Skoči na vsebino

Prehitra vo?nja


lumpator

Priporočeno sporočilo

Sm ?ou iz ?ole dam pa so me na Zalo?ki ustavl policaji !!! So mi namerl z laserskim radarjem 89km/h, dovoljeno pa je tam najve? voziti 60km/h. Dobil sm 60.000 SIT in 3 kazenske to?ke :(

1. kako nej mi doka?ejo da so res mene merl in da je moj avto ????

2. kako se da kej zagovarjat ????

3. A grem k sodniku za prekr?ke ???

4 Dejte mi svetovat kaj je najbolje da pridm ?im ceneje raj? dam tistmu za pija?o !!!

Tnx ?e v naprej upam da se bo najbolj? re?il ajde :policaj:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 65
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

ajoj!!!!

 

To pa ni dobr!!!

 

?e i bil sam med hitrimi, pade? u radar ?e pa je bil ?e keri ob tebi je pa zihr policaj zberal kerga bo!!!

Na ?alost si bil hitrej?i!!!

za 3 kazenske po moje ?e dobi? povabilo sodnikom(morda celo odvzem izpita za kak mesec) NE VEM!!!

Za kak nasvet pa nimam izku?en s tem!!! ?E

 

js mislm da ne mor? ve? kj nardit glede tega!!!!

 

lp

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jebiga, tak je to... Jaz sem ?e pla?al, tak da ti bo? tudi moral po moje, razen ?e bo tvoja prito?ba dovol pristna... Ko te je meril na laserca ?e ni imel nove naprave katero ti poka?e na displaju kako te je meril, da ti poka?e sliko kako te je "cilal"? ?e ni imel ima? mogo?e res mo?nosti ali pa ?e ima? veze....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest DANDO1

bodi vesel da si za las zgre?il ve? kot trideset v naselju, pripeljal sem 86, 5 km je tolerance torej 81, za km ?ez magi?no mejo, omejitev 50.najmanj 120 tiso? sit plus 5 kaz.pik plus odvzem izpita za dolo?en ?as.to je min.tako da bodi kar vesel, lahko bi bilo slab?e

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Faaak, 9.5. je zgleda dan za mu?ke kazni in spoznavanje polcajev, ki ne vozijo mazd! :angry:

 

Glih pred pol urce sem pokasiral 30 kil kazni in 1 to?ko, pa ?e tok mi je tema na o?i padla da se mi je za?el total jeb.at za celo sceno in me je kar mikal da bi ful sprovociral polcaj?ka, pa da vidmo kaj kej obvlada, sej pol sem se nakako uspel kontolirat, ampak sem ga pa ene par minut nepremi?no gledal, tko da je vidu da sem ?iv?en ko prasec, no pa nakoncu koncev bi samo jaz naredil eno total pichkarijo, ki bi se me verjetno dr?ala preostanek ?ivlenja, samo tako pa? v?asih nanese - ko ti total pade tema na o?i! :whatever:

 

Mi je pa ful ?udno ker mi ni dal niti polo?nici, niti ni nikjer napisano kok moram pla?at, samo pred tem mi je ustno povedal kak?no nagrado sem dobil! :(

 

Pa moram re?t da mi je blo bol u?e? sre?anje z mazda polcajem! :o

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm ?ou iz ?ole dam pa so me na Zalo?ki ustavl policaji !!! So mi namerl z laserskim radarjem 89km/h, dovoljeno pa je tam najve? voziti 60km/h. Dobil sm 60.000 SIT in 3 kazenske to?ke :(

1. kako nej mi doka?ejo da so res mene merl in da je moj avto ????

2. kako se da kej zagovarjat ????

3. A grem k sodniku za prekr?ke ???

4 Dejte mi svetovat kaj je najbolje da pridm ?im ceneje raj? dam tistmu za pija?o !!!

Tnx ?e v naprej upam da se bo najbolj? re?il ajde :policaj:

 

1. na radarju mora ostati evidentiran zapis in to ne samo v digitalni obliki - ta izgine z displeya (moral bi zahtevati sliko); ali si podpisal zapisnik, ?e si ga, je ugovor malce te?ji, vendar ?e mogo? - glede odklonitve podpisa ni nobenih sankcij, ker policist napi?e "odklonil podpis"

2. da je dejansko stanje napa?no ugotovljeno,ni radarske slike (?e je res ni)

3. ?e bo? ugovarjal, da, za?ne se redni sodni postopek z vsemi procesnimi pravicami, itd

