Skoči na vsebino

Mazda 6 CD120 vs. VW Golf TDI 1.9 (5 ponovitev)


Boss

Priporočeno sporočilo

Bom kar sebe citiral iz naslovnega posta te ?trene

 

Ali je sploh mo?na oz. smiselna primerjava med avtomobiloma, ki sploh nista v istem velikostnem razredu. V bistvu je, saj se izka?e, da sta to cenovno povsem primerljiva avtomobila oz. Golf je celo dra?ji?!?!

 

Mislim, da je primerjava kar na mestu, ?e gledamo koliko avta dobimo za koliko denarja in kako se ta dva potem obneseta na cesti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 69
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

 

 

 

Popoldanski, ko sem bil v koloni na obvoznici na prehitevalnem pasu in je za mano prletela nova petice in mi vsaj 500m non-stop blendala. Tudi ?e bi se hotel umakniti se ne bi mogel nikamor saj je bila kolona ?e bolj strnjena na voznem pasu. Nakar je sledila vo?nja pol metra za mojo ritjo (joj zakaj nimam bullbara na zadnjem odbija?u) dokler se mu ob prvi prilo?nosti nisem umaknil. Takrat sem si debila tudi dobro ogledal. En mali debeli kreten?ek v beli srajci s kravato, ki se mi je v svoji majhnosti in omejenosti ?e kar zasmilil. Seveda je ta budala nato nadaljeval svoj ligtshow tudi nad naslednjim avtomobilom, ki je bil pred njim pri tem da je skakal iz prehitevalnega na vozni pas in spet nazaj. Zgledalo je skrajno kretenoidno.

 

Zve?er sem bil pa spet dele?en porcije blendanja by BMW v predoru Golovec, kjer sem bil na srednjem pasu namenjen levo na dolenjsko avtocesto. Sploh mi ni bilo jasno kaj je tip hotel, verjetno da naj kar izparim.

 

Nekaj podobnega, se mi je zgodilo v nedeljo pri ohodu z sre?anja v BTC-ju.Takoj ko sem iz BTC-ja zapeljal na glavno cesto. Stojim na semaforju za zavijanje levo na obvoznico, se zraven pripelje en z BMW-jem, na dale? se mu je videlo da je FRAJER, kadi in nekaj kima.Nakar se preklopi semafor in frajer elegantno zamudi speljevanje in me potem na vsak na?in ho?e mimo drugega semaforja, okrog ovinka in po klancu proti obvoznici prehitet, pa itaq ni imel ?ans in ne prostora, potem pa on takoj na prehitevalnega, kamor se je nekdo umaknil meni da sem lahko zapeljal na obvoznico, in tako je sledilo blendanje in limanje na rit, vozniku ki se je umaknil meni.Ok potegnem se mu "nastavljeni voznik umakne za mano, potem pa tema ni? od ni?, ga ?akam da bo kon?no prehitel in se je pelje 10 km/h hitreje kot jaz na desnem pasu, pa si re?em "Peder jedni, tle ma?" moja pa "Ja quga pa je spet ?" in samo na?gem 3,4,5 pol pa ga sloh ni ve? blo v ogledalih.

Kaj ti nuca BMW, ?e se sam vem me?e?, ko ma? pa mo?nost pol ni pa ni?.

Sej vem da ni prav da sem tako naredu, nisem nikogar ogro?al in oviral samo mi pa gre na qurac, da dolo?eni osebki vozijo poprehitevalnem pasu, ki je mimigrede predviden za prehitevanje, samo zato ker imajo nek nem?ki voz in zato da se peljejo do max 10 km/h hitreje od ostalih, neglede kak?na kolona se nabira za njimi, bisvo je jaz imam ne?ki avto in sem CAR in lahko po cesti delam kar me je volja in kar se mi zazdi.

Niso vsi takih, je pa par procentov takih, ki potem na vse me?e slabo lu?.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo v vednost :D

 

na AC in raznih obvoznicah ni ve? prehitvelanih pasov, vsi so vozni, tako da je dovoljeno tudi prehitevanje po desnem pasu, ampak samo je potrebno biti izjemno previden ker tisti ki ga prehiteva? po desni po ravno takrat zanala?? proti tebi zapeljal, kot kaj me ima? po desni za prehitevat - ne glede na znamko avta!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

samo v vednost :D

 

na AC in raznih obvoznicah ni ve? prehitvelanih pasov, vsi so vozni, tako da je dovoljeno tudi prehitevanje po desnem pasu, ampak samo je potrebno biti izjemno previden ker tisti ki ga prehiteva? po desni po ravno takrat zanala?? proti tebi zapeljal, kot kaj me ima? po desni za prehitevat - ne glede na znamko avta!

