Skoči na vsebino

menjava zobatega jermena v6


Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni..menjujem zobati jermen na 2.5v6 mazdinem motorju, ima avtomatski napenjalnik(neka mala hidravlika)...je treba to pri menjavi jermena tudi menjat?? sumljivo mi je da sem do vseh drugih delov pri?el dokaj hitro, pri napenjalcu pa se je zataknilo-zato se mi zdi da to ne spada med potro?ni materjal, ali??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

po mojem nenju in kukr js vem se menja use kar se ti?e tega!!!

 

Jermen tisti drsni le?aj(ipd.) in pa seveda ?ponar ki seveda ?pona jermen!!!!

 

lep pozdrav

20% mladih vidi svojo prihodnost zelo ro?nato-ostalih 80% pa nima denarja za nakup droge!!

attachmentzbg1.gif
FWD je za ?enske, RWD je za mo?ke, 4WD pa je za invalide

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hidravli?ni napenjalec se na?eloma NE MENJA, razen ?e je okvarjen...

 

to pa vidi? takole, da v workshop manual pogleda?, kako zgleda dober hidravli?ni napenjalec :)

 

ker pa tega nimam trenutno pri sebi, bom pozneje ubacil, kako preveri?

 

ali pa se oglasi kaj v MS, mam knjigo od 2.5 V6 motorja skopirano nekje... za menjavo jermena mi je pri?la prav

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

izmeri se ena dol?ina na napenjalcu, ti pravim, da bom pozneje poizkusil prilepit slikco iz knjige za servisiranje...

 

stomugromova, a si sploh prebral, kaj sem ti napisal v prej?njem postu ? :D

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kak se lahko ugotovi ?e je napenjalec dober? :ne vem:

 

?e ga ne more? na roke stisnit. Pa stisne se ga s prime?em in to zelooooo po?asi, ker druga?e spisti olje !

Ko je stisnjen pa skozi zato pripravljeno luknjo porine? ?ico ali ?ebelj, ki ga po monta?i jermena izvle?e?, tako da se sprosti napenjalec in ti napne jermen. Simpl ko pasulj samo pod nobenim pogojem ne sme? na hitro stisnit napenjalca !!!!

Evo ?e stran iz V6 motorja, na kateri je opis.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a ni tako, da se ta napenjalec v vsakem primeru preventivno menja tam nekje na 200.000-240.000km :ne vem:

 

mogo?e ?e, ampak ta preventiva je presneto draga in te?ko za dobit, ker ni aftermarket dela, zato je najbolj?a varianta pa? sprobat ?e je ?e OK, kot ka?e slikca ki jo je Yavar pripel...

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a ni tako, da se ta napenjalec v vsakem primeru preventivno menja tam nekje na 200.000-240.000km :ne vem:

 

 

 

jaz imam na avtu komaj 130000km, ampak je ?e ta hidravlika enkrat zmontirana dol, pa je bila stisnjena...zato se bojim, ?e se to da ve?krat tudi naredit. druga?e pa je zelo trda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz imam na avtu komaj 130000km, ampak je ?e ta hidravlika enkrat zmontirana dol, pa je bila stisnjena...zato se bojim, ?e se to da ve?krat tudi naredit. druga?e pa je zelo trda.

 

To je isto kot mamo za zadnja prtlja?na vrata odpret, hkrati feder in amortizer.To ti tako ali tako miga ko se avto segreje se tudi jermen raztegne ko pa ohladi pa se skr?i. Tako da ?e je trd in ko ga sprosti? lepo zleze ven pol ni panike.lepo ga zmontiraj nazaj pa se veselo vozi. Pa 2.0 in 2,5 V6 motorji se ne po?kodujejo tudi ?e bi ta napenjalec zatajil ali pa odpovedal.Bolj bistveno je da zamenja? vse ostale napenlajce-le?aje po katerih te?e jermen !!!

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.