Skoči na vsebino

CX5 front parking kamera samo 10 $


mazda_gg

Priporočeno sporočilo

Jaz imam tako sprednjo kamero zmontirano, vezal sem da se vklopi ob kontaktu, sliko pa vklopim ko rabim na radiju avin. Nisem rabil nobede druge škatlice. Več imaš opisano v moji temi. 😉

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tebi eonon dopusca se priklop vec kamer. Ta skatlica je pomoje misljena, ce nimas android radia. Aless a to si vezal direkt na varovalko k ima 12v napajnje ob kontaktu (ACC) in pa vmes se stikalo zmontiral. A k vklopis stikalo ti direkt vrze sliko ali moras na eononu klikniti na AVIN ikono :)

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Scr3am Ja res je naš infotainment dopušča več kamer in featuresov :)

Ja vezal sem jo direkt na varovalko ki dobi napajanje ob kontaktu v notranjosti z bypassom, nimam nobenega stikala vmes, kamera je vedno vkloplena pod napajanjem ko dam kontakt, ko hočem sliko pa samo pritisnem AVIN na radiju. tako ob parkiranju recimo vklopim prednjo kamero, ko dam v rikverc pa se preklopi na vzvratno kamero in pol ko spet v prvo se preklopi nazaj na sprednjo.

 

Za ono škatlico je mogoče res mišljeno za original radijo da potem prek tiste škatlice preklapljaš med kamerama, ker ima verjetno samo en video vhod.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha sem mislil, da si dal se stikalo vmes. To sem tudi jaz razmisljal, da bi dal se sprednjo kamero, ampak zanenkrat mazda 6 ni neka taka krava, da bi to rabil :D. Kje si pa kabel za kamero spravil v kabino? Tam pri dead pedalu oz. foot restu kjer grejo OEM kabli ? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 4 meseci kasneje...

Pol godine od naruđbe kamere.

Našao sam vremena te kameru i interface na stolu spojio na računalo.

Prema uputama stoji da po ubacivanju brzine u rikverc radi zadnja kamera, a nakon izbacivanja iz rikverca, 10 sekundi radi prednja. To sam potvrdio. To je jasno. Puštanjem 12V na reverse trigger, javlja se 12V na monitor trigger. Po oduzimanju 12V sa reverse trigger, prebacuje se slika s zadnje kamere na prednju kameru i još oko 10 sekundi ostaje 12V na monitor trigger. Također se javlja +12V na napajanju prednje kamere i +7V na napajanju zadnje kamere. Ne istovremeno.

Zadnja kamera original i radi na 6V,  a prednja kamera je kinez i radi na 12V.

So far so good.

 

Ali nije mi baš jasno kuda spojiti monitor trigger na mazdu?

 

Slika gore, 28 pinski konektor ima ulaz za DVD Video. Možda ta škatuljica ne treba? Samo treba aktivirati DVD ulaz ako neko zna kuda ide brika (između kojih pinova)?

 

shema2.png

Popravljeno od mazda_gg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ovo je drugi tip interfejsa.

Zadnja kamera ide na mazda pinove A i B.

Prednja kamera (ili drugi video izvor, spajaju se na pinove E i F.

 

Kako nemam taj tip interfejsa, pitam se mogu li se iskoristiti ti kontakti pa pritiskom na AUX, ručno aktivirat prednju kameru?

nano to obd-ts1557609907.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jedino mi ovo nije jasno.

Koj pin na mazdi je monitor trigger (okidač monitora)?

 

The small red line of the output port is connected to the display trigger line.
If the original display trigger line is connected to the reverse light,
disconnect it from the backup light first, and then connect this small red line
.

 

 

Kablu sa slike sam spojio još 2 pina. Napajanje zadnje kamere.

Tako da sa zadnjom kamerom nemam posla..

I prespojio sam (još 2 pina) video na drugu stranu.

Interface samo ubacim serijski.

 

Trigger (pilot signal) ću morat tražit instrumentom. Nije strašo, konektor ima samo 28 pinova.

 

 

Screenshot 2021-06-08 at 02-58-39 YIFOUM-28Pin-Original-Video-Input-Switch-Reverse-Camera-RCA-Adapter-Cable-For-Mazda-CX5-C[...].png

k.jpg

Popravljeno od mazda_gg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.