4. s prito?bo uspe? samo, ?e ni radarske slike v evidentirani obliki, ki se lahko reproducira, druga?e pa pla?aj obvezno v osmih dneh od storitve prekr?ke polovi?ni znesek , s tem prekr?ek prizna?, kazenske to?ke ostanejo neko dolo?eno dobo mislim, da 3 leta - poglej v Zakon o prekr?kih in Zakon o temeljih varnosti v cestnem prometu

5. pa kolkokrat moram ?e povedat, da ne divjajte ?ez naselje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja sej ma? prav, ker v OFFtopikih se ?e kak?en mo?nej?i od mene najde! :bravo:

 

Samo fakin kazen mi pa ne gre iz glave, ampak zaslu?u sem si jo in orng sem mogu garat zanjo! :jupiii:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@ReDevil, kaj si 20km/h preve? peljal? Si dobil samo listek za spomin o prekr?ku ZVCP 1(UPB2) 32/7B ??

Bo? dobil polo?nice od policijske postaje ?ez kak?en mesec dni, lahko tudi bolj pozno, noter bo obrazlo?itev o prekr?ku ter dve polo?nici KAZEN+POSTOPEK...

 

@Violet, pri teh prekr?kih ve? ni polovi?k za pla?at, ampak mora? kar lepo celo kazen pla?at tak?na kot je. <_<

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

4. s prito?bo uspe? samo, ?e ni radarske slike v evidentirani obliki, ki se lahko reproducira, druga?e pa pla?aj obvezno v osmih dneh od storitve prekr?ke polovi?ni znesek , s tem prekr?ek prizna?, kazenske to?ke ostanejo neko dolo?eno dobo mislim, da 3 leta - poglej v Zakon o prekr?kih in Zakon o temeljih varnosti v cestnem prometu

 

Ne seji okoli neresnic!!!! Za tak?en prekr?ek tega ni ve?! Morda je za kak?ne manj?e (napa?no parkiranje), ne pa za tak?ne stvari!

In ne govori, da ne divajati, ne ve? kako hitro ti hitrosti iz 50, 60 naraste na 70 80, ?e je cesta popolnoma ravna in pregledna. ;)

Fant tebi pa tole: Bodi dec in priznaj! Zdaj jaz ?e vedno ?akam na po?to, ker sem pripeljal 79 namesto 50 pa je ?e kar nkaj ?asa od tega. Jebiga se zgodi, ?ola za drugi?. Nimam toliko denarja, da bi ga lahko dajal policajem ampak ker vem, da sem toliko ?el mu niti ne bom sikal ker nima veze kve?jemu razkuril ga bi in bi se spomnil ?e kak?no stvar, ki morda ne bi dr?ala. Potem je pa tvoja beseda proti njegovi. <_< Druga?e ima? pa 5 dni ?asa, da napi?e? obrazlo?itev dogodka (zakaj si toliko peljal, zakaj se ne strinja? s kaznijo bla bla bla in podobni izgovori) in, da jih pisno prosi?, da pla?a? po obrokih. Takrat, ko sem ga sam takole posral je bil policist zelo prijazen (mogo?e sem bil dobitek dneva?? :D) in mi je rekel, da zdaj ne gre ve? to k sodniku ampak ima to komandir ali en ?ez, da razre?uje takpne stvari!?!?!? Mo?no.

ReDevil saj razumem, da si bil jezen ampak, a ti je on dr?al nogo na gasu? :hohoho: Saj pravim tut jaz sem bil, samo pa? opravlja svojo slu?bo, tudi, ?e je bolj nepriljubljena. :vskalo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej..... na kratko...

 

 

Na to se bo? zelo te?ko proto?il.... edino kar te re?i je toleranten sodnik za prekr?ke, h kateremu bo? ?el ?ez kak mesec. Je pa tako, da ponavadi pri hitrostnih prekr?kih ne tolerirajo dosti. Keep your head up in se soo?i s tem... na ?alost nima? kaj dosti nardit.... tudi pritoo?be ne pi?i ker najverjetneje ne bo ?la skozi... ker so merilci precej za??iteni... torej njihova beseda proti tvoji.... in kot verjetno ve? velja NJIHOVA!!!

 

Ra?unaj pa na to da bo? pla?al ne 60 000 plus 15000 sodne povpre?nine....

 

Obstaja pa mo?nost v primeru da si ?e dijak ali ?tudent, brez rednega prihodka da ti omogo?i pla?ilo kazni v obrokih, ki pa mese?no ne morejo biti manj?i od 10000 sit oziroma po novem manj?i od 15000 sit na mesec.

