Skoči na vsebino

Kemijsko čiščenje DPF filtra


Priporočeno sporočilo

Potrebujemo solno kislino 20% 1l (zmešamo jo z 3l vode)

Visokopretočno črpalko 100l/h+ (jaz nimam tok močne črpalke ampak 100l ekspanzisko posodo za hidrofor, za moment dosežen ogromen pretok)

 

Fajn je če je pred čiščenje narejena prisilna regeneracija da seje zgorijo in da ostane samo pepel.

Najprej odstranim use senzorje 

Nisem našel vijakov zamašitev luken od senzorjev(so od podvozja isti ko navoj senzorjev 😅)

V DPF nalijem solno kislino počakam  30min in operem z visokim pretokom vode, prem toliko časa dokler ne teče čista voda

Zmontiram nazaj in motor pustim v prostem teku 30min da se voda počasi posuši v filtru

 

Po čiščenju ima tlak DPF 0.3-0.4kpa ( z EGR off, brez egr off 0.3kpa) toliko tlaka ma nov DPF), črnega izpuha ni tako da je DPF ostal cel

 

 

 

Popravljeno od miha20
  • Všeč 5
  • Zmeden 1

Če rabiš pomoč piši zs

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, šele zdajle uspel pogledat video (Mozzila mi ga ne pokaže) v Brave-u in res ne zgleda drastično. Bolj zato sem ugibal, ker voda je hudič, ker je nestisljiva v primerjavi s plini in zna narest škodo tam, kjer najmanj pričakuješ.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.