimam...bi blo fajn, ?e bi lahko ti ob priliki malo poslu?al motor kak laufa.

Dream as if you will live forever, live as if you will die today.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Hmmm...zdaj je tudi meni za?elo ru?it pri oz. v motorju, ko ga v?gem;prej sem se ravno vrnil iz mesta in sli?i tok,tok,tok tok mi nekaj ru?i.

Vuk

 

Kaj je zdaj ni? ne pi?e? ali si zrihtal avto!!

 

LP

Pust'te me, da mi je doollgčaaaassss!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.