Skoči na vsebino

Problemi z DPF


Priporočeno sporočilo

 

?e tega Mazda ni sposobna re?it, naj od?raufa ta filter iz auto stran in je stvar re?ena. ?e vedno bo avto izpolnjeval EURO3 normo ali koji klinac mora biti. ?e ?e tega ne bo, pa naj fuknejo svoj sistem v smeti in vzamejo od Renaulta, Citroena ali pa od Lade :)

 

 

A Lada ima tud to ? ?zmeden??zmeden??zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A Lada ima tud to ? ?zmeden??zmeden??zmeden?

 

Neeeee, bilo je mi?ljeno sarkasti?no. Lada bi sigurno naredila bolj?e kot to packarijo od Mazde :P

To je itak blama?a Mazde, da tega v 3 letih niso uspeli re?it.

 

Sem pa prejle na nem?kem mazda forumu videl, da je OMTC ali ADAC objavil, da bo Mazda Avstrija naredila vpoklic cca 12.000 vozil M5,M6 z dizel motorjem narejenih med letom 2005 in 2008 zaradi napake na SW.

 

Prilagam prevod iz nem??ine v angle??ino:

 

Januar 2009:

 

Mazda calls 11,534 vehicles back (Mazda 3, 5 and 6 with diesel engine affected): Due to a software fault in the engine expensive equipment the Japanese vehicle manufacturer Mazda recalls Austria far 11,534 vehicles into the workshops. The Diesel models of the series Mazda 3, Mazda 5 and Mazda 6, which were manufactured between 19 April 2005 and 5 November 2008, are concerned. As Mazda Austria communicates to the ?AMTC in a letter, the possibility exists with the vehicles mentioned that the engine speed rises due to a software fault while driving inadvertently. In extreme cases the engine can be stopped by it finish turns and when turning off by means of ignition keys not immediately. From it a increased safety risk results. In the context of the action with the vehicles concerned a reprogramming of the engine expensive equipment is accomplished. The importer numbers the associated workshop stay with maximally 20 minutes. The vehicle owners concerned are informed in the next days on behalf the Mazda Austria GmbH over the association of underwriters. Source: ?AMTC

 

Seveda, spet eden nateg od Mazde, da se vidi kao da nekaj delajo na tem, v resnici pa si mislijo, ko jih jebe stranke, zdaj imamo tako novi motor, za stare se nam pa jebe in njihov DPF. Mogo?e sem ?e jaz dobil ta novi SW 14 dni nazaj in imam zato tak?no porabo :jupiii::jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:blink: mislm sva?ta.. :blink:

?edalje lep? in bol? in obetajo?e tole z mazdo in njenimi dizli..

Me prav zanima kak?ene bojo kaj ob letu obsorej kritike novega 2.2 dizla..

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

na tej sliki (podpis) zgleda, kot da so ti dali tiste na gami - ki jih vztrajno meni vgradijo vedno, ko grem na servis

in potem jih jaz dam dol oni pa spet gor

dejte za nagrado raje kaj druzga, npr ceske knedlicke ali pa kr bejbicke :)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jap. Zavesce jih ne brigajo. Sva sam midva taka ?eha... :hohoho:

 

k smo glih pr zavescah... a pri vama kamen?ki tud tolk hrupa zganjajo k butajo v plastiko na pragovih... mam ob?utek, k da sem v plasti?nem sodu ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem dal gor zavesice predvsem zato ,ker se na debelo nabira svinarija v vogalu

ob zadnjih vratih, res je mo?no na udaru ?odra.

Je sicer za??iten z prozorno nalepko,ampak s ?asom to ne bo dovolj po moje.

 

No, zarad zavesic ni n? bol?,o?itno so premajhne.

Pa tud zimske feltne bolj stojijo navzven od letnih.

Je pa zanimivo ,da se nabira samo na levi strani avta,na desni pa ne.. :ne vem:

 

@Labi ,a teb jih pa kar sami ?raufajo ?

To pa ni fer, jaz sem jih moral pa pla?at...a nis mogel prej povedat da ma? vi?ka te plastike?.. :(

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

KSZ

 

?e se vrnemo na DPF.

 

A mogo?e kdo ve kako poteka ro?na regeneracija DPF filtra na servisu?

 

Ali avto priklopijo na posebno ma?ino za regeneracijo in ta ma?ina dovaja nafto za dodaten vbrizg (nekaj podobnega kot ?i??enje injektorjev) ali gre nafta neposredno iz avtomobila. Ali samo priklopija ra?unalnik ter postavijo "flag" na avto ra?unalniku da le ta v tem trenutku za?ne regeneracijo "ro?no".

 

Ker ?e to spro?ijo ro?no, potem bi na?eloma uporabnik s pravim SW in konektorjem to spro?il na?eloma sam vsakih 14 dni in bi se dalo marsikaj re?iti.

 

Pa ?e to, mogo?e kdo ?e uporablja SW in konektor za povezavo z Mazdo in kaj lahko s tem SW naredi. Zanima me predvsem ali se da eventuelno resetirati servisni interval.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja soooori no , glede citatov...se je kar samo dodalo v prej?nje pisanje, kwamorem

ampak si razumel ,ne ? to je ?teje.. :D

 

Alora .torej ma reno tako kot smo ?e tele modrovali ...da bi bilo fajn, ?e bi tud mazda to imela,

da te obvesti kdaj se dela regeneracija..

 

Nevem zakaj bi to bilo primitivno..edino pravilno ,?e ?e ne znajo sistema dodelat ,

da bi sam bil stoposto u?inkovit..

 

 

Tako kot v Windowsih na displaju....5 min remaining, please wait....

Po 10 minutah.....engine is not responding, ali pa to complete regeneration please restart your engine...

 

:bravo::bravo:

 

No jaz imam pa pozitivno negativno izkusnjo z DelnoPokvarjenimFiltrom. Prizgal se mi je v rovinju (lucka) in na servisu v Puli so zamenjali lambda sondo (1,5 leta nazaj, od takrat vse ok...z istim filtrom..)

tip je takoj vedel zakaj gre, idi na kavu i dođi za pola sata........pod garancijo sevede...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No jaz imam pa pozitivno negativno izkusnjo z DelnoPokvarjenimFiltrom. Prizgal se mi je v rovinju (lucka) in na servisu v Puli so zamenjali lambda sondo (1,5 leta nazaj, od takrat vse ok...z istim filtrom..)

tip je takoj vedel zakaj gre, idi na kavu i dođi za pola sata........pod garancijo sevede...

 

Oni to re?ujejo brez kompliciranja.. drat od lambade precvikat, pa je mir.. :P

 

 

Jaja okej ,vem da to ne gre tako..potem bi ?ele bil lajt?ov na armaturi.. :D

 

Ampak res..kaj pa je naredill ? In zakaj to na?i servisi ne znajo ?

14762217.jpg

 

Ex......... M6 136 diesel , l.02

Present.. M6 2.0 benz + gas no more , l.08

Forever.. MX5 1.6 , l.99

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.