 

 

Na ?alost je tako... prehitre vo?nje v naseljih ne tolerirajo ve?.... <_<

 

Good Luck

 

 

david

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Na ?alost je tako... prehitre vo?nje v naseljih ne tolerirajo ve?.... <_<

 

 

Kljub temu, da se strinjam s policijsko netoleranco glede hitrostnih prekr?karjev v naselju so pa vseeno razlike kje je ta prekr?ek narejen. Vo?nja recimo po Zalo?ki (ki je dvopasovna s fizi?no lo?enimi smernimi vozi??i in brez nesemaforiziranih prehodih za pe??ce) s hitrostjo recimo 90km/h je 100x manj nevarna, kot pa vo?nja z 80km/h uro po ozkih ulicah recimo mimo ?ole, vrtca, nezavarovanih prehodov, parkiranih avtomobilov itd.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kljub temu, da se strinjam s policijsko netoleranco glede hitrostnih prekr?karjev v naselju so pa vseeno razlike kje je ta prekr?ek narejen. Vo?nja recimo po Zalo?ki (ki je dvopasovna s fizi?no lo?enimi smernimi vozi??i in brez nesemaforiziranih prehodih za pe??ce) s hitrostjo recimo 90km/h je 100x manj nevarna, kot pa vo?nja z 80km/h uro po ozkih ulicah recimo mimo ?ole, vrtca, nezavarovanih prehodov, parkiranih avtomobilov itd.

 

Jah saj vemo, da je la?je ustavljati na Zalo?ki, kjer jih je gotovo ve? tak?nih, ki vozijo prehitro, kot na kak?nih ozkih ulicah, kjer jih je manj.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kljub temu, da se strinjam s policijsko netoleranco glede hitrostnih prekr?karjev v naselju so pa vseeno razlike kje je ta prekr?ek narejen. Vo?nja recimo po Zalo?ki (ki je dvopasovna s fizi?no lo?enimi smernimi vozi??i in brez nesemaforiziranih prehodih za pe??ce) s hitrostjo recimo 90km/h je 100x manj nevarna, kot pa vo?nja z 80km/h uro po ozkih ulicah recimo mimo ?ole, vrtca, nezavarovanih prehodov, parkiranih avtomobilov itd.

 

 

Res je da ni fajn....in da je nevarnost dosti manj?a... je pa useeno ?teto pod naselje in na? zakon to obravnava kot naselje..... ?al!!

 

 

LP david

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah saj vemo, da je la?je ustavljati na Zalo?ki, kjer jih je gotovo ve? tak?nih, ki vozijo prehitro, kot na kak?nih ozkih ulicah, kjer jih je manj.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res je da ni fajn....in da je nevarnost dosti manj?a... je pa useeno ?teto pod naselje in na? zakon to obravnava kot naselje..... ?al!!

LP david

 

no in tukaj je ?e en dokaz, da inkasantske ?efe ba? boli kurac za varnost ampak je pomembno samo kolk kazni bodo njihovi podrejeni napisali oziroma kako se to naredi s ?im manj truda - Zalo?ka je namre? kot ustvarjena za tak?no inkasantsko dejavnost.

 

Kot podkrepitev naj povem, da se 15 let skoraj dnevno vozim po cesti na Brdo (trasa avtobusa 14 proti Vrhovcem) in v vsem tem ?asu tam nisem videl nikogar, da bi kontroliral hitrost in s tem resni?no skrbel za varnost v strnjenem naselju.

 

Hja raje se postavijo na Tr?a?ko pod nadvoz avtoceste pri dolgem mostu in zajebavajo voznike, ki pripeljejo 65km/h. Omejitev je tam namre? prav zaradi la?jega pobiranja denarja od kazni postavljena na 50km/h ne glede na to, da je cela Tr?a?ka omejena na 60km/h. In ravno na tem koncu kjer ni nobenih hi?, ?ol, vrtcev, nezavarovanih prehodov, ?ivali (skratka ni?esar) so pa? nastavili past in omejitev zmanj?ali iz 60km/h na 50km/h. Bravo fantje vsaka ?ast tistemu, ki si je tako dobro izmilslil tako foro.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja raje se postavijo na Tr?a?ko pod nadvoz avtoceste pri dolgem mostu in zajebavajo voznike, ki pripeljejo 65km/h. Omejitev je tam namre? prav zaradi la?jega pobiranja denarja od kazni postavljena na 50km/h ne glede na to, da je cela Tr?a?ka omejena na 60km/h. In ravno na tem koncu kjer ni nobenih hi?, ?ol, vrtcev, nezavarovanih prehodov, ?ivali (skratka ni?esar) so pa? nastavili past in omejitev zmanj?ali iz 60km/h na 50km/h. Bravo fantje vsaka ?ast tistemu, ki si je tako dobro izmilslil tako foro.