 

Marko, Marko, Marko - pa kdo te je tako grdo naplahtal, ker ?e bo? po?el tole kar pi?e? bo? zelo hitro ob 170?.

 

Druga?e pa priporo?am branje ZVCP-ja ?e posebej 26. in 36. ?lena

 

No pa da se ne boste matral sem ju kar objavil

 

26. ?len

 

(1) Na smernem vozi??u z dvema ali ve? ozna?enimi prometnimi pasovi mora voznik voziti po sredini prometnega pasu.

(2) Na smernem vozi??u iz prej?njega odstavka mora voznik voziti po desnem prometnem pasu. ?e ima smerno vozi??e tri prometne pasove, je dovoljena vo?nja po desnih dveh prometnih pasovih, levi pa je namenjen prehitevanju.

(3) Na cesti z dvema ali ve? prometnimi pasovi za vo?njo v eno smer v naselju sme voziti voznik motornega vozila, katerega najve?ja dovoljena masa ne presega 7.500 kg, ki lahko brez oviranja sledi prometnemu toku, tudi po prometnem pasu, ki ni ob desnem robu smernega vozi??a.

(4) Kadar se na cesti iz prej?njega odstavka promet zgosti toliko, da vozila zasedajo vse prometne pasove na smernem vozi??u in se premikajo s hitrostjo, ki jo pogojujejo pred njimi voze?a vozila, ni dovoljeno zapeljati z enega na drugi prometni pas, razen zaradi razvr??anja pred kri?i??em ali ustavitve vozila.

(5) ?e je na smernem vozi??u iz prvega odstavka tega ?lena na enem od prometnih pasov onemogo?en promet vozil zaradi ovire ali se pas kon?a, so vozniki, ki vozijo po sosednjem prometnem pasu dol?ni omogo?iti vklju?evanje na ta prometni pas tako, da vozijo s primerno hitrostjo in na tak?ni razdalji do vozila pred seboj, da se lahko izmenoma vklju?i v promet ?e po eno vozilo (sistem zadrge).

(6) Na cesti, ki ima dva ali ve? ozna?enih prometnih pasov za vo?njo v eno smer, ni dovoljeno voziti po smernem vozi??u, namenjenem vo?nji v nasprotni smeri.

(7) Z globo 10.000 tolarjev se kaznuje za prekr?ek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim, ali drugim ali petim odstavkom tega ?lena.

(8) Z globo 30.000 tolarjev se kaznuje za prekr?ek voznik, ki ravna v nasprotju s ?etrtim odstavkom tega ?lena.

(9) Z globo 60.000 tolarjev se kaznuje za prekr?ek voznik, ki ravna v nasprotju s ?estim odstavkom tega ?lena. Vozniku motornega vozila se izre?e tudi 4 kazenske to?ke.

 

36. ?len

 

(1) Prehitevanje vozil je dovoljeno le po levi strani.

(2) Ne glede na dolo?bo prej?njega odstavka je dovoljeno prehiteti po desni strani:

? vozilo, ki zavija levo;

? vozilo, ki vozi na cesti v naselju, s smernim vozi??em z dvema ali ve? prometnimi pasovi, po prometnem pasu, ki ni skrajno desni;

? vozilo, ki vozi na plo??adi z ve? prometnimi pasovi, v katero se raz?iri smerno vozi??e pred cestninsko postajo, na kateri je hitrost omejena na najve? 60 km/h;

? tirno vozilo, ki vozi po tirnicah, polo?enih po sredini vozi??a.

(3) Vozilo, ki zavija levo, je dovoljeno prehiteti po desni strani, ?e je voznik tega vozila dal predpisan znak in zavzel na vozi??u tak polo?aj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in ?e je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje.

(4) Tirno vozilo, ki vozi po tirnicah, polo?enih po sredini vozi??a, je dovoljeno prehiteti le po desni strani, ?e je med tirnim vozilom in desnim robom vozi??a prometni pas. Na enosmerni cesti ga je v takem primeru dovoljeno prehiteti tudi po levi strani.

(5) Prehitevanje po desni strani ni dovoljeno na avtocesti in cesti, rezervirani za motorna vozila, razen na plo??adi iz tretje alinee drugega odstavka tega ?lena.

