Skoči na vsebino

Strokovnjak za omrežja - pomoč,nasvet...


Aless

Priporočeno sporočilo

Je mogoče na forumu kak strokovnjak za računalniška omrežja?

Rabim malo pomoči pri razžiritvi domačega omrežja po vsej parceli, se pravi na nekaj več kot 800kvadratnih metrih, zaradi robotske kosilnice.

Trenutno sem uštimal da je povečini parcela pokrita z zadovoljivim wifi signalom, problem je ta da en del parcele (tisti del ki ga pokriva Router2) ima svojo wifi omrežje (AP).

Naštimano je trenutno tako da imam v dnevni sobi v nadstropju na začetku hiše na T2modem s kablom prikloplen Router1 (Netgear Netgear WNR3500L V2 z nameščenim Tomato Firmware 1.28 by Shibby),

nato imam v pritličju hiše na zadnji strani hiše Router2(Linksys WRT160 NL z nameščenim DD-WRT v24sp2 Firmwarom).

Ta Router2 je brezžično povezan (nastavljeno na Client Bridge) na Router1, vendar na tem Ruterju2 oddaja na drugem AP imenu omrežja (npr. Omrežje2), medtem ko na Routerju1 je wifi omrežje (npr.Omrežje1).

Tako če se prijavim na Omrežje1 nimam dostopa do Routerja2, imam pa dostop do interneta.

Če se prijavim na Omrežje2 imam dostop do interneta, do Routerja1 in do robotske kosilnice ki se je konektala na Router2.

Zdaj pa vprašanje kje sem ga zalomil oziroma kako nastavit da bi bilo vse v enem omrežju (Omrežju1), da bi recimo telefon sam preklopil iz wifija enega routerja na drugega, pač odvisno od kvalitete wifi signala??

Popravljeno od Aless

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravo.

 

Kot prvo, telefon bo načeloma vedno sam preklopil na omrežje, ki ima boljši signal, potem ko si se vsaj enkrat povezal na vsako omrežje (1 in 2).

Bega me bolj to, ko praviš, da se povežeš na omrežje 1 in nimaš odstopa do ruterja 1... To bi moralo delovati.

Vprašanja:

- predvidevam, da je ruter 1 tvoj privzeti prehod in tudi tisti, ki deli IP naslove in opravlja DNS

- kakšen IP dobiš, če se povežeš na ruter 1 in kakšnega, če se povežeš na ruter 2.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se v prejšnjem postu zatipkal, sem zdaj popravil. 

Ko sem na Omrežju1 nimam dostopa do Routerja2. 

Tako je Router1 je privzeti prehod in opravlja DNS. 

Če se konektam s telefonom na Router1 ali na Router2 je IP isti, glej slike telefon Huawei Mate20pro IP192.168.1.57

 

 

Screenshot_20200615_195159_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200615_194406_com.android.chrome.jpg

Screenshot_20200615_194147_com.android.chrome.jpg

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne ni posebnega razloga, dvojna mreza je zato ker mi drugace ni delal wifi na Routerju2. 

Client Bridge je pa edina opcija na routerju, ni repeter načina. 

 Kolikor sem bral bi naj client bridge imel isto funkcijo kot repeater. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot vidim, imaš nastavljeno na ruterju 1, da dodeljuje IP naslove od 192.168.1.10 naprej. Zakaj imaš potem na robotski kosilnici nastavljen fiksen IP naslov?

Pa saj tudi lahko imaš nastavljen fiksen IP, samo potem nastavi za gateway ruter 1 (192.168.1.1), ker je ta tudi nastavljen za DHCP in DNS...

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.