 

S tem se ne strinjam, kolikor vem trzaska tam preide iz dvopasovnice v enopasovnico, poleg tega si niso kar izmislili da naj bo tam omejitev 50km/h temvec vsako krizisce razveljavi prometne znake (zato ima trzaska tam kjer je dvopasovnica za vsakim kriziscem tudi vedno znova postavljeno omejitev na 60km/h). Tako da to ni nobena past, pac drzi se omejitev in te ne bodo dobili.

 

Osebno mi deluje dosti vecja fora (za pobiranje denarja) ce se peljes po stari cesti iz lj proti celju blizu vranskega v vasi Prekopa. Tam je bil ves cas znak za vas brez crne obrobe kar pomeni da ne velja omejitev za strnjeno naselje (skozi vas se peljes ravno kakih 300metrov). Potem so pa kar naenkrat zamenjali znak na onega s crno obrobo - torej strnjeno naselje omejitev iz prejsnje 90km/h sedaj na 50km/h. Seveda so prvi mesec lepo (skrito) stali policaji in veselo merili hitrost ter lepo kasirali. Kdor se je pac tam skozi peljal "na pamet" je nasrkal...

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm ?ou iz ?ole dam pa so me na Zalo?ki ustavl policaji !!! So mi namerl z laserskim radarjem 89km/h, dovoljeno pa je tam najve? voziti 60km/h. Dobil sm 60.000 SIT in 3 kazenske to?ke :(

1. kako nej mi doka?ejo da so res mene merl in da je moj avto ????

2. kako se da kej zagovarjat ????

3. A grem k sodniku za prekr?ke ???

4 Dejte mi svetovat kaj je najbolje da pridm ?im ceneje raj? dam tistmu za pija?o !!!

Tnx ?e v naprej upam da se bo najbolj? re?il ajde :policaj:

 

Sicer sem ?e malo iz prometa, ampak kolikor se spominjam je zadeva tak?na:

 

- najprej! ?asa ima? 5 (pet) dni, da napi?e? Izjavo (Obvestilo kr?itelju da se izjavi o dejstvih in okoli??inah prekr?ka) Ampak, ?e nima? res dobrega izgovora, potem lahko pozabi? na to (me je ti??al lulat, me je doma ?akalo kosilo, punca je nose?a,...) samo nujen razlog lahko uni?i postopek (ne daj bo?e, ampak smrt ali podobno). V izjavo pa lahko napi?e?, da ?eli? pla?ilo na obroke, ker zaradi slabega finan?nega stanja ne more? pla?ati v enem zneski (slaba ?tipendija, kredit, mala pla?a,...)

- k sodniku za prekr?ke NE gre?, ker dobi? Odlo?bo o hitrem postopku, katere se sedaj re?ujejo na policisjki postaji, katera vodi postopek o prekr?ku. ?ez pribli?no mesec bo? dobil dve polo?nice in sicer 60.000,00 SIT + stro?ki postopka kateri zna?ajo najmanj 10.0000,00 SIT. Razen ?e se prito?i? na Odlo?bo o hitrem postopku - potem se zadeva odstopi k Sodniku za prekr?ke, kjer je pa ista kazen, ampak ve?ji stro?ki postopka, ?e sodnik ugotovi da si kriv.

- ali so merili res tebe??? to pa je tvoja beseda proti policistovi, s tem da je on stokovno usposobljen za rokovanje z laserskim merilnikom hitrosti.

 

 

1. na radarju mora ostati evidentiran zapis in to ne samo v digitalni obliki - ta izgine z displeya (moral bi zahtevati sliko); ali si podpisal zapisnik, ?e si ga, je ugovor malce te?ji, vendar ?e mogo? - glede odklonitve podpisa ni nobenih sankcij, ker policist napi?e "odklonil podpis"

5. pa kolkokrat moram ?e povedat, da ne divjajte ?ez naselje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

1. Laserski merilnik hitrosti ne deluje na principu izdelave slike, saj je vendar laserski, zato pa policaj nameri voznika in ga izmeri. Na merilniku se prika?e izmerjena hitrost in razdalja na kateri je bil voznik izmerjen. Sliko lahko dobi? samo iz radarja Multanova ali Provida, katera ti poka?e zapis v obliki video posnetka.