(6) Z globo 40.000 tolarjev se kaznuje za prekr?ek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z dolo?bami tega ?lena. (7) Z globo 20.000 tolarjev se kaznuje za prekr?ek voznik, ki ne potrebuje vozni?kega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z dolo?bami tega ?lena.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

en policaj me je sramezljiv se bo treba ?e enkrat z njim pogovorit :D

 

hehe, do that - pa ZVCP mej s sabo v avto - se spla?a imet...

 

enkrat me je zadeva ?e re?ila saj me je pred leti v hudem sne?enju in 10cm snega na cesti :policaj: hotel kaznovati, ker naj bi me na ovinku zaneslo preko sredinske ?rte (ki, je seveda bila skrita pod snegom). Ko sem ga vpra?al po katerem ?lenu me ho?e kaznovati se reve? ni mogel spomniti ni? pametnega pa mi prbije enega od ?lenov. Jaz pa ro?no vzamem ZVCP, pogledam kateri ?len pa skoraj prasnem v smeh saj je ?lo za ?len o dajanju smernika.

 

Smernik na ovinku kjer ni kri?i??a?!?! Pa sva bila hitro zmenjena, da bo samo opozorilo brez kazni - sicer tudi nisem vedel na kaj me je opozoril ampak ej, vsaj dnarja mi niso pobrali :D

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da se vsi strinjamo, da so bimmerji kvalitetni avtomobili in tudi lepo se jih pelje - no doubt about it.

 

Imajo pa po mojem vsaj dve veliki napaki za katere so ?e najmanj krivi proizvajalci ampak bolj okolje.

 

1.) BMW so (p)ostali statusni simbol mladih povzpetnikov, prekup?evalcev, kriminalcev, raznoraznih tak?nih in druga?nih ?efurjev. Zelo so iskani tudi s strani egoistov, norcev, neprilagojencev, ki jim ta avto in ?e posebej zna?ka na nosu dajeta navidezno nadmo? nad vsemi ostalimi udele?enci v prometu in to jo veselo razkazujejo in zlorabljajo nad ostalimi udele?enci v prometu.

 

Lep dokaz je namre? tudi procentualno, od vseh avtomobilskih znamk, najve? nesre?, ki jih zagre?ijo lastniki BMW-jev glede na skupno ?tevilo registriranih avtomobilov te znamke. In to pri dejstvu, da je BMW ena redkih znamk, ki tudi v osnovne modele ?e leta tla?i vsemogo?e aktivne varnostne naprave (ABS, ASR, TCS, in ?e in ?e).

 

Ravno zaradi tega je postal BMW nekako demonizirana znamka, ki nehote me?e slabo lu? tudi na ostale"normalne" lastnike in voznike BMW-jev, ki so hvalabogu ?e vedno v veliki ve?ini a ?al je procent neuravnove?enih neprilagojencev pri njihovi znamki verjetno z naskokom dale? najve?ji.

Eto, to?no to sem imel v mislih, zakaj ne bi nikoli imel BMW-ja, tudi ?e bi imel dovolj denarja. <_<

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bwahahaha Boss..... :rispekt:

 

 

Morem re?t da sem se spet do solz nasmejal ob tvojih 3 postih na temo BMW in cajo cajo ralated things...

 

 

Noro kaj vse do?ivi?... ?e printam ZVCP!!!! :bravo:

 

 

Sicer se pa strinjam s temi vozniki BMW-jev in podobnih napumpanih aftekov in to "jezno" ?miganje na AC...

 

 

Izku?nje so me navadile da se ne smem razburjat v takih primerih, ker mi je zaradi tega za?elo ?udno poskakovat vratna ?ila, pa ?e gubice sem za?el dobivat... :aaaaa:

 

Po novem kar ?akam da se mi kdo ZALIMA na rit.... ponavadi mu za?nem mahat, mu po?iljat ljub?ke....skratka zaigram zaljubljenega gay-a.. in bimerji so alergi?ni na to..... PREVERJENO!!! :hohoho:

 

Pred kratkim me je en bimer dobesedno zvlekel na ?rpalko na Lomu zaradi tega po?iljanja ljub?kov.... in o?itno imel dober namen fizi?no opravit z mano in mojimi gay-evskimi potezami...

 

Ampak ?e vedno ne vem zakaj je se je po za?etnem takem "navdu?enju" nad ustrahovanjem in morebitnim fizi?nim obra?unom z mano, ustra?il......

 

JAz sem se ustavil.... on vsa penast sko?i z avta.... pa sem sko?il ?e jaz.... Hm... pol se je pa hitro nazaj v avto usedel in speljal.... a booo...

