Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Zdravo! Prosim za nasvet. Mazda 6, 2008, bencinar, 2.0

Sredi avtoceste je zacel svetiti DSC OFF,sem si rekel ok sensor neki.

Se peljem 15 km, na semaforju malo pocuka. Cez 20km cuden zvok motorja. Sedaj stojim sredi gozda.

Hladilnik je nekoliko spustil, dolil sem sedaj 1 l tekočine. Zadenj km sem ob cudnih znakih opazil, da je kazalec za temp. motorja na nuli, zato sem se ustavil.

Gledam motor, zgleda kot da nekaj manjka??...glejte fotke.

Hladilnik sedaj drzi vodo, motor vzge.

Ali se zapeljem 1 km do prvega servisa ali nujno avtovleka, ampak sem v gozd ne vem ce pride kamion (klanec).??

Hvala!

IMG_20210327_115728~2.jpg

IMG_20210327_115737~2.jpg

IMG_20210327_115744~2.jpg

Napisano (urejeno)

To je normalno in nic ne manjka. Sem slikal pri istem avtu. Preveri, ce ti slucajno kje antifriz spusca v nasprotnem primeru pa zna biti, da je termostat zastekal in je sedaj vedno v odprti poziciji. Ce imas obd scanner si lahko tudi z njim pomagas. Ce imas 1 km do mehanika se zapelji v nasprotnem primeru pa avtovleka bo bolj ziher :). Edino kar mi tuki ne gre skupi je DSC off lucka. 

 

IMG_20210327_124733.jpg

IMG_20210327_124727.jpg

Popravljeno od Scr3am
Napisano
pred 25 minutami je Scr3am napisal:

To je normalno in nic ne manjka. Sem slikal pri istem avtu. Preveri, ce ti slucajno kje antifriz spusca v nasprotnem primeru pa zna biti, da je termostat zastekal in je sedaj vedno v odprti poziciji. Ce imas obd scanner si lahko tudi z njim pomagas. Ce imas 1 km do mehanika se zapelji v nasprotnem primeru pa avtovleka bo bolj ziher :). Edino kar mi tuki ne gre skupi je DSC off lucka. 

 

IMG_20210327_124733.jpg

IMG_20210327_124727.jpg

Hvala za fotke! Potem je pa očitno v ta del spricala voda ali nekaj, je ta del črn oziroma naoljen.. :)

Se bom spustil do mehanika.

Mene je DSC OFF cisto zavedel, da se še ustavil nisem prvih 30 km...

Napaka (error, klicaj) pa sveti zadnjih nekaj metrov.

JAvim kaj bo..

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Sem se malo pozanimal... TAM je danes del multinacionalnega konglomerata, katerega večinski lastnik je CHTC China Hi-Tech Group Corporation...   In, ja, totalno Kitajska zadeva, ki izkorišča staro slavo TAMa, da naivnim uvali Kitajska jajca...
    • Vse moje je več.   No seveda konjiče tudi teram, da se ne polenijo 😅
    • Takšen je pač trg, vprašanje ni na mestu.
    • električnem pada cena hitreje kot tapravim avtom
    • Evo redni servis na 10,5 let starem Accordu in 209.000km....poleg rednih zadev olja(+menjalnik), filtri, se sprednje "puše" ter obe xenon žarnici (desno mi je dejansko razneslo), zdaj če bosta zdržali kot prvovgradnja 10 let bo super...zraven je bil "nov" 3 leta star Civic hybrid....mojster na servisu jih je pohvalil, do sedaj od kar so zunaj niso imeli kakšnih težav, reklamacij, itd....in predvsem je priznal, da je to edini Hondin motor, ki je primeren za to vozilo (idealen, t.j. 2.0 in 184km), ker ima Honda iste motorje še za oba večja modela je rekel, da je to prešvoh....kar pa je najbolj zanimivo, mi je povedal npr. da imam jaz na Accordu "dihtungo" za glavo motorja 4 slojno, pri teh novih Civicih je samo še 2 slojna, tako da vsi tudi JAP znamke šparajo na vseh segmentih....sicer pa je Accorda pohvalil, pravi da se pelje kot nov in da ni ovir da ne bi prišel do 500.000km brez težav, če ga bom imel do takrat  in bo pleh zdržal..... (ja zimske gume imam samo 17 col :), 225/50, Civic ima 235/40 R18 in zgleda bistveno lepše, komaj čakam poletje in 18 col :)). null
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.