5. Pri tem se pa popolnoma strinjam s tabo. NE DIVJAJTE ?EZ NASELJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

227864158.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tem se ne strinjam, kolikor vem trzaska tam preide iz dvopasovnice v enopasovnico, poleg tega si niso kar izmislili da naj bo tam omejitev 50km/h temvec vsako krizisce razveljavi prometne znake (zato ima trzaska tam kjer je dvopasovnica za vsakim kriziscem tudi vedno znova postavljeno omejitev na 60km/h). Tako da to ni nobena past, pac drzi se omejitev in te ne bodo dobili.

 

Glej, za kri?i??em, ki je povezava na obvoznico (pri Grudi) je popolnoma lepa dvopasovnica in traja do naslednjega kri?i??a za katerim se pa dva pasova na mostu po?asi zdru?ita v enega in tam je omejitev 50km/h popolnoma opravi?ljiva.

 

Problem je ta del Tr?a?ke od kri?i??a pri Grudi do naslednjega kri?i??a (s cesto dveh "smetarjev"), ki zaradi neznanega vzroka nima ve? dovoljene hitrosti 60km/h. In to na odseku, kjer ni ne na eni, ne na drugi strani nobenih hi?, ?ol ni?esar - preglednost je odli?na saj gre cesta naravnost, kolesarska je umaknjena na plo?niku, ki je sam ?ir?i od ve?ine va?kih cest. In ti se vozi? celo Tr?a?ko z dovoljenimi 60km/h skozi strnjeno naselje in ko pride? na "?istino" pa na enkrat te omejitve 60km/h ni ve?, ker jo je razveljavilo kri?i??e. Tabel za 60 pa po kri?i??u ni ve?.

 

?e enkrat, cesta je tam ?e vedno dvopasovna, ravna in se po?asi dviguje v klanec in je 100% idealna za lovljenje "prekr?karjev" saj se policaj postavi lepo v sen?ko, ki jo me?e nadvoz in ker je na hrib?ku ima pregled celih 400m do kri?i??a in seveda veselo strelja "prehitre" voznike. Dragi _m2_ zdaj mi pa ti povej da tisti policaji tam skrbijo za varnost in ne zato, da na najla?ji na?in pokasirajo normo pa se vdam in ne re?em nobene ve?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dragi _m2_ zdaj mi pa ti povej da tisti policaji tam skrbijo za varnost in ne zato, da na najla?ji na?in pokasirajo normo pa se vdam in ne re?em nobene ve?.

no saj sem rekel da se mi zdi. ce je tako kot pravis pol se strinjam s tabo. ne vem, nekak sem imel v spominu da se kar hitro iz dvopasovnice zozi v enopasovnico - moja napaka. najbrz se pa vsi strinjamo da bi policisti naredili vec za varnost ze samo s prezenco, ne pa da jih nekaj casa prakticno nic ne vidis, pol obicajno proti koncu meseca si pa hodijo po nogah... in najbrz je res tak kot pravis "sefe", da se na taksnih in podobnih mestih da najlazje zasluzit denar.

 

lp,

gregor

IPB Image
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Guest DANDO1

ma kurac kak?na prito?ba fantje nismo ve? v jugi, tudi sodniki niso ovce.?e jih podcenjuje? bo? ?e bolj najebal.in na koncu, s prito?bo si bo? lahko r. obrisal za nagrado bo? pa ?e kazen mal prepla?al.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sre?anje s policaji - 2. del!

 

Skoraj ista ura, samo en dan kasneje, ampak vseeno popolnoma druga zdodba!

 

Ustavli me u Kamniku ker nimam prednje talbce (imam jo na armaturki) in pol vozni?ka prometna, homologacije itd, na koncu sva s polcajem kar udarla debato in je bil ful ok, tko da mi je tut svetoval, da prito?ba nima smisla (sem mel s sabo ?e uno od u?eri zadevco) in pa da naj na hrbtno stran tega polcajskega papirja zaprosim v roku 5ih dni za obro?no pla?evanje in to je to!

 

P.S. - RedWind, polcaj je najprej mislu da je to Mehan, pol pa je ?ele v prometni dojel da je Mazda, ker je rekel da se tut en tak megan tle okol vozi, le kdo bi to lahko bil? :P , ampak vseen ima pa mazda lu?i gor - ajoooj! :ne vem: :hohoho:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.