 

Res je da me je bilo enih 30 kg ve? od njega.... pa je to razlog??? :aaaaa:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:hohoho::hohoho:

Bwahahaha Boss..... :rispekt:

Morem re?t da sem se spet do solz nasmejal ob tvojih 3 postih na temo BMW in cajo cajo ralated things...

Noro kaj vse do?ivi?... ?e printam ZVCP!!!! :bravo:

Sicer se pa strinjam s temi vozniki BMW-jev in podobnih napumpanih aftekov in to "jezno" ?miganje na AC...

Izku?nje so me navadile da se ne smem razburjat v takih primerih, ker mi je zaradi tega za?elo ?udno poskakovat vratna ?ila, pa ?e gubice sem za?el dobivat... :aaaaa:

 

Po novem kar ?akam da se mi kdo ZALIMA na rit.... ponavadi mu za?nem mahat, mu po?iljat ljub?ke....skratka zaigram zaljubljenega gay-a.. in bimerji so alergi?ni na to..... PREVERJENO!!! :hohoho:

 

Pred kratkim me je en bimer dobesedno zvlekel na ?rpalko na Lomu zaradi tega po?iljanja ljub?kov.... in o?itno imel dober namen fizi?no opravit z mano in mojimi gay-evskimi potezami...

 

Ampak ?e vedno ne vem zakaj je se je po za?etnem takem "navdu?enju" nad ustrahovanjem in morebitnim fizi?nim obra?unom z mano, ustra?il......

 

JAz sem se ustavil.... on vsa penast sko?i z avta.... pa sem sko?il ?e jaz.... Hm... pol se je pa hitro nazaj v avto usedel in speljal.... a booo...

 

Res je da me je bilo enih 30 kg ve? od njega.... pa je to razlog??? :aaaaa:

 

A sedaj vidi? kako si grozen...? :hohoho::hohoho::hohoho:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede BMW-jev se ?ist strinjam - trenutno mi je pa? 335Ci res top avto, samo tudi mene odbijajo izstopajo?i osebki, ki vozijo na na?in, kot je bilo ?e napisano. Se pa veliko pacientov najde tudi v Hondah, ?al.

Pa Audija ne smemo pozabit - en osebek z A6 3.0TDI je iz Koli?evega, menda en sin od fotra z ra?unovodskim servisom ...

 

Glede Honde pa ena stvar - Accord je med vsemi avti najmanj pokvarljiv model (sem gledal na eni strani, se ne spomnim trenutno), pa ?e ena stvar - s Hondami se bolj agresivno vozi, medtem ko mazde/toyote vozimo bolj normalni ljudje in lahko da je tudi zato statistika v prid Mazde.

 

Vseeno vozim mazdo, ni vsemogo?na, ampak avto slu?i meni in dru?ini in ne delam jaz samo za avto. Pa res je tudi, da so Honde mo?no podra?ili, samo poglejte cene novega CRV, pa tudi korejci so ?e kar blizu, tukaj se pa korejci vseeno ne morejo primerjati pri podvozju na primer.

 

?e bo mazda delala naslednjih 7 let kot pravi statistika bo itak super

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Primto - a v resnici ima? mazdo 6 v podpisu pi?e 323f! :ne vem:

 

David, teli tvoji predlogu za pederuh pozdrav?ke so pa (adio pamet) :hohoho:

 

Boss - ?estitke za tisto branje pred kapom glede smernega kazalca in snega! :rispekt::jupiii:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no tole glede bmw-ja (stasuni simbol pa to) slisis samo in samo v sloveniji....svasta...

in to zarad raznih kompleksov

no v nemciji je 3-jka eden jabolj prodanih avtov...mislim da je med top 10

pa se to: nehajte se razburjat na cesti ker to je domena balkancev (in nikol ne ves kdaj te bo ta isti balkanc ustrelil s pistoljo, ja tud to se dogaja)

vozi misko :)

pa se to: da pomislim na to, 'uff bmw je hud sam vozijo ga "cefurji" in ce ga bom kupil bom tud jaz "cefur"' je pa sploh adijo...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lastniki bimerjev, ki jih poznam jaz, so ?isto normalni ljudje in vozniki. Glede statusnih simbolov pa ne primerjati nas z Nemci. Predvsem zaradi razlik v kupni mo?i in zaradi tega, da so bili pri nas ?e do ne tako dale? nazaj skoraj vsi bolj?i avti statusni simboli.

 

Kadar se vozim po cestah in opazujem kulturo in reakcije nekaterih voznikov se ?udim, da prometnih nesre? ni ?e ve?. Meni osebno je v veliko zadovoljstvo, kadar lahko v kak?nem zabasanem kri?i??u spustim koga s stranske ceste, ki bi druga?e ?akal ?e pol ure. Bom pa? 5 sekund kasneje pri?el do cilja.

I had a terrible education. I attended a school for emotionally disturbed teachers. (Woody Allen)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Janik tole glede spu??anja, tut jz ful podpiram, ker konc koncu te n? dost ne ko?ta, ?e enga reve?a (zmedenga al pa ?iv?nga) spusti? predse, ker tega ne pred tabo ne za tabo ?e lep cajt noben nav naredu, pol se ti pa itak ?e neki cajt zhvaluje pa maha, d ti je nakonc ?e kr nerodn! :danzoman:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no tole glede bmw-ja (stasuni simbol pa to) slisis samo in samo v sloveniji....svasta...

in to zarad raznih kompleksov

no v nemciji je 3-jka eden jabolj prodanih avtov...mislim da je med top 10

pa se to: nehajte se razburjat na cesti ker to je domena balkancev (in nikol ne ves kdaj te bo ta isti balkanc ustrelil s pistoljo, ja tud to se dogaja)

vozi misko :)

pa se to: da pomislim na to, 'uff bmw je hud sam vozijo ga "cefurji" in ce ga bom kupil bom tud jaz "cefur"' je pa sploh adijo...

 

Labi, tole jemlje? malce preve? osebno saj na?a razi?ljanja ?e zdale? ne etikirajo vse lastnike bimmerjev, da so ?efurji al pa iskalci nami?ljenega statusnega simbola. Zame osebno BMW 3 tudi v sanjah ni statusni simbol ?e manj pa da bi si za?elel imeti trojko (ne re?em za kak?en krog ;)). Ta avto je pa v nekaterih o?eh resni?no statusni simbol, ?al vse preve?krat v o?eh tistih, ki jim je ?ivljenje, po nekih ?love?kih normah, precej tuje - vsaj iz mojega na?ina razmi?ljanja glede osnovnih ?love?kih vrednot.

 

Lahko da se tudi motim pa da so moderne vrline zdaj druga?ne in da se mora ?lovek obna?ati kapitalisti?no, povzpetni?ko, tla?iti druge in se dvigati nad mno?ico predvsem na ra?un ostalih.

 

?e bi Sun Tsu (Art of War) ?ivel danes bi svoja genialna razmi?ljanja prenesel nekako tako, da ?e ?eli? globje spoznati ?loveka naj te zapelje en krog s svojim avtomobilom. Pri tem se poka?ejo tudi namensko skrite lastnosti posameznikov, ki jih ne more? odkriti zgolj s pogovorom.

 

In tako kot se obna?a? v prometu tak?en je tudi tvoj osebnostni karakter in takih ljudi se jaz izogibam tako v privatnem kot v poslovnem ?ivljenju. Na ?alost pa si ta vrsta izbira svojemu karakterju, po njihovem mnenju, primerna vozila. Najve?krat so na tem spisku najprej napisani BMW-ji, pa kak?ni Audiji, pa tudi Alfe in Honde so visoko. Pa da ne bo kdo mislil, da so Mazde imune na kretene - ?e zdale? ne, ampak je pa? tako, da pri kretenih pa? niso dovolj visoko zapisane - premalo izstopajo.

 

Kar se mene ti?e je tako, da za moj ob?utek je to avto, ki nase vle?e preve? slabe karme od fou?ije, ki se prerada tudi na pleh podpi?e, do ob?utka, da preve? izstopa?. To zadnje je lahko tudi moj osebni problem saj sem se neko? odlo?al kaj gre od hi?e in ostal je Wartburg, od?el pa Peugeot 305?!? Pa tudi s Clarusom pri drugih verjetno nisem vzbujal ob?utkov zavidanja, kar se mi je prvi? zgodilo z Mazdo in moram re?i, da mi ni bilo ?isto ni? v?e? - sem pa? tak, da na polju fou?ije pa? slabo uspevam ;) .

 

Evo pa sem spet zafilozofiral - upam, da je komu jasno kaj sem hotel povedat, ?e ne pa tud ni? hudega. Aja v glavnem imam kar sre?o, da privatno poznam edino "normalne" lastnike/sovoznike BMW-jev zato, ?e sem koga slu?ajno u?alil se opravi?ujem - ?e posebej tebi Labi in mojemu prjatlu Mateju.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tudi pri nakupu/lastenju vozila velja rek:

 

100 ljudi, 100 ?udi !

 

100 ?ena, 200 sisa :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.